[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egyébként ha már TV, akkor vidéken is van ám RTL (ha valami oknál fogva internet nem lenne), ők ugyan úgy kormányoznak mint ahogy az M1 sorosozik, szóval az "egyszerű" emberekhez mindkét üzenet eljut. Ha pedig feltételezzük, hogy a vidéki szavazatát meg tudja fogni az M1 primitív sorosozása, akkor azt is kellene feltételezni, hogy az ugyanilyen primitív RTL-es kormányozás, fideszezés is meg tudná. Már ha valóban ez döntött volna és nem azok a szempontok amiket feljebb soroltam.

Blitz, sajnos, mivel ez a téma előjött már sokakkal, nézd meg a like-okat, kikre gondolok, neked válaszolok, de nekik is szánom. Bár azt hiszem, ha minden F@SZ-es a te szinteden kommentelne, a HTKA felterjeszthető lenne NOBEL békedíjra. De enyhén szólva a Te érveid is elég suták most. Meg kéne különbözetetni köztévét, meg kereskedelmi TV-t. A kereskedelmi TV-k műsorpolitikáját nem az állam állítja össze és nem az finanszírozza. Ha nekem lenne rá kedvem és pénzem, indíthatnék olyan TV-t, ami azt propagálná, hogy a föld lapos... Viszont a köztévék és a közpénzből finanszírozott TV-ék, bármit is állítotok, de az elmúlt 8 évben semmilyen másságot nem engedtek a képernyőre, pedig az a mostani választások alapján is látszik, hogy több, mint 40 %-a az embereknek nem osztotta a F@SZ faszságait. Te jónak látod azt, hogy az országos listát állító pártok csak 5 percet kaphattak a köztévénen? Amit persze a nem kormánypárti szavazók is finanszíroznak????? A köztévét a F@SZ ledegradálta párttévévé.. De nem tudom ezt Ti miért nem létjátok? Ha itt demokrácia lenne, akkor arányosan kellett volna a pártokban a köztévében szerepelni. Erre mondhatod, ennyit biztosít számukra a jog. Persze az, amit a F@SZ a 2/3-a mellett megváltozatott.... Azt hiszem, csak vagdalkoztok, de nem látom, hogy értenétek, mi a közpénz, a közérdek egy demokráciában és mi a magánérdek, meg a magánpénz.. De hogy is lehetne érteni, mikor MO arról híres, hogy a közpénz egyszer csak eltűnik...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
hmm a lemondta volna Paksot....
A Kétfarkúak nyerek volna, ők is visszaszívták volna az ingyen sört.
Ez a lemondom volna dolog addig tartott volan, míg ki nem derül, nekik kell állni a cehhet, vagy odabaszni a választóik elé az új villanydíjakat.

Ezért is volt ostobaság a rengeteg más lehetőség helyett ezzel kampányolni, főleg mikor a saját célzott választórétegük nem a migráncsoktól retttegő vidéki kétbites, hanem olyanok, aki márt hallottak a német zöldenergia terv pofára eséséről... sokat elmond azért a jóemberekről hogy ezzel kampányoltak, és nem mondjuk a szerződés szigorú pénzügyi elelnőrzéséről..
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 252
113
Ozymandias

Meg egy dolog. Ha mar a liberalisok buneinel tartunk.

Ateistakent tlejesen mas alapelvekbol kiindulva megmondani egy leresztenynek hogy kell(ene) viselkednie. Na ez a csucs. Ilyet utoljara az Allami Egyhazugyi Hivatal csinalt.

Akinek nem inge ne vegye magara.
Ki dönti el, hogy ki keresztény, és ki ateista? Szerintem ezt nem bemondásra lehet-kell eldönteni, hanem a cselekedetei alapján. Kicsit durva a hasonlat, de valahogy a Biblia jut erről eszembe. Az, amikor dönteni kellett hogy ki kapjon amnesztiát, Jézus a "hamis próféta", vagy Barabás a rablógyilkos. És a főpapok bújtogatására döntött a nép. Az eredmény ismert. Legalábbis azoknak, akik nem divatból vallják csak magukat kereszténynek-vallásosnak. És a gyengébbek kedvéért, nem Vona Jézus, és nem Orbán Barabás, csak az álkereszténység álvallásosság miatt hoztam fel a példát! Nekem a kereszténységbe-vallásosságba nem fér bele, hogy a hajléktalanokat eltüntessük szem elől, hogy az elesetteknek szánt ételosztásokat megnehezítsük, megadóztassuk, hogy a karitatív szervezeteket, akik tiltakoznak ez ellen kitiltsuk, hogy évente emberek százait hagyjuk megfagyni a már fűtetlen házaikban, hogy lopjunk, csaljunk, hazudjunk, eltapossuk a gyengébbet, hogy közvetve öngyilkosságra, szülőföldjük elhagyására késztetjük az embereket a tetteinkkel! Az sem, hogy az ellenfeleinket lepatkányozzuk, fa...opózzuk, na és a pénzért vásárolható üdvösség (letelepedési kötvény) sem!
 
