[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 733
113
2ndt

Keres rá, mert Magyarországon van ipar, és pont onnan hiányzik a legtöbb ember.
Amúgy a szolgáltatás is ipar. Ezért hívják <b>szolgáltató iparnak</b>.
A fodrászok meg egyéni vállalkozók. A legtöbb kis szolgáltató általában egyéni vállalkozó. Őket nem is érinti az amitől írtam.

<i>"Az meg azert kicsit elrugaszkodott szerintem a valosagtol, hogy adjunk a mezgazdasagban dolgozo almeszedonek (amihez a nyolc altalanos sem kell) dupla bert, a mernokoket meg ne nagyon emeljuk."
</i>

Az almaszedő nem állandó hanem idény munkás. Az is más, bár valószínűleg az ő bére is nőne.
A bruttó 300 fölött keresők bére is nőne, de mint mondtam minimálisan, hiszen ez nem kötelező emelés, hanem a cégek maguktól emelnének az alulról jövő bérnyomás miatt. Így működik a piacgazdaság.

Viszont ha nem lenne az országban minimálbér, akkor nem bruttó 100+ ezret kapnának az emberek, hanem 20+ ezret havonta. Mert sajna nálunk a tőketulajdonosi réteg ilyen szarrágó.
És ha nem tetszene a magyaroknak a bér akkor ha kell kongóból hoznának munkást ezért a 20 ezres bérért...
Most is hasonló dologra készülnek béremelés helyet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 733
113
molnibalage
<i>
"Az általad vázolt fizetés emeléssel a szakmunkások és betanított munkások bére az én béremet karcolgatná alulró. Ha szeritned ez reális, akkor jaj...

Ennyire nem érzed, hogy mekkora és mennyi baj van az erőből végigvihető ötletnek..?"</i>

Angliában többet lehet keresni mosogatással, mint a te itthoni fizetésed. Nem érzed ezt nagyon nagy bajnak? :-O
Szerintem nem egy olyan középfokú végzettségű ismerősöm van aki feltehetőleg jobban keres nálad, vagy legalább annyit. Most akkor vegyük el tőlük a pénzt, hogy kevesebbet keressenek , mint te, a mérnök?
Hahó, nem az lenne a normális, hogy mindenkinek nőjön a bére? De ezt csak alulról jövő bérnyomással lehetne megtenni, ezért kellene a minimálbér emelés.

Hozzá tenném, hogy az adózás változása miatt, még te is jobban keresnél, úgy hogy közben a bruttód ugyan annyi maradt. Csak ebbe nem gondolsz bele...
 
M

molnibalage

Guest
Angliában többet lehet keresni mosogatással, mint a te itthoni fizetésed. Nem érzed ezt nagyon nagy bajnak? :-O
Ahhoz képest, hogy vállalkozó vagy félelmetes dolgokat írsz le.

Az angol mosogatú munkás realtív értelemben milyen életszínvonalon él hozzám képest? Mosogatásból egy kétszobás lakás bérletére mióta telik mosogatónak Londonban...?

Szerintem nem egy olyan középfokú végzettségű ismerősöm van aki feltehetőleg jobban keres nálad, vagy legalább annyit. Most akkor vegyük el tőlük a pénzt, hogy kevesebbet keressenek , mint te, a mérnök?
Látom nem sikerült a mondandómat megérteni. A te általad minimálbér emeléssel felfelé tolt réteg kurvára nem állítja elő annak az ellenértékét, amiért kapná a pénzt. Én egy munkámról tudok, hogy mennyit fizettek érte. Összesen 9 hónapot dolgoztam rajta és az első részlet fizetése volt valami 30 milla. Tehát olyan 50-60 millás tanulmány volt. Az én bruttóm meg most éppen nem éri el a 400k-t sem.

Hát izé. Ennek fényében szerintem picit gondolkozzál már a hazai béreken...

Hahó, nem az lenne a normális, hogy mindenkinek nőjön a bére? De ezt csak alulról jövő bérnyomással lehetne megtenni, ezért kellene a minimálbér emelés.
Naná, de nem ennyire nem reális módon.

