[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Ameddig nincs rendes adórendszerünk addig nem lehet a béreket rendezni. Túl nagy elvonások, rossz struktúrában. Persze nem ez önmagában a megoldás, de kell hozzá.

Az is igaz, hogy az elvonásokért cserébe meg tényleg nem kap az ember semmit az államtól.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Az is igaz, hogy az elvonásokért cserébe meg tényleg nem kap az ember semmit az államtól.
Peldaul egy az szja-val megegyezo osszeg egy az egyben elmegy az allamadossagra minden evben. Ebbol az osszegbol biztosan nem kapsz semmit, ha csak azt nem, hogy nem csodol be az orszag. :/
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 468
113
Amíg az elvonások ilyen szinten vannak, addig ne is várjuk, hogy működni fog a rendszer. Az állam (ELNYOMÓ SZERVEZET) nem kicsit tékozol és most már alig kerül vissza pénz az állampolgárokhoz (kivéve néhány kormány közeli személyt). Ezekkel az elvonásokkal svájci szinten kellene élnünk!
A baj az, hogy ez nem is fog változni még nagyon sokáig, bárki is lesz hatalmon. Ezt érzik is az emberek, ezért inkább mindenki magába forduló lesz, nem bízik senkiben és semmiben.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Peldaul egy az szja-val megegyezo osszeg egy az egyben elmegy az allamadossagra minden evben. Ebbol az osszegbol biztosan nem kapsz semmit, ha csak azt nem, hogy nem csodol be az orszag. :/

SZJA: 1.700 milliárd
államadósság: 1.080 milliárd

De az adókból fenntartott méregdrága államigazgatás majdhogynem csak akadályozni tudja a mindennapi életet. A nyugdíjjárulék vagy az egészségügyi járulék meg szinte teljesen a semmire megy el.

Meg persze azért e mellett tudják az államadósságot is növelni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
A baj az, hogy ez nem is fog változni még nagyon sokáig, bárki is lesz hatalmon.

Amíg az emberek simán újraválasszák a nyilvánvalóan korrupt és alkalmatlan kormányokat (lásd 2006 vagy 2014), addig kevés a remény egy normális hatalomra. A demokrácia nem önmagában oldja meg a problémákat, hanem csak segít, hogy általa meg lehessen oldani. Ha rosszul használjuk, akkor rosszul járunk.
 
M

molnibalage

Guest
Az Angliában mosogató kitermeli az ottani tiédnél magasabb fizetését, te meg mérnökként itthon nem? :)
Ha minden magyar vállalkozó ennyire beszűkült, akkor már értem mi a gond...

Kérlek vest össze egy nyugati étterem árait egy magyarral azonos közegben a városon belül? Na ez megvan? Akkor szerinted miből telik arra a mosogatóra bérre? Úgy könnyen, ha egy korsó sört nem 650 HUF-ért, hanem 2300 HUF-ért adnak... Így belefér az, hogy nem magyar minimálbéren mosogatják el a söröspoharat, hanem angolon.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote>Az Angliában mosogató kitermeli az ottani tiédnél magasabb fizetését, te meg mérnökként itthon nem? :)
Ha minden magyar vállalkozó ennyire beszűkült, akkor már értem mi a gond...

Kérlek vest össze egy nyugati étterem árait egy magyarral azonos közegben a városon belül? Na ez megvan? Akkor szerinted miből telik arra a mosogatóra bérre? Úgy könnyen, ha egy korsó sört nem 650 HUF-ért, hanem 2300 HUF-ért adnak... Így belefér az, hogy nem magyar minimálbéren mosogatják el a söröspoharat, hanem angolon.
</blockquote>

Nincs oylan nagy eltérés (és ne a fine dining éttermekből induljunk ki).
Kezdetnek vegyük Bécset, ami ugye nincs túl messze.

http://www.esterhazykeller.at/speisen-stueberl.html

Itt pl. 2200 HUF a menü
http://www.esterhazykeller.at/speisen-stueberl.html

Ezek a pizzaárak is kb. megfelelnek a magyarnak:
http://pizzeria-mafiosi.at/#speisekarte
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
<blockquote>Angliában többet lehet keresni mosogatással, mint a te itthoni fizetésed. Nem érzed ezt nagyon nagy bajnak? :-O
Ahhoz képest, hogy vállalkozó vagy félelmetes dolgokat írsz le.

