[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Hallani lehet mindenfelet, de nem kell mindent elhinni. Nagyvallalatokat termeszetesen nem erinti az ilyen allami tamogatas, mert ok mashonnan (pl. kotvenykibocstas) is tudnak forrasokhoz jutni. A kkv-k korlatozott lehetosegeit igyekszik ezzel boviteni az allam. Ezzel persze nem erinti versenyhatrany a nagyvallatokat, sot. Jellemzoen eppen nekik dolgoznak be ezek a cegek. A maganvallalkozasok szamara megint nem elerheto, ertheto okok miatt.

Ebből nekem az jött le, hogy semmi bizonyíték arra, hogy ilyen állami támogatás egyáltalán létezik. Ha meg létezik is az se biztos hogy ilyen összegben. És egyáltalán az egész nem pusztán a haverok töméséről szól.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Ebből nekem az jött le, hogy semmi bizonyíték arra, hogy ilyen állami támogatás egyáltalán létezik. Ha meg létezik is az se biztos hogy ilyen összegben. És egyáltalán az egész nem pusztán a haverok töméséről szól.
Akkor keress ra a gugliban: mnb kkv hitel. Ennyi.
Harmadszor irom le, hogy a bankok kozvetitik a hitelt. Vagyis nem az mnb/fidesz haveri kor kapja, hanem barmelyik ceg amelyik megfelel a bank es az mnb tamasztotta kovetelmenyeknek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Panzerfaust írta: "Júdáspénzért kiárusították az állam vagyonát azok akik - és rokonaik - ma az MSZP-ben és DK-ban ülnek"

Ejnye, ejnye Tanár Úr! A fideszt ki tetszett "felejteni" a felsorolásból! Pedig arra a mondásra még én is emlékszem, hogy: A mi kommunistánk jó kommunista, a ti kommunistátok viszont ... kommunista!"

Mo-on ezek a "kommunista rokonok" jelentik a politikai egyensúlyt, és a biztosítékot arra, hogy mindkét oldal hallgasson a másik befolyásos "rokonairól".

Hagyjad már magad a fideszfóbiáddal.
Hol rendelkezett az állami vagyonnal 88-89-ben a fidesz, mdf, kisgazdák vagy <b>bárki</b> a kommunistákon kívül.
Istenem, te teljesen menthetetlen vagy. Teljesen.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">
Az adósság újratárgyalása vörös posztó volt akkoriban. Tiltott gyümölcs. Miért ? Mert ha megtagadtuk volna a fizetést, bedöntik az országot MDF-estül, ellenzékistül együtt. Ezért nem vitázott Antall e kérdésben.
A termelőkapacitásunk leépítése gőzerővel folyt már a 80-as évek végén, a koronát a 90-es módszerváltás tette rá, a felelőtlen elvtársak magatartása által. Hiába hivatkoznak, hogy menthetetlen volt, ez nem igaz. Júdáspénzért kiárusították az állam vagyonát azok akik - és rokonaik - ma az MSZP-ben és DK-ban ülnek, illetve "megérdemelt" és kiemelt nyugdíjukat élvezik. Csehszlovákia, Lengyelország éppen ezt kerülte el. A cseszkók például úgy, hogy hoztak egy olyan törvényt, aki a régi nómenklatúrában szerepet vállalt, annak coki, tűnés.
Meg lehet tekinteni, a kuponos privatizáció eredményesebb volt mint a miénk, ezt a jelenlegi gazdasági eredmények igazolják.
Folyamatosan létezett működő cseh könnyű- és nehézipar, míg nálunk gyakorlatilag megszűnt, és most kezd valami éledezni. Élelmiszeripar szintén kiárusítva, mára a magyar agrárium a nyugat tökéletes kiszolgáltatottságában kizárólag csak tőlük függően működik.
Az elkúrás első - és végzetes - lépcsője: Surányiék potom áron adtak el az aranykészletből 62 tonnát, maradt valamivel több mint 3 tonna, miközben Romániának több mint 100 tonnája van. A ranglista 100-as mezőnyében a 82.-ek vagyunk.
Az kádári korszaból ránkmaradt államadósság nemhogy csökkent volna, a csillagos egekbe emelkedett, majd 20e milliárd Ft.
Ilyen háttérrel elég nehéz saját akaratból monetáris politikát folytatni.


