[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Alapvetően egyet értek. Azonban talán nem Párizs a legjobb példa, hisz -az ottani léptékkel- belvárosban elég sok modern új és nagy épület van, pl ~1km-re az Eiffel toronytól ott van a francia tv és rádió monstre épületegyüttes, szemben modern magasházakkal; kicsit távolabb a toronytól -XX. század előtti épített környezetben- az elég futurisztikus Pompidou központ. Illetve ugye vannak komplett városrészek modernista stílusban. És ilyen szempontból a bp.-i toronyház sem a belvárosban épül.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ja, Budapest csak maradjon meg 19. századinak. Örökre.
Ha valaki meg toronyházat, modern üzleti negyedet szeretne, az építsen új fővárost. De lehetőleg olyan messze, hogy Budapestről ne látszódjon?
1. Ez nem üzleti negyed lenne...
2. Rohadtul nem illik bele a városképbe...
3. A Kopaszi gát nagy összefüggő zöldterületét is sikerül majd hazavágni, az egyetlen nagyobb összefüggő zöldfelületet a környéken. "Szuper"...
 
M

molnibalage

Guest
Fura, mikor jártam Párizsban és felmentem az Eiffel toronyba, akkor ameddig elláttam, csak a " 19-ik századi " régi épületek voltak körben kilómétereken át.
Nem az a baj, hogy régiek a budapesti épületek, hanem hogy nincsen pénz a rendbetételükre. Pest is nézhetne ki úgy mint Párizsnak a turista negyede vagy mint Prága.
És szerintem is tönkre tenné a látképet ha beraknának egy felhőkarcolót. Konkrétan egy vizuális környezetszennyezés. Nem illik Budapest panorámájába. Az meg hogy a mostani kor lenyomatát hagyjuk hátra elég nevetséges gondolat. A modern kor építészete 40-50 években gondolkodik és nem 200-ban. Mi maradna az utókornak abból a toronyházból? Elárulom, semmi. Ha most felépülne, kb 50 év múlva egy lerohadt, rozsdás, igénytelen szeméttelep lenne. A belvárosi 1900-as éveke elején épített házak nyilván tovább maradnak meg, mint az a toronyház.
Ez ebben a formában téveszme. A korszerű felhőkarcolók és épületek élettartama nem 40-50 év. Nézd már meg, hogy mióta áll az Empire State building, Chrysler Tower és sok más épület. 100 év felé tipegnek és szó nincs róla, hogy le kell bontani azokat.

A bp-i régi ótva bérházak egy része meg régen túl van életkorán és ettől is vannak olyan sza állapotban amilyek. Az épületek fő méretei - pl. belmagasság szintenként - a legkisebb mértékben sem felelnek meg a mai követelményeknek és olyan szarok, hogy egyszerűbb ledózerolni a francba őket és a homlokzatot is újjáépíteni mögötte új épülettel, mint a régivel szarozni...

A toronyház kapcsán nem az üvegpalota jelleggel van a baj, hanem az esztelen magasságával.
BTW akárhány ismerősőm volt Párzsiban mind azt mondta, hogy a Chaps-Elysees-n túl a város olyan szinten lepusztult óvar és mocskos, hogy a bp-i belváros lepukkant részétől semmiben sem tér el, csak egyesek valamiért erre mondják azt, hogy a "város atomszférája". Szó se róla Firenzében is pont ezt láttam...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Nem hinném, hogy félanalfabéta, mert rendszeresen tör fel weboldalakat. Többek között a Mávtól is "vett" ingyen bérletet, és a Szerencsejátékon is "nyert" már. Inkább csak egyszerűen kiválasztott egy olyan bkk-s email címet, amiről tudta, hogy nem működő cím és arra írt, alibit csinált magának. Ha lebukna, akkor mondhatja, hogy csak segíteni akart, ha meg nem bukik le, akkor örül a bérletének.
Egyébként az egész történetben az a legszomorúbb, hogy az úgynevezett független sajtó bármit, bárkit lejárathat és semmilyen következményei nincsenek, ha esetleg kiderül, hogy az egész egy nagy hazugság volt.
Pl. nem éjszaka törtek rá és rángatták ki az ágyából, hanem reggel 7-kor bekopogtak hozzá. Nem a BKK jelentette fel, hanem automatikusan értesítette a rendőrséget a BKK oldalát védő cég, az RTL egyszerűen "lefelejtette" közölni a levele második felét, amiben dicsekszik, hogy visszaeső bűnöző, stb.
Mégis mit kellett volna vele tenni? Anyagi kárt okozva betört valakihez.
Aha... És ezeket honnan vetted?

