[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nevetségesen elavult konstrukciók. Igen, lehet szép homlokzatuk, csak attól nem lesz jó benne az életminőség...
Egy atlagos panelt hasonlits egy atlagos regi hazhoz, ne a szelsoseges eseteket vesd ossze. A regiek felujithatoak, modernizalhatoak. A belso kertek kiepitese is csak a lakokozossegen mulik.
A kedvedert osszeszedem mi a rossz a panelekben illetve az uj epitesu lakoparkokban:

- Csunyak.
- Nem jobbak a hoszigetelesben. Amire azt mondjak, hogy jobb ott a penesszel kuzdenek. A draga es bonyolult szelloztetes talan mukodhet.
- A szelloztetes - ha van - mindig bonyolultabb.
- Sok helyen esoben egyetlen ablak sem lehet nyitva.
- Az amerikai konyha csak az ablaktalan konyha terét nyitja ki. Ugyes trukk, de nyilvan nem ez lenne az idealis megoldas.
- Szinte zero hangszigeteles. Az emberek 20 %-a nem csak hetkoznap nappal dolgozik es vannak gyermekek, nyugdijasok, betegek. Ergo mindig van valaki aki szeretne csendben pihenni. Ez szinte lehetetlen, mert olyan is mindig van aki hust klopfol, zenet hallgat, pakol, felujit stb...
- Ugyanezen okbol neked is csendesebben kell elned.
- A sajat belso parkolo jogos igeny, de talan Pest belvarosaban nincs is szukseg autora. (A greengo megteszi.) Illetve ez sem all rendelkezesre sok regi es uj tarsashaznal sem. Sokszor csak a haz elott kijelolt parkolohelyet veheti meg az ember.
- A WC-k kulturaltan el sem helyezhetoek ilyen kis tereken. Rohadt kenyelmetlen az egesz vizesblokk hasznalata.
- Vendeget sem tudsz hivni, max leulteted egy pici sarokulore. Ahol terasz van ott az sokszor nem is fedett, meg csak reszben sem.
- Felszobak vannak. Meg is lett az eredmenye, mert azt egy szulo sem kivanja a gyermekenek... Egy szepen galeriazott szoba ezerszer elhetobb kornyezet. Az tul kicsi eletterbol soha nem lehet csaladi otthon.
- Nem atalakithatoak. Egy vezeteket vagy csovet mashova helyezni bonyolult, falat mozgatni pedig szinte lehetetlen.
- A lepcsohazak igenytelen minimalista rettenetek. Ezekbol hordaggyal menteni mindig nagy szivas volt. Pedig ido kerdese es mindenkinek szuksege lesz ra. Csak ugy mondom. A regiekben altalaban ket széles lepcsohaz van.
- Lift is hol van, hogy nincs. Ahol van ott sokszor csak valamilyen kisebb tipust epitettek be.

Biztos sokaig lehetne meg sorolni, de szerintem a regiek atalakitasa es modernizalasa sok esetben jarhato ut. Anyagilag, esztetikailag, elhetoseg tekinteteben hozzak a kotelezot. Persze ha egy (elkepzelt) modern tarsashazat hasonlitasz ossze egy lepukkant berhazzal akkor igazad van. Ismerem azokat a belvarosi rettenet berhazakat. Komolyan mondom sokszor feltem bemenni is.:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and nyugger
M

molnibalage

Guest
Egy atlagos panelt hasonlits egy atlagos regi hazhoz, ne a szelsoseges eseteket vesd ossze. A regiek felujithatoak, modernizalhatoak. A belso kertek kiepitese is csak a lakokozossegen mulik.
Átlagos új házakban laktam, '70-es években, '80-as évek elején, illetve 2005/06-ban épült lakóparkokban. Hülyére pofozták azokat a lakásokat, amiket láttam egyetemi cimbiknél vagy albérlet keresés során. Erőlködés nélkül. Annyi, hogy nem kell hagyni lelakni őket és megkapjáuk ugyanazokat az épületgépészeti korszerűsítéseket, amit azonos szinten levő más lakás.

A kedvedert osszeszedem mi a rossz a panelekben illetve az uj epitesu lakoparkokban:

- Csunyak.
A baj az, hogy ez teljesen szubjektív. Egyébként meg ennek mi köze az életminőséghez, a a házból kifelé nézve az esetek túlnyomó többségében nem látod a házat magát...?

