[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
szpg9

"Ha egyszerúen akarnék fogalmazni, látszik e vélemény mögött a kevéssé képzett vidéki (falusi) zsigeri félelme a városi értelmes emberektől."

Ez egy nagyon szép és arrogáns sztereotípia az okos városiakról meg az általuk végletekig lenézet suttyó falusiakról. Az egyetlen apró hiba az, hogy nem igaz....
Ráadásul a legtöbb ilyen embernek Budapest A Város. Nincs is más város Magyarországon....
Nem tudom mire írtad ezt válasznak, de szerintem semmikép sem helyt álló.
Ne általánosítsunk, a legtöbb régi fővárosi ember akit ismerek ha sok generációs, már menne szépen kifelé az agglomerációba, a nyugodtabb részekre. Az a legviccesebb, mikor olyanoktól olvasom az így Budapest, meg úgy a buta vidéki parasztok monológot, aki vidékről jött, élt pár évet koleszban, azt ittragadt egy albiban és tök büszke rá, hogy ő már bizony Budapesti, bezzeg a sok otthonmaradt paraszt!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egyébként érdekesek a számok:

Listás szavazatok száma :

Fidesz : 2 506 610
Jobbik : 1 028 258
MSZP-Párbeszéd: 651 493
Lmp: 365 068
Dk: 294 374
Momentum : 149 697

Ha összeadjuk az összes ellenzéki pártra leadott szavazatokat (és idevesszük a Momentumot is bár nem érték el az 5%-os küszöböt), még akkor is többen szavaztak a Fideszre mint az összes ellenzéki pártra összesen.

http://www.valasztas.hu/dyn/pv18/szavossz/hu/orszlist.html


Nem az a gond, hogy a F@Sz alakít kormányt, hanem az, hogy nem integrálja, hanem megosztja a társadalmat. Dudi, meg itt többen elmélkednek a magyarságon, de a figyelmetek odáig nem terjed, hogy OV nem az országlakosok, hanem csak a saját választói miniszterelnöke akar lenni. Mintha az a kb. negyvenvalahány szavazatot leadó ember nem is létezne. Emiatt a megosztottság miatt nem lehet itt értelmes vitát folytatni, mert ti is kirekesztetek minden ellenvéleményt megfogalmazót. Többek között az is a kormány bűne, hogy így egymásnak ugrasztották az országon belül élőket egymással, míg az erdélyi nemzettársak piedesztálra lettek emelve, mert 20-ból 19 tudta hová kell szavaznia...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 853
113
Nem az a gond, hogy a F@Sz alakít kormányt, hanem az, hogy nem integrálja, hanem megosztja a társadalmat. Dudi, meg itt többen elmélkednek a magyarságon, de a figyelmetek odáig nem terjed, hogy OV nem az országlakosok, hanem csak a saját választói miniszterelnöke akar lenni. Mintha az a kb. negyvenvalahány szavazatot leadó ember nem is létezne. Emiatt a megosztottság miatt nem lehet itt értelmes vitát folytatni, mert ti is kirekesztetek minden ellenvéleményt megfogalmazót. Többek között az is a kormány bűne, hogy így egymásnak ugrasztották az országon belül élőket egymással, míg az erdélyi nemzettársak piedesztálra lettek emelve, mert 20-ból 19 tudta hová kell szavaznia...

Hohó!Zavart érzek az erőben!Nem szavaztam a FIDESZ-re sem most sem ezelőtt(egyszer szavaztam rájuk akkor vesztettek,ki tudja lehet,hogy most is csak ennyin múlott),innentől kezdve bármit nekem is tulajdonítani abból amit a FIDESZ-tesz alaptalan.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nem az a gond, hogy a F@Sz alakít kormányt, hanem az, hogy nem integrálja, hanem megosztja a társadalmat. Dudi, meg itt többen elmélkednek a magyarságon, de a figyelmetek odáig nem terjed, hogy OV nem az országlakosok, hanem csak a saját választói miniszterelnöke akar lenni. Mintha az a kb. negyvenvalahány szavazatot leadó ember nem is létezne. Emiatt a megosztottság miatt nem lehet itt értelmes vitát folytatni, mert ti is kirekesztetek minden ellenvéleményt megfogalmazót. Többek között az is a kormány bűne, hogy így egymásnak ugrasztották az országon belül élőket egymással, míg az erdélyi nemzettársak piedesztálra lettek emelve, mert 20-ból 19 tudta hová kell szavaznia...

Vannak dolgok amikben egyet tudok veled érteni, azonban golndold át hogy van e annak értelme hogy megindul ismét a mutogatás Ti és Mi irányban? Milyen következményekkel jár?
A határon kívül élő állampolgárok kapcsán kialakult helyzetet pedig szerintem nem elsősorban (de még másodsorban sem) a Fidesznek köszönhetünk. Nekem erről az a véleményem, hogy OV és csapata felismerte a lehetőséget és élt vele. Ez a lehetőség mások előtt is ott volt
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Van kölcsönöm, forint alapon vettem föl így nem kell megvédeni.