  • Tetszik
Reactions: emel

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Miért nekem kellene folyamatosan bizonyítani számokkal, helyetted elvégezni a munkát? Ha a vagdalkozáson kívül van mondanivalód, add elő. Ha meg csak a tények nélkül világfájdalmadat akarod azzal kapcsolatban előadni, hogy elköltöttek 8 év alatt kb. 200 milliárdot egy olyan célra, amivel nem értesz egyet, bár értelmes érvet nem tudsz ellene felhozni, az bocs de nem érdekel.



Milyenek is a "hozzám hasonlók"? Mesélj már légy szíves, hadd nevessek egy jót.



Hinni a templomban kell.



Én ugyan életemben nem néztem meg egyetlen meccsen sem és nem is tervezem, mert baromira nem érdekel az egész, csak épp veled ellentétben tudomásul veszem, hogy vannak akik viszont ezt szeretik és veled ellentétben nem látom világvégénék, ha erre is megy pénz. Túl lesz árazva, haveri körök fogják kapni a zsíros megbízást? Erre mérget vehetsz, csak az gond hogy minden közbeszerzés ilyen, amióta világ a világ, csak ebből éppenséggel épül is valami...


Aki ..., az is marad. A lényeg az, hogy kb. 400 Mr Ft lett elköltve a stadionokra, amit a kutya sem látogat. Tegyél inkább Ignorra mert nem vitaképesnek, hanem BUNKÓ-nak tartalak... Azt hiszem értetted mit írtam. TIPLI...veled nem álok szóba, mert nemé rdemled meg..
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Blitz, sajnos, mivel ez a téma előjött már sokakkal, nézd meg a like-okat, kikre gondolok, neked válaszolok, de nekik is szánom. Bár azt hiszem, ha minden F@SZ-es a te szinteden kommentelne, a HTKA felterjeszthető lenne NOBEL békedíjra. De enyhén szólva a Te érveid is elég suták most. Meg kéne különbözetetni köztévét, meg kereskedelmi TV-t. A kereskedelmi TV-k műsorpolitikáját nem az állam állítja össze és nem az finanszírozza. Ha nekem lenne rá kedvem és pénzem, indíthatnék olyan TV-t, ami azt propagálná, hogy a föld lapos... Viszont a köztévék és a közpénzből finanszírozott TV-ék, bármit is állítotok, de az elmúlt 8 évben semmilyen másságot nem engedtek a képernyőre, pedig az a mostani választások alapján is látszik, hogy több, mint 40 %-a az embereknek nem osztotta a F@SZ faszságait. Te jónak látod azt, hogy az országos listát állító pártok csak 5 percet kaphattak a köztévénen? Amit persze a nem kormánypárti szavazók is finanszíroznak????? A köztévét a F@SZ ledegradálta párttévévé.. De nem tudom ezt Ti miért nem létjátok? Ha itt demokrácia lenne, akkor arányosan kellett volna a pártokban a köztévében szerepelni. Erre mondhatod, ennyit biztosít számukra a jog. Persze az, amit a F@SZ a 2/3-a mellett megváltozatott.... Azt hiszem, csak vagdalkoztok, de nem látom, hogy értenétek, mi a közpénz, a közérdek egy demokráciában és mi a magánérdek, meg a magánpénz.. De hogy is lehetne érteni, mikor MO arról híres, hogy a közpénz egyszer csak eltűnik...


öö.. még a független (jó vicc) magyar szevek is sorra osztják most a választás után !! a bírságokat, a médiának.

pár milliót csak elvégre a Főnöknek kelelne kifizetnie...

pld..

Az MSZP-s Harangozó Tamás szándékos jogsértés miatt bepanaszolta a Nemzeti Választási Bizottságnál a TV2-t, amiért a műsorvezetői egyértelműen Orbán Viktor mellett kiállva buzdítottak szavazásra.




