[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Magyar kollaboráció nélkül nem ment volna. Csak egy példa: Volt munkahelyet a gengszterváltás után úgy adták el a német tulajnak, hogy csak az alumínium-készlet a raktárban többet ért, mint a vételár... Vagy ez régi példa!? Mondok mást, Alstom felszámolása. A magyar vezetéssel és felszámoló-biztossal lezsírozták, hogy magyar cég nem vehet egy fia gépet sem a felszámolásból, mindezt 2015-ben.

Nem folytatom a sort, mert már az felkúrja az agyam, ha arra a rotoresztergára gondolok, amit a szlovák koszlidércek szétbarmoltak a rézért, majd lángvágóval szétvágták, majd bagóért leadták a picsába ócskavasnak és közben röhögtek..

Egyetértek veled. Azt is nagyon elcsesztük. Viszont én nem hinném, hogy a nyugati emberek mentalitása másabb lenne, mint a magyaroké. Csak annyi az egész, hogy ők szerencsésebbek voltak és kevesebb történelmi választás elé kerültek, így nem volt mit elcseszni. Ők megúszták a kommunizmust is és a rendszerváltást is. Ha Anglia került volna szovjet megszállás alá, majd ott lesz rendszerváltás, ugyanúgy elcseszték volna, mint mi, vagy az összes volt kommunista ország. A világon mindenhol vannak hozzá nem értő/megvásárolható emberek. Jah, NDK is lemaradt NSZK mellett, rengeteg NSZK-s pénzt beleöltek, hogy felhozták és még ma is le van maradva.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Látom nem érted. Én azt látom többségében - és a fórumokon is lecsapódik - hogy a magyar az a master race, csak mindenki elnyom minket, a Soros, a világ és az UFO-k is a szívcsakra országa ellen esküdtek össze, stb. mindig csak más tehet arról X éve, hogy valami szar.
Mindez az 1 millió alkoholista és milliós funkcionális analfabéta országában...

Na ennyit az összefüggésekről...
Te nem akarod erteni. A tokefelhalmozashoz ido es kedvezo tortenelmi kornyezet kell.
Es az a valosag, hogy semmivel sem vagyunk rosszabbak az altalad imadott nyugati nepeknel.
Soros egy destruktiv barom. Ezt kar tagadni.
A vilag nem fogja helyettunk megoldani a problemakat. Minden orszag a sajat erdeket akarja ervenyesiteni. Nekunk is jobban menne ha nem lennenek olyanok akik folyton asszisztalnak az orszag kirablasahoz, ujra meg ujra...
Az ufokrol meg a szivcsakrarol irhatnal bovebben, mert ugyan senki nem hozta ezt fel a temaban, de hatha megertem miert erveltel ezzel. Vagy inkabb ne.
Az 1 millio alkoholista mantraja is csak a szokasos lozung. Nezd csak meg a skandinav vagy a balti orszagokat. Vagy akar nemetorszagot, ahol 14 eves kortol kezdve szoktatjak ra az embereket. Delebre pedig csak rontja a helyzetet a drogfuggok magas szama. Minden orszagnak megvan a sajat nyomora. Sokaig lehetne sorolni, de nem ez volt a tema. (Itt utalnek a funkcionalis analfabetizmusra. Khmm...!) A nyugati orszagok tokeerosek, (bar ez valtozni latszik). Nem a csodalatos kulturajuk miatt mennek oda az emberek, hanem a magasabb jovedelem miatt, amit pedig a felhalmozott toke tesz lehetove.


Magyar kollaboráció nélkül nem ment volna. Csak egy példa: Volt munkahelyet a gengszterváltás után úgy adták el a német tulajnak, hogy csak az alumínium-készlet a raktárban többet ért, mint a vételár... Vagy ez régi példa!? Mondok mást, Alstom felszámolása. A magyar vezetéssel és felszámoló-biztossal lezsírozták, hogy magyar cég nem vehet egy fia gépet sem a felszámolásból, mindezt 2015-ben.
Vagyis abbol a 30 evbol 12-16 levonhato. Sot, a tovabbi karokozast hozo evtizededekhez siman hozzaadhato.
 