Közüzemi hátralékom nincs, ellenben a gyurcsány éra alatt volt vitám a szolgáltatóval és nem védtek meg. Konkrtétan röhögve hajtották be a pénzt a semmiért és tehetetlenül álltam ott. Ellenben fidesz alatt havi 10 000-el csökkent a közüzemi számlám. Ja és egy régi tökre elfelejtett hitelből is kaptam vissza 36 000-ft-ot meg egy levelt a banktól, hogy tissztességtelenül jártak el velem szemben. Amire nem is számítottam. Ezt is a fidesz intézte, pedig gyurcsány alatt vettem föl a hitelt.

Azt hiszem fordítva ülsz a lovon. Nem a rezsit kell csökkenteni, hanem a fizetéseket kell olyan szintre futtatni, hogy ki tudják az emberek fizetni a rezsit. (Most nem magamról beszélek.) Ja, ez nem megy, akkor hát csinálunk egy látszat intézkedést. De, hiába csökkent a rezsi a közmunkásnak, meg a minimálbéren lévőnek, meg az állástalannak, abból a kevésből, ami csepeg nekik még a csökkentett rezsi sem fizethető. Neked van munkád, jövedelmed, teneked a rezsicsökkentés pozitívumot jelent. De mint okos embernek, kéne benned lenni empátiának is és akkor rájönnél, hogy a leszakadók mit profitáltak ebból. Annyit, hogy nem holnap, hanem két hónap múlva fogják kikapcsolni náluk a villanyt...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Vannak dolgok amikben egyet tudok veled érteni, azonban golndold át hogy van e annak értelme hogy megindul ismét a mutogatás Ti és Mi irányban? Milyen következményekkel jár?
A határon kívül élő állampolgárok kapcsán kialakult helyzetet pedig szerintem nem elsősorban (de még másodsorban sem) a Fidesznek köszönhetünk. Nekem erről az a véleményem, hogy OV és csapata felismerte a lehetőséget és élt vele. Ez a lehetőség mások előtt is ott volt

Az hogy én mutogatok Ti-re és Mi-re az nem oszt nem szoroz, mert nem vagyok sem politikus, sem miniszterelnök. Az a baj, amikor ez a felosztás hivatalos helyről indul el, a kormányoldalról, aztán a tőlem eltérő véleményű fórumtársak átveszik és oldalakon keresztül tölják.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kevered a szezont a fazonnal. Nem a munkahelyek kiszámíthatóságáról van szó, te meg nem értett zseni. Arról, hogy nem forgatnak fel a haverok kedvéért egy környezetet - ejsdt ki az államosítás szót USA-ban, 5 perc múlva ragadják a fegyvert - és nem bontják le a fékeket. Lásd T-t. Akármekkora barom túl nagy kárt mégsem tud okozni...
Ja, te meg ejtsd ki a palaolajat, lehetőleg olyannak akinek szétb@szták a földjét vagy a házát. Milyen környezetet forgatnak föl? Jó, voltak a trafikok. Mondjuk azt sem értem, ment a hiszti, hogy nem lehet nyitni, de minden sarkon van egy. Mesélj, mi az amit felforgattak?

Amúgy meg stabilitást akarsz? Megkaptad. 3ik kormányzati ciklus, kiszámítható gazdasági fejlődéssel és pénzügyi politikával. Szerinted miért IDE jönnek a cégek? Miért fogy el a munkaerő? (nem, nem mennek el, mert már visszafordult a munkaerő kiáramlás).
A magyar kormány európában az egyik legstabilabb. Na mi lesz a következő fasságod, amit előrángatsz a nagykönyvedből? Stadionozz, az mindig bejön. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 853
113
Ne a szájára figyelj! A kezeire összpontosíts. :D

Pont ezért nem értem egyébként,hogy ki az a hülye akit Viktor(pont ő az eleven ellenpélda) meg tud győzni a CEU romboló hatásáról.Figyelem nem Soros hanem a CEU romboló hatásáról(Sorosról nem tudok nyilatkozni).
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az hogy én mutogatok Ti-re és Mi-re az nem oszt nem szoroz, mert nem vagyok sem politikus, sem miniszterelnök. Az a baj, amikor ez a felosztás hivatalos helyről indul el, a kormányoldalról, aztán a tőlem eltérő véleményű fórumtársak átveszik és oldalakon keresztül tölják.

Mindenkinek arra kellene gondolnia, hogy továbbra is mi választópolgárok kényszerülünk együttélni és egymást elviselni. Politikusaink csak ritkán osztoznak ebben.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hohó!Zavart érzek az erőben!Nem szavaztam a FIDESZ-re sem most sem ezelőtt(egyszer szavaztam rájuk akkor vesztettek,ki tudja lehet,hogy most is csak ennyin múlott),innentől kezdve bármit nekem is tulajdonítani abból amit a FIDESZ-tesz alaptalan.


