[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kiváló, még mindig azt kérdezem, mert a mellébeszélés jól megy, konkrétan:
Kire kellett volna szavazni az egyszerű választópolgárnak, hogy úgy érezze a hazát szolgálja?!
Gyurcsányra? Vonára? Karácsonyra? Szélre? Fekete Győr Andrásra?
Na? NA?
Ezekre lehetett, vagy a Fideszre.
Pont ezért nyertek Orbánék, nem kell ezt túlmagyarázni, a kormánypártnál már csak az ellenzék színvonala volt lejjebb...
Ha van a közeledben könyvtár,légyszives kölcsönözz ki pár könyvet,mielött betiltják öket.Orwell Állatfarm,1984.Továbbá a Miért buknak el Nemzetek? cimű konyvet.Vagy a Diktátorok kézikönyvét.Ozymandiás abbol idézet.Talán az utóbbival kéne kezdeni.Ugyan magam sem értek 100%ban eggyet az irókkal,de a metdus nagyon igaz,és jobban megfogalmazzák mint én.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Te most azt mondod,hogy a momentum képes lenne kormányozni?Szerintem annyira zöldfülűek még,hogy az elképzelhetetlen kezdve Fekete-Győr Andrással.
Ez a faszi szerintem nemzetbiztonsági kockázat, konkrétan azok küldték ide akik Goodfriendet.
Cuki kis párt volt, sok fiatallal, Budapesten rengeteg standdal, óriásplakáttal, nekem a neten is rengeteg kéretlen reklám jött fel velük meg az LMP-vel karöltve.
Megfogalmazódott azért bennem gyorsan, honnan ennyi pénz, hirtelen a semmiből cukker kis egyetemistáknak?

Annak örülök a legjobban hogy nem jutottak be a törvényhozásba, ők voltak a legnagyobb félelmem...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha van a közeledben könyvtár,légyszives kölcsönözz ki pár könyvet,mielött betiltják öket.Orwell Állatfarm,1984.Továbbá a Miért buknak el Nemzetek? cimű konyvet.Vagy a Diktátorok kézikönyvét.Ozymandiás abbol idézet.Talán az utóbbival kéne kezdeni.Ugyan magam sem értek 100%ban eggyet az irókkal,de a metdus nagyon igaz,és jobban megfogalmazzák mint én.
Te nagyon okos lehetsz...
Szóval kire kellett volna szavazni :D?!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ja értem, akkor a politikusi képzettség métrcéje a gerinctelenség? Nincs több kérdésem...
Nem. Választáskor a politikus (de politikus épp úgy nincs egy személyben, mint ahogy egyfős katonai egység sincs; mindig egy stáb, akinek a "politikus" az arca, esetleg szervezője, mozgatórugója, de ez nem feltétlen elvárás egy "politikustól") fő feladata, hogy a választást megnyerje. Most ez van. Más kérdés a kormányzás, vagy az adott körzet érdekeinek képviselése. Ez is egy szakma ami ideológiáktól, pártoktól független. Nem hiszem, hogy bármelyik pártnak, a legkisebbtől a legnagyobbig szentéletű emberek tömkelege lenne. Jelen esetben a Fidesz-KDNP szakemberei magasan jobban tették a dolgukat, mint ellenfelei. Ez látszik sorban, hogy felkészületlenül érte őket az eredmény, habár médiafelületük meg volt rá az éjjel óta, nem tudták a választási eredményüket lekommunikálni, lereagálni -lásd JOBBIK negatív kampányát, holott ezt az eredményt simán le lehetett volna úgy kommunikálni, amiből nem egy vesztes, megtört, feloszlás és vezér nélküli párt képe bontakozódott volna ki. Ehhez kellett volna nekik szakember.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ha van a közeledben könyvtár,légyszives kölcsönözz ki pár könyvet,mielött betiltják öket.Orwell Állatfarm,1984.Továbbá a Miért buknak el Nemzetek? cimű konyvet.Vagy a Diktátorok kézikönyvét.Ozymandiás abbol idézet.Talán az utóbbival kéne kezdeni.Ugyan magam sem értek 100%ban eggyet az irókkal,de a metdus nagyon igaz,és jobban megfogalmazzák mint én.
Látod az utolsó (fél)mondatoddal egyetértek!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nézzétek lehet Orbán kormányra sok a hibája de az ellenzék még rosszabb.

Jobbik amely nemzeti radikális volt alapszervezeti vezetői szinten van tele patkányokkal.

