[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A természeti példákhoz ragaszkodóknak annyit hozzáfűznék, hogy nem egyszerű a kép. A legszembetűnőbb az oroszlánok esetében, ahol ha egy új, domináns hím veszi át a csapatot, rendszerint kivégzi az elődjének kölyökkorú utódait, hogy a saját genetikáját örökítse tovább. Olyan szar lett a genetikájuk (sok genetikai terheltség, betegségek), hogy lassan be kell avatkozni, ha nem akarjuk, hogy kipusztuljanak.
 
M

molnibalage

Guest
A természeti példákhoz ragaszkodóknak annyit hozzáfűznék, hogy nem egyszerű a kép. A legszembetűnőbb az oroszlánok esetében, ahol ha egy új, domináns hím veszi át a csapatot, rendszerint kivégzi az elődjének kölyökkorú utódait, hogy a saját genetikáját örökítse tovább. Olyan szar lett a genetikájuk (sok genetikai terheltség, betegségek), hogy lassan be kell avatkozni, ha nem akarjuk, hogy kipusztuljanak.
De hát miért? Ez a "szent anyatermészet". Ha ostoba az oroszlán, akkor pusztuljon... :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ijasz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha meddo, akkor keptelen ra. Ha nem meddo, akkor kepes ra, legfeljebb ido kell hozza.
A szuletesnel igenybe lehet venni az orvosi segitseget, amivel eletben marad (szinte az osszes) kismama es csecsemo, de a fogantatasnal nem? Miert ez az onkenyes szelektalas? Fel kell hasznalnunk minden lehetoseget, hogy jobb eletunk legyen. Van epp eleg megoldando problema enelkul is.
Viszont most lepnem kell.
Megis mi lehet fontosabb ennel? :p

Plusz a környezeti tényezők. A stresszhormonok igencsak csökkentik a fertilitást, gondolom ezt magyarázni sem kell. És még megszámlálhatatlan sok tényező (pl. kemikáliák, melyek össztényezős hatásait még megbecsülni is képtelenség).
Ha bunosnek nevezik a lombik programban resztvevo szuloket es megszegyenitik oket akkor biztosan sokan lesznek akik nem mernek majd belevagni ebbe a nem konnyu proceduraba. Nagy szemetseg. o_O

Csak saját vélemény, hogy a mai kevés gyülekezeti létszám, ürességtől kongó templomok és az iszlám terjedése mellett jobban tette volna, ha befogja a száját és nem rúg bele azon kevés hívekbe is, akiknek így született gyermekük. Bravó, így kell kinyírni egy szervezetet.
Amikor az ovszer hasznalat ellen beszeltek legalabb lehetett poenkodni, hogy megis csak megkeresztelkedem, :)
de most....:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sata
M

molnibalage

Guest
A szuletesnel igenybe lehet venni az orvosi segitseget, amivel eletben marad (szinte az osszes) kismama es csecsemo, de a fogantatasnal nem? Miert ez az onkenyes szelektalas? Fel kell hasznalnunk minden lehetoseget, hogy jobb eletunk legyen. Van epp eleg megoldando problema enelkul is.
Biza. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy az első lépés nem megy a sok közül. Tehát császározni azt lehet, de lombikozni nem?

Amikor az ovszer hasznalat ellen beszeltek legalabb lehetett poenkodni, hogy megis csak megkeresztelkedem, :)
de most....:hadonaszos:
Ez a másik pont, ahol elkezd viszketni a tenyerem a vallásos dumák ellen...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Ember, te jól vagy? A gyerekvállalás az egyetlen igazi evolúciós kényszer. Minden evolúciós elmozdulás alapja.
Nemár... legalább egy kicsit gondolkodj, kérlek!
Sosem éreztem ezt az "evolúciós kényszert". Házas ember vagyok, közös elhatározás volt, hogy nem kívánunk gyereket vállalni. Mi errōl ōszintén beszéltünk. Mindkettōnknek vannak céljai, ebbōl a gyerek túl nagy szeletet hasítana ki.

Feleségemnek ott a sport, nekem a tudomány (doktori, plusz könyvírási ambíciók, stb..)...
 