Hozzá tenném, hogy az adózás változása miatt, még te is jobban keresnél, úgy hogy közben a bruttód ugyan annyi maradt. Csak ebbe nem gondolsz bele...
De bele gondolok és nem csak adózás szintén. Azért szeretnék pl. olyat, hogy lehessen úgy TB-t fizetni, hogy csak életmentő és sürgősségi beavatkozásr vonatkozzon és legyen kevesebb. 8 év alatt cirka 500k HUF-ot költöttem magán orovoskra, mert az állami rendszer által adott valamit szolgáltatásnak hívni merő eufemizmus... Kérdem én, akkor miért basszák bele az keresetem elég számottevő részét a kibaszott szarul működő állami rendszerbe? Adják ide a pénzt és ha kell fogorvos, vagy szakorovos, akkor fizetem én és nem omladózó falak között látnak el.

A faszom teli van, hogy az állam elvesz egy rakás pénzt és gyakorlatilag szinte szart sem kapok érte. A rendőrség úgy működik, ahogy... Az egészségügy egy rakás szar... Az utakat nem újtják fel...

Kérdem én, hová folyik az a kurvasok pénz...?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...Azért szeretnék pl. olyat, hogy lehessen úgy TB-t fizetni, hogy csak életmentő és sürgősségi beavatkozásr vonatkozzon és legyen kevesebb.
Molni, folyton ezzel a buta onzo otleteddel jossz, de ezt már átvettuk: Ki fogja akkor az idosebb generacio ellatasat fizetni?

...
A faszom teli van, hogy az állam elvesz egy rakás pénzt és gyakorlatilag szinte szart sem kapok érte. ...
De kapsz erte. Ellatjak belole a szuleidet es a nagyszuleid es cserebe meg teged is el fognak latni a gyermekeid befizetesebol.
 
M

molnibalage

Guest
Molni, folyton ezzel a buta onzo otleteddel jossz, de ezt már átvettuk: Ki fogja akkor az idosebb generacio ellatasat fizetni?
Öööö, ha sokkal kisebb ambuláns létszámra kellene felkészíteni az állami intézményeket, akkor az nem kerülne kevesebbe?

Halkan kérdezem, hogy az én ellátásomat a SAJÁT TB-m mi a faszért nem fedezi? Hm? Bőrgyógyászhoz 2 hónapos várólista, MR-re 4 hónap. Ha meg fizetsz 6k-t meg 30k-t, akkor magánban akkor amikor akarod.

A TB MINDENKI ellátásának fedezésére van. Ellenben, ha a sajátot nem fedezi, akkor kérdem én mi a kisfaszomra húznak le érte pénzt? Baszod, ez olyan, mintha az összes autósnak is BKV bérletet kellene vennie....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
molnibalage
Ez most teged nehezen erinthet, de hidd el, vissza fogod te még kapni a mostani befizetesed ellenerteket.
Az eu-rendszerrel tenyleg hatalmas problemak vannak, de nincs koze befizetesi rendszerhez. Igaz, a lakosok kotelezettsegei elvileg ennyiben szinte ki is merulnek. De ez nem egy bolt, ahol fizetsz es cserebe viheted az arut. Ez sokkal osszetettebb rendszer annal a maga sokkal bonyolultabb problemaival.
 
T

torsen

Guest
A következő dolog sem került szóba még.
Naiv kérdésem. Ha duplájára, vagy bármi módon és arányban valamilyen szisztéma szerint rendeletileg megemelem a fizetéseket teljesítmény növekmény (értsd megnövekedett áru vagy szolgáltatástömeg) nélkül, mi fog történni a gazdaságban? Ja, és az állam elégedett a tavalyi adóbevétellel.

a. Józsi bá és Mari néni a többletbérből papírrepülőt hajtogat, vagy WC papírnak használja. Mindenki boldog, mert van mivel segget törölni vagy repcsizni (ha már HTKA) Ez a realitás egyesek szerint.

b. A megjelenő többletbérből az említett magyar polgárok parizert vagy csirke far-hátat vásárolnak. A megnövekvő keresletet természetesen áremelés nélkül nézi végig a kereskedő/termelő pedig pont a múlt héten fizetett ki sokkal több bért Mari néninek vagy Józsi bácsinak. Az állam is megelégszik a tavalyi adóbevétellel, miközben ő számtalan szolgáltatást használ és több százezer dolgozót kell (emelten) fizetnie. Hát nem. (Itt jelenik meg az a jelenség, amiről én nem hallottam) TERMELÉKENYSÉG növelés nélküli béremelésnek nincs értelme. A minimálbért lehet(ne) emelni mérsékelten, de csak ha nem zabálja fel a többi jelenlegi fizetést. Az ugyanis baromi destruktívan hat.

