[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 513
2 547
113
A mostani választás igazolta a stratégia helyességét. Pont. Innen mért változtatnának rajta? Ami hoz 65-80% azon kb tilos változzatni. "Félnyomor" kell, szar oktatás, TVn, megyei lapokon jövő igazság és 4 év múlva is meglesz a 65-80%.
Személyes tragédiájuk, hogy 50ks közmunkából vagy pl gyári 3műszak 90-120kból nyomorognak, miközben a szar oktatás megöli a gyerekeik jövőjét? Megszavazták. Ezt akarták. Megkapják. Hisz ez biztosít 65-80%ot és ami ennyit hoz ahoz hülyék lennének hozzányúlni.
Mert vakvágány.Nem alagút,ami a fényre vezet,hanem folyosó aminek fal a vége
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 676
1 187
113
A mostani választás igazolta a stratégia helyességét. Pont. Innen mért változtatnának rajta? Ami hoz 65-80% azon kb tilos változzatni. "Félnyomor" kell, szar oktatás, TVn, megyei lapokon jövő igazság és 4 év múlva is meglesz a 65-80%.
Személyes tragédiájuk, hogy 50ks közmunkából vagy pl gyári 3műszak 90-120kból nyomorognak, miközben a szar oktatás megöli a gyerekeik jövőjét? Megszavazták. Ezt akarták. Megkapják. Hisz ez biztosít 65-80%ot és ami ennyit hoz ahoz hülyék lennének hozzányúlni.


Teszek egy javalatot. Lépj politikai pályára. DUDI-val a napokban már leboltoltam. Én is így látom, ahogy Te, de nem mertem ennyire sarkosan megfogalmazni a véleményemet!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 676
1 187
113
Az előző hozzászólásoddal nagyrészt egyetértek, ahhoz nem is szólnék hozzá.
Ehhez írnék ismét egy saját élményt.
Vidéken lakom. A szavazás előtt kaptam rendesen a sok szórólapot a különféle pártoktól. Gyorsan át is futottam őket.
Tény, a fidesz szórólapja elég undorítóan sorosozott és migráncsozott is. Viszont mellette megírták (és én magam is látom, tapasztalom), hogy az én településem és a környékbeli települések is sorra mennyi pénzt kaptak orvosi rendelő, óvoda, iskola, bölcsőde felújjításokra, több ipari park és fürdő építésére.
A többiek mondanivalója kimerült abban, hogy megszüntetjük a korrupciót és a presztízsberuházásokra a pénzszórást úgy, mint stadionok, Paks 2, stb.
A stadionok még talán jogos is (bár gondolom az ellenzék azt is lestadionozza, hogy uszoda és tornaterem épült a közeli iskolában).
Na de Paks is pénzszórás??? Ezzel kampányolni??? Ezek után meg csodálkoznak, hogy a "buta vidékiek" nem úgy szavaznak ahogy ők akarják.
Abba belegondoltak már, hogy vidéken talán nem is a migránsoktól félnek, hanem esetleg több a villanyszerelő, mint a bölcsész Pesten (bocs Molni, te ugyan értesz hozzá, de te nem is született pesti vagy, szóval a mondanivalóm erősíted :p) és ezért ők tudják, hogy az áram nem a konnektorban terem?

Egyébként ha már TV, akkor vidéken is van ám RTL (ha valami oknál fogva internet nem lenne), ők ugyan úgy kormányoznak mint ahogy az M1 sorosozik, szóval az "egyszerű" emberekhez mindkét üzenet eljut. Ha pedig feltételezzük, hogy a vidéki szavazatát meg tudja fogni az M1 primitív sorosozása, akkor azt is kellene feltételezni, hogy az ugyanilyen primitív RTL-es kormányozás, fideszezés is meg tudná. Már ha valóban ez döntött volna és nem azok a szempontok amiket feljebb soroltam.