Egyébként úgy szeretném tudni, hogy hogyan deríted ki, hogy egy email cím működő vagy sem. Még, ha igaz is lenne ez a hülység, akkor nem gondolod, hogy a BKK faszsága az, hogy nem működő email cím van a felületén...? Hm...?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 707
113
Ja, Budapest csak maradjon meg 19. századinak. Örökre.
Ha valaki meg toronyházat, modern üzleti negyedet szeretne, az építsen új fővárost. De lehetőleg olyan messze, hogy Budapestről ne látszódjon?

Ha már ilyen okos vagy, magyarázd már el minek is kellenének Budapestre toronyházak? Azon kívül, hogy k*va rondák.
Megvan pl. a belvárosban az az úthálózat, ami képes kiszolgálni az emiatt megnövekedett forgalmi igényeket?

A modern üzleti negyedhez miért is kellenének toronyházak? A századfordulós homlokzatok mögött nagyszerű, emberléptékű irodaépületeket lehet kialakítani.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 707
113
Olyan cuki, amikor a liberálisok (444) játszák a konzervatívot :)

Az UNESCO szerint Garancsi 120 méteres toronyháza tönkretenné a budai látképet

https://444.hu/2017/07/24/az-unesco...teres-toronyhaza-tonkretenne-a-budai-latkepet

72Qm6U9ZzWXrEY8Ws.jpeg

Olyan cuki, amikor egymagát konzervatívnak beállító kormányzat szarik a történelmi örökségre, csak hogy a csókosokat még több közpénzzel tudja hízlalni.

Egyébként is az elmúlt 20-25 év bővelkedik olyan hazai ingatlanberuházásokban, amik mögött nem volt semmi susmus meg pénzlopás (akár az államtól, akár a vevőktől) és a kivitelezés minősége is XXI. századi volt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 707
113
Fura, mikor jártam Párizsban és felmentem az Eiffel toronyba, akkor ameddig elláttam, csak a " 19-ik századi " régi épületek voltak körben kilómétereken át.
Nem az a baj, hogy régiek a budapesti épületek, hanem hogy nincsen pénz a rendbetételükre. Pest is nézhetne ki úgy mint Párizsnak a turista negyede vagy mint Prága.
És szerintem is tönkre tenné a látképet ha beraknának egy felhőkarcolót. Konkrétan egy vizuális környezetszennyezés. Nem illik Budapest panorámájába. Az meg hogy a mostani kor lenyomatát hagyjuk hátra elég nevetséges gondolat. A modern kor építészete 40-50 években gondolkodik és nem 200-ban. Mi maradna az utókornak abból a toronyházból? Elárulom, semmi. Ha most felépülne, kb 50 év múlva egy lerohadt, rozsdás, igénytelen szeméttelep lenne. A belvárosi 1900-as éveke elején épített házak nyilván tovább maradnak meg, mint az a toronyház.

Ez tudatos.

Mivel a privatizálandó állami/önkormányzati vállalatok már egy ideje elfogytak, ezért az állami/önkormányzati ingatlanok váltak a lopni szándékozó politikusok egyik kedvenc vadászterületévé.

Ha hagyják kellően leromlani az állagot, arra hivatkozva még műemlék, vagy műemlék jellegű ingatlanokra is kiadják a bontásit.

És igen, abszolút vizuális környezetszennyezés.

A modern építészettel kapcsolatban is abszolút osztom az álláspontodat, ha megnézzük a II. vh után épült, újkorukban sztárolt, progresszív középületeket, akkor megállapíthatjuk, azok mára tényleg finoman szólva is esztétikilag elavultá váltak.