A termelékenység növelését olyan iparágak állami támogatásával (akár EU-s pénzek felhasználásával) lehetne elérni, melyek high-techet alkalmaznak. Csak sajnos nálunk a fejlesztés egyetlen forrását-az EU pénzeket- klientúra építésre használják. Még ez is lehetne jó, ha a klientúra ebből a pénzből szoftverházakat, szerszámgépgyárakat, elektronikai fejlesztéseket, gyógyszergyárat stb. hozna létre. De sajnos nem ez történik, mert ezek a fiúk jogászok, alig értenek valamihez. Így nekik föld kell, erdő kell, a területalapú támogatások miatt, és ingatlant vesznek itthon és külföldön. Hiába van pénze a magyar államnak (mert van), nem a jövőbe fektetik, hanem a múltba és magánvagyonba.

molni
Idézet a 2011-es TB törvény módosításból:
„A társadalmi szolidaritás elvének megfelelőn – a szociális biztonsághoz,valamint…..nyugdíjrendszer fenntartása érdekében törvény a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainak költségvetését egészben vagy részben megillető olyan fizetési kötelezettséget is megállapíthat, amelynek megfizetése társadalombiztosításra való jogot nem keletkeztet.”
Magyarán fizetsz, de nincs jogod érte igénybe a venni TB-t. Ez a különbség a járulék és a 2011-ben bevezetett hozzájárulás között.
 
M

molnibalage

Guest
Ez most teged nehezen erinthet, de hidd el, vissza fogod te még kapni a mostani befizetesed ellenerteket.
Hol? A saját kis pénzemből tartom meg az egészségemet és nem a TB befizetésből. A jelenlegi TB-be belepumpált pénzemnek semmiféle hatása nincs arra, hogy ha én beteg vagyok. Háziorvos betegség miatt 2008 óta kétszer látott összevissza...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Látom nem sikerült a mondandómat megérteni. A te általad minimálbér emeléssel felfelé tolt réteg kurvára nem állítja elő annak az ellenértékét, amiért kapná a pénzt. Én egy munkámról tudok, hogy mennyit fizettek érte. Összesen 9 hónapot dolgoztam rajta és az első részlet fizetése volt valami 30 milla. Tehát olyan 50-60 millás tanulmány volt. Az én bruttóm meg most éppen nem éri el a 400k-t sem.

Hát izé. Ennek fényében szerintem picit gondolkozzál már a hazai béreken...

Ha te mérnökként mindössze a betanított munkás dupláját kapod, elég nagy szarrágó lehet az alkalmazód.


Az egyszerre 100%-os emelés szerintem is túlzás, de 25% nem hogy nem irreális, hanem egyenesen sürgető, mert elfogy az ország.

Én még emellett többszintű minimálbért állapítanék meg:

képzettség nélküli

szakképzett/középfokú végzettségű

felsőfokú végzettségű



Ezeket pozícióhoz kötném, de elvárnám a munkaadóktól, hogy az adott pozícióban tényleg a kategóriának megfelelő embereket vegyenek fel, vagyis ne tudjanak trükközni.


<blockquote rel="molnibalage">...Azért szeretnék pl. olyat, hogy lehessen úgy TB-t fizetni, hogy csak életmentő és sürgősségi beavatkozásr vonatkozzon és legyen kevesebb.
Molni, folyton ezzel a buta onzo otleteddel jossz, de ezt már átvettuk: Ki fogja akkor az idosebb generacio ellatasat fizetni?

...
A faszom teli van, hogy az állam elvesz egy rakás pénzt és gyakorlatilag szinte szart sem kapok érte. ...
De kapsz erte. Ellatjak belole a szuleidet es a nagyszuleid es cserebe meg teged is el fognak latni a gyermekeid befizetesebol.</blockquote>


Ezt a demagóg f*got pls hagyjuk.

