[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Hű micsoda náci beszédez.

Vigyázz, mert kibannolnak egy életre...

A második feléhez: látszik, hogy keveset tudsz a témáról, de azt legalább rosszul.

náci beszédnek hat hatott lehet. Törzs fejlődés egyik alaptézise ami a természetben alapvető elv, hogy a legjobb genetikai állománnyal rendelkező egyedek örökítik tovább genetikai állományukat. Nem kell messzire menni e törvény szerűség gyakorlati alkalmazásához. Elég csak vadgazdákat megkérdezni.
A legszomorúbb tendencia amit látok, hogy legjobb fejlesztő szakemberek egy jelentős része nem akar gyereket. Ami tragédia!! Egy társadalmat nem nagy véráldozat viseli meg, hanem a krónikus morális, és társadalmi válság. Nyugat-Római birodalom se azért bukott el mert katonailag tökre verték! Mert előtte Hannibál ő tényleg be mattólta őket mikor jó formán minden nemesi család család fője és, első szültjeik nagy részét csataterén elpusztította. Még is Róma nyert!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"hogy a legjobb genetikai állománnyal rendelkező egyedek örökítik tovább genetikai állományukat."

Itt azert megjegyeznem, hogy a "legjobb" nem az emberi fogalmak szerinti "legjobbat" takarja. Nem az van, hogy a szelekcio alapja egy jo kis mericskeles, hogy ki rendelkezik a legjobb tulajdonsagokkal, aztan a rossz tulajdonsagokkal rendelkezok mennek a levesbe. Az van, hogy lehet egy egyednek minden tulajdonsaga rosszabb fajtarsaihoz kepest, de eleg, ha az aktualis "kihivasnak" egyetlen dologban jobban meg tud felelni es maris sikeres lehet (mert a tobbi mondjuk kipusztul mellole az ivarerett kor elerese elott). Nyilvan mukodik az altalad leirt dolog is pl. olyan esetekben, ahol vetelkedes folyik a szaporodasert, de maga az evolucio azert nem egy "okos" dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Ez a te maganugyed, de ha peldanak hozod fel egy nyilvanos forumon akkor:.

