[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Azt hiszem fordítva ülsz a lovon. Nem a rezsit kell csökkenteni, hanem a fizetéseket kell olyan szintre futtatni, hogy ki tudják az emberek fizetni a rezsit. (Most nem magamról beszélek.) Ja, ez nem megy, akkor hát csinálunk egy látszat intézkedést. De, hiába csökkent a rezsi a közmunkásnak, meg a minimálbéren lévőnek, meg az állástalannak, abból a kevésből, ami csepeg nekik még a csökkentett rezsi sem fizethető. Neked van munkád, jövedelmed, teneked a rezsicsökkentés pozitívumot jelent. De mint okos embernek, kéne benned lenni empátiának is és akkor rájönnél, hogy a leszakadók mit profitáltak ebból. Annyit, hogy nem holnap, hanem két hónap múlva fogják kikapcsolni náluk a villanyt...
Igen, pont azért mert van egy közgazdász diplomám belátom, hogy ha mindenkinek fizetést emelsz, hogy ki tudja a rezsit fizetni akkor:
1, inflációt generálsz
2, mi ganartálja, hogy rezsire költi és nem elissza, majd ugyanúgy megfagy?
3, a külföldi kézen lévő szolgáltató kiviszi az extra pénzt
4, lehúzod a költségvetést és más ágazattól veszed el a pénzt
5 , és mivel elinfláltad a szolgáltató árat emel és kezdheted előröl.

Ellenben a kormány visszavásárolta az mszp által elherdált, garantált profittal eladott szolgáltatókat, és lecsökkentette a rezsit, hogy mindenki ki tudja fizetni.

Ezzel nem generált inflációt, az országban marad a pénz és célzott segítség pont a legszegényebbeknek.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Körbe, körbe járod a problémát csak a lényeget nem látod amit már évtizedek óta próbálok magyarázni a hozzád hasonló lelkes politizálóknak.
Pedig kurva egyszerű.
Te sem sokáig hallgatnál egy urdu nyelvű előadást a versenyszerű nyílt tengeri sporthorgászatról.
A választókhoz olyan nyelven kell beszélni amit értenek, olyan dologról ami érinti őket és olyan szinten amelyet átlátnak.


Tulajdonképpen az is megdöbbentett, de nagyon, hogy a nép egyszerű embereihez (nem tudom szebben megfogalmazni, sérteni meg már nem akarok újra senkit), pont egy ilyen aljas mondanivaló jutott el a befogadásig. Egyértelműen az a bűnös aki mondta, de a befogadói oldalon is látok némi szürkeállomány elhalást!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 633
79 854
113
  • Stabilan lehet számítani a túlárazott beruházásokra.
  • Stabilan lehet számítani a haverok szekerének tolására.
  • Stabilan lehet számítani az új stadionokra.
  • Stabilan lehet számítani arra, hogy luxusberuházásokra és programokra (vizes VB, stb) megy a pénz, de arra nem, hogy a fontos dolgokra jusson.
  • Stabilin lehet számítani a be nem tartott ígéretekre. Hol a maynup magánszámlám te meg nem értett zseni?
  • stb.
Bocs, de ilyesfajta stabilitát majd és dugd fel oda, ahol a Nap nem süt. Nekem nem kell ilyen "stabilitás".

Ezt mindenki így csinálta aki eddig kormányzott,szóval ezekre stabilan lehetne számítani tőlük is.Persze ettől ezek a dolgok nem lesznek bocsánatosak vagy kevésbé büntetendők csak egyszerű tényt állapítottam meg.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezt mindenki így csinálta aki eddig kormányzott,szóval ezekre stabilan lehetne számítani tőlük is.Persze ettől ezek a dolgok nem lesznek bocsánatosak vagy kevésbé büntetendők csak egyszerű tényt állapítottam meg.

Azért az elmúlt négy évben ugrottak egy szintet...
 