M

molnibalage

Guest
Te nem akarod erteni. A tokefelhalmozashoz ido es kedvezo tortenelmi kornyezet kell.
Es az a valosag, hogy semmivel sem vagyunk rosszabbak az altalad imadott nyugati nepeknel.
Soros egy destruktiv barom. Ezt kar tagadni.
A vilag nem fogja helyettunk megoldani a problemakat. Minden orszag a sajat erdeket akarja ervenyesiteni. Nekunk is jobban menne ha nem lennenek olyanok akik folyton asszisztalnak az orszag kirablasahoz, ujra meg ujra...
Ez a szokásos duma.

Nézd meg a többi ex. KGST országot, akik szépen elhúztak mellettünk. Ha 2000-ben azt mondta volna bárki, hogy ne román jár át ide dolgozni, hanem fordítva ki magyar, akkor lehet, hogy röhögtek volna. 17 év alatt ennyire sikerült elkúrni....

Ez a lerablás meg mindig másra mutogatás, pontosan ez az a mentalitás amiről szó van. madjenem 30 év után is másra mutogatni a kreténség vegytiszta jele. Nézd meg, hogy Kína vagy más ország hová jutott ennél kevesebb idő alatt... Persze ők lehet, hogy nem sorosoznak, konteóznak és tolják fullba a kretént és mutogatnak másra, hanem tesznek is valamit érte. Na meg más országokban a felső vezetés nem csak exkomcsi faszokból és más trógerekből áll meg olyanokból, akik a veresnypiacot csak hírből ismerik...

A Soros csak egy pélad volt, ha nem lenne ő, akkor mutogatna másra a sok balfasz és a hazugseggfej gerinctelen köcsög politikus is...

Letteknél vagy észteknél. kb. a politika közelébe se mehet, aki az előző rendszerben akár csak polgármester is volt. Kibaszták a picsába az előző garnitúrát úgy, ahogy van...

Az ufokrol meg a szivcsakrarol irhatnal bovebben, mert ugyan senki nem hozta ezt fel a temaban, de hatha megertem miert erveltel ezzel. Vagy inkabb ne.
Nem sikerült megfogni a szarkazmust, na meg a társadalom ez bizonyos szeletének leírását. Tudod, akik mindenfée szutykot bekajálnak (szokták linkelni ezen weboldak egy részét, szabadon gondolkodó, stb. balfasz nevű oldalak) a nagy/mélymagyarok és antitudományos baromságokaban hisznek, miközben éppen tolják be a napi 3 felest és a szofit az arcukba...

Az 1 millio alkoholista mantraja is csak a szokasos lozung.
Hallod, én évekig dolgoztam nyáron a fenti és az alkeszek részhalmazainak metszetével. Többnyire inkább nem mondtam semmit, mert abból csak baj lett volna... Pontosan ugyanazt a pénzt kerestem, mint ők. A difi az volt, hogy nekem nem úgy indult a napom, hogy két feles, és meló után nem úgy végződött, hogy akkor két sör, meg nem dohányoztam... Persze a más hibája volt az ő nyomoruk is. 16 évesen ugyanazt a melót toltam, mint ők - meg egyetem mellett is - most meg munkaidőben kommentelgetek... Hmhmh... A difi az, hogy nem basztam el a pénzem nagy részét másra, nem másra mutogattam és suli mellett is dolgoztam éjszakai műszakban. Ja, hogy ez fárasztó volt sokszor? IJ. Most meg aratom le gyümölcsét.

Nezd csak meg a skandinav vagy a balti orszagokat. Vagy akar nemetorszagot, ahol 14 eves kortol kezdve szoktatjak ra az embereket.
Mi van? Valaki pisztolyt nyom az emerek tarkójához, hogy akkor kötelező inni és szívni...? Jó reggelt, a szabad akaratnak következményai vannak. Na ez a másik, amiben 30 év alatt sem sikerült itthon eljutni egyeseknek, hogy a saját életüket mendzselni tudják, azt hiszik, hogy mindent állambácsinak kell megoldani...