M

molnibalage

Guest
Sosem éreztem ezt az "evolúciós kényszert". Házas ember vagyok, közös elhatározás volt, hogy nem kívánunk gyereket vállalni. Mi errōl ōszintén beszéltünk. Mindkettōnknek vannak céljai, ebbōl a gyerek túl nagy szeletet hasítana ki.

Feleségemnek ott a sport, nekem a tudomány (doktori, plusz könyvírási ambíciók, stb..)...
Ezért írtam, hogy vannak kivételek.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Sosem éreztem ezt az "evolúciós kényszert". Házas ember vagyok, közös elhatározás volt, hogy nem kívánunk gyereket vállalni. Mi errōl ōszintén beszéltünk. Mindkettōnknek vannak céljai, ebbōl a gyerek túl nagy szeletet hasítana ki.

Feleségemnek ott a sport, nekem a tudomány (doktori, plusz könyvírási ambíciók, stb..)...
Először is ehhez szolnék hozzá. Feleséged és te a társadalom leginkább intelligens, és fejlesztő részéhez tartoztok. Hozzátok hasonló egyedek( elnézést a ridegebb megfogalmazásért) Genjeinek elvesztése társadalomnak mint organikus egységnek tragédia. Kapitalista rendszer adott társadalomnak ezért is rák fenéje. Mivel krónikus elhülyüléshez vezet valamint legjobbjainak genetikai állománya elvész. Társadalom hosszú távú fejlődése szempontjából az lenne a legelőnyösebb legjobbjaitól genetikai örökítő anyagot vételezne és béranya program segítségével ezen értékes genetikai állományokat megfelelően kombinálva következő nemzedékebe is tovább vinni. Miközben a társadalom legrosszabb 10-15% reprodukcióját szigorúan korlátozza!

Egyén fontos de mint közösség organikus része. Minden közösség olyan erős mint a leggyengébb egyedei. Technikai evolválunk robbanás szerű, de ez nem követi társadalmi, és morális fejlődés. Sőt új technikái hála a hülyeség, és evolúciós szempontból legéletképtelenek egyedek szaporodnak a legnagyobb ütemben. Ennek eredménye következő generációkban ők lesznek felül reprezentálva. Aminek egyenes következménye a adott közösség és társadalom dinamikus romlása.

Az hogy itt magát kereszténynek nevezett liberális. Lombik program ellen szól. Mert ez Isten akarat stb. Komolyan ?? Muszlimok beszélnek így ember!!! Kereszténység egyik alap tanítása segíts magadon, és Isten is megsegít! Ahhoz, hogy Isten közben járjon érted előtte neked is komoly erőfeszítéseket kell tenni érte!! Másik meg ha Róma püspökének követője vagy hát Püspök uraknak elég sok hülyesége ismert. Biblia szerint a püspöknek egy felesége lehet erre feudalizmus miatt bevetették a nőtlenséget. Ami abbéráció melegágya. Reformáció se véletlenül jött létre ! Róma voltak időszakok mikor kereszténység belső mételyévé vált dekadenciája miatt. Jelenbe is ez tapasztaljuk. Nem tanult a múltból mert hason leső volt. Kezdetekben 4-5 Rómával egyenértékű fő püspökség volt ! Mára csak Bizánczi vonal maradt. De jó hír Róma mélye muszlim invázióval végleg eltűnik kereszténységből.
 
M

molnibalage

Guest
Először is ehhez szolnék hozzá. Feleséged és te a társadalom leginkább intelligens, és fejlesztő részéhez tartoztok. Hozzátok hasonló egyedek( elnézést a ridegebb megfogalmazásért) Genjeinek elvesztése társadalomnak mint organikus egységnek tragédia. Kapitalista rendszer adott társadalomnak ezért is rák fenéje. Mivel krónikus elhülyüléshez vezet valamint legjobbjainak genetikai állománya elvész. Társadalom hosszú távú fejlődése szempontjából az lenne a legelőnyösebb legjobbjaitól genetikai örökítő anyagot vételezne és béranya program segítségével ezen értékes genetikai állományokat megfelelően kombinálva következő nemzedékebe is tovább vinni. Miközben a társadalom legrosszabb 10-15% reprodukcióját szigorúan korlátozza!
A gépneknek sokszor semmi köze ahhoz, hogy ki lesz intelligens, a környezet szerepe meghatározó. Nekem volt full cigány származású egyemeti évfolyamtársam, csak nem cigó környezetben szocializálódott. Ennyi. Ok, 80-as IQ-val senkiből nem lesz egyetemi prof, de gondolom érthető a lényeg. Nekem a nagyszüleim egyszerű emberek voltak, akkor én hogyan lettem olyan, amilyen? Hát a környezet miatt....

