[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
Érdekelte/érdekli a pszichológia, ezért pedagógia szakra ment a gimnáziumba. Oviba jártak gyakorlatra, utána mindig úgy beszélt a gyerekekről, mint Szörnyella de Frász a dalmata kölykökről:hadonaszos:
Ezzel nincs semmi baj. Egyreszt sok az eszetlen kolyok is. Az a sok gyok2 felnott csak jon valahonnan.:)
Masreszt gimis eletkorban tenyleg nem kell mindenkinek elolvadnia a kicsiktol. Ilyenkor meg csak paran anyaskodoak.

Kesobb is ugyanezeket az embereket fogja vizsgalni, csak akkor mar elvaltak, vagy bunozok esetleg alkoholistak lesznek. A problemak veluk egyutt felnonek. :D
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and fip7
D

danielblack

Guest
Most eszméltem rá, hogy 10 évvel ezelőtt kezdtem el olvasni a HTKA fórumot 12 évesen :D Nagyon imádom ezt az oldalt. Itt mindenről szó esik szartól a repülőig :D Itt van példának a lombik program, haditechnika, politika, biztonság politika, a kukorica ára vagy bármilyen beteg ötlet és vélemény sok-sok különböző embertől :D Bizton állíthatom, hogy sokat adott a fórum, azaz sokat adtatok nekem ti fórumozók. Rengeteg infó, tudás, nevelő hatású párbeszédek, szociológia, pszichológia. Hihetetlen egyébként, hogy mennyi konfliktusnak voltam itt tanúja, azonban ezeknek is megvan a maga építő jellege ha jól állsz hozzá a dologhoz, és próbálod keresni a tanulságokat.
A napi rendszerességű HTKA olvasásnak köszönhetően tizenévesen rendszeresen kaptam az ívet szüleimtől, kik nagyon fegyverellenesek, és nem is akarták megérteni, hogy egyfajta építő jellegű, világképet adó dolog ez a fórumozás.... (Hányszor megkaptam, hogy valami erőszakos fegyverbuzi leszek.... ) Ahhoz képest, úgy gondolom, hogy felelősségteljes érett tagja lettem a társadalmunknak. 19 évesen leléptem Németországba, egy hónapja pedig 3 év raktári melót követően hazatértem zsebemben annyival, hogy finanszírozni tudjam magam szülőktől függetlenül az egyetemi tanulmányaim alatt, amely oly régóta csikol már (politológia). Tehát kösz néktek népek, és remélem lesz még rá időm a jövőben is, hogy jelen legyek. ;):hadonaszos:
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Most eszméltem rá, hogy 10 évvel ezelőtt kezdtem el olvasni a HTKA fórumot 12 évesen :D Nagyon imádom ezt az oldalt. Itt mindenről szó esik szartól a repülőig :D Itt van példának a lombik program, haditechnika, politika, biztonság politika, a kukorica ára vagy bármilyen beteg ötlet és vélemény sok-sok különböző embertől :D Bizton állíthatom, hogy sokat adott a fórum, azaz sokat adtatok nekem ti fórumozók. Rengeteg infó, tudás, nevelő hatású párbeszédek, szociológia, pszichológia. Hihetetlen egyébként, hogy mennyi konfliktusnak voltam itt tanúja, azonban ezeknek is megvan a maga építő jellege ha jól állsz hozzá a dologhoz, és próbálod keresni a tanulságokat.
A napi rendszerességű HTKA olvasásnak köszönhetően tizenévesen rendszeresen kaptam az ívet szüleimtől, kik nagyon fegyverellenesek, és nem is akarták megérteni, hogy egyfajta építő jellegű, világképet adó dolog ez a fórumozás.... (Hányszor megkaptam, hogy valami erőszakos fegyverbuzi leszek.... ) Ahhoz képest, úgy gondolom, hogy felelősségteljes érett tagja lettem a társadalmunknak. 19 évesen leléptem Németországba, egy hónapja pedig 3 év raktári melót követően hazatértem zsebemben annyival, hogy finanszírozni tudjam magam szülőktől függetlenül az egyetemi tanulmányaim alatt, amely oly régóta csikol már (politológia). Tehát kösz néktek népek, és remélem lesz még rá időm a jövőben is, hogy jelen legyek. ;):hadonaszos:

Okos ember a történelemből és mások hibájából igyekszik tanulni. Valamint elfogadja, hogy van mikor bekel szaladni egy egy ütésbe.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 358
88 902
113
„Bajszos szar” „Hadházy g.ci, Széll Detti nyeli”?”"
https://888.hu/article-bayer-zsolt-amiben-elunk-az-sugarut-a-semmibe

"És ma pitiáner szinten vagánykodunk. Most a Nyugatról beszélek. És – még egyszer mondom – érzek abban némi történelmi igazságot vagy igazságtételt, hogy az egykori gyarmatok lázadván, torzan, betegen, aljas, egyébként gyáva és ocsmány módon, de mégiscsak valamiféle létező igazság vagy éthosz nevében azt mondják, hogy „akkor most itt vagyunk”. De szeretném még egyszer hangsúlyozottan jelezni: nincsen nekünk ehhez közünk. Nincs! Volt az Osztrák-Magyar Monarchiának egy akkora gyarmata, mint ez a szoba. Úgy hívták, hogy Ferenc József-föld. Ez ma is megvan. Novaja Zemlja névre hallgat. Kizárólag rozmárok vannak rajta, meg egy orosz katonai bázis. (nevetés) Tehát, ha van történelmi igazságtétel, tizenkét rozmárt be kell fogadjunk, ezt vállalom."

Korrekt. :D
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
901
4 513
93
"És ma pitiáner szinten vagánykodunk. Most a Nyugatról beszélek. És – még egyszer mondom – érzek abban némi történelmi igazságot vagy igazságtételt, hogy az egykori gyarmatok lázadván, torzan, betegen, aljas, egyébként gyáva és ocsmány módon, de mégiscsak valamiféle létező igazság vagy éthosz nevében azt mondják, hogy „akkor most itt vagyunk”. De szeretném még egyszer hangsúlyozottan jelezni: nincsen nekünk ehhez közünk. Nincs! Volt az Osztrák-Magyar Monarchiának egy akkora gyarmata, mint ez a szoba. Úgy hívták, hogy Ferenc József-föld. Ez ma is megvan. Novaja Zemlja névre hallgat. Kizárólag rozmárok vannak rajta, meg egy orosz katonai bázis. (nevetés) Tehát, ha van történelmi igazságtétel, tizenkét rozmárt be kell fogadjunk, ezt vállalom."

Korrekt. :D

Nem kedvelem ezt a faszit, de valahol igaza van. A franciák, spanyolok, angolok, hollandok, portugálok évszázadokon keresztül lerabolták Dél-és Közép Amerikát, egész Afrikát és a Távol Keletet is. Minden vagyonuk, a jólétük alapja az volt, hogy megszedték magukat a gyarmatokon. Az összes bazilika, katedrális, szép palota, várak, kastélyok mind ebből épültek. A kultúrára, a csillogásra is az Európába beözönlő haszon által volt lehetőség. Nekünk semmi történelmi felelősségünk nincs abban hogy most mi van Afrikában vagy Közel-Keleten, minek szenvedjük el más országok tetteinek a következményét?

Arra nem vagyok kíváncsi, hogy mit építettek az európai hatalmak ezekben az országokban. Azzal ne jöjjön senki. Észak és Dél Amerikában konkrétan az őslakosok 70-80%át kiirtották, gondolom inkább ellettek volna törzsi körülmények között, mint holtan. Afrikában a mesterséges határokkal több kárt okoztak mint bármilyen hasznot az infrastruktúra fejlesztésével. És olvastam már azt is valami parasztól hogy az USA négerek legyenek boldogok hogy az őseiket elrabolták, mert különben csimpánzként ugrálhatnának a fákon Afrikában. Jah, csak az 1600-as évek végétől egészen az 1800-as évek második feléig hurcolták be őket, generációk nőttek fel rabszolgaként. Az a pár millió rabszolga lehet nem volt annyira boldog akinek rabszolga volt már a nagyanyja is, ő is rabszolgaként élte le az életét és még a gyereke is. Arról meg ne is beszéljünk hogy az amerikai feketék igen széles bőrszinpalettája nem annyira a fekete nők akaratán múlott...

Ha minket nem érintene nem is lenne bajom hogy azt amit ők adtak most visszakapnák valami történelmi igazságtételként, csak hát mi is szívni fogunk ha a nyugat európai országok gazdasági jóléte megroppan, vagy ha eliszlámosodnak.