Tényleg, egyszer már valaki leírhatná, hogy én is megértsem, mi volt az építő a sok stadion építésben. Az NB1 olyan szintű, hogy az egyébként focibuzi nagyfiam, már nem is érdeklődik iránta, hanem a német, olasz és angol bajnokikat nézi. Kétéve, még kiment a hazai válogatott meccsekre, de már TV-ben sem követi ezeket. Érdemes volt elkölteni 8 év alatt erre sok pénzt, ami máshol hasznosult volna. Az is nagyságrendileg jobb lett volna, ha legalább félpénzen önkormányzati bérlakásokat építenek... Az egész mögött csak az van, hogy OV, aki szerette a focit, bár nem volt benne eredménye, meg otthon nem kapott kisvasutat, most mind a két oldalon kompenzál. Ha nem az ország pénzével tenné, akkor azt mondanám, gyerekes az egész, de mivel az ország pénzével teszi ezért beteg, paranoiás embernek, rossz államférfinak tartom!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 676
1 187
113
elütésekért bocs, a telefonról kommentelés még mindig nem megy igazán:((


Kösz a kórházas sztori megerősítéséért, de már egyszer máshol megírtam neked, én az interneten se hazudok..

UI.: ezzel a történettel pont neked akartam kedveskedni, mert kiderült, hogy ott húzod manapság az igát... .
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 513
2 547
113
Alighanem én vagyok itt a legrosszabb.Én nem egyszerüüen a NER bukását kivánom,hanem a teljes politikai és államstruktúráét,ami a kialakulásához vezetett.A teljes nepotista,kontraproduktiv,korrupt,mandarinkasztrendszerű közigazgatásra épülő bolsevik nomenklatúra államrend bukását kivánom.Mert ez tette lehetővé a spontánprivatizáció szabadrablását régen éppen úgy,mint a NER rablólovagok tündöklését most.Ez termelte ki a magyar valóságtol elszakadt "értelmiségi" pártocskákat.Gyurcsotányt és OVkirályt.Ez termelte ki,hogy aki idehaza feljebb akar jutni,annak felfele nyalnia kell,mert ez a módja,nem a becsületes munka.Amig ez nem változik,maradunk mucsajröcsöge,amit az ügyessebben és gerinctelenebbül hazudni tudó pofátlan szarházi ural,aki olyan politikai irányultságu gatyát vesz fel,amelyikre éppen ehez szükségesnek lát.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 754
113
Ez a folyamatos stadionozás azért elég pronyó.

Amennyire én utánanéztem, épül/épült kb. másfél tucat sportstadion az elmúltnyolcévben, olyan 200 milliárd forint összértékben talán, főleg megyeszékhelyeken vagy olyan helyen, ahol korábban a szocialista érából visszamaradt, évtizedek alatt lerohadt valamik voltak csak, vagy egyáltalán semmi. Most meg vannak normális sportlétesítmények (aztán majd reményeink szerint használják az emberek, nyilván nem a magyar foci színvonala, népszerűsége indokolja) ahova járhatnak sportolni, drukkolni az emberek. Engem ugyan nem mozgatnak meg, nem vágyom rájuk, de van aki igen, és talán a sportolási kedvnek is használ valamit. Normális országban ugyanis ezek a sportéletnek a vonzó és színvonalas helyszínei, nem pedig az ötvenéves, szocializmus szagú, lerohadt szarok.

Jajj de rossz hogy így lett. Hány lélegeztető gép kijött volna az árából, ugye?

Állami szinten ezek piti beruházások, ha jól emlékszem pár nagyváros nagyobb stadionja viszi el a pénz nagyobb részét: a Debreceni (IIRC) és mellette épül az új Népstadion Budapesten, ami egy szintén gyászos állapotban lévő valami volt. Aki esetleg továbbra is a stadionokban akarja meglátni a világ fájdalmát, esetleg lesz szíves megnézni, hogy mennyiből gazdálkodott az államháztartás 8 év alatt, és abból mennyi ment el stadionra. Egyszer már összeszámoltam itt - spoiler alert - az egészségügy is nagyságrendekkel nagyobb kiadás állami szinten, tehát itt egy olyan lófasz kiadásról beszélünk, ami nem oszt, nem szoroz sehol, de esetleg akár még hasznos is lehet. Szóval ez stadionozás pontosan az a jelentéktelen fillérbaszáson rugózás, mint amikor valaki elmegy a buliba, elver ott húszezret, de azon fáj a feje hogy mi a francért kellet 5 forint borravalót adni a csaposnak...
 