A nyugati orszagok tokeerosek, (bar ez valtozni latszik). Nem a csodalatos kulturajuk miatt mennek oda az emberek, hanem a magasabb jovedelem miatt, amit pedig a felhalmozott toke tesz lehetove.
Felhalmozott tőke? Rohög a vakbelem. A II. vh után Japán és Németország is romokban volt. 30 évvel később hogyanis nézett ki az NSZK és Japán? Japánnak meg még Ruhr vidéke és szene sem volt, hogy legalább az acélipar elkezdjen működni. Az ugye megvan, hogy az EU elődje mi volt? Segítek, a szén és acélközzösség...
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szerintem nem helyen kezeled a dolgokat. Mindig kiemelsz olyan reszleteket amikkel megprobalod alatamasztani az ervelesedet, de ha az ember arnyalja, esetleg cafolja azokat akkor elokapsz a kalapbol meg par tok ugyanolyan buta peldat. Igy nincs ertelme a beszelgetesnek mert nem vezet sehova. Peldaul:
Az a "majdnem 30 ev" vegul is mennyi? 13 talan, amit megelozott a nyugati tokesek saskajarasa (Antall kormany) vagy megszakitott a balos es liberalis orulet. Az uj kamu partoktol varni a csodat pedig netto "kretenseg", mert ugyanazt az orszagrombolo ideologiat kepviselik mint a korabbiak. Aki egy atcimkezesnek bedol arra inkabb nem mondok semmit.
Nemetorszag es Japan? Egyiknel sem volt trianon. Az egyik egy kis reszen volt kommunizmus, de azt a mai napig nem kepesek felzarkoztatni. Az orszag nepesseghianyat sokaig potolta a keletrol kitelepitett nemetek szama. (Csak joval kesobb kezdtek el torokoket nagy szamban betelepiteni, de annak is megisszak az arat. En most nem cserelnek veluk.) Multikulti maig nincs japanban. 30 eves szuzek es elnyomo kultura annal inkabb. Meddig soroljam? Tovabbra is tartom a velemenyem, miszerint nem vagyunk mi rosszabbak egyiknel sem.
Versenypiac? Idealis szabad piac nem letezik. Hallgattam mar ezerszer ahogy a piaci versenyrol kioktatnak, de annak mindig ugyanaz lett a vege... A tokekivonas. Jo reggelt!
 
M

molnibalage

Guest
A lényegi és vállalható mondandódat rendre aláássák az ilyen indulatból peköpött vadliberális harapásaid, amelyekkel az egészséges nemzeti érzelmű embereket sértegeted. A nagy/mélyliberális az mit kajál be?...és/vagy miben hisz?!...de komolyan....fontos ez?
Ebben semmi sértés nincs. Amikor valaki náci eszmékkel felböfögve adja elő a magyar felsőbbrendűséget alkesz háttérel az megkapja azt a címkét, ami járt neki. Főleg amikor ezt már a zsidóösszesküvés és minden mással kombinálja. Halkan kérdezem meg, hogy te mennyi dolgoztál együtt ilyen emberekkel? Mert én 3 nyarat... Nem mind volt mélymagyar, de már 16-18 évesen is kb. 2 perc után elég jól belőhetőek voltak...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem nem helyen kezeled a dolgokat. Mindig kiemelsz olyan reszleteket amikkel megprobalod alatamasztani az ervelesedet, de ha az ember arnyalja, esetleg cafolja azokat akkor elokapsz a kalapbol meg par tok ugyanolyan buta peldat. Igy nincs ertelme a beszelgetesnek mert nem vezet sehova. Peldaul:
Nem ragadtam ki semmit. Te itt rablásról írsz és meg 2-ből kettő "veszetsé és bűnős" - más használja ezeket a fogalamakat, nem én - nemzet a világ vezető gazdasági hatalmai lettek a romokból. Japánban még tőke sem volt soha. 1870 táján még őket ágyúzták mások és tehetetlenek voltak elmaradottságuk miatt.

Nemetorszag es Japan? Egyiknel sem volt trianon.
Azért Németország határai tologatták rendesen és a porosz eszme bölcsőjét lassan 70 éve Kalinyingrádnak hívják. Elég összevetni azt térséget az NSZK-val. Izé... Na, ennyit számít az, hogy ha odafent megmondják, hogy mit kell gondolni és a "majd állambácsi megoldja" hozzállás van. Az eredmény ismert...