Ugyanez egy barokk - vagy akár szecessziós esetleg egy art decoépületről még 500 év múlva sem lesz elmondható.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 707
113
Ez ebben a formában téveszme. A korszerű felhőkarcolók és épületek élettartama nem 40-50 év. Nézd már meg, hogy mióta áll az Empire State building, Chrysler Tower és sok más épület. 100 év felé tipegnek és szó nincs róla, hogy le kell bontani azokat.

A bp-i régi ótva bérházak egy része meg régen túl van életkorán és ettől is vannak olyan sza állapotban amilyek. Az épületek fő méretei - pl. belmagasság szintenként - a legkisebb mértékben sem felelnek meg a mai követelményeknek és olyan szarok, hogy egyszerűbb ledózerolni a francba őket és a homlokzatot is újjáépíteni mögötte új épülettel, mint a régivel szarozni...

A toronyház kapcsán nem az üvegpalota jelleggel van a baj, hanem az esztelen magasságával.
BTW akárhány ismerősőm volt Párzsiban mind azt mondta, hogy a Chaps-Elysees-n túl a város olyan szinten lepusztult óvar és mocskos, hogy a bp-i belváros lepukkant részétől semmiben sem tér el, csak egyesek valamiért erre mondják azt, hogy a "város atomszférája". Szó se róla Firenzében is pont ezt láttam...

Az Empire State Bilding - és a Chrysler Building - nem korszerű felhőkarcoló. Egy II. vh előtt épült Art Deco épület. Ráadásul ha jól olvasom nem vasbetonból, hanem kőből és téglából épült - meg persze acélszerkezete is van.

A modern vasbetonról olvastam, hogy még a legjobb minőségű vasbeton is 100-120 év után elkezd menthetetlenül porladni. Tartós vasbetont olvasmányaim szerint csak a rómaiak tudtak csinálni, de ma sem lehet biztosan tudni, hogy pontosan hogyan.

Ami a belmagasságot illeti, gondolom az a baj velük, hogy az ember nincs belepaszírozva egy kis 2,5-3m magas dobozba.

szvsz ezek a 19. század végi épületek minden szempontból emberléptékű épületek.

Emberléptékű az épület teljes magassága - nem érzi magát körbezárva egy köztük séráló ember - és emberléptékű a belmagasságuk - egy panellel ellentétben nem lesznek idegbajosok az ott élők, mert annak ellenére, hogy lakásokról van szó, van bennük tér.

Ledózerolni szvsz inkább a II.vh után beépült jellegtelen modernnek nevezett ***kat kellene kezdve mondjuk a Duna parti szállodasorral.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 707
113
Nem hinném, hogy félanalfabéta, mert rendszeresen tör fel weboldalakat. Többek között a Mávtól is "vett" ingyen bérletet, és a Szerencsejátékon is "nyert" már. Inkább csak egyszerűen kiválasztott egy olyan bkk-s email címet, amiről tudta, hogy nem működő cím és arra írt, alibit csinált magának. Ha lebukna, akkor mondhatja, hogy csak segíteni akart, ha meg nem bukik le, akkor örül a bérletének.
Egyébként az egész történetben az a legszomorúbb, hogy az úgynevezett független sajtó bármit, bárkit lejárathat és semmilyen következményei nincsenek, ha esetleg kiderül, hogy az egész egy nagy hazugság volt.
Pl. nem éjszaka törtek rá és rángatták ki az ágyából, hanem reggel 7-kor bekopogtak hozzá. Nem a BKK jelentette fel, hanem automatikusan értesítette a rendőrséget a BKK oldalát védő cég, az RTL egyszerűen "lefelejtette" közölni a levele második felét, amiben dicsekszik, hogy visszaeső bűnöző, stb.
Mégis mit kellett volna vele tenni? Anyagi kárt okozva betört valakihez.

A weboldalak feltörése alatt azt érted, hogy nyilvánvalóan bugos weboldalak előnyeit - amiket gondolom különböző forumokon megosztanak egymással a felhasználók - kihasználja?

Van oylan külföldi tévétársaság, aminek van egy fizetős szolgáltatása, amivel online lehetett nézni az élő műsorukat.

Na jó, több ilyen is volt/van.