M

molnibalage

Guest
Ez a folyamatos stadionozás azért elég pronyó.

Amennyire én utánanéztem, épül/épült kb. másfél tucat sportstadion az elmúltnyolcévben, olyan 200 milliárd forint összértékben talán, főleg megyeszékhelyeken vagy olyan helyen, ahol korábban a szocialista érából visszamaradt, évtizedek alatt lerohadt valamik voltak csak, vagy egyáltalán semmi. Most meg vannak normális sportlétesítmények (aztán majd reményeink szerint használják az emberek, nyilván nem a magyar foci színvonala, népszerűsége indokolja) ahova járhatnak sportolni, drukkolni az emberek. Engem ugyan nem mozgatnak meg, nem vágyom rájuk, de van aki igen, és talán a sportolási kedvnek is használ valamit. Normális országban ugyanis ezek a sportéletnek a vonzó és színvonalas helyszínei, nem pedig az ötvenéves, szocializmus szagú, lerohadt szarok.

Jajj de rossz hogy így lett. Hány lélegeztető gép kijött volna az árából, ugye?

Állami szinten ezek piti beruházások, ha jól emlékszem pár nagyváros nagyobb stadionja viszi el a pénz nagyobb részét: a Debreceni (IIRC) és mellette épül az új Népstadion Budapesten, ami egy szintén gyászos állapotban lévő valami volt. Aki esetleg továbbra is a stadionokban akarja meglátni a világ fájdalmát, esetleg lesz szíves megnézni, hogy mennyiből gazdálkodott az államháztartás 8 év alatt, és abból mennyi ment el stadionra. Egyszer már összeszámoltam itt - spoiler alert - az egészségügy is nagyságrendekkel nagyobb kiadás állami szinten, tehát itt egy olyan lófasz kiadásról beszélünk, ami nem oszt, nem szoroz sehol, de esetleg akár még hasznos is lehet. Szóval ez stadionozás pontosan az a jelentéktelen fillérbaszáson rugózás, mint amikor valaki elmegy a buliba, elver ott húszezret, de azon fáj a feje hogy mi a francért kellet 5 forint borravalót adni a csaposnak...
Ameddig a bp-i kórházak és eü létesítmények egy része hajléktalanszálló színvonal alatt van addig állami pénzből 0 db stadion épüljön. Külföldön a klubfutball piaci alapú. Ha ez nem megy, akkor nem kell itthon foci. Nekem mikor fizeti ki állambácsi azt, hogy röplabdázok? Hm...? Éves szinten 80-100k-ba kerül ez a hobbi. Mióta van az, hogy állambácsi hobbit finanszíroz adófizetők pénéből? Vagy az airshow látogatások költségét is esetleg megfinanszírozná nekem?

Pont. BTW az új Puskás önmagában 100 mrd táji költség.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 676
1 187
113
Érdekes, hogy olyannal nem foglalkozott senki hogy KAPOLYI-jelenség. Zárójelben: érdemes utánanézni mit, hogyan privatizáltak maguknak az eredendő népvagyonból. Már Gyurcsányt, Puch-ot nem is mondom.
Bár az az érzésem a többség számára csakis a Fideszes érdekkörök számítanak, előtte mintha nem is történt volna semmi.


Egyrészt, ha nem tudnád, Kapolyi 2014-ben már meghalt. Másrészt, meg Mészáros és a többi NER lovag ma működik. És amilyen ütemben Ők eddig szereztek, ahhoz képest bármelyik korabeli pártfunkci lopása csak aprópénz. Természetesen az is zavar, de az meg pláne, hogy 2022-ig még biztosan ugyanaz történik... Az meg azt jelenti, hogy tovább megyünk a megkezdett, no nem lenini, hanem F@sz-es és OV-s úton.