Antal azért nem tárgyalt erről, mert egy gyáva, megalkuvó inkompetens f*sz volt (aki ránézásre még az alapvető szájápolás technikákat sem ismerte).

Megjegyzem a bedöntés/államcsőd hatásait - akárcsak a bankrendszer csődjéét - mindig igyekszenek erősen túlbecsülni az ellenérdekeltek/érintettek, hogy ezzel első számú céllá tegyék annak elkerülését.

És igen, a privatizáció és a kárpótlás megvalósult formája is hatalmas bűn volt, és sajnos ebbe nnemcsak az mszp/szdsz, de az mdf is benne volt.

90/94-ben egyedül az FKgP-nek volt viszonylag korrekt kormányprogramja.

</blockquote>

Antall én se kedveltem, történelmi pillanatokat szalasztott el. Minden téren. Lehet kiváló történész volt, meg úriember, humanista, köztiszteletnek örvendett, de mint államférfi egyszerűen elégtelen, zéró.
Nem akart felfordulást, se balhét, így a vörösök minden nehézség nélkül átmenthették a hatalmukat, és amelynek a mai napig isszuk a levét. Történelmi kifejezéssel 90-ben Mo-n nem rendszerváltás volt, hanem az akkori ellenzék és Göncz segedelmével a reformkommunisták <b>hatalomátmentése</b>.
A főcsibész külföldi bankároknak elég volt erre a béna miniszterelnökre ráijeszteni egy "bedöntéssel" máris fülét-farkát behúzta. Pedig akkor a németek szinte <b>bármiben</b> segítettek volna.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Popély Gyula felvidéki magyar történész, egyetemi tanár, az MTA doktora, a tót "szövetségeseink" rólunk alkotott képét elemzi.
Tanulságos beszélgetés az elhallgatott igazságról.
https://www.youtube.com/watch?v=7pAQ914Brmk
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
<blockquote rel="formosa">Panzerfaust írta: "Júdáspénzért kiárusították az állam vagyonát azok akik - és rokonaik - ma az MSZP-ben és DK-ban ülnek"

Ejnye, ejnye Tanár Úr! A fideszt ki tetszett "felejteni" a felsorolásból! Pedig arra a mondásra még én is emlékszem, hogy: A mi kommunistánk jó kommunista, a ti kommunistátok viszont ... kommunista!"

Mo-on ezek a "kommunista rokonok" jelentik a politikai egyensúlyt, és a biztosítékot arra, hogy mindkét oldal hallgasson a másik befolyásos "rokonairól".

Hagyjad már magad a fideszfóbiáddal.
Hol rendelkezett az állami vagyonnal 88-89-ben a fidesz, mdf, kisgazdák vagy <b>bárki</b> a kommunistákon kívül.
Istenem, te teljesen menthetetlen vagy. Teljesen.</blockquote>

Hagyd már! Nem is élt még akkor...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="Panzerfaust">
Az adósság újratárgyalása vörös posztó volt akkoriban. Tiltott gyümölcs. Miért ? Mert ha megtagadtuk volna a fizetést, bedöntik az országot MDF-estül, ellenzékistül együtt. Ezért nem vitázott Antall e kérdésben.
A termelőkapacitásunk leépítése gőzerővel folyt már a 80-as évek végén, a koronát a 90-es módszerváltás tette rá, a felelőtlen elvtársak magatartása által. Hiába hivatkoznak, hogy menthetetlen volt, ez nem igaz. Júdáspénzért kiárusították az állam vagyonát azok akik - és rokonaik - ma az MSZP-ben és DK-ban ülnek, illetve "megérdemelt" és kiemelt nyugdíjukat élvezik. Csehszlovákia, Lengyelország éppen ezt kerülte el. A cseszkók például úgy, hogy hoztak egy olyan törvényt, aki a régi nómenklatúrában szerepet vállalt, annak coki, tűnés.
Meg lehet tekinteni, a kuponos privatizáció eredményesebb volt mint a miénk, ezt a jelenlegi gazdasági eredmények igazolják.
Folyamatosan létezett működő cseh könnyű- és nehézipar, míg nálunk gyakorlatilag megszűnt, és most kezd valami éledezni. Élelmiszeripar szintén kiárusítva, mára a magyar agrárium a nyugat tökéletes kiszolgáltatottságában kizárólag csak tőlük függően működik.
Az elkúrás első - és végzetes - lépcsője: Surányiék potom áron adtak el az aranykészletből 62 tonnát, maradt valamivel több mint 3 tonna, miközben Romániának több mint 100 tonnája van. A ranglista 100-as mezőnyében a 82.-ek vagyunk.
Az kádári korszaból ránkmaradt államadósság nemhogy csökkent volna, a csillagos egekbe emelkedett, majd 20e milliárd Ft.
Ilyen háttérrel elég nehéz saját akaratból monetáris politikát folytatni.