A kérdésben a testület kedd délutáni ülésén döntött, és a hvg.hu szerint végül a maximális bírság felét, 3,45 millió forint bírságot szabtak ki. A lap szerint 11-8 arányban született döntés, vagyis 8 tag szerint rendben volt a kampányvideó.

A Tv2 a döntés szerint egyértelműen megsértette a médiatörvényt, ami kimondja: a hírműsorban „műsorvezetőként, hírolvasóként, tudósítóként rendszeresen közreműködő munkatárs” politikai hírhez nem fűzhet „véleményt, értékelő magyarázatot”.

A Tényekben először ismert emberek (Pataki Attila, Böde Dániel és Sasvári Sándor) mondták el, miért szavaznak a Fideszre, majd a műsorvezetőkkel készült, interneten is terjesztett videóból vágtak be részleteket. Egy „szakértő” is megszólalt, aki szerint teljesen rendben van, hogy a voksolás előtt „ismert személyiségek” mondják el, kire szavaznak. „Sokan azt is elmondták, miért ne szavazzon senki a Jobbikra” – konferálta fel a videót Andor Éva.
de találsz még ilyet, nem egyet.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 113
16 508
113
Ja értem. Ez kb. le is írja az egész NER-t.
Ez aztán a fasza együttműködés.
Meg nemzeti.

Jajj Molni, nehogy itten már triggerelődj amiatt, hogy rávilágítottam, hogy azért mert te szeretnél állami dellából finanszírozni a saját költséges hobbijaidat, mert különben turbóhiszti lesz, az senkit sem fog meghatni így országosan. Tettél érte valamit hogy kapjál állami sporttámogatást? Hadd találjam ki, a válasz az lesz hogy NEM. Van egy rossz hírem - sem az állami della, sem a kitüntetett figyelem nem jár neked alanyi jogon. Ahogyan senkinek sem. Fura, de én nem várom el valamiért az államtól, hogy a saját hobbijaimat fizesse helyettem.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A stadionokra írtam is, hogy talán azt még jogos is pénsszórásnak hívni. Na bumm, elment rá 8 év alatt vagy 200 milliárd forint.

Térjünk is át Paksra. Mindegyik párt lemondta volna a szerződést (saját elmondásuk szerint).
Azért gondoljunk már bele, hogy milyen fontos beruházás az az országnak. 4000 milliárd forint. Az eddigi történelmünk folyamán a legnagyobb és legfontosabb beruházás. 21-dik századot élünk, az áram az egyik legfontosabb dolog az életünkben. Ha az nincs, semmi sincs, vagy ha drága, akkor hatalmas hátrányba kerül az ipar.
Na az ellenzék ezt mondta volna le. A bulgárok is lemondták a szerződést, nem követtem a híreket, hogy mi lett belőle, de utoljára azt olvastam, hogy 600 millió euró kártérítést kell kifizessenek a Roszatomnak. Gondolom mi sem úsznánk meg ennél olcsóbban.
Na de csak ezután jönne az igazi katasztrófa. Miből lenne ezentúl az áramunk? Ha telerakjuk az országot szélerőművekkel, akkor sem lenne elég a fogyasztáunkra.
Teleraknánk naperőművel az országot, éjjel meg reménykednénk, hogy tudunk valamelyik szomszédtól venni?
Esetleg évi 2-3 milliárd euróból vennénk a gázt az oroszoktól és gázerőművekkel megtermelnénk?
A németek erőlködése a zöldenergiával jól mutatja, hogy az nem járható út. Még nekik sem, pedig van szeles tengerpartjuk.
Na ezek után ha valamelyik ellenzék került volna kormányra, ha egy fillért nem lopnak el, már ezzel a Paksos húzásukkal több kárt okoztak volna az országnak, mint amennyit a Fidesz okozott 12 év alatt és amennyit még fog a jövőben.