Régebben sokat hallottam a rendszerváltás környékén Kaszópusztáról, az ottani luxusról, amit a párt (MSZMP) és Czinege ott megvalósított. Amikor az oda vezető utak a rendszerváltás után megnyíltak, és saját szememmel láttam mi volt ott, akkor azt mondtam, ez nem lopás, inkább állampénzen építenék 5-ször jobbat a vezetőinknek. A Kádár-villa dettó. Egy kisvárosi jobb családi ház magasabb színvonalú volt mindegyiknél a rendszerváltás utáni időkben. Voltál ott, amiről beszélek, vagy csak hallottál róla?
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 754
113
Finanszírozd meg magadnak, egyébként meg most szavaztunk róla, úgyhogy szépen alá fogod vetni magad a népakaratnak, ha tetszik, ha nem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Ebben a részben én is csalódban bennük, de ez inkább (sajnos) tőlük is demagóg választási duma volt. Értelmesen kifarolni a dologból nem is lehetett volna.

Nem tudtam abban bízni, hogy valóban figyelembe vették volna ezt. Mármint, hogy "értelmesen kifarolni" nem lehet. Meg hogy egyáltalán nem is kell. Nekem meg Paks 2 az egyik fő szempontom volt a szavazásnál.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 676
1 187
113
Ez a folyamatos stadionozás azért elég pronyó.

Amennyire én utánanéztem, épül/épült kb. másfél tucat sportstadion az elmúltnyolcévben, olyan 200 milliárd forint összértékben talán, főleg megyeszékhelyeken vagy olyan helyen, ahol korábban a szocialista érából visszamaradt, évtizedek alatt lerohadt valamik voltak csak, vagy egyáltalán semmi. Most meg vannak normális sportlétesítmények (aztán majd reményeink szerint használják az emberek, nyilván nem a magyar foci színvonala, népszerűsége indokolja) ahova járhatnak sportolni, drukkolni az emberek. Engem ugyan nem mozgatnak meg, nem vágyom rájuk, de van aki igen, és talán a sportolási kedvnek is használ valamit. Normális országban ugyanis ezek a sportéletnek a vonzó és színvonalas helyszínei, nem pedig az ötvenéves, szocializmus szagú, lerohadt szarok.

Jajj de rossz hogy így lett. Hány lélegeztető gép kijött volna az árából, ugye?

Állami szinten ezek piti beruházások, ha jól emlékszem pár nagyváros nagyobb stadionja viszi el a pénz nagyobb részét: a Debreceni (IIRC) és mellette épül az új Népstadion Budapesten, ami egy szintén gyászos állapotban lévő valami volt. Aki esetleg továbbra is a stadionokban akarja meglátni a világ fájdalmát, esetleg lesz szíves megnézni, hogy mennyiből gazdálkodott az államháztartás 8 év alatt, és abból mennyi ment el stadionra. Egyszer már összeszámoltam itt - spoiler alert - az egészségügy is nagyságrendekkel nagyobb kiadás állami szinten, tehát itt egy olyan lófasz kiadásról beszélünk, ami nem oszt, nem szoroz sehol, de esetleg akár még hasznos is lehet. Szóval ez stadionozás pontosan az a jelentéktelen fillérbaszáson rugózás, mint amikor valaki elmegy a buliba, elver ott húszezret, de azon fáj a feje hogy mi a francért kellet 5 forint borravalót adni a csaposnak...


Ja biztos az.. Kérlek írjad meg, mikor alapították a Felcsúti Puskás Akadémiát, a fennállása óta mennyi TAHO pézt és állami támogatást kapott. És hány fotballistát nevelt urambocsá nemzetközi vagy legalább hazai NB-1-es szintre? Meg a legutolsó meccsén hány saját nevelésű játékos lépett a pályára?

Ha válaszolsz az előző kérdésekre, akkor látod, hogy a Puskás Akadémia forrás felhasználási hatékonysága nulla.

De van izen hozzád hasonlóaknak egy jó hírem: majd 2050 tájékán utólérjük a mai osztrák életszinvonalat és 2050 tájékán kijut a foci csapatunk a VB-re. Igazán jó kilátások nem? Én biztos nem érem már meg, de gyanítom Te sem....