Az angol mosogatú munkás realtív értelemben milyen életszínvonalon él hozzám képest? Mosogatásból egy kétszobás lakás bérletére mióta telik mosogatónak Londonban...?

Szerintem nem egy olyan középfokú végzettségű ismerősöm van aki feltehetőleg jobban keres nálad, vagy legalább annyit. Most akkor vegyük el tőlük a pénzt, hogy kevesebbet keressenek , mint te, a mérnök?
Látom nem sikerült a mondandómat megérteni. A te általad minimálbér emeléssel felfelé tolt réteg kurvára nem állítja elő annak az ellenértékét, amiért kapná a pénzt. Én egy munkámról tudok, hogy mennyit fizettek érte. Összesen 9 hónapot dolgoztam rajta és az első részlet fizetése volt valami 30 milla. Tehát olyan 50-60 millás tanulmány volt. Az én bruttóm meg most éppen nem éri el a 400k-t sem.

Hát izé. Ennek fényében szerintem picit gondolkozzál már a hazai béreken...

Hahó, nem az lenne a normális, hogy mindenkinek nőjön a bére? De ezt csak alulról jövő bérnyomással lehetne megtenni, ezért kellene a minimálbér emelés.
Naná, de nem ennyire nem reális módon.

Hozzá tenném, hogy az adózás változása miatt, még te is jobban keresnél, úgy hogy közben a bruttód ugyan annyi maradt. Csak ebbe nem gondolsz bele...
De bele gondolok és nem csak adózás szintén. Azért szeretnék pl. olyat, hogy lehessen úgy TB-t fizetni, hogy csak életmentő és sürgősségi beavatkozásr vonatkozzon és legyen kevesebb. 8 év alatt cirka 500k HUF-ot költöttem magán orovoskra, mert az állami rendszer által adott valamit szolgáltatásnak hívni merő eufemizmus... Kérdem én, akkor miért basszák bele az keresetem elég számottevő részét a kibaszott szarul működő állami rendszerbe? Adják ide a pénzt és ha kell fogorvos, vagy szakorovos, akkor fizetem én és nem omladózó falak között látnak el.

A faszom teli van, hogy az állam elvesz egy rakás pénzt és gyakorlatilag szinte szart sem kapok érte. A rendőrség úgy működik, ahogy... Az egészségügy egy rakás szar... Az utakat nem újtják fel...

Kérdem én, hová folyik az a kurvasok pénz...?</blockquote>

Molni, nálunk a TMK-s keres ennyit, a mezei fejlesztőmérnök meg nettóban is talán többet. Szerintem válts munkahelyet ha mérnökként ennyivel szúrják ki a szemed.
 
T

torsen

Guest
<blockquote rel="zeal">Peldaul egy az szja-val megegyezo osszeg egy az egyben elmegy az allamadossagra minden evben. Ebbol az osszegbol biztosan nem kapsz semmit, ha csak azt nem, hogy nem csodol be az orszag. :/

SZJA: 1.700 milliárd
államadósság: 1.080 milliárd

De az adókból fenntartott méregdrága államigazgatás majdhogynem csak akadályozni tudja a mindennapi életet. A nyugdíjjárulék vagy az egészségügyi járulék meg szinte teljesen a semmire megy el.

Meg persze azért e mellett tudják az államadósságot is növelni.</blockquote>

Legfeljebb az államadósság <b>finanszírozása, kamatai</b> tesznek ki 1080 milliárdot. Maga az államadósság, amit ciklikusan felvett kölcsönökkel és kibocsátott államkötvényekkel törlesztgetünk a GDP 80%-a körül ingadozik.