Azért ennyire nem látom rossznak a helyzetet. De nem kívánok tovább munkaidőben vitatkozni, talán majd csak este, mert ezt nekem senki sem fizeti ki... Nem órabérben, hanem inkább teljesítmény arányosan díjaznak. Annyit még írok, a Paksi dolgot -lásd valamelyik tegnapi komentemet- lehetett volna már évek óta olyan profin kommunikálni, mint ahogy a választást. Celebra írta, jó Göebbelsi" munka volt.. Nem tették...mikor megtehették volna. Tudod mit, járjátok együtt az életeteket, majd néha irkálok valamit, ha lesz kedvem, de a rendszeres kommentelést egyenlőre befejeztem. Azért, mert akik itt írnak, farizeusok. Nem vitatkozni érvelni akarnak, nem tanulni a múltból, hanem újabb és újabb önigazoló érveket keresni....
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A stadionokra írtam is, hogy talán azt még jogos is pénsszórásnak hívni. Na bumm, elment rá 8 év alatt vagy 200 milliárd forint.

Térjünk is át Paksra. Mindegyik párt lemondta volna a szerződést (saját elmondásuk szerint).
Azért gondoljunk már bele, hogy milyen fontos beruházás az az országnak. 4000 milliárd forint. Az eddigi történelmünk folyamán a legnagyobb és legfontosabb beruházás. 21-dik századot élünk, az áram az egyik legfontosabb dolog az életünkben. Ha az nincs, semmi sincs, vagy ha drága, akkor hatalmas hátrányba kerül az ipar.
Na az ellenzék ezt mondta volna le. A bulgárok is lemondták a szerződést, nem követtem a híreket, hogy mi lett belőle, de utoljára azt olvastam, hogy 600 millió euró kártérítést kell kifizessenek a Roszatomnak. Gondolom mi sem úsznánk meg ennél olcsóbban.
Na de csak ezután jönne az igazi katasztrófa. Miből lenne ezentúl az áramunk? Ha telerakjuk az országot szélerőművekkel, akkor sem lenne elég a fogyasztáunkra.
Teleraknánk naperőművel az országot, éjjel meg reménykednénk, hogy tudunk valamelyik szomszédtól venni?
Esetleg évi 2-3 milliárd euróból vennénk a gázt az oroszoktól és gázerőművekkel megtermelnénk?
A németek erőlködése a zöldenergiával jól mutatja, hogy az nem járható út. Még nekik sem, pedig van szeles tengerpartjuk.
Na ezek után ha valamelyik ellenzék került volna kormányra, ha egy fillért nem lopnak el, már ezzel a Paksos húzásukkal több kárt okoztak volna az országnak, mint amennyit a Fidesz okozott 12 év alatt és amennyit még fog a jövőben.

Még ehhez annyit hozzátennék, hogy az ellenzék Pakshoz való hozzáállása nagyon jól bizonyítja azt is, hogy nem csak műszaki dolgokhoz, de a gazdasághoz sem értenek.
Szóval én azt még el is tudom fogadni, hogy az újonnan alakult LMP vagy Momentum tényleg a jófiúk gyülekezete és nem lopnának semmit, csakhogy egy ország gazdaságának épp eleget lehet ártani a hozzá nem értéssel is, és mégcsak nem is kell ahhoz rossz szándék sem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egyrészt, ha nem tudnád, Kapolyi 2014-ben már meghalt.
Tudom, de ez a tényektől független. A 90-es évekről beszélek. Az ötmilliárd akkori értéken azért elég penge.
De hogy ha böngészed az üzleti élet híreit, láthatod, hogy az mszp-közelinek mondottak ugyanúgy bizniszelnek a fidesz-közelivel és fordítva.
Ez nem a mi asztalunk, ilyen a kapitalizmus - amit akartunk - még akkor is ha valaki aki ebben nem részes, azt mondja, hogy politikai kapcsolatokkal ezt ő is megcsinálja - de azért tegye fel a kérdést, hogy a gyomra megvan-e hozzá ?
A másik pedig, hogy kopasz valaggal jöttünk a világra és úgy is távozunk.
Nekem tutira nem hiányozna, szeretek nyugalomban élni, lenni, az életnek vannak fontosabb aspektusai is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Gazdaságilag Paks nagyon rossz üzlet: a magyar adófizetők fizetik. Paks akkor lenne jó üzlet nekünk, ha privatizálnák és az új blokkok magántőkéből épülnének!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért ennyire nem látom rossznak a helyzetet. De nem kívánok tovább munkaidőben vitatkozni, talán majd csak este, mert ezt nekem senki sem fizeti ki... Nem órabérben, hanem inkább teljesítmény arányosan díjaznak. Annyit még írok, a Paksi dolgot -lásd valamelyik tegnapi komentemet- lehetett volna már évek óta olyan profin kommunikálni, mint ahogy a választást. Celebra írta, jó Göebbelsi" munka volt.. Nem tették...mikor megtehették volna. Tudod mit, járjátok együtt az életeteket, majd néha irkálok valamit, ha lesz kedvem, de a rendszeres kommentelést egyenlőre befejeztem. Azért, mert akik itt írnak, farizeusok. Nem vitatkozni érvelni akarnak, nem tanulni a múltból, hanem újabb és újabb önigazoló érveket keresni....