- Nem jobbak a hoszigetelesben. Amire azt mondjak, hogy jobb ott a penesszel kuzdenek. A draga es bonyolult szelloztetes talan mukodhet.
Óóó, persze. Az ismerősöm sztyok régi bérházban HAVI 20k-s fűtésszámlát csinált konvektorral. Nekem házközpontival volt most 6 hónapra 20k, az előző picit kisebb és utcafromtos lakásban 18k. Mindkét ház 2005/6 magasságában épült.

- A szelloztetes - ha van - mindig bonyolultabb.
Két nagy ablak + erkélyajtóm volt az utolsó három albérletemben is, a 8, 2. és 3. emeleti lakásokban. Mi a bonyás? Ebből kettőben légkondi is van.

- Sok helyen esoben egyetlen ablak sem lehet nyitva.
Ekkora marhaságot életemben nem hallottam? Soha nem voltam olyan lakásban, ahol erős szél esetén beesett volna az eső. A nyári megazáporok alatt mindig nyitva volt az ablakom.

- Az amerikai konyha csak az ablaktalan konyha terét nyitja ki. Ugyes trukk, de nyilvan nem ez lenne az idealis megoldas.
A konyhával egy lakásban a hőteremlés miatt nincs ideális megoldás. Megoldás van. A hőelvezés szempontjából a jenki nyitott bajnok, mert nem egy rohadt lyukba vagy bezárva. Az más kérdés, hogy az illatok még elszívóval is dzsemboriznak a lakásban.

- Szinte zero hangszigeteles. Az emberek 20 %-a nem csak hetkoznap nappal dolgozik es vannak gyermekek, nyugdijasok, betegek.
Ezen a részen tényleg röhögök. Ami jól hőszigetel, az egyben jól zajszigetel is.

Ergo mindig van valaki aki szeretne csendben pihenni. Ez szinte lehetetlen, mert olyan is mindig van aki hust klopfol, zenet hallgat, pakol, felujit stb...
Rági bérház visszangos belső része mevan, ahova minden ablak nyílik? Ja, hogy a többi ablak meg utcafrontra? Nekem a jelenlegi lakásom összes ablak a belső kerte néz.

- A sajat belso parkolo jogos igeny, de talan Pest belvarosaban nincs is szukseg autora. (A greengo megteszi.) Illetve ez sem all rendelkezesre sok regi es uj tarsashaznal sem. Sokszor csak a haz elott kijelolt parkolohelyet veheti meg az ember.
Mond ezt a vérmes autósok közösségének itthon. Az más kéréds, hogy én kb. akkor járok autóval, ha céges ügyben megyek vagy másokkal bárhova, egyedül soha.

- A WC-k kulturaltan el sem helyezhetoek ilyen kis tereken. Rohadt kenyelmetlen az egesz vizesblokk hasznalata.
Ez a legepciebb hülyeség részedről, mert pont régi bérháznaknál van az, hogy a WC a legszarabb és leglehetetlenebb helyekre lett utólag odabaszva, ahova éppen gondolták...

- Vendeget sem tudsz hivni, max leulteted egy pici sarokulore. Ahol terasz van ott az sokszor nem is fedett, meg csak reszben sem.
Ez meg az ingatlam méretével van kapcsolatban és nem azzal, hogy 10-20-30 vagy 150 éves. Akkora logikai faszság, hogy komolyan nézek, hogy ekkora marhaságot hogyan sierült leírni...

- Felszobak vannak. Meg is lett az eredmenye, mert azt egy szulo sem kivanja a gyermekenek... Egy szepen galeriazott szoba ezerszer elhetobb kornyezet. Az tul kicsi eletterbol soha nem lehet csaladi otthon.
Mi van...? Akkora lakást veszel, amire igényed van? Ugyanazon épületben van eltérő felosztású és eltérő méretű lakás is.

- Nem atalakithatoak. Egy vezeteket vagy csovet mashova helyezni bonyolult, falat mozgatni pedig szinte lehetetlen.
Ezen röhögög. Az új építésű lakásos nagy részében gáz sincs bevezeve, mert rájöttek, hogy esztétikailag szar. A házban van gáz, a központi kazánba, minden más villanyal megy. Az egyik legerősebb ellenérve a régi szutyok bérházaknál pont az, hogy épületgépészetileg katasztrofálisak. Az előtt tervezték meg őket, hogy lett volna vezetékes víz, gáz meg villany.

Komolyan mondom itt már sírva röghögök rajtad...