Az egyiknek volt egy olyan bugja, hogy ha a regisztrációnál kitöltötted a user/pass adataidat, akkor egyből lehetett nézni a műsort, nem várta meg a rendszer, hogy a fizetésre vonatkozó adatlapot kitöltsd. Persze az acc így csak viszonylag rövid ideig élt, de pár óráig - mondjuk a kiválasztott műsor időtartamáig - lehetett évezni a dolgot.

Hónapokon keresztül elég sokan kihasználták ezt a hibát, ennek ellenére sem mondanám róluk, hogy feltörtek bármit is.

Szvsz itt is egy hasonló el**sról lehetett szó.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Aha... És ezeket honnan vetted?

Egyébként úgy szeretném tudni, hogy hogyan deríted ki, hogy egy email cím működő vagy sem. Még, ha igaz is lenne ez a hülység, akkor nem gondolod, hogy a BKK faszsága az, hogy nem működő email cím van a felületén...? Hm...?

http://www.origo.hu/itthon/20170724...engedte-a-fantaziajat-az-ellenzeki-media.html

Mondjuk elolvashatnád a másik oldal véleményét is. Pl. az origósok is akartak küldeni egy emailt erre a címre, de kapnak visszajelzést, hogy ezt nem olvassa senki (k`v'ncsi voltam és én is küldtem, nekem is ugyanazt írta vissza a robot). Ő is kapott és kellett lássa, hogy nem jó cím, mégis azzal védekezett, hogy ő jelentette a BKK-nak. Amikor meg kiderült, hogy erre nem lehet írni, akkor meg gyorsan kijavította, hogy egy másik címre is írt.

Meg amint írtam, az egészben az a durva, ahogyan tálalta az ellenzéki média és bolhából elefántot csinált. Szerintük éjjel ráküldte a BKK a rendőröket, akik rárontottak és elhurcolták. Valójában meg csak annyi történt, hogy a T-Systems észlelte, hogy feltörték a rendszerét, ezért értesítette a rendőrséget, akik reggel kimentek, becsengettek és közölték vele, hogy gyanusított. Ekkor még sem a rendőrök, sem a T-Systems nem tudta, hogy a csávó jelentette a dolgot.
Egyébként ugye tudod, hogy a szomszédodat sem rabolhatod ki, azzal az alibivel, hogy hagytál neki egy üzenetet, hogy amiben figyelmezteted, hogy máskor csukja be a hátsó ablakot?
Ha weboldalak biztonságát akarja tesztelni, akkor menjen el dolgozni egy ilyen céghez, mert az illegális, ha feltöröd, még akkor is ha utólag írsz neki, hogy feltörted.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
M

molnibalage

Guest
Az Empire State Bilding - és a Chrysler Building - nem korszerű felhőkarcoló. Egy II. vh előtt épült Art Deco épület. Ráadásul ha jól olvasom nem vasbetonból, hanem kőből és téglából épült - meg persze acélszerkezete is van.

A modern vasbetonról olvastam, hogy még a legjobb minőségű vasbeton is 100-120 év után elkezd menthetetlenül porladni. Tartós vasbetont olvasmányaim szerint csak a rómaiak tudtak csinálni, de ma sem lehet biztosan tudni, hogy pontosan hogyan.
Nem tudom megmondani, hogy pontosan hogyan és mennyi felhőkarcoló épült, de mint teherviselő szerkezetk tudtommal nem vasbeton van, hanem acélszerkezet a jellemző.

Ami a belmagasságot illeti, gondolom az a baj velük, hogy az ember nincs belepaszírozva egy kis 2,5-3m magas dobozba.
A 2,7-2,8 m belmagasság tökéletsen elég, semmiféle paszírozást nem érzek és egyetlen ismerősömet sem hallottam azért sírni, hogy bár 4-5 méteres belmagasság lenne. Jártam számtalan ilyen lakásban ahol egyetemista cimbijeim voltak albérletbe, illetve lakáskeresés alatt is láttam ezeket. Borzalmasak minden szempontból. Fogalmam sincs, hogy anno miért találták ki azt, hogy ekkora belmagasság kell...

szvsz ezek a 19. század végi épületek minden szempontból emberléptékű épületek.
Nem, sajnos pontosan nem azok.