UI.: úgy látom és a magam részéról befejezem a rendszeres kommentelést, hogy itt az OV hívők fordítva ülnek a lovon és így értelmetlen velük minden kidobott perc. Általában az ember úgy vizsgálódik, hogy begyújti a tényeket és levonja a konzekvenciát. Ezzel szemben itt az OV hívők eleve levonták már a következtetést és a saját igazolásukra csak kiragadnak egy-egy érvet, ráadásul elég sután. Sajnos nekem elegem lett, kiszállok. Majd akkor írok, ha lesz kedvem. 2018-at meg ne feledjétek. Elértük békében, hogy hadiállapot legyen a társadalmunkon belül. elegem lett bból, hogy mások felelőtlenül nyilatkozgassanak úgy, hogy töltik a lapokat, de semmi átgondolt értelmes szöveget nem nyomnak... No comment...
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 113
16 508
113
Az a baj hogy a privatizáció szó itt Magyarországon csak az állami/nemzeti vagyon szétlopásával meg elherdálással szinonim a tapasztalatok szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Becsületesen dolgoznak, munkahelyen, az otthoni kertben, az egyetlen szórakozásuk a TV. És mivel tudjuk mi folyik ki onnan, ezek a nem autonóm emberek beszívják a jól felépített hülyeségeket is. Egy normális politikai párt azért kedvezni próbál a választóinak. Előre borítékolom, hogy a jövő évi önkormányzati választások meg karácsony előtti Erzsébet utalványon kívül semmit sem fognak kapni. Eddig sem kaptak, és olyanok választották nmeg a F@SZ-t, akiknem voltak a kormányzásuk haszonélvezői. Ezeknek az embereknek az a személyes tragédiája, hogy a következő 4 évben sem fognak többet kapni. A helyzetüknél fogva hátrányos, sérülékeny emberek, akiket egyszerűen jól kihasználtak.
Azért el ne felejtsd, hogy pont ezek a vidéki szegényemberek a baloldaltól még ennyit se kaptak!! Csak jól hangzó, harsány ígéretet, hogy "Nem lesz gázáremelés!!!" - aztán mégis lett. ÖTSZÖR!!! Életük egyik tragédiájának (köztük apámnak-anyámnak) ez bőven elég volt, talán nem is a mértéke, hanem az hogy simán a szemükbe hazudtak ők meg elhitték!! És ez a "baloldal" ma is ott csúfította és osztotta meg az ellenzék sorait, mindenki tudta hogy ha rájuk nem szavaznak (márpedig sokan nem voltak erre hajlandók), akkor győzni fog a Fidesz. A szavazatát elvesztegetni meg senki nem szereti. Szóval amíg Kígyózó Ferike ott illegeti magát az egyik csapat élén (nem tudom mit kap a Fidesztől hogy maradjon ott, de gyanús), és/vagy valami radikális változás nem történik a pártok struktúrájában, addig nem kell szeretni de ez van ...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
LMP vagy Momentum tényleg a jófiúk gyülekezete és nem lopnának semmit,
Mese habbal szerintem.
Először is a politikusok mögött gazdasági érdekkörök állnak, nem maga a képviselő. Ők viszont igen erőteljesen igényelnék az állami megbízásokat.
És persze elég hihetetlen hogy a fenti érték nélküli társaság valamiféle önkorlátozásba kezdene hatalomba kerülése esetén.
Ezek a korosztályok már úgy nőttek fel, hogy a pénz, a vagyon az atyaúristen, semmi nem számít.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Blitz, sajnos, mivel ez a téma előjött már sokakkal, nézd meg a like-okat, kikre gondolok, neked válaszolok, de nekik is szánom. Bár azt hiszem, ha minden F@SZ-es a te szinteden kommentelne, a HTKA felterjeszthető lenne NOBEL békedíjra. De enyhén szólva a Te érveid is elég suták most. Meg kéne különbözetetni köztévét, meg kereskedelmi TV-t. A kereskedelmi TV-k műsorpolitikáját nem az állam állítja össze és nem az finanszírozza. Ha nekem lenne rá kedvem és pénzem, indíthatnék olyan TV-t, ami azt propagálná, hogy a föld lapos... Viszont a köztévék és a közpénzből finanszírozott TV-ék, bármit is állítotok, de az elmúlt 8 évben semmilyen másságot nem engedtek a képernyőre, pedig az a mostani választások alapján is látszik, hogy több, mint 40 %-a az embereknek nem osztotta a F@SZ faszságait. Te jónak látod azt, hogy az országos listát állító pártok csak 5 percet kaphattak a köztévénen? Amit persze a nem kormánypárti szavazók is finanszíroznak????? A köztévét a F@SZ ledegradálta párttévévé.. De nem tudom ezt Ti miért nem létjátok? Ha itt demokrácia lenne, akkor arányosan kellett volna a pártokban a köztévében szerepelni. Erre mondhatod, ennyit biztosít számukra a jog. Persze az, amit a F@SZ a 2/3-a mellett megváltozatott.... Azt hiszem, csak vagdalkoztok, de nem látom, hogy értenétek, mi a közpénz, a közérdek egy demokráciában és mi a magánérdek, meg a magánpénz.. De hogy is lehetne érteni, mikor MO arról híres, hogy a közpénz egyszer csak eltűnik...