Multikulti maig nincs japanban. 30 eves szuzek es elnyomo kultura annal inkabb.
És ennek mi az égegyadta világon van köze bármihez, amit fent írtunk? Mi a franc köze van az elbaszott japán demográfia és saját igen vicces szokásainak ahhoz, hogy itt mi van?

Versenypiac? Idealis szabad piac nem letezik. Hallgattam mar ezerszer ahogy a piaci versenyrol kioktatnak, de annak mindig ugyanaz lett a vege... A tokekivonas. Jo reggelt!
Ki beszélt ideális szabad piacról...? Vagy talán Észtország és a Csehek vagy a Szlovének más univerzumban léteznek? Nekik is itt kell boldogulni és egyre inkább állvahagynak minket...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Ebben semmi sértés nincs. Amikor valaki náci eszmékkel felböfögve adja elő a magyar felsőbbrendűséget alkesz háttérel az megkapja azt a címkét, ami járt neki. Főleg amikor ezt már a zsidóösszesküvés és minden mással kombinálja. Halkan kérdezem meg, hogy te mennyi dolgoztál együtt ilyen emberekkel? Mert én 3 nyarat... Nem mind volt mélymagyar, de már 16-18 évesen is kb. 2 perc után elég jól belőhetőek voltak...

Hm. Kb. értem én, miről is beszélsz...de
Hallkan mondom: 16 éve dolgozom nagyrészt magyar ajkú emberek között, fiatal és idősebb generációval egyaránt, akik annak ellenére hogy nem magyar állampolgárok, nagy magyarok, nem alkeszok, a szlováknál mindenképpen felsőbbrendünek hiszik magukat :) bár ritkán zsidóznak, de ha igen akkor azt saját tapasztalatok alapján, és garantáltan elsőre nem állapitanád meg róluk 2 perc alatt, hogy milyen magyarok...mert egyébként simán mélymagyarok, de nem a Te faktoraid szerint. A MO ismerőseim közül is meglepően tiszta gondolkodásúak azok, akik egyébként kimeritenék ezt a "mély" kategóriát, és iskolaigazgatól a mindenféle "nem alkesz" pozicióig tudnék emliteni belőlük.

Van olyan is amit Te mondasz, elhiheted, mifelénk sem kedveljük...

Margóra:
Szép példa erre gyermekkori barátom -anno gyakorlatilag egy gondolkodásúak voltunk- amióta pestre került dolgozni mint informatikus, migránsokat akar a szülőfalujába hozni, meg persze mindent jobban tud, mint az átlagember, ahonnan származik, és atom liberó.
Mit ad Isten, a feleségem testvére is Pestre került szervereket gondozni, 100%-os fordulat, a romkocsmákban felszivta ugyan ezt a demagógiát, és lassan még beszélgetni sem lehet vele ilyenekről, mert hasonlóan reagál mint pl. Te. Megvilágosodtak? Fura dolgok ezek ...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Molni szerint aki ki kritizálni meri a nyugatot az ilyen ember

Turul márka boltba jár
Kárpátia zenét hallgat
Minden 4 szava zsidózás .

Fideszes
És szereti Putyint

Pár éve még nem volt mélymagyar az utóbbi kettő aki komálta:D

Ja és látom annyit változott hogy szittyatúrbómagyar helyett már mélymagyart ír .:D
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ebben semmi sértés nincs. Amikor valaki náci eszmékkel felböfögve adja elő a magyar felsőbbrendűséget alkesz háttérel az megkapja azt a címkét, ami járt neki. Főleg amikor ezt már a zsidóösszesküvés és minden mással kombinálja. Halkan kérdezem meg, hogy te mennyi dolgoztál együtt ilyen emberekkel? Mert én 3 nyarat... Nem mind volt mélymagyar, de már 16-18 évesen is kb. 2 perc után elég jól belőhetőek voltak...