- A lepcsohazak igenytelen minimalista rettenetek. Ezekbol hordaggyal menteni mindig nagy szivas volt. Pedig ido kerdese es mindenkinek szuksege lesz ra. Csak ugy mondom. A regiekben altalaban ket széles lepcsohaz van.
Csak szólok neked, hogy eddig egy olyan bérházban jártam, ahol 1 méternél szélessebb lépcső lett volna. Az egyikben ketten nem fértünk el egymás mellett a fél csigalépcsőn egy csajjal. Bringával felkeccsülni is művészet lett volna, meg sem próbáltam. Olyan kétszárnyú ajtón mentem ki a szaros gang részre, hogy én alig fértem át rajt. A mostani házban úgy sétáltam le, hogy a két vállamon két bringa volt. A minimalizmus nem érdekel, nem a lépcsőházban lakom...

- Lift is hol van, hogy nincs. Ahol van ott sokszor csak valamilyen kisebb tipust epitettek be.
Én nem láttam olyan új építésű többszintes házat, ahol nincs lift és 3 emeletnél magasabb.

Biztos sokaig lehetne meg sorolni, de szerintem a regiek atalakitasa es modernizalasa sok esetben jarhato ut.
A piac kurvára nem ezt mutatja. Olyan emberetelenül drága.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Fura, mikor jártam Párizsban és felmentem az Eiffel toronyba, akkor ameddig elláttam, csak a " 19-ik századi " régi épületek voltak körben kilómétereken át.
Nem az a baj, hogy régiek a budapesti épületek, hanem hogy nincsen pénz a rendbetételükre. Pest is nézhetne ki úgy mint Párizsnak a turista negyede vagy mint Prága.
És szerintem is tönkre tenné a látképet ha beraknának egy felhőkarcolót. Konkrétan egy vizuális környezetszennyezés. Nem illik Budapest panorámájába. Az meg hogy a mostani kor lenyomatát hagyjuk hátra elég nevetséges gondolat. A modern kor építészete 40-50 években gondolkodik és nem 200-ban. Mi maradna az utókornak abból a toronyházból? Elárulom, semmi. Ha most felépülne, kb 50 év múlva egy lerohadt, rozsdás, igénytelen szeméttelep lenne. A belvárosi 1900-as éveke elején épített házak nyilván tovább maradnak meg, mint az a toronyház.

Ezt hogyhogy nem láttad Párizsban? (La Défense)