Én értem, hogy mi a problémád, viszont nem hiszem azt, hogy ez a köztévés dolog valódi probléma, vagy, hogy ez érdemben befolyásolta volna a választásokat.
Az emberek messze nem csak a tv-ből tájékozódnak, sőt, talán már a facebook is átvette a helyét. Nem hinném, hogy az ország fele azért szavazott a fideszre, mert m1-es híreket néz. Sokkal inkább azok miatt szavazott, amiket a saját életében megtapasztalt.
Az országban mindenhol több tucatnyi tv csatorna nézhető, ezek közül csak néhány, ami a kormányé vagy kormányközeli, túlnyomó része meg semleges vagy ellenzéki. A tv2 pl. kormányközeli, de amennyit én nézem (nagyon keveset) nem vettem észre, hogy több politikát nyomnának benne, mint pl. az rtl-en, vagy hírtv-n.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért el ne felejtsd, hogy pont ezek a vidéki szegényemberek a baloldaltól még ennyit se kaptak!! Csak jól hangzó, harsány ígéretet, hogy "Nem lesz gázáremelés!!!" - aztán mégis lett. ÖTSZÖR!!! Életük egyik tragédiájának (köztük apámnak-anyámnak) ez bőven elég volt, talán nem is a mértéke, hanem az hogy simán a szemükbe hazudtak ők meg elhitték!! És ez a "baloldal" ma is ott csúfította és osztotta meg az ellenzék sorait, mindenki tudta hogy ha rájuk nem szavaznak (márpedig sokan nem voltak erre hajlandók), akkor győzni fog a Fidesz. A szavazatát elvesztegetni meg senki nem szereti. Szóval amíg Kígyózó Ferike ott illegeti magát az egyik csapat élén (nem tudom mit kap a Fidesztől hogy maradjon ott, de gyanús), és/vagy valami radikális változás nem történik a pártok struktúrájában, addig nem kell szeretni de ez van ...