És ebből levontad hogy itt mindenki hülye meg szar az ország. Mást se lehet hallani tőled csak hogy ez a bolygó segglyuka már hónapok óta. Az a néhány gyökér ha minket minősít akkor minősít téged is szóval nézz a tükörbe és köpj egy nagyot.
Nem azzal van a probléma hogy kimondod a nyilvánvaló hibákat és bűnöket ami ebben az országban történt hanem hogy mindenből azt vezeted le hogy ez az a legszarabb ország itt mindenki értelmi fogyatékos vagy alkoholista csak te vagy villamos. Tehát fasszságokat beszél.
Az meg egy másik dolog hogy ha valaki erre fölhívja a figyelmed egyből jössz ezzel a mélymagyar mantrával. Hanyagold már légyszíves, itt alig találni ilyen embereket, nem vagyunk rá kíváncsi hogy menyire frusztrált vagy valami régi munkahely miatt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Japánban még tőke sem volt soha. 1870 táján még őket ágyúzták mások és tehetetlenek voltak elmaradottságuk miatt.
Tetszik a japan es a kinai peldad. Hatalmasat fejlodtek ezek az orszagok ...miutan eltanultak mindent a nyugattol. Mert szerintem ez az egyik leglenyegesebb pont a tortenetben. (A masik talan az, hogy egyik helyen sem engedtek teret a tarsadalomban a vad liberalizmusnak. )
Azért Németország határai tologatták rendesen és a porosz eszme bölcsőjét lassan 70 éve Kalinyingrádnak hívják. Elég összevetni azt térséget az NSZK-val. Izé...
Ne szorakozzunk mar! (Nemeto. terulete soha nem volt egyseges. Folyton valtozott.) Az o "teruletvesztesegeik" jelentektelenek trianonhoz hasonlitva. Ize...
És ennek mi az égegyadta világon van köze bármihez, amit fent írtunk? Mi a franc köze van az elbaszott japán demográfia és saját igen vicces szokásainak ahhoz, hogy itt mi van?
Peldalozol gazdagabb orszagokkal, en meg probalom arnyalni a kepet. Szvsz. minden orszag helyzete mas.
Ki beszélt ideális szabad piacról...?
Te emlitetted a versenypiac hianyat. En azon a velemenyen vagyok, hogy a piaci verseny nem csodaszer. Nem megoldas mindenre. Sot, sok helyen foloslegesen eroltetik.
Vagy talán Észtország és a Csehek vagy a Szlovének más univerzumban léteznek? Nekik is itt kell boldogulni és egyre inkább állvahagynak minket...
Arnyaljam a kepet? :) Az elneptelenedo Esztorszag? Vagy azok a csehek akik meddove tettek a ciganyokat? Azok a csehek akik konnyes szemmel elnezest kertek a nemetektol ...miutan az utolsot is kitelepitettek? Az neked a bezzegorszag? Akik megtartottak a hadiiparukat minden kormany alatt? Nalunk a politikai partok fele szerint semmi szukseg nincs hadseregre mert a "NATO majd megved". Akik foldrajzilag kozelebb vannak a gazdagabb nyugati orszagokhoz? Szinte biciklivel at tud jarni a lakossag tobb penzert dolgozni, amibol aztan a tokefelhalmozas a kovetkezo lepes... Az a Szlovenia, akinek az olasz hadsereg szerezte meg az onallosagat. Ahol ma az eladosodottsag folyamatosan no. Szamtalan dologgal lehetne tovabb sotetiteni a kepet, de ezeken te nagyon elegansan atlepsz. Szvsz. nem jobbak ezek a nepek nalunk semmivel.
(Luxemburg az EU leggazdagabb allama. Abban legalabb ertsunk egyet, hogy annyival nem jobbak a luxemburgiak pl. a nemeteknel. Sot, eppen most hal ki a nyelvuk is... Gratulalok!)

Es nem az alkoholistak rantjak le az orszagot. Igen, ez valoban egy nagy problema, de mindez durvabban letezik mas bezzegorszagokban es van azoknak ezen kivul egyeb hibajuk is boven. Hidd el mas is dolgozott mar egyutt veluk. Tenyleg eleg sokkolo elmeny, de nem miattuk vandorol ki a toke az orszagbol.