Ennél már jobb hely nem lesz Európa mint most , legalább rosszabb ne legyen. És sztem sokkal jobb hely már Magyarország sem tud lenni, csak rosszabb. Akkor inkább minden maradjon meg ezen a szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 740
4 261
113
"És ma pitiáner szinten vagánykodunk. Most a Nyugatról beszélek. És – még egyszer mondom – érzek abban némi történelmi igazságot vagy igazságtételt, hogy az egykori gyarmatok lázadván, torzan, betegen, aljas, egyébként gyáva és ocsmány módon, de mégiscsak valamiféle létező igazság vagy éthosz nevében azt mondják, hogy „akkor most itt vagyunk”. De szeretném még egyszer hangsúlyozottan jelezni: nincsen nekünk ehhez közünk. Nincs! Volt az Osztrák-Magyar Monarchiának egy akkora gyarmata, mint ez a szoba. Úgy hívták, hogy Ferenc József-föld. Ez ma is megvan. Novaja Zemlja névre hallgat. Kizárólag rozmárok vannak rajta, meg egy orosz katonai bázis. (nevetés) Tehát, ha van történelmi igazságtétel, tizenkét rozmárt be kell fogadjunk, ezt vállalom."

Korrekt. :D
Csak apróbetűs lábjegyzetként, de a monarchiának volt még egy-két gyarmata/koncessziója a Ferenc József-Földön kívül (amit most is úgy hívnak és Novaja Zemljától északra található), no de azok tényleg aprócskák voltak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 823
4 111
113
Ne haragudj akkor önző vagy mert a te szüleid is meghozták érted ezen áldozatot.

Előljáróban annyit, hoyg nem akarok belefolyni az itteni vitába, mivel nincs hozzá türelmem. De, mondj már kérlek egyetlen olyan emberi tettet, ami nem az önzőségből fakad. Vagyis nem abból, hogy az adott személy "testének, vagy lelkének" jó legyen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 823
4 111
113
Egy kis ízelítő a kormányzati képmutatásról a "megvédjük a magyarokat a migrációtól" kérdésben:

Étel nincs a néger étteremben, de drog és őrjöngő, bűnöző, utcán ürítő fekete annál több - nem Afrika, hanem a VII. kerület a helyszín



Illegális...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 489
5 622
113
-
Nincs bajom a szabályozott keretek között, magas kritériumok alapján kiválogatott, dolgozni vagy tanulni vágyó bevándorlókkal. A bajom azzal az etnokultúrális mocsárral van, amit idevarázsoltak a "derék" politikusok. Másrészt, úgy vélem, hogy vannak komolyabb problémák a migránsokon túl is, ami a jövō nemzedékét sújtja/sújthatja. Ezeken a problémákon csak az oktatással és a tudással lehet felülkerekedni. Meg kell tanítani az embereket gondolkodni. A mai problémák oroszlánrésze ebbōl adódik. Mi mással tehetnénk többet a jövōért, ha nem azzal, hogy átadjuk a tudást és nem csak a szart és a megosztottságot hagyjuk magunk után!?

Elnézést mindenkitől, hogy ilyen régi hozzászólásra reagálok, de csak most olvastam és láttam, hogy jó kis vita lett belőle. Én csak annyit írnék erre, hogy pont azért engedik be a migránsokat, mert ők legalább szaporodnak, míg az agyonképzett németek nem. Egyrészt nagyon becsülöm, azt, hogy az életed annak szenteled, hogy a tudásodat átadd a következő generációnak. Másrészt viszont belegondolhatnál abba, hogy ha mindenki így gondolkodna, mint te, akkor kinek adnád át a tudásod? Veled együtt veszne el az is. Pont azért került Németország és Európa is ebbe a válságba, mert egyre több ember gondolkodik úgy mint te. És minél több ilyen ember van, annál nagyobb hatással lesz a következő generációkra, hisz azok a fiatalok, akiket te is tanítasz, látják, hogy milyen sikeres lettél, és azt vonja le, hogy biztos a gyerektelenség miatt. Szóval a tanulság, hogy inkább egy kicsit kevesebb időt szánjunk a karrierépítésre és többet a gyereknevelésre, minthogy gazdagon, okosan, de kihaljunk.
 