Antal azért nem tárgyalt erről, mert egy gyáva, megalkuvó inkompetens f*sz volt (aki ránézásre még az alapvető szájápolás technikákat sem ismerte).

Megjegyzem a bedöntés/államcsőd hatásait - akárcsak a bankrendszer csődjéét - mindig igyekszenek erősen túlbecsülni az ellenérdekeltek/érintettek, hogy ezzel első számú céllá tegyék annak elkerülését.

És igen, a privatizáció és a kárpótlás megvalósult formája is hatalmas bűn volt, és sajnos ebbe nnemcsak az mszp/szdsz, de az mdf is benne volt.

90/94-ben egyedül az FKgP-nek volt viszonylag korrekt kormányprogramja.

</blockquote>

Antall én se kedveltem, történelmi pillanatokat szalasztott el. Minden téren. Lehet kiváló történész volt, meg úriember, humanista, köztiszteletnek örvendett, de mint államférfi egyszerűen elégtelen, zéró.
Nem akart felfordulást, se balhét, így a vörösök minden nehézség nélkül átmenthették a hatalmukat, és amelynek a mai napig isszuk a levét. Történelmi kifejezéssel 90-ben Mo-n nem rendszerváltás volt, hanem az akkori ellenzék és Göncz segedelmével a reformkommunisták <b>hatalomátmentése</b>.
A főcsibész külföldi bankároknak elég volt erre a béna miniszterelnökre ráijeszteni egy "bedöntéssel" máris fülét-farkát behúzta. Pedig akkor a németek szinte <b>bármiben</b> segítettek volna.

</blockquote>

- Teljesen igazad van, azonban ne feledd, hogy a politikus mindig kényszerpályán mozog. Azért a rendszerváltáskor még állt a Párt, jelentős tagsággal, benne nem csak reform-, hanem keményvonalas kommunistákkal, munkásőrséggel, fegyverrel, társadalmi behálózottsággal, titkosszolgálattal, és mindenkiről bő információval. El tudom képzelni, hogy ott és akkor egyrészt nem tudhatták, hogy adott lépések milyen reakciót váltanak ki -akár önműködően- a pártvezetés nélkül; illetve el tudom képzelni, valahol ésszerű is, hogy a hatalmi elit a békés átmenetért és a kizárólagos hatalom feladásáért cserébe bizonyos feltételeket szabott. És az, hogy kimondták, hogy akkor mi rendszert váltunk még az államstruktúra gépezetei, a Párt tagjai, befolyásos tagjai nem váltak köddé, ugyan úgy ott volt mindenki a maga "őrhelyén" a hivatalban, a minisztériumban, a gyárak élén, vagy az esztergapad mellett.
- És ez csak egy a belpolitikai tényezők közül ... de akkor még állt a Szu, álltak még a kommunista diktatúrák, Csehszlovákia és 4 évvel később szakadt,Jugó meg pláne, ott voltak a minden lében két kanál amerikaiak és sorosék, meg a nyugati tőkések.
- Még ha számtalan rossz döntéstis hoztak, de utólag ezt sokkal könnyebb megítélni, látva az eredményeiket; ami nem túl fényes.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
<blockquote rel="formosa">Panzerfaust írta: "Júdáspénzért kiárusították az állam vagyonát azok akik - és rokonaik - ma az MSZP-ben és DK-ban ülnek"

Ejnye, ejnye Tanár Úr! A fideszt ki tetszett "felejteni" a felsorolásból! Pedig arra a mondásra még én is emlékszem, hogy: A mi kommunistánk jó kommunista, a ti kommunistátok viszont ... kommunista!"