Emberléptékű az épület teljes magassága - nem érzi magát körbezárva egy köztük séráló ember - és emberléptékű a belmagasságuk - egy panellel ellentétben nem lesznek idegbajosok az ott élők, mert annak ellenére, hogy lakásokról van szó, van bennük tér.
Ez már tényleg bizonyítékok miatti vagdalkozás.

Ledózerolni szvsz inkább a II.vh után beépült jellegtelen modernnek nevezett ***kat kellene kezdve mondjuk a Duna parti szállodasorral.
Ez is egy vélemény. Tény, hogy külsőleg nem néznek ki jól, de a 100-150 éves régi épületek funkcionalitása ma közelít a 0-hoz...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A weboldalak feltörése alatt azt érted, hogy nyilvánvalóan bugos weboldalak előnyeit - amiket gondolom különböző forumokon megosztanak egymással a felhasználók - kihasználja?

Van oylan külföldi tévétársaság, aminek van egy fizetős szolgáltatása, amivel online lehetett nézni az élő műsorukat.

Na jó, több ilyen is volt/van.

Az egyiknek volt egy olyan bugja, hogy ha a regisztrációnál kitöltötted a user/pass adataidat, akkor egyből lehetett nézni a műsort, nem várta meg a rendszer, hogy a fizetésre vonatkozó adatlapot kitöltsd. Persze az acc így csak viszonylag rövid ideig élt, de pár óráig - mondjuk a kiválasztott műsor időtartamáig - lehetett évezni a dolgot.

Hónapokon keresztül elég sokan kihasználták ezt a hibát, ennek ellenére sem mondanám róluk, hogy feltörtek bármit is.

Szvsz itt is egy hasonló el**sról lehetett szó.

Neked is írom. Attól még, hogy a szomszéd nyitva felejti az ajtót, illegális ha bemész és elhozod a TV-jét.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"A 2,7-2,8 m belmagasság tökéletsen elég, semmiféle paszírozást nem érzek és egyetlen ismerősömet sem hallottam azért sírni, hogy bár 4-5 méteres belmagasság lenne. Jártam számtalan ilyen lakásban ahol egyetemista cimbijeim voltak albérletbe, illetve lakáskeresés alatt is láttam ezeket. Borzalmasak minden szempontból. Fogalmam sincs, hogy anno miért találták ki azt, hogy ekkora belmagasság kell..."

Egy ilyen szobát szerintem 2-szer de lehet hogy 3-szor több energiába kerül befűteni, hisz a belmagasság sokkal nagyobb plusz még a meleg levegő felfele is száll. Valakitől hallottam egyszer, hogy azért ilyen magasak, mert régen amikor még kályhákkal fűtöttek, sok oxigén kellett. Ennek viszont ellentmond az, hogy a sima 2-2,5 m-es parasztházakban is azzal fűtenek és mégsem fulladnak meg az emberek.
Szerintem csak egyszerűen az akkori gazdag polgárok urizálása volt ez, hogy palotában érezzék magukat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ott meg is álltam. Nem olvasok tovább. Ennyi erővel a Pravdát is hozhatnád érvnek a hidegháborús témában. Ahol sorosgyilkosozás és egybek mennek, és valaki erre az oldalra hivatkozik, az számora a nettó kreténség jele...

Ennyi erővel ne higgy egyik sajtónak se.

Volt valaki kint ezen az "anti-mátrix" tüntetésen? Full napszemcsiben meg bőrkabátban meg minden? :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ott meg is álltam. Nem olvasok tovább. Ennyi erővel a Pravdát is hozhatnád érvnek a hidegháborús témában. Ahol sorosgyilkosozás és egybek mennek, és valaki erre az oldalra hivatkozik, az számora a nettó kreténség jele...