M

molnibalage

Guest
És minél több ilyen ember van, annál nagyobb hatással lesz a következő generációkra, hisz azok a fiatalok, akiket te is tanítasz, látják, hogy milyen sikeres lettél, és azt vonja le, hogy biztos a gyerektelenség miatt. Szóval a tanulság, hogy inkább egy kicsit kevesebb időt szánjunk a karrierépítésre és többet a gyereknevelésre, minthogy gazdagon, okosan, de kihaljunk.
Juj...

Magas szintű szakmai tapasztalatok átadása után az, aki fel is fogja mit mondanak neki az felfogja azt is, hogy a szakmai tudás miatt sikeres valaki egy szakmában és nem a gyerektelenség miatt...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 489
5 622
113
"És ma pitiáner szinten vagánykodunk. Most a Nyugatról beszélek. És – még egyszer mondom – érzek abban némi történelmi igazságot vagy igazságtételt, hogy az egykori gyarmatok lázadván, torzan, betegen, aljas, egyébként gyáva és ocsmány módon, de mégiscsak valamiféle létező igazság vagy éthosz nevében azt mondják, hogy „akkor most itt vagyunk”. De szeretném még egyszer hangsúlyozottan jelezni: nincsen nekünk ehhez közünk. Nincs! Volt az Osztrák-Magyar Monarchiának egy akkora gyarmata, mint ez a szoba. Úgy hívták, hogy Ferenc József-föld. Ez ma is megvan. Novaja Zemlja névre hallgat. Kizárólag rozmárok vannak rajta, meg egy orosz katonai bázis. (nevetés) Tehát, ha van történelmi igazságtétel, tizenkét rozmárt be kell fogadjunk, ezt vállalom."

Korrekt. :D

Tiencsinről ne feledkezz el. Ezért vannak nálunk kínaiak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 508
12 463
113
Juj...

Magas szintű szakmai tapasztalatok átadása után az, aki fel is fogja mit mondanak neki az felfogja azt is, hogy a szakmai tudás miatt sikeres valaki egy szakmában és nem a gyerektelenség miatt...
Sajnálom, de ez nem feltétlen igaz. Amit te írsz az a szovjet borotválkozógép. Csomó jó szakembert ismerek, aki megszállottan a szakmájának, hivatásának él és fogalma sincs az azon kívüli világról. Gyakorlatilag az az élete. Nála nem az a probléma, hogy felfogja-e a dolgot, hanem hogy felmerül-e egyáltalán benne ez mint opció.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 771
17 959
113
Elnézést mindenkitől, hogy ilyen régi hozzászólásra reagálok, de csak most olvastam és láttam, hogy jó kis vita lett belőle. Én csak annyit írnék erre, hogy pont azért engedik be a migránsokat, mert ők legalább szaporodnak, míg az agyonképzett németek nem. Egyrészt nagyon becsülöm, azt, hogy az életed annak szenteled, hogy a tudásodat átadd a következő generációnak. Másrészt viszont belegondolhatnál abba, hogy ha mindenki így gondolkodna, mint te, akkor kinek adnád át a tudásod? Veled együtt veszne el az is. Pont azért került Németország és Európa is ebbe a válságba, mert egyre több ember gondolkodik úgy mint te. És minél több ilyen ember van, annál nagyobb hatással lesz a következő generációkra, hisz azok a fiatalok, akiket te is tanítasz, látják, hogy milyen sikeres lettél, és azt vonja le, hogy biztos a gyerektelenség miatt. Szóval a tanulság, hogy inkább egy kicsit kevesebb időt szánjunk a karrierépítésre és többet a gyereknevelésre, minthogy gazdagon, okosan, de kihaljunk.
Bármikor, bárkivel beszélek, mindig arra próbálom vezetni az embereket, hogy gondolkodjanak. Állásinterjún mindig betettem olyan kérdéseket, amivel a jelölt "agyhasználati szintjét" el tudom dönteni.

Ha tudást adsz át - legyen az metallurgia, mechanika, vagy mezei szerkezeti felülvizsgálat során mindig arra törekszem, hogy a másik oldal jöjjön rá az okosságra, fedezze fel.