Sajnos ez mennyire így van múlt héten a saját bőrömön tapasztaltam

Szombathelyi jobbik alapszervezet vezetője a kollégám próbaidő lassan véget ér és szakmailag nem nagyon erős vagyok. Erre március 16 kihív pár kollégával sörözni. Ott hallat semleges válaszok. Alapján következő héten elkezd sárral dobálni a laboratórium vezető előtt. Titokban, névtelenül 2 múlva bukik ki a dolog
Miközben egész évben a központba dolgozó HR barátnőjével nyomatták a kormányellenes propagandát a munkahelyen!

Srác szidja a rendszer de állami cég pénzén végezheti vegyészmérnöki tanulmányait Veszprémben 400 000/ 6 hónap a tandíj. Ja és a cég elnézi neki hogy 1 évet halaszt és a csúszó féléveket is. Ez aztán az Orbáni diktatúra állami cég 2000 000 tandíjat vizet ki utána (ez lehet több is), de közben munka helyen minden nap kormány ellen lázít, és senki meg nem kérdezi tőle kedves Dávid munka időben mért politizálsz?


Bocs srácok az elírások miatt a munka előtt írtam.

Ami a dologban a legmegdöbbentőbb hogy itt az ellenzék szeret FIDESZ diktatúráról beszélni. Szombathelyen ez a srác a közműnél úgy viselkedik mint valami politikai tiszt, mert szakszervezeti és a helyi jobbik alapszervezet vezetője. Ahogy írtam barátnője HR-es nesze neked céges dolgozók személyes adatai.

Senki nem szólt neki a vezetőségből hogy nem kéne nap nap után munkahelyen politizálni szidni Orbán és Hendét stb

Ez lenne a köpönyegforgató jobbik azon arca ha hatalomra kerülne! Minden önkormányzati és állami cégnél politika tisztek!
Rágalmak és alaptalan vádak. Múlt hétig a srácot riválisomnak tekintettem. De gennyes sunyi rágalmazás megmutatja valódi jellemét.
Nem bízik annak a laborvezetőnek a döntéseiben akinek köszönheti a céges ösztöndíját. Nem szakmai kompetenciákkal akar kitűnni hanem nyalással és gennyesedéssel. Veszprémben vegyészmérnöki karon meg gondolom teli a gatya ha vizsgázni kell mert ott csak n+1 vegyészmérnök jelölt.
1 évet csúsztat is meg 1-2 szemeszterre van a végzéstől !

Hajrá FIDESZ összes hibája ellenére a legjobb választás, ha valaki azt gondolja ez a kormány rossz! Akkor most ellenzékiek alatt mi lenne! Bár Ózd és Tiszavasvári lakosait érdemes megkérdezni. Ami a legbeszédesebb BAZ megye és Heves jobbik eddigi bástyáiban is kikapott !
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 628
79 848
113
Bocs srácok az elírások miatt a munka előtt írtam.

Ami a dologban a legmegdöbbentőbb hogy itt az ellenzék szeret FIDESZ diktatúráról beszélni. Szombathelyen ez a srác a közműnél úgy viselkedik mint valami politikai tiszt, mert szakszervezeti és a helyi jobbik alapszervezet vezetője. Ahogy írtam barátnője HR-es nesze neked céges dolgozók személyes adatai.

Senki nem szólt neki a vezetőségből hogy nem kéne nap nap után munkahelyen politizálni szidni Orbán és Hendét stb

Ez lenne a köpönyegforgató jobbik azon arca ha hatalomra kerülne! Minden önkormányzati és állami cégnél politika tisztek!
Rágalmak és alaptalan vádak. Múlt hétig a srácot riválisomnak tekintettem. De gennyes sunyi rágalmazás megmutatja valódi jellemét.
Nem bízik annak a laborvezetőnek a döntéseiben akinek köszönheti a céges ösztöndíját. Nem szakmai kompetenciákkal akar kitűnni hanem nyalással és gennyesedéssel. Veszprémben vegyészmérnöki karon meg gondolom teli a gatya ha vizsgázni kell mert ott csak n+1 vegyészmérnök jelölt.
1 évet csúsztat is meg 1-2 szemeszterre van a végzéstől !

Hajrá FIDESZ összes hibája ellenére a legjobb választás, ha valaki azt gondolja ez a kormány rossz! Akkor most ellenzékiek alatt mi lenne! Bár Ózd és Tiszavasvári lakosait érdemes megkérdezni. Ami a legbeszédesebb BAZ megye és Heves jobbik eddigi bástyáiban is kikapott !