Az idősebb generáció volt az, ami önző életformát folytatott, és nem vállalt elég gyereket. Miattuk borul a társadalmi ellátórendszer.

Azok az idős emberek, akik nem gondoskodtak megfelelő számú utódról, haljanak meg szegénységben.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<b>250 ezer vendégmunkást követelnek a magyar gyárosok</b>

Az ATV Start vendége Lakatos Péter alelnök, MGYOSZ.

http://www.atv.hu/videok/video-20160708-250-ezer-vendegmunkast-kovetelnek-a-magyar-gyarosok
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Idézet a 2011-es TB törvény módosításból:
„A társadalmi szolidaritás elvének megfelelőn – a szociális biztonsághoz,valamint…..nyugdíjrendszer fenntartása érdekében törvény a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainak költségvetését egészben vagy részben megillető olyan fizetési kötelezettséget is megállapíthat, amelynek megfizetése társadalombiztosításra való jogot nem keletkeztet.”
Magyarán fizetsz, de nincs jogod érte igénybe a venni TB-t. Ez a különbség a járulék és a 2011-ben bevezetett hozzájárulás között.
Nem. Ez annyit jelent, hogy ha peldaul eu ellatasra szorulsz, de korabban nem fizetted a tb-t, akkor jogosultak behajtani rajtad az ellatas koltsegeit (NAV), de ettol még a késobbiekben nem leszel jogosult tb tamogatott ellatasra. Azt kulon kell rendezned. Vagy peldaul ha egy ceg elsumakolta a tb befizeteseket akkor meg lehet buntetni, de attol meg nem lesz minden elintezve, csak ha a tb felé is rendezi a szamlat.
A saját kis pénzemből tartom meg az egészségemet és nem a TB befizetésből.
Igen, ez nagyobb reszt a te erdeked es felelosseged. A tb befizetesedert cserebe viszont ha holnap infarktust (nem valoszinu) vagy agyverzest (valoszinubb :) ) kapsz akkor nem hagynak az ut szelen.
Elkoltottel 5 kilot a sajat egeszsegedre es azt serelmezed, hogy ezeket az ellatasokat nem a tb befizetesed terhere vegeztek. Ertem. De a vilagbol kiszaladnal, ha az ilyen felmilliokat befizettetnek a hozzad hasonlo emberekkel, nem? Vagy bevallalnad?
A jelenlegi TB-be belepumpált pénzemnek semmiféle hatása nincs arra, hogy ha én beteg vagyok. Háziorvos betegség miatt 2008 óta kétszer látott összevissza...
Mert még mindig nem jelentkeztel at egy pesti orvoshoz. (Nyugi, a videki doki nem kap a nem ellatott betegekert semmit sem.) Csak setalj be egy neked szimpatikus orvoshoz (info) es kerd at magad oda. Aztan tessek felvenni az elmaradt oltasokat, szuresekrol erdeklodni, gyermekek ellatasol tajekozodni, urologust keresni es nem meghalni. :) Nem surgos esetekben neked magadnak kell megkeresni a szamodra megfelelo ellatast. Surgos esetben meg majd visznek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
molnibalage
Ez most teged nehezen erinthet, de hidd el, vissza fogod te még kapni a mostani befizetesed ellenerteket.
Az eu-rendszerrel tenyleg hatalmas problemak vannak, de nincs koze befizetesi rendszerhez. Igaz, a lakosok kotelezettsegei elvileg ennyiben szinte ki is merulnek. De ez nem egy bolt, ahol fizetsz es cserebe viheted az arut. Ez sokkal osszetettebb rendszer annal a maga sokkal bonyolultabb problemaival.

Az EÜ rendszerrel kapcsolatos legnagyobb probléma a magyar lakosság.

Az embereg igen masszív hányada alkoholista, itt van az egyik legtöbb dohányos, itt töltik az egyik legtöbb időt a tévé előtt segget meresztve, amiben csak az a jó, hogy ott talán hallottak már az egészséges életmódról.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Ezt a demagóg f*got pls hagyjuk.

Az idősebb generáció volt az, ami önző életformát folytatott, és nem vállalt elég gyereket. Miattuk borul a társadalmi ellátórendszer.