- Szerintem nagy butasagot csinaltok.
Tévedés joga fenntartva, bár ha mi butaságot csinálunk, akkor azok, akik sem emberileg, sem anyagilag nem érettek a gyerekvállalásra, velük mi van? Ez egy messzire vezetō parttalan vita, felesleges tovább menni rajta.
- Fefiaknal nincs olyan eletszakasz amikor a gyermekvallalas felulir mindent. Nokre ez sokkal jellemzobb.
Lehet így van, lehet nem. Ezt így ennyire nem jelenteném ki kategórikusan. Kérdés, hogy mit jelent a "minden"..
- Ha nem kenyszerbol nincs gyermek akkor csak egy ideig tolaralja a kozosseg a karrierizmust. Nem fog hosszu tavon elonyt jelenteni.
Sosem a közösség "elvárásainak" éltem, hanem a saját elképzeléseimnek megfelelōen. Nekem az lenne az elvárásom, hogy a közösséget önmagáért és tetteiért felelōsséget vállaló, gondolkodásra képes egyedek alkossák, akik viselkedése miatt ne nekem kelljen állnom a cechet. A közösség fenemód örül a karrierizmusnak, mivel jól meg is adóztatja ilyen-olyan jogcímen, aztán visszacsatornázza.
- Kesobb zavaro lesz, hogy a korosztalyod beszelgetesenek felehez hozza sem tudsz majd szolni. Nyilvan kozos tema a csalad.
Sosem zavart, hogy a korosztályommal nem találtam a közös hangot, a családon kívűl feltehetōleg akad más téma is. Ha nem, akkor az nem én célközönségem.
- Idovel megbanjak az ilyen dontest az emberek, de akkor mar keso lehet. (Van ilyen ismerosom, huu...!)
Ez minden egyéb más döntéssel így van. Ez se nem pro, se nem kontra. Másrészrōl ez nem egy egydimenziós döntés. Az emberek jelentōs része az élete során maximum 4-5 komoly döntést hoz (házasság, ingatlan, gyerek, karrier, hol éljen). Hány ember elégedett a döntéseivel, illetve találta meg az optimumot? Egy gyerekvállalás ebbōl az 5-bōl legalább 3-at érint. Nagyon kevesek terveznek ezzel, pláne elōre..
- A gyermek vallalasa idealis esetben kozos elhatarozas. A nem vallalas soha nem ilyen egyszeru helyzet.
Hány kapcsolatban mernek ezekrōl nyíltan beszélni? Ha név nélkül ki lehetne tölteni egy kérdōívet, szerintem meglepō eredmények születnének... Az, hogy nálunk ez így alakult, nem releváns. A gond akkor van, egy igen és egy nem kerül szembe. Na, az egy kapcsolati terheléspróba, de ez jelenleg tabutéma. Itt megint dönteni kell - általában rosszul döntenek, majd jön az elfojtás, pótcselekvések, megcsalás, stb.. Ebbōl viszont elég sok példa akad..
- Igy uj ertelmet nyernek a korabbi velemenynyilvanitasaid. Ugy konnyu liberalis allaspontra helyezkedni pl migrans kerdesben, ha nincs es nem is lesz olyan akinek a jovojet feltened.
Nincs bajom a szabályozott keretek között, magas kritériumok alapján kiválogatott, dolgozni vagy tanulni vágyó bevándorlókkal. A bajom azzal az etnokultúrális mocsárral van, amit idevarázsoltak a "derék" politikusok. Másrészt, úgy vélem, hogy vannak komolyabb problémák a migránsokon túl is, ami a jövō nemzedékét sújtja/sújthatja. Ezeken a problémákon csak az oktatással és a tudással lehet felülkerekedni. Meg kell tanítani az embereket gondolkodni. A mai problémák oroszlánrésze ebbōl adódik. Mi mással tehetnénk többet a jövōért, ha nem azzal, hogy átadjuk a tudást és nem csak a szart és a megosztottságot hagyjuk magunk után!?
- Jol kell tanitani a sajat gyermektol fuggetlenul is. Ez a munkad ember! Ez a hivatasod, de nem ezzel kell kompenzalni. Szvsz ezzel csak becsapod magad. (Ismerek not hazassagban, diplomaval stb., sajat gyerek nelkul 9 macskaval... o_O)
Nincsen ebben semmi kompenzáció, sōt... Mi boldogok vagyunk, ellenben rengeteg férfit látok ilyen-olyan elfoglaltságra hivatkozva távol a családtól. Van, akik a társadalmilag elfogadott formában - meccs, horgászat, vadászat címszóval vonulnak el, hogy egyedül legyenek (vagy ne játsza tovább a szerepet..) vagy csak simán kocsma/kurva/szerencsejáték kombó. Ezek tünetek, de nem okok. Errōl nem illik beszélni, ezt elfojtani és.kompenzálni kell.
- Hogyan kepzeled el az idoskorod? (Ha nem is minosegileg, de) mennyisegileg hianyozni fog a rendszerbol az aki a nyugdijadat megtermelje vagy az ellatasodat biztositsa, stb.
Ha a nyugdíj-rendszer elvi bizonytalanságát, mint biztos jövedelem számolnám idōs koromra, hát akkor ritka nagy seggfej lennék és mindaz, amit próbálok sújkolni (pénzügyi tudatosság, felelōsség vállalás, többdimenziós gondolkodás) csupán a bort iszik és vizet prédikál klasszikus esete lenne. Nem számolok a nyugdíjjal, ha lesz, akkor, örülök neki...
- Nem tudom ki beszelte tele a fejed olyanokkal, hogy a gyermek egy nyafogo rettenet, mert nem az. Tobbet kapsz toluk mint kepzeled es sokat tanulhatnal, akar magadrol is. Jobb ember leszel altaluk.
Zeal, mibōl gondolod, hogy valakinek a véleményét kell a magamévá tenni ebben a kérdésben!? Lehetsz jobb, lehetsz rosszabb ember is, gyerektōl függetlenül.
- Cukik a kis szarosok, na. Aztan meg ha kamaszok lesznek akkor ki lehet rugdalni oket a feszekbol es mehetnek egy koleszba. Nem olyan hosszu ido az, gyorsan eltelik.
- Egy atlagos egyedulallo szulo is kepes felnevelni egy gyermeket. Hazasparoknak pedig "gyerekjatek". Vegul is erre talaltak ki ezt az egyuttelesi format.
- Ha nem a csalad akkor ki fog orulni a sikereidnek? Ki lesz buszke rad? Felteni, szeretni, veled egyutt sirni es nevetni ki fog?
- Egy babanaplo sokkal menobb mint barmelyik masik konyv. (Itt tultoltam, ugye?:))
- Lehetne meg sorolni, de a lenyeg talan ertheto.