Meg azt hiszem nem vagy tisztába a magyar költségvetés számaival. De csak ordibélj a lelátóról, az értelmesebbjw már ki se megy a meccsekre, mer szarok.. Lásd a nézőszám alakulási adatokat!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 476
2 834
113
Kösz a kórházas sztori megerősítéséért, de már egyszer máshol megírtam neked, én az interneten se hazudok..

UI.: ezzel a történettel pont neked akartam kedveskedni, mert kiderült, hogy ott húzod manapság az igát... .

unokahúgaim, egészségügyben, egy jóbarátnőm detto, és anyám is ott húzta le munkás éveit.... szóval lenen sztori bőven:((
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 754
113
A pénzügyi és a politikai hatalom többnyire átváltható egymásra.Az intézményrendszer határozza meg annak mértékét.Mint a bolsevik diktatúrákban általában,análunk a politikai hatalom biztositja a pénzhezjutást.Vagyis a lopást.És a szétválasztott hatalmi ágazatú,másnéven liberális demokrácia (ami nem összetévesztendő a liberális politikával),jelenleg a legjobb ismert eszköz a hatalmi érdekek kieggyensúlyozására.A társadalomban való szétteritésére.Nem tökéletes rendszer,de ez az a rendszer,ami leginkább képes a kor kihivásinak megfelelő megúújulásra is.A diktatúúrák viszont csak olyan mértékű megújulásra képessek,ami még nem veszélyezteti a hatalom korlátlanságának stabilitását,ezért szükségszeren megmerevednek.Aki viszont nem fejlődik,lemarad,betokosodik és elszegényedik.A NER rendszere hangzatos neve ellenére egy bolsevik diktatúra.Az EU pénzügyi támogatása a hatalom alapja,az a forrás,amiböl él,novekszik.De nem fejlődik.Rendkivűl ártalmas az ország számára ezért is.És emellet még gátlástalanul ki is fosztja az országot.Mert megteheti.Mivel az ellenörző hatalom,aminek feladata lenne ennek meggátlás,a részét alkotja.Szerintam józan paraszti ésszel,és hazafiként gondolkodva valódi nemzeti érzalmű ember nem kivánhat mást,mint a NER mielőbbi bukását,mert árt a Haza fejlődésének,ráadásul tudatos szándékosságal.Amit tesznek,az nyereségvágybol elkövetett Haza-gyilkosság.

Az a gond, hogy amit fent írsz az egy klasszikus marxista didaktika, anarchista beütésekkel. Ehhez képest bizarr a bolsevik diktatúrázás, bár most éppen ez a lemez megy.

Magyarországon (meg egyébként nagyjából mindenhol, amit jegyeznek a térképen) szétválasztott hatalmi ágak vannak. Esetleg egyszer olvasd el az alaptörvényt (leánykori nevén alkotmányt), abban világosan, mindenki számára érthetően le vannak fektetve ennek elvei (és mellesleg érdemben semmit nem változtak az "új" alaptörvénnyel, annak a neve is egy ilyen, alkotmányjogászok körében valamiért rendkívül népszerű német jogrend majmolás). Az, hogy neked személy szerint láthatóan fogalmad sincs, hogy a valóságban az államszervezet hogyan is működik, ezen nem változtat.

Segítek - az adott parlamenti többség egyébként meg csak a főbb hatalmi ágak vezetőit választja meg, úgy mint legfőbb ügyész, Alkotmánybíróság elnöke, OBH elnöke, 2/3-os többséggel. Már kinevezett bírák, ügyészek közül. Magukat a bírákat, ügyészeket nem, az előbbieknél az OBH-n keresztül kvázi önkormányzatiság van, az ügyészeknél meg lényegében katonai jellegű hierarchia. És mivel rohadt hosszú, több cikluson átnyúló mandátumuk van, ez már önmagában fékje a rendszernek, hiszen egy új vezetők kinevezése itt is, ahogyan az pl. a Supreme Court tagjainak kinevezése USA-ban is az aktuális politikai erőviszonyokat tükröz, a testület tagjainak összetétele viszont szükségszerűen a több politikai cikluson átívelő választói akaratot.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 476
2 834
113
Hogy mennyire elfelejtenek az emberek mindent, itt egy emlékeztető:

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/dobbenetes_mennyisegu_penz_hagyta_el_magyarorszagot.554501.html

"A hetvenes évektől fogva Magyarországról 242 milliárd dollárt vittek ki offshore területekre egy 2010-es adat szerint."