T

Törölt tag 008

Guest
  • Stabilan lehet számítani a túlárazott beruházásokra.
  • Stabilan lehet számítani a haverok szekerének tolására.
  • Stabilan lehet számítani az új stadionokra.
  • Stabilan lehet számítani arra, hogy luxusberuházásokra és programokra (vizes VB, stb) megy a pénz, de arra nem, hogy a fontos dolgokra jusson.
  • Stabilin lehet számítani a be nem tartott ígéretekre. Hol a maynup magánszámlám te meg nem értett zseni?
  • stb.
Bocs, de ilyesfajta stabilitát majd és dugd fel oda, ahol a Nap nem süt. Nekem nem kell ilyen "stabilitás".

Stabilan lehet számítani a túlárazott beruházásokra.: óóóóóóó menj csak ki nyugatra, ott tanulsz majd túlárazást. Azt hittem nálunk van korrupció, aztán pofán vágott az igazság, hogy még csak iparitanulók sem lehetünk a nyugathoz képest.
Stabilan lehet számítani a haverok szekerének tolására.: erről már írtam egyszer. nem fogom újra. De elmesélheted nekünk, hogy hogyan lett sorigyuri bácsi milliárdos USDben. Ki tolt neki mit.
Stabilan lehet számítani az új stadionokra.: erről is értekeztünk már, hogy miért kellett. olvass vissza.
Stabilan lehet számítani arra, hogy luxusberuházásokra és programokra (vizes VB, stb) megy a pénz, de arra nem, hogy a fontos dolgokra jusson.: Vizes VBre kurva sokan büszkék és baromira nagyot növelt Magyarország presztizsén. Persze neked ez csak egy pöcegödör.
Stabilin lehet számítani a be nem tartott ígéretekre. Többet tarottak be az igéretekből mint a haverjaid.
Hol a maynup magánszámlám te meg nem értett zseni? Erről is beszéltünk már elég sokat. Amúgy ha lett volna kis eszed abból nagyon jól lehetett kijönni. Én spec autót vettem belőle, meg kifizettem a hiteleimet, de volt aki 1-1ben áttette az önkéntesre és azóta is megvan neki.
Az állam által adott pénz meg soha nem volt a tiéd. Felosztó rendszer van. Abból a szüleid kaptak nyugdíjat.

Szánalmas vagy. Nem érdemelsz több elektront. Teljesen felesleges neked bármit is írni úgyhogy mostantól én off.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Igen, pont azért mert van egy közgazdász diplomám belátom, hogy ha mindenkinek fizetést emelsz, hogy ki tudja a rezsit fizetni akkor:
1, inflációt generálsz
2, mi ganartálja, hogy rezsire költi és nem elissza, majd ugyanúgy megfagy?
3, a külföldi kézen lévő szolgáltató kiviszi az extra pénzt
4, lehúzod a költségvetést és más ágazattól veszed el a pénzt
5 , és mivel elinfláltad a szolgáltató árat emel és kezdheted előröl.

Ellenben a kormány visszavásárolta az mszp által elherdált, garantált profittal eladott szolgáltatókat, és lecsökkentette a rezsit, hogy mindenki ki tudja fizetni.

Ezzel nem generált inflációt, az országban marad a pénz és célzott segítség pont a legszegényebbeknek.