Az hogy itt magát kereszténynek nevezett liberális. Lombik program ellen szól. Mert ez Isten akarat stb. Komolyan ?? Muszlimok beszélnek így ember!!! Kereszténység egyik alap tanítása segíts magadon, és Isten is megsegít! Ahhoz, hogy Isten közben járjon érted előtte neked is komoly erőfeszítéseket kell tenni érte!!
Meg nem Isten akarata volt akkor a tudományos haladás is? Ezért van az, hogy a full keményen vallásos bigottoktól a falnak megyek...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
A gépneknek sokszor semmi köze ahhoz, hogy ki lesz intelligens, a környezet szerepe meghatározó. Nekem volt full cigány származású egyemeti évfolyamtársam, csak nem cigó környezetben szocializálódott. Ennyi. Ok, 80-as IQ-val senkiből nem lesz egyetemi prof, de gondolom érthető a lényeg. Nekem a nagyszüleim egyszerű emberek voltak, akkor én hogyan lettem olyan, amilyen? Hát a környezet miatt....


Meg nem Isten akarata volt akkor a tudományos haladás is? Ezért van az, hogy a full keményen vallásos bigottoktól a falnak megyek...

Meg nem Isten akarata volt akkor a tudományos haladás is?
Ha tőlem kérdezed Isten akarat, vagy legalább is belegyezésével történt. Lásd Biblia Ádám, és Éva történet ki lettek űzetve a paradicsomból mert, a tudást választották annak minden előnyével, és terhével.

Az hogy az nagyszüleid egyszerű emberek voltak. Még nem jelenti azt, hogy intelligenciájuk is alacsony volt. Magyar nyelv egy olyan szépen kifejezi mikor azt mondja józan paraszti ésszel. A paraszt a régi társadalmak alappillére sok sok problémát kellett megoldania amihez IQ kellett, IQ valójában mi a probléma megoldásra és újítási képességének egy mérőszáma!
80 IQ valakinek lehet nagy általános tudása tudhat jó sémákat követni pl ezért lesz jó hivatalnok. De dolgok értelmezéséből új dolgokat létrehozni meglévő dolgokat tovább fejleszteni problémákat megoldani sokkal nehezebben képes akár milyen motiváló a környezet mint akinek 100 vagy 110 IQ-ja van.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Először is ehhez szolnék hozzá. Feleséged és te a társadalom leginkább intelligens, és fejlesztő részéhez tartoztok. Hozzátok hasonló egyedek( elnézést a ridegebb megfogalmazásért) Genjeinek elvesztése társadalomnak mint organikus egységnek tragédia. Kapitalista rendszer adott társadalomnak ezért is rák fenéje. Mivel krónikus elhülyüléshez vezet valamint legjobbjainak genetikai állománya elvész. Társadalom hosszú távú fejlődése szempontjából az lenne a legelőnyösebb legjobbjaitól genetikai örökítő anyagot vételezne és béranya program segítségével ezen értékes genetikai állományokat megfelelően kombinálva következő nemzedékebe is tovább vinni. Miközben a társadalom legrosszabb 10-15% reprodukcióját szigorúan korlátozza!

Egyén fontos de mint közösség organikus része. Minden közösség olyan erős mint a leggyengébb egyedei.

Igazából lehet, hogy mínusz egy okos gyerek (amúgy kétlem, hogy a szülōi tudás/képesség átörökíthetō...), de próbálok minél több embert elindítani a műszaki pályán. A nyáron volt nálam egy gimnazista fiú nyári gyakorlaton. (minden szakértō mellé beosztanak egy-egy gyakornokot. Általában befogják a gyereket rajzokat pecsételni vagy fénymásolni, vagy vidd le ezeket a mappákat az irattárba, stb..). Én úgy kezdtem, hogy beszélgettem a sráccal. Mi érdekli, mi szeretne lenni, stb. Kijött, hogy van affinitása a dolgokhoz, csal basznak rá a középsuliban, leadják az alapot, majd jön a genderizmus meg a kollektív bűnösség mantrázása...