Nem. Ez annyit jelent, hogy ha peldaul eu ellatasra szorulsz, de korabban nem fizetted a tb-t, akkor jogosultak behajtani rajtad az ellatas koltsegeit (NAV), de ettol még a késobbiekben nem leszel jogosult tb tamogatott ellatasra. Azt kulon kell rendezned. Vagy peldaul ha egy ceg elsumakolta a tb befizeteseket akkor meg lehet buntetni, de attol meg nem lesz minden elintezve, csak ha a tb felé is rendezi a szamlat.

Ugyanarról beszélünk. Amíg a járulék egy adott szolgáltatásra jogosít (pl. nyugdíjjárulék), addig a hozzájárulás egyszerűen adó. (Ezért gyűjti nagyon durván a NAV, pl. az SZJA-ra kapsz részletfizetést az EHO-ra nem) Vagyis mint adó, bekerül a nagy közös zsákba, és hogy melyik lyukon folyik ki, bizonytalan...akár még eü szolgáltatás is lehet(ne) belőle. Ezért változott a neve, hogy ne legyen köteles az állam eü célra felhasználni.

És ha már nyugdíj. Első durva lépés a szülőtartás bevezetés volt/lesz. A második-végső-lépés a kirovó/felosztó rendszer bevezetése lesz...már nagyon közel van. Szerintem, h a Fidesz 2018-ban nyer, 2022-ig bevezetik.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Remélem nem nyer, ám nyügdíjügyben mindenképp lesznek változások. Mert egyre kevesebb fiatal nehezen tud majd egyre több időset "eltartani".
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
lol

http://444.hu/2016/07/09/farkastorvenyek-uralkodnak-az-ipari-parkokban-a-vasas-szakszervezet-szerint

Ez a komment tetszik:

trolljégeren • 2 órája

<i>úristen. a munkáltatóknak versenyeznie kell a munkavállalókért?
remélem, addig azért nem jutunk el, hogy még fizetésemelést is kell kínálniuk.</i>
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
molnibalage
<i>
"Ha minden magyar vállalkozó ennyire beszűkült, akkor már értem mi a gond..."</i>

A gond az, hogy többek között ehhez sem értesz (közgáz) mégis te nézel mindenkit hülyének. Ugyanis kell neked valami önigazolás azzal kapcsolatban, hogy mérnökként miért keresel ilyen szarul.

<i>"Kérlek vest össze egy nyugati étterem árait egy magyarral azonos közegben a városon belül? Na ez megvan? Akkor szerinted miből telik arra a mosogatóra bérre? Úgy könnyen, ha egy korsó sört nem 650 HUF-ért, hanem 2300 HUF-ért adnak... Így belefér az, hogy nem magyar minimálbéren mosogatják el a söröspoharat, hanem angolon."</i>

Senki sem mondta, hogy bizonyos mértékű infláció nem lesz. A legtöbb dolog ára 10-20%-al fog nőni (ezt már levezettem), meg lesz egy két olyan ami akár 100%-al is. Például egy férfi hajvágás nem 1500 ft lesz hanem 3000 ft mondjuk.
De hozzá tenném, hogy Angliában kisebb részt csak a mosogató bére miatt 2300 Ft egy sör 650 helyet. Mondjuk 10 szer akkora az üzletbér, mint nálunk, egy nívósabb szakácsnak meg forintban 10 misi fölötti fizuja van....
Maradjunk annyiban, hogyha csak a kisegítő személyzet bére lenne olyan magas, de például az üzletbér magyar szinten lenne akkor 2300 Ft helyet mondjuk 900 ft lenne az a korsó sör.
De mindig csak egy szűk keresztmetszetét ragadod ki a képnek ami téged igazolhat, az egészet egyszerűen szándékosan nem akarod látni.
De ha nekem nem hiszel nézd meg tarzaan linkjeit. Ausztriában jóval magasabb a fizu, mint bruttó 300 és mégis milyen árak vannak?
 