Zeal, nem toltál túl semmit. Neked ez a véleményed, nekem ez. Ez nem egy műszaki vagy matematikai kérdés, ahol egy helyes eredmény létezik és egzakt levezetés rendelhetō hozzá. Nem próbáltál meggyōzni az igazadról, sem én a sajátomról. A lényeg, hogy mindannyian megtaláljuk a számításunk, céljaink, helyünk a világban. Ki gyerekkel, ki nélküle...

Ószintén bízom benne, hogy egyszer eljutunk arra a fejlettségi szintre, ahol az egyéni attribútomok és preferenciák lesznek a rendezōk, hanem a tudás. Tudom, hogy ez utópia, de ha választanom kell, inkább hiszek ebben, hogy ehhez hozzá tudok tenni valamit a jelenben, mintsem egy "ígérettel" egy homályos túlvilági életben vagy divatos politikai közhelyeivel megbéklyózzam magam mások kételkedés nélküli követésében
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
- Szerintem nagy butasagot csinaltok.
...
Ószintén bízom benne, hogy egyszer eljutunk arra a fejlettségi szintre, ahol az egyéni attribútomok és preferenciák lesznek a rendezōk, hanem a tudás. Tudom, hogy ez utópia, de ha választanom kell, inkább hiszek ebben, hogy ehhez hozzá tudok tenni valamit a jelenben, mintsem egy "ígérettel" egy homályos túlvilági életben vagy divatos politikai közhelyeivel megbéklyózzam magam mások kételkedés nélküli követésében

Tudás? Milyen tudás? :D Te komolyan veszed, amit a menedzserkönyvekben írnak? Ott azért használnak ilyen buzzword-öket, mert az menő és jutalmat kapnak érte :) De ezt ennyire komolyan venni és az életednek a tudást választani mint egyedüli célt, miközben "a buták" elárasztanak és agyonvernek minket... tudod kit fog érdekelni a tudásod. Max akkor fognak majd törődeni a tudásunkkal, amikor a könyveinket égetik majd el. :(
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
náci beszédnek hat hatott lehet. Törzs fejlődés egyik alaptézise ami a természetben alapvető elv, hogy a legjobb genetikai állománnyal rendelkező egyedek örökítik tovább genetikai állományukat. Nem kell messzire menni e törvény szerűség gyakorlati alkalmazásához. Elég csak vadgazdákat megkérdezni.
A legszomorúbb tendencia amit látok, hogy legjobb fejlesztő szakemberek egy jelentős része nem akar gyereket. Ami tragédia!! Egy társadalmat nem nagy véráldozat viseli meg, hanem a krónikus morális, és társadalmi válság. Nyugat-Római birodalom se azért bukott el mert katonailag tökre verték! Mert előtte Hannibál ő tényleg be mattólta őket mikor jó formán minden nemesi család család fője és, első szültjeik nagy részét csataterén elpusztította. Még is Róma nyert!