(Vegre nem ertek egyet molnival. Visszakerultek a dolgok a rendes kerekvagasba. :))
 
M

molnibalage

Guest
És ebből levontad hogy itt mindenki hülye meg szar az ország.
Nem mindenki. Kibaszottul irritáló az, amikor olyan szavakat adnak az ember szájába, amit soha nem modott...

Mást se lehet hallani tőled csak hogy ez a bolygó segglyuka már hónapok óta.
Ahhoz képest, hogy nyugati életszínvonalra vágyunk a fejekben tényleg a bolygó seggluka... Ha a balkáni életérzést akarjuk csak űberelni, akkor ezzel lehet, de csak egy darabig...

Az a néhány gyökér ha minket minősít akkor minősít téged is szóval nézz a tükörbe és köpj egy nagyot.
?

Nem azzal van a probléma hogy kimondod a nyilvánvaló hibákat és bűnöket ami ebben az országban történt hanem hogy mindenből azt vezeted le hogy ez az a legszarabb ország itt mindenki értelmi fogyatékos vagy alkoholista csak te vagy villamos. Tehát fasszságokat beszél.
Lásd első reakció. Hol írtam, hogy mindenki...?

Az meg egy másik dolog hogy ha valaki erre fölhívja a figyelmed egyből jössz ezzel a mélymagyar mantrával. Hanyagold már légyszíves, itt alig találni ilyen embereket, nem vagyunk rá kíváncsi hogy menyire frusztrált vagy valami régi munkahely miatt.
Itt és alig...? Khöm....
 
M

molnibalage

Guest
Margóra:
Szép példa erre gyermekkori barátom -anno gyakorlatilag egy gondolkodásúak voltunk- amióta pestre került dolgozni mint informatikus, migránsokat akar a szülőfalujába hozni, meg persze mindent jobban tud, mint az átlagember, ahonnan származik, és atom liberó.
Mit ad Isten, a feleségem testvére is Pestre került szervereket gondozni, 100%-os fordulat, a romkocsmákban felszivta ugyan ezt a demagógiát, és lassan még beszélgetni sem lehet vele ilyenekről, mert hasonlóan reagál mint pl. Te. Megvilágosodtak? Fura dolgok ezek ...
Ez a romkocsmázás is elég vicces mantra. A bátyus pl. erősen szabadelvű gondolkodású - ez nem melegimádat és egybek, hanem arról szól, hogy itt a világ és használd ki lehetőségeit és állambácsi ne kotorásszon a zsebemben - pedig életében nem járt szeritnem romkocsmában...

Ezen kívül én hol akartam ellenőrizetlenül migránsokat hozni bárhova?
 
M

molnibalage

Guest
Tetszik a japan es a kinai peldad. Hatalmasat fejlodtek ezek az orszagok ...miutan eltanultak mindent a nyugattol. Mert szerintem ez az egyik leglenyegesebb pont a tortenetben. (A masik talan az, hogy egyik helyen sem engedtek teret a tarsadalomban a vad liberalizmusnak. )
Ööööö...

  • Japán saját maga fejesztett mikroelektronikát és a japán munkamorál és szellem és életstílus, ami a csodát szülte az egyedi dolog, semi köze nincs a nyugathoz...
  • Kína meg beengedte a tőkés és technikát, mert a Kínában készült termékek nagy része úgy kínai, ahogy én piréz vagyok. Ott gyártották, de nem kínai szürkeállomány volt mögötte. Ez kb. az utóbbi pár év és csak egyes szegmensekben lásd okostelefon. Kínai autót te nem látsz Európában. Amit tanulásnak hívsz, az meg sokszor simán szellemi termék lopása volt. Kína önerőből a saját ideológiával kb. a '60-es évek végén kozverválta magát, mint ÉK... Aztán 1990 táján felismerték a Szu bukása után, hogy ez nem pálya...
Te emlitetted a versenypiac hianyat. En azon a velemenyen vagyok, hogy a piaci verseny nem csodaszer. Nem megoldas mindenre. Sot, sok helyen foloslegesen eroltetik.
Sehol sem mondta, hogy csodaszer és azt sem, hogy mindenre megoldás. De valahogy a tervgazdálkodás eddig kurvanagyot bukott mindenütt, a kapitalizmus - csak 3000 éve nem így hívták - meg működik, konkéran ettől lett a mai világ olyan, amilyen. Ez vitte előre a földrajzi felfedezéseket, stb.