Mo-on ezek a "kommunista rokonok" jelentik a politikai egyensúlyt, és a biztosítékot arra, hogy mindkét oldal hallgasson a másik befolyásos "rokonairól".

Hagyjad már magad a fideszfóbiáddal.
Hol rendelkezett az állami vagyonnal 88-89-ben a fidesz, mdf, kisgazdák vagy <b>bárki</b> a kommunistákon kívül.
Istenem, te teljesen menthetetlen vagy. Teljesen.</blockquote>

Szerintem - ahogy írtam is - ő a 2010 utáni fideszre gondol a haveri ill. stróman kapitalizmusra.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
- Teljesen igazad van, azonban ne feledd, hogy a politikus mindig kényszerpályán mozog. Azért a rendszerváltáskor még állt a Párt, jelentős tagsággal, benne nem csak reform-, hanem keményvonalas kommunistákkal, munkásőrséggel, fegyverrel, társadalmi behálózottsággal, titkosszolgálattal, és mindenkiről bő információval. El tudom képzelni, hogy ott és akkor egyrészt nem tudhatták, hogy adott lépések milyen reakciót váltanak ki -akár önműködően- a pártvezetés nélkül; illetve el tudom képzelni, valahol ésszerű is, hogy a hatalmi elit a békés átmenetért és a kizárólagos hatalom feladásáért cserébe bizonyos feltételeket szabott. És az, hogy kimondták, hogy akkor mi rendszert váltunk még az államstruktúra gépezetei, a Párt tagjai, befolyásos tagjai nem váltak köddé, ugyan úgy ott volt mindenki a maga "őrhelyén" a hivatalban, a minisztériumban, a gyárak élén, vagy az esztergapad mellett.
- És ez csak egy a belpolitikai tényezők közül ... de akkor még állt a Szu, álltak még a kommunista diktatúrák, Csehszlovákia és 4 évvel később szakadt,Jugó meg pláne, ott voltak a minden lében két kanál amerikaiak és sorosék, meg a nyugati tőkések.
- Még ha számtalan rossz döntéstis hoztak, de utólag ezt sokkal könnyebb megítélni, látva az eredményeiket; ami nem túl fényes.

Antal CV-jében ill. személyiségében semmi nem volt, ami arra engedett volna következtetni, hogy jó miniszterelnök lehetne. Annak az MDF.-es (és SZDSZ-es) társaságnak a java kb. ugyanaz szint volt, mint a 2010 utáni Nem Tetszik a Rendszeres/Ligetvédős "értelmiségi" társaság, csak más ideológiával.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Vagy ez az értelmiségi bölcsész (nem pejoratív értelemben) társaság, vagy a párt által kinevelt politikusok, szakemberek -lehetett választani. Vagy szerinted ki lehetett volna az, akinek volt rálátása, érzéke, de nem a rendszer embere -vagy a nyugati rendszeré? Sajnos ezt dobta nekünk a gép.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="formosa">Panzerfaust írta: "Júdáspénzért kiárusították az állam vagyonát azok akik - és rokonaik - ma az MSZP-ben és DK-ban ülnek"

Ejnye, ejnye Tanár Úr! A fideszt ki tetszett "felejteni" a felsorolásból! Pedig arra a mondásra még én is emlékszem, hogy: A mi kommunistánk jó kommunista, a ti kommunistátok viszont ... kommunista!"

Mo-on ezek a "kommunista rokonok" jelentik a politikai egyensúlyt, és a biztosítékot arra, hogy mindkét oldal hallgasson a másik befolyásos "rokonairól".

Hagyjad már magad a fideszfóbiáddal.
Hol rendelkezett az állami vagyonnal 88-89-ben a fidesz, mdf, kisgazdák vagy <b>bárki</b> a kommunistákon kívül.
Istenem, te teljesen menthetetlen vagy. Teljesen.</blockquote>

Szerintem - ahogy írtam is - ő a 2010 utáni fideszre gondol a haveri ill. stróman kapitalizmusra.</blockquote>

Viszont én nem arról beszéltem, hanem a módszerváltás 88-89-90-es időszakáról. Azokról a vagyonelemekről. A saját két szememmel láttam hogyan osztja fel a tsz-t, a legjobb gépeket, a földeket, a tsz-elnök, a főagromónus,vb-titkár, tanácselnök, párttitkár a rokonságnak a haveroknak.
Ehhez képest kérdezem, hogy hol volt a fidesz ezen időszakban ???
 