FIDESZ-esből is van egy halom hülye...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
FIDESZ-esből is van egy halom hülye...
Minden hol megesik az tény de nem szervezeti vezetői szinte legalább is remélem nem vagyok párt tagja még. Területvédelmi tartalékosin mostanában nagyon gondolkodok.
De előző munkahelyen is HEVES megyében aki cukiság kampány után jobbikos maradt hát kivételes antitalentum volt. 8 általános meg adócsalás :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Meg a kiszámíthatóság öregem. Ott nem fordul elő az, hogy lenyúlják a manyupot és az, hogy államosítanak egy piaci szegmenst a haveroknak...
Éljél csak becsukott szemmel...
Ja, láttam az amcsi kollégákon. Picit rosszabbul megy a bolt, 3000 amcsit instant kirúgunk. Ha jobban megy majd apránként visszavesszük. Ott 2 hét a felmondás. Tök kiszámítható. Dobozban élsz? kapitalizmus van.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Te nagyon okos lehetsz...
Szóval kire kellett volna szavazni :D?!
Nemhiszem.Ha lenne egy csepp eszem,nem költöztem volna haza NObol.Különben én megosztva szavaztam.Nem azért,mert annyir jónak tartom őket,hanem mert a legkissebb rossznak egy általuk alkotott koaliciót.Nemzeti liberális párt nincs a palettán,se nemzeti konzervativ.És ha figyeltél volna,nekem már az állam intézményi berendezkedése nem tetszik.Nincs olyan párt,aki De Gaulle jellegű intézményrendszer reformerként lépne fel.Pedig az V, Magyar köztársaság éppugy megérett a bukásra,mint 58ban az akkori francia.Mert addig kéne ezt meglépni,amig van mit reformálni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ja, láttam az amcsi kollégákon. Picit rosszabbul megy a bolt, 3000 amcsit instant kirúgunk. Ha jobban megy majd apránként visszavesszük. Ott 2 hét a felmondás. Tök kiszámítható. Dobozban élsz? kapitalizmus van.
Kicsilány,meddig lehet működőképes állapotba tartani az országot,ha az EU elzárja a pénzcsapot?Közgazdászként mi a véleményed?Különben a NERnek semmi köze a törvényes piacgazdasági kapitalizmushoz.Közgazdászként tudnod kéne ezt
 
M

molnibalage

Guest
Ja, láttam az amcsi kollégákon. Picit rosszabbul megy a bolt, 3000 amcsit instant kirúgunk. Ha jobban megy majd apránként visszavesszük. Ott 2 hét a felmondás. Tök kiszámítható. Dobozban élsz? kapitalizmus van.
Kevered a szezont a fazonnal. Nem a munkahelyek kiszámíthatóságáról van szó, te meg nem értett zseni. Arról, hogy nem forgatnak fel a haverok kedvéért egy környezetet - ejsdt ki az államosítás szót USA-ban, 5 perc múlva ragadják a fegyvert - és nem bontják le a fékeket. Lásd T-t. Akármekkora barom túl nagy kárt mégsem tud okozni...
 
M

molnibalage

Guest
Nem. Választáskor a politikus (de politikus épp úgy nincs egy személyben, mint ahogy egyfős katonai egység sincs; mindig egy stáb, akinek a "politikus" az arca, esetleg szervezője, mozgatórugója, de ez nem feltétlen elvárás egy "politikustól") fő feladata, hogy a választást megnyerje. Most ez van. Más kérdés a kormányzás, vagy az adott körzet érdekeinek képviselése. Ez is egy szakma ami ideológiáktól, pártoktól független. Nem hiszem, hogy bármelyik pártnak, a legkisebbtől a legnagyobbig szentéletű emberek tömkelege lenne. Jelen esetben a Fidesz-KDNP szakemberei magasan jobban tették a dolgukat, mint ellenfelei. Ez látszik sorban, hogy felkészületlenül érte őket az eredmény, habár médiafelületük meg volt rá az éjjel óta, nem tudták a választási eredményüket lekommunikálni, lereagálni -lásd JOBBIK negatív kampányát, holott ezt az eredményt simán le lehetett volna úgy kommunikálni, amiből nem egy vesztes, megtört, feloszlás és vezér nélküli párt képe bontakozódott volna ki. Ehhez kellett volna nekik szakember.
Öööö, állami pénzen kapányolással, TV2 + M1 agymossással könnyű úgy, hogy a választási rendszer meg feléd lejt, ami az összefogást lehetetleníti el...

Meg, ha végtelenül sunyi vagy én nem az igazsággal kampányolsz, hanem nettó hazugsággal és népbutítással...
Hammurappi törvényei szerint több fideszesnek lehet, hogy már hiányozna egyes testrésze...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Miért? Fityisz mitől volt felkészülteb 1998-ban? Hm..?

Bukta is a következő választást.
Minden esetre, szerintem tragikus hogy a Fidesz már harmadik ciklusát töltheti úgy, hogy nem kényszerült koalícióra.
Személy szerint 2010-14-es ciklusukat inkább pozitívnak éltem meg, 2014-18-as ciklusukat inkább negatívnak, és félek hogy ezek után nagyon ki fog nyílni a szemük. Ne legyen igazam...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
Status
Not open for further replies.