A náci beszédet iróniaképp írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Család saját közösség vs csak annak élek amit szerek és éljen a migráci vitához egy adalék. Német integráció miniszer véleménye. A kedves muszlim török hölgy szerint német kultúra nincs csak német nyelv. Ez tényleg NÁCI beszéd volt! Jelek szerint ez rendben van. Igaz hogy a hölgy muszlim kultúrában súlytalan feledég lenne. Kultúra nélküli Németországban az alantas németek miniszter csináltak belőle.

Ilyen népesség cserének mi a valós következménye mi magyarok nagyon is jól tudhatjuk hazánk 2/3 erre már ráment.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De ezt ennyire komolyan venni és az életednek a tudást választani mint egyedüli célt, miközben "a buták" elárasztanak és agyonvernek minket... tudod kit fog érdekelni a tudásod. Max akkor fognak majd törődeni a tudásunkkal, amikor a könyveinket égetik majd el.
Ekkor Hóbagoly szemében soha nem látott tűzzel indult el kigyúrni magát.
:D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Egy kis ízelítő a kormányzati képmutatásról a "megvédjük a magyarokat a migrációtól" kérdésben:

Étel nincs a néger étteremben, de drog és őrjöngő, bűnöző, utcán ürítő fekete annál több - nem Afrika, hanem a VII. kerület a helyszín


 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
ozymandias

Rovidre fogom mert nem itt kell ezt kibeszelni. Hidd el, ha 20 ev mulva beszelnenk errol akkor mar sokkal tobb dologban egyetertenel velem. Szinte mindig ugyanaz a tortenet: Eloszor boldognak erzi magat az ember, aztan osszerak egy eroltetett kepet a fejeben, majd amikor az osszeomlik akkor jonnek a tovabbi korok. Haritas, alkudozas stb... A vegen ugyis bele kell majd torodnie, de ott mar nyoma sincs boldogsagnak. Ez nem csak a sajat kis jelentektelen velemenyem, hanem egyben a tapasztalatom is.
Addig gondolkozz el rajta amig nem keso, mert lehetseges, hogy nagyot tevedtel. Tekerj elore a naptarban es probald megtippelni vajon meddig tarthat ez a fajta boldogsagod... Hagyd a szelsoseges peldakat, a kiforgatott magyarazatokat a fenebe, ne kifogasokat keress! Ezeket egyszeruen csak hagyd abba! Marmint mosd meg a kezed, de a tobbit hagyd abba!

Logsz 5 $-ral.:)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ozymandias:
Ha abban a korban vagytok, ahol màr nagy valòszinüséggel nem is kaphattok gyereket akkor elhiszem amit irsz.
( Véletlenül sem szeretnelek megsérteni.)
Ha nem, akkor bizony vàrjunk még.....
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Gyógytornász ismerősöm (akin csüngenek a gyermekek) azért nem vállalt gyermeket, mert nem akart olyan lenni, mint az anyja - aki a lányával ellentétben egy manipulatív energiavámpír. Most - ötven fele közeledve - másodállásban csecsemőtornát tart.
Ravasz kompenzálás...

Ozymandias: 47 éves vagyok, a lányom 19. Most felvették az ELTE-re; szociológus akar lenni (taps...) - kellett neki mutogatnom a hozzászólásokat a HTKA-ról.
Kirepült a fészekből, a megyéből.
Mi meg az anyjával (aki bőg), itt pingvinezünk, hogy bakker, most született, meg ovi, első nap az iskolában... és máris üres a lakás, qúúúrva csend van.
19 év...ennyi volt.
Az én prekoncepcióm szerint a tetoválást sem bánják meg az emberek - meg az asszonyok se - amikor öregen ránéznek a petyhüdt bőrükön amorfá vált kifakult tetkóra; mert már nem engedhetik meg maguknak, ez így egy pszichológiai csapda.
Szerintem.
Az én kattanásom az, hogy az embernek - meg az asszonynak - vannak beépített biológiai program sorai, amik idővel aktivizálódnak.( Hogy hadakozott a lányom 13 évesen, hogy neki soha nem kell majd pasi, aztán azt vettem észre, hogy elkéstem a sportáruházba menéssel, baseball ütő vásárlással:eek:)
Most éppen az a mániája, hogy neki nem kell gyerek stb. De ha ezt esetleg még bele is égetik a társadalomtudományi karon, akkor nagyon frusztrált leszek:hadonaszos:

Ozymandias: Én nagyon tisztellek téged; amit Te - a hozzászólásaid alapján - elértél, az nekem magas, mint nyúlnak a lórács.
De kérlek ne ess a nagyon okos ember - nagyon buta életvezetési döntés (elég gyakori) hibájába. A gyermekvállaláshoz nem kell sem plusz ész, sem plusz vagyon, sem plusz idő.

Maradok tisztelettel: misinator
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Én 42 vagyok! Boldog édesapja egy 16 és egy 3 és fél éves kislánynak! És úton van a tökös is aki szeptember végén jön világra! Semmiért nem cserélném el őket! De meg tudom érteni azokat is akik nem szeretnének gzereket, mert nekik úgy hozta a sors, vagy az élet! :D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Pestre megy messze toletek. Megis mit kellene mondania? Azt csak nem mondhatja, hogy szeretne minel gyorsabban teherbe esni. Okos gyerek. :)

Érdekelte/érdekli a pszichológia, ezért pedagógia szakra ment a gimnáziumba. Oviba jártak gyakorlatra, utána mindig úgy beszélt a gyerekekről, mint Szörnyella de Frász a dalmata kölykökről:hadonaszos:
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Majd meglátjuk; ma mentek gólyatáborba, még/már nem hívott fel telón:eek:
Egy darabig ne is :) Hugómnak is most volt gólya tábora ő biológus lesz. Durva party fotók készültek ott is. Én és két hugom között 9-10 év különbség van de apám most szembesültek a ténnyel kisebbik húgom, ahogy egyetemre megy 2 maradnak itthon hétköznapokban. Jelenlegi munka helyemről még haza járok. De 2 éven belül váltani akarok és akkor én is fókuszba kerül a saját család projekt.
Én siker élményem kollégával 1 óra alatt minden szükséges dolgot beállítottunk egy shimadzu UV-1800 már csak az egy oldalas használati protokollt kell leírni a laboránsoknak.

Minitsztrátor lányodnak remek szakdolgozati alany kollégám is kis fiacskája. Apuka igazi kocsma szökevény, fiúcska 8 általános mert azok a rohadt tanárok. Közös hívatásuk éljen Vona, mindenki más hülye. Nők főnöknek nem való. Osztályvezető ezt még halmozottan is mert állítólag izraelita is azok meg szerintük maguk a patás ördög.(szó szerinti idézet esetén antiszemita bűncselekmény követnék el) Egy szó mint száz véglényeg.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Egy darabig ne is :) Hugómnak is most volt gólya tábora ő biológus lesz. Durva party fotók készültek ott is. Én és két hugom között 9-10 év különbség van de apám most szembesültek a ténnyel kisebbik húgom, ahogy egyetemre megy 2 maradnak itthon hétköznapokban. Jelenlegi munka helyemről még haza járok. De 2 éven belül váltani akarok és akkor én is fókuszba kerül a saját család projekt.
Én siker élményem kollégával 1 óra alatt minden szükséges dolgot beállítottunk egy shimadzu UV-1800 már csak az egy oldalas használati protokollt kell leírni a laboránsoknak.

Minitsztrátor lányodnak remek szakdolgozati alany kollégám is kis fiacskája. Apuka igazi kocsma szökevény, fiúcska 8 általános mert azok a rohadt tanárok. Közös hívatásuk éljen Vona, mindenki más hülye. Nők főnöknek nem való. Osztályvezető ezt még halmozottan is mert állítólag izraelita is azok meg szerintük maguk a patás ördög.(szó szerinti idézet esetén antiszemita bűncselekmény követnék el) Egy szó mint száz véglényeg.
Majd kérem a pontos geoadatokat a célszemélyek megtalálására a szakdolgozatához;););)
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez
Status
Not open for further replies.