Elkezdtünk matekozni, vektorok, egyenletrendszerek. Leadtam neki egy komoly vektoralgebrai anyagot, mátrixokkal, lineáris egyenletrendszerrel. Utána mechanikáztunk (sima statika meg szilárdságtani alapfeladatok), majd termodinamika (alapszinten, plusz körfolyamatok). Levittem a srácot a laborba, mi a szakítógép, mikroszkóp, mi hogy néz ki. Beállítottam fűrészelni, köszörülni. Kivittem magammal pár hegesztōüzembe, lásson vasat is meg szagoljon port is :).

A srácnak négy hét lett volna a gyakorlati ideje, de bejött szinte egész nyáron. Csak egy kis akarattal és "nem leszarom a másikat" hozzáállással ennyit lehet javítani egy fiatal elmén. Imádok tanítani és magyarázni. Azt hiszem, többet teszek ezzel a közösségért, mint hogy apa legyek (nem relatívizálva a fogalmat..). Önzō dolog, de nincs türelmem a nyafogó gyerekekhez, ez a nyűg legyen a szülō dolga. Nekem elég a tanítás és a mérnöki gondolkodás magjainak elvetése...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Igazából lehet, hogy mínusz egy okos gyerek (amúgy kétlem, hogy a szülōi tudás/képesség átörökíthetō...), de próbálok minél több embert elindítani a műszaki pályán. A nyáron volt nálam egy gimnazista fiú nyári gyakorlaton. (minden szakértō mellé beosztanak egy-egy gyakornokot. Általában befogják a gyereket rajzokat pecsételni vagy fénymásolni, vagy vidd le ezeket a mappákat az irattárba, stb..). Én úgy kezdtem, hogy beszélgettem a sráccal. Mi érdekli, mi szeretne lenni, stb. Kijött, hogy van affinitása a dolgokhoz, csal basznak rá a középsuliban, leadják az alapot, majd jön a genderizmus meg a kollektív bűnösség mantrázása...

Elkezdtünk matekozni, vektorok, egyenletrendszerek. Leadtam neki egy komoly vektoralgebrai anyagot, mátrixokkal, lineáris egyenletrendszerrel. Utána mechanikáztunk (sima statika meg szilárdságtani alapfeladatok), majd termodinamika (alapszinten, plusz körfolyamatok). Levittem a srácot a laborba, mi a szakítógép, mikroszkóp, mi hogy néz ki. Beállítottam fűrészelni, köszörülni. Kivittem magammal pár hegesztōüzembe, lásson vasat is meg szagoljon port is :).

A srácnak négy hét lett volna a gyakorlati ideje, de bejött szinte egész nyáron. Csak egy kis akarattal és "nem leszarom a másikat" hozzáállással ennyit lehet javítani egy fiatal elmén. Imádok tanítani és magyarázni. Azt hiszem, többet teszek ezzel a közösségért, mint hogy apa legyek (nem relatívizálva a fogalmat..). Önzō dolog, de nincs türelmem a nyafogó gyerekekhez, ez a nyűg legyen a szülō dolga. Nekem elég a tanítás és a mérnöki gondolkodás magjainak elvetése...

Ne haragudj akkor önző vagy mert a te szüleid is meghozták érted ezen áldozatot. Születéseddel egy nőnek te is fájdalmakat okoztál már nulladik órában. Utána elkövetkező 6 hónapba te jó magad is szüleidet nem hagytad aludni. De még is mikor rád néztek a szerelmük gyümölcsét látták. Az követő évekbe gondolom te és ha van testvéred(id) voltak minden nap első és utolsó gondolatuk!
Most biztos büszkék rád milyen remek mérnök vagy! De a családod vérvonalát te úgy szakított meg, nem volt vészhelyzet. Ahol sajnos a családok kockára kellett tenni fiaikat, és oly sok édes anya fiúk helyet egy kopjafát kaptak vissza, egy véres kardot vagy hasonló szimbólumot a nemes áldozat jelképét.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
kétlem, hogy a szülōi tudás/képesség átörökíthetō.

