[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 395
113
Es a legfontosabb nem szabad hitelt felvenni. Inkabb legyen ketevvel kesobb meg az a valami amit szeretnek mint 5 ev mulva se legyen az enyem tobbszoros aron a hitel miatt. Mert ameg ki nincs fizetve a hitel az csak illuzio hogy a felvevo tulajdona.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and phaidros
T

torsen

Guest
Nagyon szívesen felvázolom neked egy csekély összeg ellenében, de mondjuk kezdetnek mi lenne, ha csinálnál mondjuk egy sportegyesületet, lenne valami sporteredmény, amit érdemes támogatni, ne adj isten (ha már ennyire tudatos adófizető állampolgár vagy és a pénzedért állami szolgáltatást vársz), bebattyognál a helyi önkorihoz, kormányhivatalhoz, ahol majd több-kevesebb készséggel elmondják neked, hogy mik a sporttámogatás elnyerésének pályázati feltételei...?

Nem akarok állást foglalni többet a "kantin Magyarországos" belpol vitákban,mert meddő ez az egész. Csak ehhez a hozzászóláshoz írnék valamit...tényeket,nem vélemyényt.

VAN sportegyesületünk, egy baráti körként indult,de kinőtte magát. Idén lesz 25 éves. Amióta létezik 3 forrásból gazdálkodunk:
1. A saját zsebünk. Ez a legnagyobb tétel kezdetektől
2. A saját és barátaink adójának 1%-a, amióta csak igénybe vehetjük ezt a forrást.
3. Pályázatok, főként a Wesselényi. Minden évben kaptunk kisebb-nagyobb (értsd 100e-300eFt) támogatást, egészen 2011-ig...mindig benne vagyunk a sorban, de mindig annyira hátul,hogy nem kerül ránk a sor. Igaz a profilunk sem látványsportág. MINDEN feltételnek megfelelünk. Utánpótlástól az ötvenes korosztályig vannak sportolóink. Eredményeink is vannak és nem kevesebb mint 2011 előtt.

Természetesen nem látok bele semmilyen összefüggést
 
T

torsen

Guest
Es a legfontosabb nem szabad hitelt felvenni. Inkabb legyen ketevvel kesobb meg az a valami amit szeretnek mint 5 ev mulva se legyen az enyem tobbszoros aron a hitel miatt. Mert ameg ki nincs fizetve a hitel az csak illuzio hogy a felvevo tulajdona.

És ha a hitelből vett termelőeszköz a kamat többszörösét hozza vissza? (nyilván nem kokainra veszek fel hitelt)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 395
113
Van aki szerint megeri. En hitelt meg sohasem vettem fel. Az en mondhatni taktikam az volt hogy jo lett volna egy traktor a foldhoz erdocskehez stb. Epp nem volt ra annyim hogy ujat vegyek hitelre vettem inkabb egy robit ra egy evre a robit japo kistraktorra csereltem. Megjegyzem nem foldmuvelessel foglalkozom elsorba csak ha mar van nem hagyom parlagon. /a japo kistraktorral mar deszkat is vagok a sajat fambol./ de ez se fo profil.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 395
113
* hitrlre nem vettem. /mar megint nem figyelek oda most epp nyulat paroztatok meg a kicsiket rendezem./
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha jól értem a tanmese lényegét, a nyájas állampolgár számára tehát a választás lehetősége két korrupt figura között adott, de a kettő közül az egyik az ég világon semmi hasznosat nem csinál, helyette az ideológiai nyálverés megy ezerrel egy elképzelt valóságban.

Csodálkozik is nagy szemekkel, hogy miért van az megint, hogy a nyájas állampolgár ezt a felfoghatatlanul magas teljesítményt miért nem akarja visszatapsolni. De mivel a nyájas állampolgárt alapvetően mérhetetlenül le is nézi, ezért nem is tanul a visszajelzésből és ugyanazt a sokszor kudarcot vallott hülyeséget próbálja újra és újra.


UI. talán néhány ember, kb. Molni meg Ozy észre tudja venni, hogy nem link faszi vagyok és igen , van teljesítményem, amit letettem az asztalra. Ha nem lenne miből élnék ezen kurzus alatt, ha nem a szaktudásomból? De látom nem tudjátok mit jelent a lopás, illetve mit jelent az, hogy közpénzt veszek fel érdemtelenül... Én egyiket sem csináltam, de gondoltam is, valami ilyesmi kommentek fognak jönni. Ennyire érett és értelmes a társadalom. Én, amit -extraként- a két napos (hétfő, kedd) kommentekért kapok, az magánpénzből kapom, nem állami forrásból. de hát tudjuk, hogy a pénzt valahonnan összeszedik a magánosítás előtt, hát azért írtam, hogy tőletek. Egyébként nézzétek a jó oldalát a dolgoknak. A mai napra nem kértem egy fillért sem, meg a vasárnapi kommenteléseimet sem fizettettem ki. Ez azt hiszem abszólút korrekt. Mevel ma 4 óta dolgoztam és befejeztem a napi penzumot, most írogathatok, van időm rá...