T

torsen

Guest
Remélem nem nyer, ám nyügdíjügyben mindenképp lesznek változások. Mert egyre kevesebb fiatal nehezen tud majd egyre több időset "eltartani".

Egyértelmű a helyzet: mindenkit biztatni kell, hogy legyen alkoholista, erős dohányos és a világért se étkezzen egészségesen vagy ne adj isten sportoljon. Így egyre csökken a korosztály létszáma, a "nyűgdíjért" :) egyre kisebb lesz a verseny :)
Nem cinizmus, irónia!
Lehet, hogy az egészségügy jelenlegi helyzetével pont ez a cél?:)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Úgy érzem ez egy jó irány:
http://www.origo.hu/gazdasag/20160708-felszamoljak-a-penzugyi-analfabetizmust.html
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="galland">
A link meg a linkelőt is minősíti!

"Mi minősíti ebből a linkből Szuvorovot? Az, hogy honnan jön a link? Nem ízlik a Kuruc? Hm.."

Nekem sem ízlik....

"Mindennek megvan a módja, és ez épp nem jó mód arra, hogy megakadályozza a dolgokat."

Leírnád,hogy hogyan, mi a módja? Egy közpark átalakítása során nem kellett volna legalább alternatívákat felkínálni? Mert itt annyi történt, hogy "magyar ember, ezt találtuk ki, ez lesz. Punktum." Diktátum. Pénzszórás.

"Mondjuk most lehet kap pár hónapot drog birtoklásáért. Lehet, hogy tényleg nem az övé volt, és célirányosan találták meg ott és nála, de nem is bánom. A rasztákat imádják a sitten."

Okos gondolat. Neked meg csempésszenek be a kocsidba 5 liter eredetigazolás nélküli pálinkát és foglalják le az autódat és a többi. Tegyen csak azt a rendőrség amit akar, ami valaki szerint helyes... Én már éltem ilyen államban, de soha többé!!!!

</blockquote>

Okos gondolat, vagy sem, rohadtul rühellem, mikor lehúzzák a kurucot. Nem mintha az index, vagy az atv jobb lenne.
Az eszedbe se jutott, hogy az a sok hülye a békés szipushelyét védi? Sok külföldi volt köztük, ez sem gyanús. Sőt, az sem, hogy mindegy mit csinál ez a sok ökör, akkor is meglesz a beruházás? Láncolhatja magát, visíthat, 500 ember ha foglalkozik a kérdéssel.
Pénzszórás??? Szerinted az nem pénzszórás, hogy, naponta kell kivonulni a tűzoltóknak? A rendőröknek. Ezzel gyengítve az egyébként sem túl jó közbiztonságot?
Hogy találjanak a kocsimban 5l pálinkát, annak van sansza, de ugye nem gondolod komolyan, hogy egy rendőrnek az a feladata, hogy nap mint nap bevigye ugyanazt a raszta majmot kihallgatásra, úgy, hogy este már otthon betépve agyalja ki mi legyen másnap!!
Kell neki a természet??! Egy csomó falu elnéptelenedik, mert az összes fiatal Pesten urizál. Ha ennyire szereti, ajánlom neki a somogyi falvakat. Szarért húgyért adják a házakat. Ott van természet. Tessék elköltözni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Ez pedig maga a könyv:
http://penziranytu.hu/sites/default/files/tananyag/tankonyv/Iranytu_a_Penzugyekhez_Bemutato_peldany.pdf
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
fip7:

'Mondjuk 10 szer akkora az üzletbér, mint nálunk'

Szerinted miert 10-szer akkora?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
2ndt

<i>"Szerinted miert 10-szer akkora?"</i>

Mert úgy érzik a tőke tulajdonosok (ingatlan tulajok), hogy van aki ennyiért is bérbe veszi és szemmel láthatóan igazuk van?

De ha szerinted ez szorosan kapcsolódik az emberek fizetéséhez, akkor én vissza kérdeznék, hogy most hazánkban mitől szálltak el a lakásbérleti díjak?
Mert, hogy nem a reálbér emelkedésétől az biztos...
 
Status
Not open for further replies.