Pont ezért nem értem egyébként,hogy ki az a hülye akit Viktor(pont ő az eleven ellenpélda) meg tud győzni a CEU romboló hatásáról.Figyelem nem Soros hanem a CEU romboló hatásáról(Sorosról nem tudok nyilatkozni).


Ezzel az értetlenséggel nem vagy egyedül, én számomra is egy rejtély ez!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mit kínált a nagyra becsült ellenzék?
TV2+M1 vs ATV, HÍRTV és természetesen az RTL csoport. megjegyzem ellenzék hirdetéseivel a YouTube undorító mondón tele volt pakolva.

Az ellenzék mivel kampányolt? YouTube hirdetéseik csak a gyűlöletet okádták és még Nessaj és pár minden eladó youtubert is megvettek kilóra.

FIDESZ-nek kivel kellett volna össze állnia a demokrácia még fényesebb diadala érdekében JOBBIKKAL? A Szimicska előtti vagy után szellemiségűvel? LMP Shiffer András beli vagy utánival?
Van még egy nagyon durva adu ászuk, amire nem is gondolnátok. Startlap.hu 700 000 embernek ez a kezdőlapja és csak ballib híreket hozott 3 hónapig. A környezetemben minden informatikához nem értő embernek ez a kezdőoldala. Nincs konkurenciája.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Pont ezért nem értem egyébként,hogy ki az a hülye akit Viktor(pont ő az eleven ellenpélda) meg tud győzni a CEU romboló hatásáról.Figyelem nem Soros hanem a CEU romboló hatásáról(Sorosról nem tudok nyilatkozni).
Viktor sosem tanult a CEU-n. Soros pénzén angliában tanult. 90-ben fejezte be a tanulmányait a CEU-t meg 91-ben alapították.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 853
113
Viktor sosem tanult a CEU-n. Soros pénzén angliában tanult. 90-ben fejezte be a tanulmányait a CEU-t meg 91-ben alapították.

A mondandóm lényegét nem érted.Valaki aki Soros pénzén tanult meggyőzi az embereket arról,hogy Soros pénzén* csak Soros katonák képződnek.

Hisz a CEU-t Soros pénzeli teljesen nyíltan és törvényesen.
 
M

molnibalage

Guest
Ja, te meg ejtsd ki a palaolajat, lehetőleg olyannak akinek szétb@szták a földjét vagy a házát. Milyen környezetet forgatnak föl? Jó, voltak a trafikok. Mondjuk azt sem értem, ment a hiszti, hogy nem lehet nyitni, de minden sarkon van egy. Mesélj, mi az amit felforgattak?

Amúgy meg stabilitást akarsz? Megkaptad. 3ik kormányzati ciklus, kiszámítható gazdasági fejlődéssel és pénzügyi politikával. Szerinted miért IDE jönnek a cégek? Miért fogy el a munkaerő? (nem, nem mennek el, mert már visszafordult a munkaerő kiáramlás).
A magyar kormány európában az egyik legstabilabb. Na mi lesz a következő fasságod, amit előrángatsz a nagykönyvedből? Stadionozz, az mindig bejön. :D
  • Stabilan lehet számítani a túlárazott beruházásokra.
  • Stabilan lehet számítani a haverok szekerének tolására.
  • Stabilan lehet számítani az új stadionokra.
  • Stabilan lehet számítani arra, hogy luxusberuházásokra és programokra (vizes VB, stb) megy a pénz, de arra nem, hogy a fontos dolgokra jusson.
  • Stabilin lehet számítani a be nem tartott ígéretekre. Hol a maynup magánszámlám te meg nem értett zseni?
  • stb.
Bocs, de ilyesfajta stabilitát majd és dugd fel oda, ahol a Nap nem süt. Nekem nem kell ilyen "stabilitás".
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Az összefogást egy ember lehetetle ítette el és az Gyurcsány.Azt nem veszik észre a bal oldali pártok,hogy azt az embert annyira gyűlölik itthon(igazuk is van)hogy Viktorra vagy Vonára előbb szavaznának mint rá.
Ugyanezt mondom én is. Számomra egy párt nem is tekinthető ellenzéki pártnak, amíg szóbaáll Fletóval, és nem kezeli leprásként. Nem azért, mert Gyurcsány egy Orbán ügynök/megbízott vagy mert lepaktáltak volna. Hanem mert aki egy ilyen ezerszer megbukott, lejáratódott figurától akar bármit is, az pont ugyanennyire komolytalan. 2018-ban már az LMP is kiírta magát ezek közül. Egyedül a Jobbiknak volt némi gerince, kaptak is ezért egy listás szavazatot tőlem.
 
Status
Not open for further replies.