T

torsen

Guest
Akkor még a másik oldalon, de megtalálták a "helyes" utat. Akkor még majdnem tag lettem, de szerintem a jelenlegi "újraelosztó" politikájuk vállalhatatlan.

Más (és szerintem politikamentes...)
http://hvg.hu/tudomany/20160711_doransky_dobo_matyas_interju_kodolas_programozas
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Panzerfaust írta: "A saját két szememmel láttam hogyan osztja fel a tsz-t, a legjobb gépeket, a földeket, a tsz-elnök, a főagromónus,vb-titkár, tanácselnök, párttitkár a rokonságnak a haveroknak."

Erre céloztam én is. És ezek mindegyike MSZMP "pártmajom" volt, akik az állampárt megszűnése után majd minden pártba beépültek. /Kivétel talán csak az LMP és a Jobbik lehet./ Ezek a pártok azután mutogattak egymásra, hogy "az én kommunistám jó kommunista, de a tiéd 1 ... kommunista".

Ha jól tudom, ovi apja is pártmajom volt, abból lett a kőbányája. /Az én apám nem volt az - de a Mari néni sem - így kőbányát sem kaptak./
Igaz, O. GY. nem lépett be a Fideszbe, de biztos szólt a fiának, hogy: "Vikikém, tudod a Jani bá, a volt MSZMP-s bányaosztó főnököm most épp állást keres ...!"
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
Vagy ez az értelmiségi bölcsész (nem pejoratív értelemben) társaság, vagy a párt által kinevelt politikusok, szakemberek -lehetett választani. Vagy szerinted ki lehetett volna az, akinek volt rálátása, érzéke, de nem a rendszer embere -vagy a nyugati rendszeré? Sajnos ezt dobta nekünk a gép.

10 millió ember közül csak lett volna valaki. Annyira nem emlékszem az akkori felhozatalra, mert még gyerek voltam.


Viszont én nem arról beszéltem, hanem a módszerváltás 88-89-90-es időszakáról. Azokról a vagyonelemekről. A saját két szememmel láttam hogyan osztja fel a tsz-t, a legjobb gépeket, a földeket, a tsz-elnök, a főagromónus,vb-titkár, tanácselnök, párttitkár a rokonságnak a haveroknak.
Ehhez képest kérdezem, hogy hol volt a fidesz ezen időszakban ???


Nekem a mostani vagyonelemek sem fájnak kevésbé.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Panzerfaust írta: "A saját két szememmel láttam hogyan osztja fel a tsz-t, a legjobb gépeket, a földeket, a tsz-elnök, a főagromónus,vb-titkár, tanácselnök, párttitkár a rokonságnak a haveroknak."

Erre céloztam én is. És ezek mindegyike MSZMP "pártmajom" volt, akik az állampárt megszűnése után majd minden pártba beépültek. /Kivétel talán csak az LMP és a Jobbik lehet./ Ezek a pártok azután mutogattak egymásra, hogy "az én kommunistám jó kommunista, de a tiéd 1 ... kommunista".

Ha jól tudom, ovi apja is pártmajom volt, abból lett a kőbányája. /Az én apám nem volt az - de a Mari néni sem - így kőbányát sem kaptak./
Igaz, O. GY. nem lépett be a Fideszbe, de biztos szólt a fiának, hogy: "Vikikém, tudod a Jani bá, a volt MSZMP-s bányaosztó főnököm most épp állást keres ...!"

Ez igaz volt a korábbi fideszre/a régi fideszesekre, de mára leginkább már egy új "generáció" van, akiknél a személyes kapcsolatok felett áll a haszonszerzés. -legalábbis én így látom.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Vagy ez az értelmiségi bölcsész (nem pejoratív értelemben) társaság, vagy a párt által kinevelt politikusok, szakemberek -lehetett választani. Vagy szerinted ki lehetett volna az, akinek volt rálátása, érzéke, de nem a rendszer embere -vagy a nyugati rendszeré? Sajnos ezt dobta nekünk a gép.