Megint csak tévedsz!!! Alap készségeid, fizikumod, kinézeted. A DNS van kódolva! Az apró pici fejecske és két kis kezének te mint apa vagy első példakép mikor még kis gyerek téged akarnak utánozni olyanná akarna válni mint te vagy asszonyod. Ha gyermeketekkel foglalkoztok akkor legfogékonyabb korszakába a ti tudásotokat kezdi magába szívni. Későbbiekbe majd kialakulna maga személyiségének egyedisége, de az alap tudása te és asszonyod vele megosztott tudás lenne. Úgy mint ahogy középiskolás gyermeket tanítottad. Szerelmetek gyümölcsét a nulladik pillanattól formálod.

Nem véletlen régi korokba voltak bizonyos mesterségeket apáról fiúra tovább adó családok. Pontosan meg volt ezen régi szokásnak a lét alapja. Teljesen más pl jogi pályára lépni mint, úgy hogy legalább egy szülő vagy nagyszülő jogász. Vagy teljesen más családi háttérből. Akinek a családjában van jogász jogi pálya íratlan szabályait sokkal könnyebben és magától érthető módon megtanulja. Ehhez jön a kapcsolatai tőke fontossága is.
Aki teljes más háttérből jött annak íratlan és egyéb szabályokat is részben saját bőrén kell kitapasztalni, és kapcsolatai tőkéje jó eséllyel nulla. Onnan kell építkeznie.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Először is ehhez szolnék hozzá. Feleséged és te a társadalom leginkább intelligens, és fejlesztő részéhez tartoztok. Hozzátok hasonló egyedek( elnézést a ridegebb megfogalmazásért) Genjeinek elvesztése társadalomnak mint organikus egységnek tragédia. Kapitalista rendszer adott társadalomnak ezért is rák fenéje. Mivel krónikus elhülyüléshez vezet valamint legjobbjainak genetikai állománya elvész. Társadalom hosszú távú fejlődése szempontjából az lenne a legelőnyösebb legjobbjaitól genetikai örökítő anyagot vételezne és béranya program segítségével ezen értékes genetikai állományokat megfelelően kombinálva következő nemzedékebe is tovább vinni. Miközben a társadalom legrosszabb 10-15% reprodukcióját szigorúan korlátozza!

Egyén fontos de mint közösség organikus része. Minden közösség olyan erős mint a leggyengébb egyedei. Technikai evolválunk robbanás szerű, de ez nem követi társadalmi, és morális fejlődés. Sőt új technikái hála a hülyeség, és evolúciós szempontból legéletképtelenek egyedek szaporodnak a legnagyobb ütemben. Ennek eredménye következő generációkban ők lesznek felül reprezentálva. Aminek egyenes következménye a adott közösség és társadalom dinamikus romlása.

Az hogy itt magát kereszténynek nevezett liberális. Lombik program ellen szól. Mert ez Isten akarat stb. Komolyan ?? Muszlimok beszélnek így ember!!! Kereszténység egyik alap tanítása segíts magadon, és Isten is megsegít! Ahhoz, hogy Isten közben járjon érted előtte neked is komoly erőfeszítéseket kell tenni érte!! Másik meg ha Róma püspökének követője vagy hát Püspök uraknak elég sok hülyesége ismert. Biblia szerint a püspöknek egy felesége lehet erre feudalizmus miatt bevetették a nőtlenséget. Ami abbéráció melegágya. Reformáció se véletlenül jött létre ! Róma voltak időszakok mikor kereszténység belső mételyévé vált dekadenciája miatt. Jelenbe is ez tapasztaljuk. Nem tanult a múltból mert hason leső volt. Kezdetekben 4-5 Rómával egyenértékű fő püspökség volt ! Mára csak Bizánczi vonal maradt. De jó hír Róma mélye muszlim invázióval végleg eltűnik kereszténységből.

Hű micsoda náci beszédez.

Vigyázz, mert kibannolnak egy életre...

A második feléhez: látszik, hogy keveset tudsz a témáról, de azt legalább rosszul.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Sosem éreztem ezt az "evolúciós kényszert". Házas ember vagyok, közös elhatározás volt, hogy nem kívánunk gyereket vállalni. Mi errōl ōszintén beszéltünk. Mindkettōnknek vannak céljai, ebbōl a gyerek túl nagy szeletet hasítana ki.