Tehát 242 milliárd dollár !!!! - Figyelembe véve, hogy a rendszerváltás előtt "minden a népé volt" ehhez képes Mészáros amatőrnek számít.
hmm 2012-es írást copyztál:

Magyarország 242 milliárd dollárosra becsült offshore-vagyonával bekerült az ilyen üzletekben leginkább érintett országok top 20-as listájára. A régióból ott van a rangsorban Lengyelország (165 milliárd) és Ukrajna (167 milliárd) is. Pogátsa Zoltán közgazdász blogbejegyzésében rámutatott arra, hogy a magyar állomány a külső államadósság két és fél szeresét teszi ki. Az átlátszó.hu által megkérdezett, tapasztalt offshore-szakértők szerint azonban óvatosan kell bánni a tanulmánnyal és az abban foglaltakkal.

Magyarországon nem volt és nincs akkora valódi érték- és vagyontömeg, amiből ennyit ki lehetett volna menteni – válaszolta az átlátszó.hu megkeresésére az egyik, névtelenséget kérő pénzügyi szakember, aki már évek óta foglalkozik offshore-ral. Az országnak nincs jelentős ásványkincse, komolyabb külföldi árbevétele, nemzetközi szinten jelentős gazdasági teljesítménye is szinte csak a multiknak van. Az is csak kb. 15-20 éve, ráadásul a cikk magánvagyonról beszél és nem a multi offshore-ról – jegyezte meg a szakértő és azt is hozzátette, hogy figyelembe kell venni, hogy a cikkben több évtized alatt kiáramlott pénzről van szó. Az összeg nagyságát azonban így is túlzónak tartja. Szerinte irreális a magyar offshore-vagyonnak tulajdonított összeg, főleg a minimum egy nagyságrenddel nagyobb gazdasági teljesítménnyel bíró országokhoz viszonyítva (Szaúd-Arábia – 308 milliárd, Brazília – 520 milliárd, Oroszország – 798 milliárd, Kína – 1189 milliárd).

Az, hogy Magyarország megelőzi a lengyeleket, részben érthető – mondta Váradi László, az offshore cégalapítással foglalkozó Laveco Ltd. ügyvezető igazgatója. Szerinte a lengyelek nem mondhatók túlságosan offshore-orientáltnak, a világ nagy offshore cégbejegyző ügynökségei is csak az utóbbi években kezdtek komolyabban érdeklődni a lengyel piac iránt. Ukrajna viszont már egy kicsit más tészta, a Laveco ügyvezető igazgatója szerint az ukrán, 167 milliárdos adat még kicsit szerénynek is tűnik. Ukrajnából és Oroszországból biztonsági okok miatt is áramlik a tőke kifelé a magángazdaság kiépülésének kezdeteitől fogva, a 90-es évek első felében ennek a magyarok voltak a nagy nyertesei. Akkoriban a volt Szovjetunió utódállamainak üzletemberei folyamatosan keresték azokat a lehetőségeket, amellyel a hirtelen megszerzett vagyonukat biztonságba tudták helyezni. Viszont a gazdasági, jogi, politikai környezet meglehetősen bizonytalan volt ezekben az országokban, mutatott rá Váradi. A kilencvenes évek közepén Oroszországban több mint 10 ezer, főleg sebtiben alapított bank működött legálisan, amelyek közül több ezer gyorsan csődbe is ment. Az ottani üzletemberek akarták megkockáztatni a bankcsőd folytán a pénzeik elvesztését, ezért külföldi menedéket kerestek. Az egyik legkézenfekvőbb megoldás Magyarország volt a számukra, amelyre ekkor mint a nyugat részére tekintettek. Plusz előnyt jelentett – folytatta a szakértő, hogy nem kellett vízumot kérni az országba és gyakorlatilag két óra repülőúttal elérhető volt Budapest. A magyar bankok közül néhányan igen szép pénzt kerestek rajtuk, idővel azonban elengedték ezeket az ügyfeleket Svájcba, Ausztriába, Liechtensteinbe, Ciprusra.