A felsorolásod némely részével egyet értek, de ez nem a magyar gazdasági csodára utal. Hanem a listáddal csak egy dolgot ismertél el, hogy a magyar gazdaság harmatgyenge az EU centrumhoz képest. Most erre a 8 éves eredményre vagy annyira büszke?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Stabilan lehet számítani a túlárazott beruházásokra.: óóóóóóó menj csak ki nyugatra, ott tanulsz majd túlárazást. Azt hittem nálunk van korrupció, aztán pofán vágott az igazság, hogy még csak iparitanulók sem lehetünk a nyugathoz képest.
Stabilan lehet számítani a haverok szekerének tolására.: erről már írtam egyszer. nem fogom újra. De elmesélheted nekünk, hogy hogyan lett sorigyuri bácsi milliárdos USDben. Ki tolt neki mit.
Stabilan lehet számítani az új stadionokra.: erről is értekeztünk már, hogy miért kellett. olvass vissza.
Stabilan lehet számítani arra, hogy luxusberuházásokra és programokra (vizes VB, stb) megy a pénz, de arra nem, hogy a fontos dolgokra jusson.: Vizes VBre kurva sokan büszkék és baromira nagyot növelt Magyarország presztizsén. Persze neked ez csak egy pöcegödör.
Stabilin lehet számítani a be nem tartott ígéretekre. Többet tarottak be az igéretekből mint a haverjaid.
Hol a maynup magánszámlám te meg nem értett zseni? Erről is beszéltünk már elég sokat. Amúgy ha lett volna kis eszed abból nagyon jól lehetett kijönni. Én spec autót vettem belőle, meg kifizettem a hiteleimet, de volt aki 1-1ben áttette az önkéntesre és azóta is megvan neki.
Az állam által adott pénz meg soha nem volt a tiéd. Felosztó rendszer van. Abból a szüleid kaptak nyugdíjat.

Szánalmas vagy. Nem érdemelsz több elektront. Teljesen felesleges neked bármit is írni úgyhogy mostantól én off.


Mondjuk a stadionos eszmefuttatásod nem értem. Úgy csinálsz, mintha kötelezett volna mondjuk a NATO a stadion építésére? Miért nem valami másra, hasznosabbra, hasonló áron?

Azt hogy az USA-ban kinek ki tolja a szekerét, az eléggé irreleváns MO-n. Persze még nem néztem be ma az ágy alá, lehet, hogy az öreg már itt van?

Abból, hogy máshol is túl van árazva sok beruházás, abból nem következik, hogy ez így van jól, főleg olyankor, mikor az olcsóbb ajánlatadókat kizárják a versenyből...

Az sem érv a be nem tartott ígéretek tisztára mosásában, ha arra hivatkozol, hogy voltak akik ezt csinálták korábban.

Vannak akik lopnak, én még sem teszem, pedig ennyi erővel mondhatnám, hogy xy a múlt héten ezt tette, azért csináltam én is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Novák Előd és Toroczkai László is szerencsére láza Vona ellen!

Vonának mennie kell. Nem tudta tartalommal megtölteni a néppártiságot. A fideszes szavazókat nem tudta megnyerni, a baloldaliakat dettó nem. Továbbá bejelentette, hogy győzni fog a párt, ha nem akkor megy, aztán még egyéniben is megverték a saját körzetében, úgyhogy menni kell. Akármekkora híve voltam a néppártiságnak, mert váltópártra lenne szükség, még én is kénytelen voltam a FIDESZ-re szavazni, mert a gazdasági programjuk eredményeit nem szabad veszni hagyni. Vonának mennie kell.

Végleg az ismeretlenségbe, képviselőként sincs rá szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 633
79 854
113
Stabil FIDESZ szavazót nem lehet áttéríteni.Aki másként gondolja az vagy buta vagy nem tudom.A FIDESZ egy vallás a stabil FIDESZ-eseknek.
 
  • Tetszik
Reactions: beta and borisz

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Nem az a gond, hogy a F@Sz alakít kormányt, hanem az, hogy nem integrálja, hanem megosztja a társadalmat. Dudi, meg itt többen elmélkednek a magyarságon, de a figyelmetek odáig nem terjed, hogy OV nem az országlakosok, hanem csak a saját választói miniszterelnöke akar lenni. Mintha az a kb. negyvenvalahány szavazatot leadó ember nem is létezne. Emiatt a megosztottság miatt nem lehet itt értelmes vitát folytatni, mert ti is kirekesztetek minden ellenvéleményt megfogalmazót. Többek között az is a kormány bűne, hogy így egymásnak ugrasztották az országon belül élőket egymással, míg az erdélyi nemzettársak piedesztálra lettek emelve, mert 20-ból 19 tudta hová kell szavaznia...