Te honnan tájékozódsz, csak az indexről, és a 444-ről? Mert akkor te is csak propagandát olvasol, csak te kormányt lejáratni próbáló propagandát.
Kérdezted, hogy honnan lehet tudni, hogy az nem jó mail, írtam, hogy az origósok nem tudtak rá mailt küldeni, de, kipróbáltam én is, és tényleg nem lehet, pontosabban elmegy a levél, de visszakaptam egy automatikus levelet, ami figyelmeztet, hogy nem lett kézbesítve. Igen, az origó is próbálja a kormányt védeni, amit el is ismerek, de azért te is észrevehetnéd, hogy az ellenzéki médiák meg ugyanilyen szinten próbálják a kormányt lejáratni. A bolhából elefántot csinálnak, a jó híreket vagy nem közlik, vagy próbálják elbagatelizálni, vagy egyszerűen azt is próbálják rosszként tálalni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Egy ilyen szobát szerintem 2-szer de lehet hogy 3-szor több energiába kerül befűteni, hisz a belmagasság sokkal nagyobb plusz még a meleg levegő felfele is száll.
A futesszamla elsosorban nem azon mulik, hogy 2.4 vagy 4 meter a belmagassag. Ezek a regi epuletek tobbnyire (ujra felhasznalhato!) tomor teglakbol rakott vastag falakkal rendelkeznek, dupla ablakokkal, körházként epitve, vagyis mindenkinek vannak tobb oldalon is szomszedjai. Ezzel egy hoszigetelt panel is csak nehezen versenyezhet. Laktam mindket fajta lakasban, szinte azonos negyzetmeteren. A regi tipusuak futese kabe 30-50%-kal kerult kevesebbe.
Van nehany hatranya a regi tipusu lakasoknak, de szerintem osszessegeben elhetobbek mint a panelok ( ertsd: szoci tarsashazak es azok modern klonjai.). Persze egy ertelmesen megepitett modern tarsashazzal nem versenyezhetnek, de olyat meg nem lattam.
A 2,7-2,8 m belmagasság tökéletsen elég, semmiféle paszírozást nem érzek és egyetlen ismerősömet sem hallottam azért sírni, hogy bár 4-5 méteres belmagasság lenne. Jártam számtalan ilyen lakásban ahol egyetemista cimbijeim voltak albérletbe, illetve lakáskeresés alatt is láttam ezeket. Borzalmasak minden szempontból. Fogalmam sincs, hogy anno miért találták ki azt, hogy ekkora belmagasság kell...
2.8-nak ma elegnek kell lennie, de azert meg ahhoz is kell egy modernebb szellozteto rendszer. Ha anelkul allsz neki a konyhaban varazsolni / kiserletezgetni, akkor az elviselhetobb egy nagy belmagassagu lakasban.
Sajnos a legtobb regi tipusu lakas az az eredetileg ott levo lakasok feldarabolasaval lett kialakitva. Csak keves helyen talalkozhat veluk az ember eredeti pompajaban (es modernizalva). Lattam olyanokat is. Hatalmas a kulonbseg.
 
  • Tetszik
Reactions: akagi
M

molnibalage

Guest
Van nehany hatranya a regi tipusu lakasoknak, de szerintem osszessegeben elhetobbek mint a panelok ( ertsd: szoci tarsashazak es azok modern klonjai.). Persze egy ertelmesen megepitett modern tarsashazzal nem versenyezhetnek, de olyat meg nem lattam.
A téli fűtésszámlám kettő 2005/6 táján épült lakásban 18k HUF táján volt, 6 hónap alatt. Ha ez neked nem normális, akkor nem tudom, hogy mi...

2.8-nak ma elegnek kell lennie, de azert meg ahhoz is kell egy modernebb szellozteto rendszer. Ha anelkul allsz neki a konyhaban varazsolni / kiserletezgetni, akkor az elviselhetobb egy nagy belmagassagu lakasban.
Sajnos a legtobb regi tipusu lakas az az eredetileg ott levo lakasok feldarabolasaval lett kialakitva. Csak keves helyen talalkozhat veluk az ember eredeti pompajaban (es modernizalva). Lattam olyanokat is. Hatalmas a kulonbseg.
Ez meg csak magyarázata annak, hogy miért büdös a szar. Ettől még nem lesz finom...
Ezen felül a belmagassággal nem tudsz mit kezdeni, az nem az szobák újrafelosztásából jött...
 
Status
Not open for further replies.