Feleségemnek ott a sport, nekem a tudomány (doktori, plusz könyvírási ambíciók, stb..)...
Önzō dolog, de nincs türelmem a nyafogó gyerekekhez, ez a nyűg legyen a szülō dolga. Nekem elég a tanítás és a mérnöki gondolkodás magjainak elvetése...

Ez a te maganugyed, de ha peldanak hozod fel egy nyilvanos forumon akkor:

- Szerintem nagy butasagot csinaltok.
- Fefiaknal nincs olyan eletszakasz amikor a gyermekvallalas felulir mindent. Nokre ez sokkal jellemzobb.
- Ha nem kenyszerbol nincs gyermek akkor csak egy ideig tolaralja a kozosseg a karrierizmust. Nem fog hosszu tavon elonyt jelenteni.
- Kesobb zavaro lesz, hogy a korosztalyod beszelgetesenek felehez hozza sem tudsz majd szolni. Nyilvan kozos tema a csalad.
- Idovel megbanjak az ilyen dontest az emberek, de akkor mar keso lehet. (Van ilyen ismerosom, huu...!)
- A gyermek vallalasa idealis esetben kozos elhatarozas. A nem vallalas soha nem ilyen egyszeru helyzet.
- Igy uj ertelmet nyernek a korabbi velemenynyilvanitasaid. Ugy konnyu liberalis allaspontra helyezkedni pl migrans kerdesben, ha nincs es nem is lesz olyan akinek a jovojet feltened.
- Jol kell tanitani a sajat gyermektol fuggetlenul is. Ez a munkad ember! Ez a hivatasod, de nem ezzel kell kompenzalni. Szvsz ezzel csak becsapod magad. (Ismerek not hazassagban, diplomaval stb., sajat gyerek nelkul 9 macskaval... o_O)
- Hogyan kepzeled el az idoskorod? (Ha nem is minosegileg, de) mennyisegileg hianyozni fog a rendszerbol az aki a nyugdijadat megtermelje vagy az ellatasodat biztositsa, stb.
- Nem tudom ki beszelte tele a fejed olyanokkal, hogy a gyermek egy nyafogo rettenet, mert nem az. Tobbet kapsz toluk mint kepzeled es sokat tanulhatnal, akar magadrol is. Jobb ember leszel altaluk.
- Cukik a kis szarosok, na. Aztan meg ha kamaszok lesznek akkor ki lehet rugdalni oket a feszekbol es mehetnek egy koleszba. Nem olyan hosszu ido az, gyorsan eltelik.
- Egy atlagos egyedulallo szulo is kepes felnevelni egy gyermeket. Hazasparoknak pedig "gyerekjatek". Vegul is erre talaltak ki ezt az egyuttelesi format.
- Ha nem a csalad akkor ki fog orulni a sikereidnek? Ki lesz buszke rad? Felteni, szeretni, veled egyutt sirni es nevetni ki fog?
- Egy babanaplo sokkal menobb mint barmelyik masik konyv. (Itt tultoltam, ugye?:))
- Lehetne meg sorolni, de a lenyeg talan ertheto.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nekem volt full cigány származású egyemeti évfolyamtársam, csak nem cigó környezetben szocializálódott. Ennyi. Ok, 80-as IQ-val senkiből nem lesz egyetemi prof, de gondolom érthető a lényeg. Nekem a nagyszüleim egyszerű emberek voltak, akkor én hogyan lettem olyan, amilyen? Hát a környezet miatt....


Meg nem Isten akarata volt akkor a tudományos haladás is? Ezért van az, hogy a full keményen vallásos bigottoktól a falnak megyek...

"A gépneknek sokszor semmi köze ahhoz, hogy ki lesz intelligens, a környezet szerepe meghatározó."

Ez igy veri a napelemek melletti ervelest Paks elleneben, legalabb minimum energiat olj bele abba, hogy utananezz, mi hatarozza meg az intelligenciat.
Kezdocsomag: Minnesota twin study experiments, Boldogkoi prof nepnek szant irasai, IQ gap. A kornyezet meghatarozottsaga mar husz eve nem tekintheto elsodleges faktornak.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ez igy veri a napelemek melletti ervelest Paks elleneben" Ertsd: te es en is hasonlo lelkesedessel ugatjuk le azt, aki csak mantrazza a "napenergia jo" szoveget anelkul, hogy utananezne.
 
Status
Not open for further replies.