Váradi számára az sem világos, hogy milyen módszertan alapján gyűjtötték össze a jelentésben szereplő számokat és országokat. Azt elismeri, hogy nagyon jelentős az összeg, amely az offshore pénzügyi központokban parkol, de úgy véli: a pontos számok nem összegyűjthetők, mert ehhez olyan világszintű banki információ- és adatcsere-rendszer kell, amelyet még nem építettek ki. Óvatosan kezelné a „secret tax havens”, vagyis titkos adóparadicsomok-kifejezést is, ugyanis 2002 óta a cégbejegyzők és bankok számára kötelezően előírják, hogy a cég végleges haszonélvezőit azonosítani kell, erre van egy standard eljárás, és amelyet szerinte világszerte, a legapróbb banánköztársaságban is követnek.

Sajnos az ilyen kutatások gyakran tendenciózusan összemossák az illegális, pénzmosási ügyleteket a különböző államok adóversenyének legális lehetőségeit felhasználó üzleti konstrukciókkal, itt is erről lehet szó – jegyezte meg egy másik, a téma érzékenységére való tekintettel ugyancsak neve elhallgatását kérő szakértő, aki húsz éve foglalkozik offshore-cégek bejegyzésével. „ Első ránézésre is képtelenségnek tartom a szerző állítását, már a nagyságrendek sem mennek át egy laikus hihetőségi próbán sem” – mondta. Véleménye szerint a valósággal legfeljebb akkor lehet köszönőviszonyban, ha a Magyarországon átfolyó nemzetközi pénzügyi tranzakciókról szerzett információkból vontak le – felületes – következtetéseket. Ő is utalt a 80-as, 90-es években keletről bejövő pénzekre, azonban a nettó magyar kiáramlásra ebből nem lehet következtetni. Már csak azért sem, folytatta a szakértő, mert a legális adótervezéssel Magyarországon allokált jövedelmek jelentős része feltehetően visszakerült a nemzetgazdaságba.


Az átlátszó.hu megkereste a tanulmány szerzőjét James S. Henry közgazdászt, oknyomozó újságírót is, hogy milyen adatokon alapulnak a tanulmányban vázolt eredmények. Henry pontos adatsorokkal nem tudott szolgálni, de azt elmondta, hogy mivel több ország külső államadósságáról nincsenek konkrét információk, mindössze 139 ország adataival dolgoztak. Így az is elképzelhető, hogy vannak Magyarországnál „rosszabb helyzetben” levő országok is, de adatok hiányában ezt nem lehetett megállapítani.

 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
Tényleg, egyszer már valaki leírhatná, hogy én is megértsem, mi volt az építő a sok stadion építésben. Az NB1 olyan szintű, hogy az egyébként focibuzi nagyfiam, már nem is érdeklődik iránta, hanem a német, olasz és angol bajnokikat nézi. Kétéve, még kiment a hazai válogatott meccsekre, de már TV-ben sem követi ezeket. Érdemes volt elkölteni 8 év alatt erre sok pénzt, ami máshol hasznosult volna. Az is nagyságrendileg jobb lett volna, ha legalább félpénzen önkormányzati bérlakásokat építenek... Az egész mögött csak az van, hogy OV, aki szerette a focit, bár nem volt benne eredménye, meg otthon nem kapott kisvasutat, most mind a két oldalon kompenzál. Ha nem az ország pénzével tenné, akkor azt mondanám, gyerekes az egész, de mivel az ország pénzével teszi ezért beteg, paranoiás embernek, rossz államférfinak tartom!