Ha most azt mondom, hogy a kúszásállóság szempontjából elōnyös a nagyméretű szemcse, akkor ha figyelsz, akkor papagájként reflexbōl rávághatod egyszer majd erre a kérdésre ezt a választ, de miértet már nem mondják el, tōled meg nem kérdezik, ergo nem releváns. Pont ez a magyar felsōktatás rákfenéje. Megtanítjuk az embert arra, hogy 100 problémát hogyan oldjon meg. A gond a 101. problémánál lesz. Az alapelvem az összefüggések és korrelációk keresése, ezek felismerésének kiváltása - csaknl ehhez kell egy bizonyos alap. Ha megy a gondolkodás több síkban, akkor arra a kérdésre is sikerülhetet választ adni, hogy kell-e gyerek, vagy sem.

Sosem mondtam, hogy a sikerhez a gyereltelenség kell, vagy vakon kövesd ezt és ezt. Abban hiszek, hogy kellō szorgalommal és tudással nagyobb lehetōséged nyílik a boldogulásra. Egy alapvetōen egyre idiótább társadalomban négy lehetōséged van:
- élsz a segélybōl és szarsz mindenre
- beállsz politikusnak és törvényileg lopsz
- beállsz bűnözōnek és törvényen kívüliként lopsz
- tanulsz, képzed magad és haladsz elōre (amennyire hagyják...)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Bármikor, bárkivel beszélek, mindig arra próbálom vezetni az embereket, hogy gondolkodjanak. Állásinterjún mindig betettem olyan kérdéseket, amivel a jelölt "agyhasználati szintjét" el tudom dönteni.

Ha tudást adsz át - legyen az metallurgia, mechanika, vagy mezei szerkezeti felülvizsgálat során mindig arra törekszem, hogy a másik oldal jöjjön rá az okosságra, fedezze fel.

Ha most azt mondom, hogy a kúszásállóság szempontjából elōnyös a nagyméretű szemcse, akkor ha figyelsz, akkor papagájként reflexbōl rávághatod egyszer majd erre a kérdésre ezt a választ, de miértet már nem mondják el, tōled meg nem kérdezik, ergo nem releváns. Pont ez a magyar felsōktatás rákfenéje. Megtanítjuk az embert arra, hogy 100 problémát hogyan oldjon meg. A gond a 101. problémánál lesz. Az alapelvem az összefüggések és korrelációk keresése, ezek felismerésének kiváltása - csaknl ehhez kell egy bizonyos alap. Ha megy a gondolkodás több síkban, akkor arra a kérdésre is sikerülhetet választ adni, hogy kell-e gyerek, vagy sem.

Sosem mondtam, hogy a sikerhez a gyereltelenség kell, vagy vakon kövesd ezt és ezt. Abban hiszek, hogy kellō szorgalommal és tudással nagyobb lehetōséged nyílik a boldogulásra. Egy alapvetōen egyre idiótább társadalomban négy lehetōséged van:
- élsz a segélybōl és szarsz mindenre
- beállsz politikusnak és törvényileg lopsz
- beállsz bűnözōnek és törvényen kívüliként lopsz
- tanulsz, képzed magad és haladsz elōre (amennyire hagyják...)

Nem tudom nálunk Szegeden a kémia tanszék nagyon gyakorlatiasan kérték számon a tudást. Józan paraszti és össze függések értelmezése és használata alap elvárás volt. Bár ez fizkém enzim kinetikánál nagy szívás is volt. A technikák a módszerek változnak ezekhez az tud alkalmazkodni aki képes gondolkodni. Kollégám is 2001-2002-ben végzett Babes Boyain akkor még a "nagy"műszerek és számítógép használat hallgatók irányába nem volt elvárás. Amikor elvégeztem diploma munka során egy uv-vis XRD, mezei IR önálló használata természetese volt.
Diploma munkák is életszerűek voltak nem tömeg cikkek. Mai napig nem értem, hogy a picsába lehet tisztán adatok elemzéséből diploma munkát írni.Adatokat oké elemezni kell stb de előtte az ember kísérletezik azokat eredményeit méri 3-4 módszerrel és ezekből kapott adatokat értékeli ki.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
Diploma munkák is életszerűek voltak nem tömeg cikkek. Mai napig nem értem, hogy a picsába lehet tisztán adatok elemzéséből diploma munkát írni.Adatokat oké elemezni kell stb de előtte az ember kísérletezik azokat eredményeit méri 3-4 módszerrel és ezekből kapott adatokat értékeli ki.
Mert ma mar tobb adat van mint amit a szakertok fel tudnak dolgozni. Orulnek ha egy szaki elvegzi azt a reszet a munkanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
Status
Not open for further replies.