UI. meg nézzétek azt, én voltam itt az első, aki kimondta itt, hogy fizették a kommentjeimet... Persze sánta hasonlat, mert aki fizeti, az nem tudja, hogy a cehhben ez is benne van. Egyébként országos hírű vállalkozó, sokszoros tíz milliárdos. Neki ez aprópénz...De ne feledjétek: itt a neten pont MATRÓZ KOMMANDÓ buktatott le tegnap. Itt mindenki szebb, képzettebb, gazdagabb, mint a való világban, mert ez mégiscsak a virtualitás...Egyébként azért is írtam le korábban, nekem mindegy, hogy mi van (jelenleg). Kb. 26 év, de ha egyszer megfordulna velem a világ, elmegyek az északi tengerre. Nektek próbáltam pofázni, kevésbé szerencséseknek, hogy hogy működnek a dolgok. Hát pfujoltatok. Aztán meg azért pfujoltatok, mert egy félistenetek állja a kétnapos kommenesőm díját! Hát nektek semmi sem jó...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nálam egyszerű:
- nem teszem azt másokkal, amit nem szeretnék, hogy velem tegyenek
- senkinek sem mondok olyat, amit nem szeretnék egy börtönzuhanyzóban visszahallani
- nem attól vagyok magyar, mert Magyaroszágon élek
- hiszek benne, hogy a tudás és szorgalom által elérhetem a kitűzött céljaimat
- nálam az igen igen, a nem nem
- nem ígérek olyat, amit nem tudok megtenni
- nem költöm el a még meg sem lévō pénzt
- pénzügyi terv nélkül vak és süket hangya vagy egy munkagépekkel teli építkezésen
- alapjáraton senki sem érdekel, ha szóba állok veled, akkor az azért van, mert érdekesnek tartalak
- a viselkedés alapján szelektálok, nem születési jegyek alapján
- ha ez a társadalom antiszociálisnak tart, akkor ezért nem haragszom meg

Nagyjából ennyi


OZY, végül kiderúl rólad is, hogy idealista vagy? Néhány hete erre nem is gondoltam volna... De örülök, hogy így virtuálisan egy kicsit rád (is) pillanthattam...
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amikor épp átbaszol valakit százezer forinttal, de persze erről is a NER tehet, mert ezt is sikerült magadnak megideologizálni.


UI.: meghagyom neked a történet szabad olvasatát és értelmezését. Erre sem került volna sor, ha vasárnap nem nyeri túl magát a F@SZ. De sor került rá. De miért lenne átbaszás, mikor megkérdezték mennyivel tartoznak.? Szerintem mondhattam volna másfélszer annyit is, az se verte volna ki a biztosítékot... De nem volt hozzá pofám. De tény, ezt a két napot hozzávettemm... Tudod, nélkületek ez a projekt sem jött volna össze... Egyébiránt vidéken, ahol nagyon, de nagyon túlnyerte magát a barátaitok is kaptam munkát úgy, hogy egy telefont sem eresztettem meg. Mert az eddigi mun káim azok, amik predesztinálnak a további megrendelésekre. Egész életemben nem csináltam mást, mint energiahatékony beruházásokat. De nekem az sem rossz, ha mások elbasznak valamit és egy csili-vili sokmilliárdos szarság belsejében 50 éves technika lapul. Nekem ezek helyrehozása is munkát jelent. Mert igazi pénzt tudok az üzemeltetés során megspórolni cégeknek, önkormányzatoknak. Ez utóbbiak FIDESZ-esek. Bár politikailag nem értek egyet velük, de 70 %-ban nekik solgozom...(Bár már volt Botka is a megbízóm, de a Vámház krt-i vásárcsarnok -2. szinti felújítását is én terveztem. De dolgoztam oroszoknak a Balaton mellett tokhal telepet tervezve, úgyhogy ismerem a magyarok és a "ruszkik" közötti mentalitás különbséget. Egyébiránt nekem azok a ruszkik, akikkel kapcsolatba kerültem, nagyon szimpatikusak voltak. Azt mondták, ez a probléma, ennyi pénzük van a megoldására, meg tudom-e csinálni? Emellett azzal ösztönöztek, hogyha spórolok nekik a kivitelezés során úgy, hogy elérik olcsóbban a célt, akkor a megtakarítás 10 %-át sikerdíjként megkapom. Hát magyar megrendelő ilyet még nem mondott, előtte kb. 10 éve egy gazdag -fémhulladékos- cigány adott nekem jelentósebb borravalót...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Aham. Ezek szerint aki itt kommentel éppen nem dolgozik sehol...