A stadionokra írtam is, hogy talán azt még jogos is pénsszórásnak hívni. Na bumm, elment rá 8 év alatt vagy 200 milliárd forint.

Térjünk is át Paksra. Mindegyik párt lemondta volna a szerződést (saját elmondásuk szerint).
Azért gondoljunk már bele, hogy milyen fontos beruházás az az országnak. 4000 milliárd forint. Az eddigi történelmünk folyamán a legnagyobb és legfontosabb beruházás. 21-dik századot élünk, az áram az egyik legfontosabb dolog az életünkben. Ha az nincs, semmi sincs, vagy ha drága, akkor hatalmas hátrányba kerül az ipar.
Na az ellenzék ezt mondta volna le. A bulgárok is lemondták a szerződést, nem követtem a híreket, hogy mi lett belőle, de utoljára azt olvastam, hogy 600 millió euró kártérítést kell kifizessenek a Roszatomnak. Gondolom mi sem úsznánk meg ennél olcsóbban.
Na de csak ezután jönne az igazi katasztrófa. Miből lenne ezentúl az áramunk? Ha telerakjuk az országot szélerőművekkel, akkor sem lenne elég a fogyasztáunkra.
Teleraknánk naperőművel az országot, éjjel meg reménykednénk, hogy tudunk valamelyik szomszédtól venni?
Esetleg évi 2-3 milliárd euróból vennénk a gázt az oroszoktól és gázerőművekkel megtermelnénk?
A németek erőlködése a zöldenergiával jól mutatja, hogy az nem járható út. Még nekik sem, pedig van szeles tengerpartjuk.
Na ezek után ha valamelyik ellenzék került volna kormányra, ha egy fillért nem lopnak el, már ezzel a Paksos húzásukkal több kárt okoztak volna az országnak, mint amennyit a Fidesz okozott 12 év alatt és amennyit még fog a jövőben.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 754
113
Ja biztos az.. Kérlek írjad meg, mikor alapították a Felcsúti Puskás Akadémiát, a fennállása óta mennyi TAHO pézt és állami támogatást kapott. És hány fotballistát nevelt urambocsá nemzetközi vagy legalább hazai NB-1-es szintre? Meg a legutolsó meccsén hány saját nevelésű játékos lépett a pályára? Ha válaszolsz az előző kérdésekre, akkor látod, hogy a Puskás Akadémia forrás felhasználási hatékonysága nulla.

Miért nekem kellene folyamatosan bizonyítani számokkal, helyetted elvégezni a munkát? Ha a vagdalkozáson kívül van mondanivalód, add elő. Ha meg csak a tények nélkül világfájdalmadat akarod azzal kapcsolatban előadni, hogy elköltöttek 8 év alatt kb. 200 milliárdot egy olyan célra, amivel nem értesz egyet, bár értelmes érvet nem tudsz ellene felhozni, az bocs de nem érdekel.

De van izen hozzád hasonlóaknak egy jó hírem: majd 2050 tájékán utólérjük a mai osztrák életszinvonalat és 2050 tájékán kijut a foci csapatunk a VB-re. Igazán jó kilátások nem? Én biztos nem érem már meg, de gyanítom Te sem....

Milyenek is a "hozzám hasonlók"? Mesélj már légy szíves, hadd nevessek egy jót.

Meg azt hiszem nem vagy tisztába a magyar költségvetés számaival.

Hinni a templomban kell.

De csak ordibélj a lelátóról, az értelmesebbjw már ki se megy a meccsekre, mer szarok.. Lásd a nézőszám alakulási adatokat!

Én ugyan életemben nem néztem meg egyetlen meccsen sem és nem is tervezem, mert baromira nem érdekel az egész, csak épp veled ellentétben tudomásul veszem, hogy vannak akik viszont ezt szeretik és veled ellentétben nem látom világvégénék, ha erre is megy pénz. Túl lesz árazva, haveri körök fogják kapni a zsíros megbízást? Erre mérget vehetsz, csak az gond hogy minden közbeszerzés ilyen, amióta világ a világ, csak ebből éppenséggel épül is valami...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.