Azok az idős emberek, akik nem gondoskodtak megfelelő számú utódról, haljanak meg szegénységben.
Nem kell tejben-vajban furoszteni oket, de ami jar az jar. Tisztaban van az idosebb generacio is a hibaival hidd el. Meg majd kivancsi leszek te milyen tokeletes vilagot hagysz majd a kovetkezo generaciokra. Picit tobb alazat talan elvarhato az tegyebkent mindenben olyan tokeletes mostani generaciotol is. Szerintem.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="tarzaan">...
Ezt a demagóg f*got pls hagyjuk.

Az idősebb generáció volt az, ami önző életformát folytatott, és nem vállalt elég gyereket. Miattuk borul a társadalmi ellátórendszer.

Azok az idős emberek, akik nem gondoskodtak megfelelő számú utódról, haljanak meg szegénységben.
Nem kell tejben-vajban furoszteni oket, de ami jar az jar. Tisztaban van az idosebb generacio is a hibaival hidd el. Meg majd kivancsi leszek te milyen tokeletes vilagot hagysz majd a kovetkezo generaciokra. Picit tobb alazat talan elvarhato az tegyebkent mindenben olyan tokeletes mostani generaciotol is. Szerintem.</blockquote>

Miért járna?

Mit hagyott ránk az idősebb generáció?

Egy pénzügyileg/gazdaságilag/társadalmilag leamortizált Magyarországot.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Az EÜ rendszerrel kapcsolatos legnagyobb probléma a magyar lakosság.

Az embereg igen masszív hányada alkoholista, itt van az egyik legtöbb dohányos, itt töltik az egyik legtöbb időt a tévé előtt segget meresztve, amiben csak az a jó, hogy ott talán hallottak már az egészséges életmódról.
Az alkoholizmusba beletrafaltal. Az valoban - a nagyon sok tarsadalmlmi problema mellett - jelentosen megdragitja az ellatast. (Extrem draga is lehet a verzescsillapitas.)
A dohanyosok eu kiadasai viszont alacsonyak. Jellemzoen a nyugdijat sem hasznaljak fel es tobbet adoznak. Gyorsan meghalnak, es a kezelesuk sem koltseg.
Mind kozul a testmozgas hianya a legnagyobb katasztrofa. Ez is betalalt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Miért járna?

Mit hagyott ránk az idősebb generáció?

Egy pénzügyileg/gazdaságilag/társadalmilag leamortizált Magyarországot.

Nézz korbe! Nem barlangban lakunk, ugye? Tudom nem sok, de azert ne tegyuk mar ki oket a jegre. :/ Hidd el ha te a helyukben lettel volna akkor is ugyanitt tartanank. Szerintem beszelgess veluk tobbet.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="tarzaan">...
Miért járna?

Mit hagyott ránk az idősebb generáció?

Egy pénzügyileg/gazdaságilag/társadalmilag leamortizált Magyarországot.

Nézz korbe! <b>Nem barlangban lakunk, ugye?</b> Tudom nem sok, de azert ne tegyuk mar ki oket a jegre. :/ Hidd el ha te a helyukben lettel volna akkor is ugyanitt tartanank. Szerintem beszelgess veluk tobbet.</blockquote>

Nem. De a számlát ránk hagyták.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 733
113
molnibalage

<i>"Látom nem sikerült a mondandómat megérteni. A te általad minimálbér emeléssel felfelé tolt réteg kurvára nem állítja elő annak az ellenértékét, amiért kapná a pénzt"</i>

És miért is? Mert te ezt kijelentetted és pont?
Az Angliában mosogató kitermeli az ottani tiédnél magasabb fizetését, te meg mérnökként itthon nem? :)
Az a baj, hogy a tőke tulajdonosok mindig ezt a hülyeséget vágják az emberek fejéhez, hogy megindokolják azt, hogy miért nem akarnak a melósnak fizetni. De a helyzet az, hogy ez a valóságban nem így van.
Ha igaz lenne amit írsz akkor sehol sem lenne magasabb a bér a magyar béreknél...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ne legyunk demagogok.:)

"Az Angliában mosogató kitermeli az ottani tiédnél magasabb fizetését, te meg mérnökként itthon nem? :)"

Nem is ugyanannyi all az ettermi szamlan, mint itthon...
 
Status
Not open for further replies.