10 millió ember közül csak lett volna valaki. Annyira nem emlékszem az akkori felhozatalra, mert még gyerek voltam.
</blockquote>
Adott körülmények között nem hiszem, hogy bárki más nagyon mást tudott volna lépni -ez nem egyszemélyi felelősség, még ha Antall is volt az arca. Igazából csak olyanok jöhettek szóba, akiknek nem volt megfelelő szakmai/politikai gyakorlatuk, hisz akinek meg volt, az szerepet vállalt az előző rendszerben és ugye a céljuk annak leváltása volt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="phaidros">Vagy ez az értelmiségi bölcsész (nem pejoratív értelemben) társaság, vagy a párt által kinevelt politikusok, szakemberek -lehetett választani. Vagy szerinted ki lehetett volna az, akinek volt rálátása, érzéke, de nem a rendszer embere -vagy a nyugati rendszeré? Sajnos ezt dobta nekünk a gép.

10 millió ember közül csak lett volna valaki. Annyira nem emlékszem az akkori felhozatalra, mert még gyerek voltam.
</blockquote>
Adott körülmények között nem hiszem, hogy bárki más nagyon mást tudott volna lépni -ez nem egyszemélyi felelősség, még ha Antall is volt az arca. Igazából csak olyanok jöhettek szóba, akiknek nem volt megfelelő szakmai/politikai gyakorlatuk, hisz akinek meg volt, az szerepet vállalt az előző rendszerben és ugye a céljuk annak leváltása volt.
</blockquote>

Ha te elvállalsz egy feladatot, amihez kevés vagy, akkor a kudarc a te sarad. Főleg, ha menet közben sem látod be, hogy ez nem megy.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="galland">
Okos gondolat, vagy sem, rohadtul rühellem, mikor lehúzzák a kurucot. Nem mintha az index, vagy az atv jobb lenne.

Ezt a mondatot eleve nem értem...

Az eszedbe se jutott, hogy az a sok hülye a békés szipushelyét védi? Sok külföldi volt köztük, ez sem gyanús. Sőt, az sem, hogy mindegy mit csinál ez a sok ökör, akkor is meglesz a beruházás? Láncolhatja magát, visíthat, 500 ember ha foglalkozik a kérdéssel.

Ha csak erről lenne szó, nem lenne elég lebontani azt pár épületet, ami jelenleg is használaton kívüli, és bezöldíteni a helyét? A mondatodban benne van egyébként a lényeg: "akkor is meglesz a beruházás" Így működik ez! Az nem számít, hogy ugyan csak 500 ember tiltakozik fizikailag de a fővárosiak 75-80%-a elutasítja a beruházást? Ja, és a külföldi miért baj? Talán Pesten él, dolgozik (nem drogozik) és vagy ő maga, vagy a barátai szívén viselik a Liget ügyét.

Ja,és nem én mondom még csak nem is a "raszta majom":
http://www.origo.hu/itthon/20160708-tarlos-az-en-otletem-volt-a-muzeumi-negyed-csak-nem-ide.html

Pénzszórás??? Szerinted az nem pénzszórás, hogy, naponta kell kivonulni a tűzoltóknak? A rendőröknek. Ezzel gyengítve az egyébként sem túl jó közbiztonságot?

Tedd már mellé az építés, költöztetés ( és a Fidesz haszonkulcs) tételeit. milliók vs. 100Milliárd? És ha nem lenne a 100Milliárdos rémálom ezek a milliók sem kellenének. Az egész a Várról és az urizálásról szól!

Hogy találjanak a kocsimban 5l pálinkát, annak van sansza, de ugye nem gondolod komolyan, hogy egy rendőrnek az a feladata, hogy nap mint nap bevigye ugyanazt a raszta majmot kihallgatásra, úgy, hogy este már otthon betépve agyalja ki mi legyen másnap!!

Látom, neked a rasztaság és a hozzá kapcsolódó életérzés a legnagyobb baj. Ismerek én olyan kopasz <b>magyart</b> aki egy egész falut tart rettegésben. Minden nap beviszik, másnap kezdi újra...vele szemben törvény szerint jár el a rendőrség... Amíg ez a törvény, addig ez van. Haj alapján nincs eljárásbeli különbség.