Én speciel nem rekesztek ki senkit.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 633
79 854
113
Azért elég sánta ez a hasonlat...

Szerinted van különbség abban,hogy valaki 1Ft közpénzt lop el valaki meg 1 milliárdot?
Mert szerintem nincs!Aki közpénzt lop az a lopás mértékétől függelenül ugyan olyan büntetésben kell,hogy részesüljön.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerinted van különbség abban,hogy valaki 1Ft közpénzt lop el valaki meg 1 milliárdot?
Mert szerintem nincs!Aki közpénzt lop az a lopás mértékétől függelenül ugyan olyan büntetésben kell,hogy részesüljön.

Idealista vagy. Még a Btk. is az okozott kárhoz koti az egyes cselekmények súlyának a megítélését!

Én a magam részéről azt látom, hogy a közpént magánosításának mértéke az általad leírt felső plafont is veri. Persze te könnyen büntetsz, ha jól emlékszem nálad van egy PKM. Nálam meg csak a csalódottság...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Stabil FIDESZ szavazót nem lehet áttéríteni.Aki másként gondolja az vagy buta vagy nem tudom.A FIDESZ egy vallás a stabil FIDESZ-eseknek.

Ezt kb. én is tudom, csak azért írogatok nekik, hátha elolvasnak belőle valamit? Én meg (ál) naív vagyok...

De miért vallás? Mire ad gyógyírt?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Vonának mennie kell. Nem tudta tartalommal megtölteni a néppártiságot. A fideszes szavazókat nem tudta megnyerni, a baloldaliakat dettó nem. Továbbá bejelentette, hogy győzni fog a párt, ha nem akkor megy, aztán még egyéniben is megverték a saját körzetében, úgyhogy menni kell. Akármekkora híve voltam a néppártiságnak, mert váltópártra lenne szükség, még én is kénytelen voltam a FIDESZ-re szavazni, mert a gazdasági programjuk eredményeit nem szabad veszni hagyni. Vonának mennie kell.

Végleg az ismeretlenségbe, képviselőként sincs rá szükség.

Csak két kérdés van. Van e Jobbik Vonával? Van e élet Vona nélkül?
Igazából azoknak, akik nem hardcore Jobbik szavazók, nem érdeklődnek a téma iránt mélyebben, azoknak Vona és a Jobbik egy. -Szerintem.

És egyéniben is biztosra tudom, hogy nagyon sok szavazatot kapott keményvonalas liberálisoktól. De erre a "jobb híján" taktikára nem lehet pártot építeni. Jövőre meg újfent választás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 751
113
Azért a rörténelmünkben volt egy-két nyugati támogatás. Pld. honfoglalás után is csak akkor azt a békéért fizetett sarcnak hívták, meg szövetségesi támogatásnak. Mikor elapadt, volt is belőle botrány rendesen, pld. Koppány is megpróbálta fegyveresen újraosztani a lapokat.

Aztán ott a törökk kor, hogy ne egyenek meg minket az oszmánok, akikkel ma állami szinten jóba vagyunk, a német birodalom jelentős összegeket áldozott. Fizette a török elleni védelem jó részét. Persze már akkor is önös érdekből, hogy a határaikon kívül tudják tartani a háborút.

Azért jó lenne, ha az újmagyarok egy kicsit elmélyednének a magyar történelemben, nemcsak a politikában.

Na akkor tisztázzuk az EUs pénz kérdését! Kapjuk, enélkül nem menne, Orbán ellopta, stb. Szerintem akik fenyegetőznek vele se tudják mi is van. Az meg hogy ismét feltűnik az IMF neve, és a dátum is 1994, "csakis a véletlenek összejátszása miatt" lehetséges. :)

http://www.penzriport.hu/az-eu-tamogatas-nem-ajandek-hanem-penznyomtatasi-engedely
 
Status
Not open for further replies.