EMEL, neked csak azért válaszolok még, mert normális kommenteket szoktál írni. Ez a 3 napja ment kommeneső tőlem indult, én írtam meg a vita indítót. Ebben leírtam, hogy a társadalom alsó fele számára a kiemelkedés a Kádár korszakban volt utoljára meg. Azóta, a rendszerváltás óta senki, sem az EU, sem az aktuális kormányok nem tettek semmi lényegeset az alul levők kiemelésének a biztosításáért. Azért jobban örültem volna, ha követed a komment folyamot és nem most találod fel azt, amivel indítottam. De a helyzet abszurduma az, hogy én emeltem fel a szavam itt, a társadalom alsó fele érdekében, akiket látom az utóbbi majdnem 30 évben mind anyagilag, mind erkölcsileg kisemmiztak. Nem többek puszta eszköznél. De talán elhiszitek, ha mondom, én nem tartozom közéjük, tehetnék rájuk nagy ívbe, mert én más körökben mozgok. de basszus az én családom anyai ágon már akkor értelmiségi volt MO-n, amikor az itt lévők, meg a politikusaink felmenői napszáma jártak...És fogok is tenni... Mindenki egye meg amit főzött. MO a két VH között is elvesztette a tehetséges embereket a társadalom számára, ez most sincsen másként.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 252
113
Gazdaságilag Paks nagyon rossz üzlet: a magyar adófizetők fizetik. Paks akkor lenne jó üzlet nekünk, ha privatizálnák és az új blokkok magántőkéből épülnének!
Mondjuk Pénztáros Lőrincéből, mert tutira ő nyerné a kiírást! Akkor elnéptelenedne az ország! Lőrinc barát lenne az első távozó, közvetlenül indítás előtt!
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 774
17 902
113
UI.: úgy látom és a magam részéról befejezem a rendszeres kommentelést, hogy itt az OV hívők fordítva ülnek a lovon és így értelmetlen velük minden kidobott perc. Általában az ember úgy vizsgálódik, hogy begyújti a tényeket és levonja a konzekvenciát. Ezzel szemben itt az OV hívők eleve levonták már a következtetést és a saját igazolásukra csak kiragadnak egy-egy érvet, ráadásul elég sután. Sajnos nekem elegem lett, kiszállok. Majd akkor írok, ha lesz kedvem. 2018-at meg ne feledjétek. Elértük békében, hogy hadiállapot legyen a társadalmunkon belül. elegem lett bból, hogy mások felelőtlenül nyilatkozgassanak úgy, hogy töltik a lapokat, de semmi átgondolt értelmes szöveget nem nyomnak... No comment...
Messzirōl csak annyit mondhatok, hogy dolgozz az egisztenciádon tovább, sáfárkodj jól a pénzzel, majd vonulj el egy olyan helyre, ahol a már nem csap ki a bilibōl a víz. Próbáltam a németek szemét is felnyitni, de nem.

Ezért most a kedvenc olvasmányom a német adójog... Ha az intellektusra nincs szüksége a közösségnek, semmi gond. Ezt az energiát lehet másra is fordítani - pl. megteremteni az alapjait annak, hogyan függetlenítsd magad az aktuális társadalomtól/vezetéstōl a legnagyobb mértékben.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
hmm a lemondta volna Paksot....
A Kétfarkúak nyerek volna, ők is visszaszívták volna az ingyen sört.
Ez a lemondom volna dolog addig tartott volan, míg ki nem derül, nekik kell állni a cehhet, vagy odabaszni a választóik elé az új villanydíjakat.

Ezért is volt ostobaság a rengeteg más lehetőség helyett ezzel kampányolni, főleg mikor a saját célzott választórétegük nem a migráncsoktól retttegő vidéki kétbites, hanem olyanok, aki márt hallottak a német zöldenergia terv pofára eséséről... sokat elmond azért a jóemberekről hogy ezzel kampányoltak, és nem mondjuk a szerződés szigorú pénzügyi elelnőrzéséről..

Na ezt mondom. Ha még a saját kampányuk megszervezéséhez sem értenek, akkor hogyan várható el tőlük, hogy egy ország vezetéséhez értsenek?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egyrészt, ha nem tudnád, Kapolyi 2014-ben már meghalt. Másrészt, meg Mészáros és a többi NER lovag ma működik. És amilyen ütemben Ők eddig szereztek, ahhoz képest bármelyik korabeli pártfunkci lopása csak aprópénz. Természetesen az is zavar, de az meg pláne, hogy 2022-ig még biztosan ugyanaz történik... Az meg azt jelenti, hogy tovább megyünk a megkezdett, no nem lenini, hanem F@sz-es és OV-s úton.

Régebben sokat hallottam a rendszerváltás környékén Kaszópusztáról, az ottani luxusról, amit a párt (MSZMP) és Czinege ott megvalósított. Amikor az oda vezető utak a rendszerváltás után megnyíltak, és saját szememmel láttam mi volt ott, akkor azt mondtam, ez nem lopás, inkább állampénzen építenék 5-ször jobbat a vezetőinknek. A Kádár-villa dettó. Egy kisvárosi jobb családi ház magasabb színvonalú volt mindegyiknél a rendszerváltás utáni időkben. Voltál ott, amiről beszélek, vagy csak hallottál róla?
Aha, lehet. És az általa "jogosan privatizált" állami vagyon talán visszaszállt az államra, vagy esetleg örökölték az örökösök és köszönik szépen, továbbra is nekik csengeti a hasznot és és elég jól elvannak belőle?!!
 
Status
Not open for further replies.