1280px-View_from_Arc_de_Triomphe_64_2012-07-02.jpg


paris_france_october_2012_metroscenes.com_32.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Átlagos új házakban laktam, '70-es években, '80-as évek elején, illetve 2005/06-ban épült lakóparkokban. Hülyére pofozták azokat a lakásokat, amiket láttam egyetemi cimbiknél vagy albérlet keresés során. Erőlködés nélkül. Annyi, hogy nem kell hagyni lelakni őket és megkapjáuk ugyanazokat az épületgépészeti korszerűsítéseket, amit azonos szinten levő más lakás.
Csak ilyenekben laktal? Ezt mondom. Nem is ismersz mast.
A baj az, hogy ez teljesen szubjektív. Egyébként meg ennek mi köze az életminőséghez, a a házból kifelé nézve az esetek túlnyomó többségében nem látod a házat magát...?
Ha neked az atlagos lakotelepi tombok latvanya nem csunya, hanem szubjektiv, akkor nincs is mirol beszelnunk.
Óóó, persze. Az ismerősöm sztyok régi bérházban HAVI 20k-s fűtésszámlát csinált konvektorral. Nekem házközpontival volt most 6 hónapra 20k, az előző picit kisebb és utcafromtos lakásban 18k. Mindkét ház 2005/6 magasságában épült.
Biztos ilyen is van.
Két nagy ablak + erkélyajtóm volt az utolsó három albérletemben is, a 8, 2. és 3. emeleti lakásokban. Mi a bonyás? Ebből kettőben légkondi is van.
A legkondi sem altalanos az ilyen lakasokban. (Mekkora volt a villanyszamlad? :D)
Ekkora marhaságot életemben nem hallottam? Soha nem voltam olyan lakásban, ahol erős szél esetén beesett volna az eső. A nyári megazáporok alatt mindig nyitva volt az ablakom.
Ha ranezel egy atlagos szoci epuletre akkor sok helyen azt lathatod, hogy a ket tavolabbi erkely kozott van 3-5 ablak. Az ott egy kulonallo lakas.
A konyhával egy lakásban a hőteremlés miatt nincs ideális megoldás. Megoldás van. A hőelvezés szempontjából a jenki nyitott bajnok, mert nem egy rohadt lyukba vagy bezárva. Az más kérdés, hogy az illatok még elszívóval is dzsemboriznak a lakásban.
En is ezt mondtam.
Ezen a részen tényleg röhögök. Ami jól hőszigetel, az egyben jól zajszigetel is.
A kulso falakat hoszigetelik.
Rági bérház visszangos belső része mevan, ahova minden ablak nyílik? Ja, hogy a többi ablak meg utcafrontra? Nekem a jelenlegi lakásom összes ablak a belső kerte néz.
Nincs meg. Ahol en laktam ott ez nem volt problema.
Ez a legepciebb hülyeség részedről, mert pont régi bérháznaknál van az, hogy a WC a legszarabb és leglehetetlenebb helyekre lett utólag odabaszva, ahova éppen gondolták...
A panelekben legalabb az esetek feleben a konyha mellett van a wc. Szerintem ennyire szarul senki nem fozhet... Ahol laktam, a regi tipusuban kulon a furdobol nyilt. Oke, keves nm-en nem lehet csodat varni.
Ez meg az ingatlam méretével van kapcsolatban és nem azzal, hogy 10-20-30 vagy 150 éves. Akkora logikai faszság, hogy komolyan nézek, hogy ekkora marhaságot hogyan sierült leírni...
Mekkora az atlag panel vagy modern tarsashaz merete? Es azon valtoztatni sem tudsz. Olyat viszont tudok, hogy valaki megvett ket egymas melletti regi lakast es visszalakitotta.
Mi van...? Akkora lakást veszel, amire igényed van? Ugyanazon épületben van eltérő felosztású és eltérő méretű lakás is.
Egyes esetekben ez igaz lehet, de ez nem valtozat azon a tenyen, hogy az atlagos lakas pici es bizony oda is be fognak koltozni szazezrek. Egy-egy videki kisvarosban csak nagyon korlatozott keszletekbol valogathatsz. Ne Pestbol indulj ki.
Ezen röhögög. Az új építésű lakásos nagy részében gáz sincs bevezeve, mert rájöttek, hogy esztétikailag szar. A házban van gáz, a központi kazánba, minden más villanyal megy. Az egyik legerősebb ellenérve a régi szutyok bérházaknál pont az, hogy épületgépészetileg katasztrofálisak. Az előtt tervezték meg őket, hogy lett volna vezetékes víz, gáz meg villany.
Tehat inkabb kozoskodsz a gazzal, mert az esztetikailag szar lenne, de a haz vagy a lepcsohaz kinezete nem zavar. Aham...
Komolyan mondom itt már sírva röghögök rajtad...
Picit eroltetett.
Csak szólok neked, hogy eddig egy olyan bérházban jártam, ahol 1 méternél szélessebb lépcső lett volna. Az egyikben ketten nem fértünk el egymás mellett a fél csigalépcsőn egy csajjal. Bringával felkeccsülni is művészet lett volna, meg sem próbáltam. Olyan kétszárnyú ajtón mentem ki a szaros gang részre, hogy én alig fértem át rajt. A mostani házban úgy sétáltam le, hogy a két vállamon két bringa volt. A minimalizmus nem érdekel, nem a lépcsőházban lakom...
Igen, a belso lepcsohazas nagy regi epiletek a legelhetobbek. Sok mas esetben sajnos a regiek bontasra valok. Ilyen is van.
Én nem láttam olyan új építésű többszintes házat, ahol nincs lift és 3 emeletnél magasabb.
Ezert latsz sok olyat ami 3 emeletnel nem magasabb. Biciklitura tipp: Budapest kulvaros, kornyezo telepulesek.
A piac kurvára nem ezt mutatja. Olyan emberetelenül drága.
Ha valami elegge lepukkant es elhanyagolt akkor nincs mit tenni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ezen a részen tényleg röhögök. Ami jól hőszigetel, az egyben jól zajszigetel is."

Ez konkretan baromsag.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
856
4 316
93
Ezt hogyhogy nem láttad Párizsban? (La Défense)