Arnyaljam a kepet? :) Az elneptelenedo Esztorszag?
Minden poszt KGST és ex. Szu ország ettől szenved, szóval ez hatalmas fail... Ebben egyenszilárdak vagyunk, még a hiperkatolikus országok lakossága is csökken.

Vagy azok a csehek akik meddove tettek a ciganyokat?
Ezen a téren nincsenek ismereteim. Mikor? Mindet?

Azok a csehek akik konnyes szemmel elnezest kertek a nemetektol ...miutan az utolsot is kitelepitettek?
Itt most post WW2 korszakról va szó?

Az neked a bezzegorszag?
Ja persze, mert a magyar katona meg simogatni ment a szerbet és ukránt ki, pont úgy irtották a civileket, mint más... Nehogy már ez határozza meg azt, hogy 60 évvel később egy ország gazdasági fejlődése és vezetése mit művel, mert komolyan mondom, hogy a fejem csapom a falhoz, akkora marhaság ez...

Akik megtartottak a hadiiparukat minden kormany alatt? Nalunk a politikai partok fele szerint semmi szukseg nincs hadseregre mert a "NATO majd megved". Akik foldrajzilag kozelebb vannak a gazdagabb nyugati orszagokhoz? Szinte biciklivel at tud jarni a lakossag tobb penzert dolgozni, amibol aztan a tokefelhalmozas a kovetkezo lepes...
Ja értem, ezek szerint nem vagyunk határosak Ausztriával... Oh, wait, de...

Es nem az alkoholistak rantjak le az orszagot. Igen, ez valoban egy nagy problema, de mindez durvabban letezik mas bezzegorszagokban es van azoknak ezen kivul egyeb hibajuk is boven.
Én nem is ezt mondtam, félelmetes, hogy mennyire nem tetszik érteni a példákat. A mentalitásuk az, ami szinte átjára az országot. N+1 saját döntés lehetne más, hogy ne legyen vacak az életük. Ezzel szemben csak mindig másra mutogatnak, a magukat meg pusztítják.

Hidd el mas is dolgozott mar egyutt veluk. Tenyleg eleg sokkolo elmeny, de nem miattuk vandorol ki a toke az orszagbol.
Nem is ezt mondtam, lásd fent. Bár mintha lenne itt olyan építőiparban dolgozó, aki kb. nem talál már tisztességes, még ha alkesz munkást sem. Szóval bár nem erről beszéltem, de oda süllyedtükn, hogy egyes szegmensben már ennyire munkaerőhiány van.

Az is említettem korábban, hogy mikor megnéztem a munkanélkülési arány és a 8 általános nem végzett + alkeszek arányát, akkor hogyhogynem csodás átfedés volt...

(Vegre nem ertek egyet molnival. Visszakerultek a dolgok a rendes kerekvagasba. :))
Epic. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezen a téren nincsenek ismereteim. Mikor? Mindet?
90 ezret. Vagyis szinte mindet aki szult '71 es '91 kozott. A sunyi modszerukkel igy persze csak halasztani tudtak a gettok szamanak novekedeset, ami mara be is kovetkezett... o_O

A tobbi temat most passzolom, ugyis az a lenyeg, hogy nem ertunk egyet es ez igy van jol. Megyek es rugoztatom kicsit Mack-et a visszajelzesek topikban. Talan Tcat-et is megdolgoztatom. Minden ujra a regi lesz. :cool:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Ezen kívül én hol akartam ellenőrizetlenül migránsokat hozni bárhova?

Nem rólad volt szó, ne magyarázz félre a kifejezetten hangsúlyozott "margómról"...
Ismétlem, vágom a gondolatmeneted, csak holmi gyerekeszű suhancok végett aki f.ságokot beszéltek anno ne szakadj el a realitástól. Van aki szereti ezt a lúzer magyar nemzetet úgy ahogy van, és nem biztos hogy világpolgár akar lenni XD
 
Status
Not open for further replies.