Kell neki a természet??! Egy csomó falu elnéptelenedik, mert az összes fiatal Pesten urizál. Ha ennyire szereti, ajánlom neki a somogyi falvakat. Szarért húgyért adják a házakat. Ott van természet. Tessék elköltözni.

Mi fáj ebben neked? Pesten több a lehetőség,több a munka, szerintük jobb az élet. És azt ugye nem gondolod, hogy vasárnap délután lekocsizik hozzád természetet nézni!? Azt kellene értékelni, hogy van rá igényük hogy kimenjenek a zöldbe. Minden normális nagyváros így működik. Amúgy meg tessék szépen odaszólni a kormánynak, hogy tegye élhetővé a somogyi ( és a nógrádi, szabolcsi, békési, hevesi, bihari) falvakat fiatalok számára, akkor nem mennek Pestre.

</blockquote>

Azt hiszem, mi elbeszélünk egymás mellett. Nincs bajom a Ligetnél tüntető sokakkal. Viszont van bajom a kevesekkel, akik a hangadók. Megnéztem a youtubeon a videókat. Mikor a kis csaj felmászik a gépre, mikor " gyorsreagálású" tüntetést jelent be. Mikor nem az a jogsértés, hogy az alvállalkozó alválalkozójának beosztottját, a Józsi bát nem engedik be a géppel a területre, felmásznak a milliós értékű gépre ( más tulajdonára, esetleg kárt okozva), akadájozzák szegény öreg munkavégzését, kenyér keresetét. Nem ez, hanem az, hogy a Józsi bá elindul. Hát barátom, ha az én gépemre másztak volna fel, előveszem a 48-as villáskulcsot, és addig ütöm amíg le nem száll róla. Hogy jönnek hippiék ahhoz, hogy bárkitől bármilyen engedélyt elkérjenek. És ha ott is van egy képviselő a kerületből, az ellenőrzésnek is megvan a hivatalos eljárása, végző szerve.
"Gyorsreagálású" tüntetést jelentettem be a géphez. Ez mi nevetséges már. Na, ezzel van bajom. A szerepelni vágyó senkikkel. Akik majd most így elindulnak, alapítanak majd pártot, és baromi fontosnak érzik majd magukat, a 2%-os támogatottságukkal. Pl.: 2 farkú kutya párt. Egy semmi ökörségből elindítja 2 hobó, és jó üzlet lesz. De mondhatok PM-et, Lmp-t, Munkáspártot stb.
Ezen felül, ha valamit ellenez Pest 80%-a, akkor az ellen nem csak ez a max 1000 fős tömeg tüntetne.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="phaidros">Vagy ez az értelmiségi bölcsész (nem pejoratív értelemben) társaság, vagy a párt által kinevelt politikusok, szakemberek -lehetett választani. Vagy szerinted ki lehetett volna az, akinek volt rálátása, érzéke, de nem a rendszer embere -vagy a nyugati rendszeré? Sajnos ezt dobta nekünk a gép.

10 millió ember közül csak lett volna valaki. Annyira nem emlékszem az akkori felhozatalra, mert még gyerek voltam.
</blockquote>
Adott körülmények között nem hiszem, hogy bárki más nagyon mást tudott volna lépni -ez nem egyszemélyi felelősség, még ha Antall is volt az arca. Igazából csak olyanok jöhettek szóba, akiknek nem volt megfelelő szakmai/politikai gyakorlatuk, hisz akinek meg volt, az szerepet vállalt az előző rendszerben és ugye a céljuk annak leváltása volt.
</blockquote>

Ha te elvállalsz egy feladatot, amihez kevés vagy, akkor a kudarc a te sarad. Főleg, ha menet közben sem látod be, hogy ez nem megy.</blockquote>

Igen. Akkor mondom úgy, hogy nem szabad egy rendszer bűnét egy emberre ráruházni, mert akkor nem csinálunk mást, mint az ókori zsidók, hogy egy bűnbakra tesszük rá minden vétkünket.

Én is inkább a G.I. Joe-t néztem akkoriban, mintsem a politikával foglalkoztam volna -hátha van itt egy öreg ember, aki megmondja, hogy kik jöhettek volna szóba. :D
 
Status
Not open for further replies.