1280px-View_from_Arc_de_Triomphe_64_2012-07-02.jpg


paris_france_october_2012_metroscenes.com_32.jpg
Most ebből a szögből teljesen úgy néz ki, mintha hülyeséget írtam volna. Szóval, mikor fent vagy a tetején akkor végig csak azt látod, hogy körben ugyanolyan épületek vannak , mint amik a torony körül láthatóak. Nyilván láttam toronyházat, de a látkép mégis egységes volt a belvárost illetően. Az igaz, hogy a belvárost elhagyva elég koszos és szemetes volt, konkrétan az utcán fehér embert alig láttunk, meg látszott utcákon keresztül hogy nagyon le van pukkanva pár negyed. De a turista rész pár négyzetkilómétere mutatja azért hogy mit lehet kihozni a szép régi épületekből, ha rendbe vannak téve, le vannak festve stb. Sajnos régi vinyón vannak a képeim, most pár felrakott képért nem kezdem szétszedni a gépem, azon látszana hogy milyen a panoráma a magasból.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Most ebből a szögből teljesen úgy néz ki, mintha hülyeséget írtam volna. Szóval, mikor fent vagy a tetején akkor végig csak azt látod, hogy körben ugyanolyan épületek vannak , mint amik a torony körül láthatóak. Nyilván láttam toronyházat, de a látkép mégis egységes volt a belvárost illetően. Az igaz, hogy a belvárost elhagyva elég koszos és szemetes volt, konkrétan az utcán fehér embert alig láttunk, meg látszott utcákon keresztül hogy nagyon le van pukkanva pár negyed. De a turista rész pár négyzetkilómétere mutatja azért hogy mit lehet kihozni a szép régi épületekből, ha rendbe vannak téve, le vannak festve stb. Sajnos régi vinyón vannak a képeim, most pár felrakott képért nem kezdem szétszedni a gépem, azon látszana hogy milyen a panoráma a magasból.

Ok. Természetesen szépek a régi épületek, ha rendbe vannak téve. Viszont a párizsi toronyház-együttes is nyilván látszik Párizs minden pontjáról, mégsem mondták azt, hogy nem építik meg őket, mert rontanák a városképet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Viszont a párizsi toronyház-együttes is nyilván látszik Párizs minden pontjáról, mégsem mondták azt, hogy nem építik meg őket, mert rontanák a városképet.
Az nem Parizsban van, hanem csak mellette. Olyan mintha Szigetszentmikloson epitenenk felhokarcolokat. :p
Terkep.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
Ezt hogyhogy nem láttad Párizsban? (La Défense)

1280px-View_from_Arc_de_Triomphe_64_2012-07-02.jpg


paris_france_october_2012_metroscenes.com_32.jpg

Amikor olvastam ezt a mondatát ("Fura, mikor jártam Párizsban és felmentem az Eiffel toronyba, akkor ameddig elláttam, csak a " 19-ik századi " régi épületek voltak körben kilómétereken át.") komolyan felröhögtem én is. Mondta is a nejem, hogy a srác lehet, hogy vak, azért ír ilyeneket. :D
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
De kinek mi. Aki csak aludni jár haza, meg annyi neki az otthoni élet, hogy rácsatlakozik a számítógépre, meg büdös neki köszönni még az egy szinten lakó szomszédoknak is, annak persze hogy jobb a panel. Az olyan embereknek a japán alvókapszula is megfelelne, csak legyen benne jó wifi.
Milyen igazad van!
Szerintem, utoljára a Bauhaus stílus tervezett emberbarát környezetet!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Amikor olvastam ezt a mondatát ("Fura, mikor jártam Párizsban és felmentem az Eiffel toronyba, akkor ameddig elláttam, csak a " 19-ik századi " régi épületek voltak körben kilómétereken át.") komolyan felröhögtem én is. Mondta is a nejem, hogy a srác lehet, hogy vak, azért ír ilyeneket. :D
Na de azt nem mondta, hogy mikor volt fent!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az nem Parizsban van, hanem csak mellette. Olyan mintha Szigetszentmikloson epitenenk felhokarcolokat. :p
Terkep.

Nanananana :) Nem arról szól a vita, hogy közigazgatásilag Párizs része-e (nem), hanem arról, hogy tönkreteszi-e Párizs látképét. És mivel jól látszik Párizsból, ezért igen, határozottan állíthatjuk, hogy tönkreteszi Párizs látképét. Nagyon :p
Szegények hiába építették régen azt a sok szép épületet, ez a pár felhőkarcoló teljesen tönkrevágja Párizst :D

Egyébként Budapest lakói lenyugodhatnak, még ha meg is épül Budapest első "felhőkarcolója",
Szarajevó még akkor is le fogja azt körözni az Avaz Twist Tower-jével, amelynek magassága 176 méter.

Sarajevo_Twist_Tower.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 762
113
Párizsban nem az eget kell bámulni és agyalni, hogy mi teszi tönkre a látképet, hanem szét kell nézni a földön, na ott van bőven ami nélkül meglenne a látkép meg Párizs is.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja, Zeal, akkor ezek szerint megtalálad a MEGOLDÁST! :D

Így hangzik: ha nem lehet Budapesten felhőkarcolókat építeni, akkor azokat a részeit Budapestnek, ahová a felhőkarcolókat építenék, közigazgatásilag el kell csatolni Budapesttől, így a felhőkarcolók már nem Budapesten épülnének! :D
 
Status
Not open for further replies.