Ja, ez nekem is szöget ütött a fejemben. De bennünk van a hiba, mert megmondták ferntről, csak az nem dolgozik ma MO-n, aki nem akar. Különben teljes a foglalkoztatottság...Ezek szerint mégis van egy léhűtő banda, aki kétkezi munka helyett koktélokat iszogatva kommentelget itt. Jól megy nekünk tényleg. Meggyőztetek, négy év múlva én is a F@SZ-ra fogok szavazni, mert énnekem még azért nem jut Don Perignon, meg kell elégednem szigorúan 14 óra után a száraz Szovjetszkoje Igrisztoje-val...

UI.: van valakinek tapasztalata ezzel a márkával? Kérem ossza meg!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amikor épp átbaszol valakit százezer forinttal, de persze erről is a NER tehet, mert ezt is sikerült magadnak megideologizálni.


Nem én baszok át bárkit, hanem titeket a rendszer...Meg nem is engem basznak át, mert nem voltak és most sincsenek illúzióim a rendszerrel kapcsolatosan...Remélem elég világos és egyértelmű voltam...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ja, ! Rákérdeztem, a zegi kórház, a légvezeték szennyeződéses sztori stimmt, anno még a megyei lap is írt róla.
Oké.
Nem szpg hanem en tamaskodtam. Cerebra hozta a negativ hirt, de csak szpg tisztazta, hogy az egy regi, elcseszett projekt eredmenye volt.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem én baszok át bárkit, hanem titeket a rendszer...Meg nem is engem basznak át, mert nem voltak és most sincsenek illúzióim a rendszerrel kapcsolatosan...Remélem elég világos és egyértelmű voltam...


UI.: igazán azt sajnálom, hogy úgy b..nak át benneteket, hogy azt hiszitek, ez valamilyen magasabb cél érdekében történt, és a többségnek még anyagilag meg sem éri... Igazán ez a szí...ás, nem a hókuszpókusz a jobb meg a baloldalról, meg a nemzetről...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem én hoztam a hirt.Idézni csak pontossan és szépen.


Mivel 26 év alatt MO minden megyéjében és BP-én is terveztem nagyberuházásokat, köztük a Magyar Közlönyben megjelent kiemelt projekteket, ezért nagy esélyem lenne arra, hogy az elmúlt évekből bármelyik megyéből felidézzek valami hasonlót... Csak kérdezzetek, de el kell mennem a boltba, mert ma még nem vettem két üveg pezsgőt, csak egyet...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
"A médiában globálisan más sem szerepel csak a liberális megbélyegzés.Amíg a történelemkönyvekben az van leírva ami még most is olvasható bármelyikben addig semmi jogod a másik oldalt kritizálni."
A történelemkönyveket is ő írta? Miért lenne köteles a többség elfogadni és eltűrni a folyamatos hazudozást?
Senki nem említette a kereszténységet.
"Ez egyéni ízlés dolga is egy bizonyos pontig."
Egy közösséget irányító erkölcsi elvrendszer nem szabadon választott gyakorlat.
Kodifikált, vagy kodifikálatlan szokásjog amit mindenkinek illene betartani ha tetszik ha nem.


Ezt a SZIRIUSZON táplálták a fejedbe, amikor az UFO-k elvittek???
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
UI.: igazán azt sajnálom, hogy úgy b..nak át benneteket, hogy azt hiszitek, ez valamilyen magasabb cél érdekében történt, és a többségnek még anyagilag meg sem éri... Igazán ez a szí...ás, nem a hókuszpókusz a jobb meg a baloldalról, meg a nemzetről...

Szerintem senki, vagy legalábbis az emberek igen jelentős része nem hisz az "átbaszás" mentes világban. Úgyhogy nem vagy orákulum, nem mondtál semmi tutit. Senki nem hiszi, hogy a jelenlegi rendszer "lovagjai" ne lopnának. De legtöbb ember tisztában van azzal, hogy a másik rendszer európai értékrendet, szabadelvűséget, zöldséget, meg ki tudja mit hirdetői ugyan úgy fognak lopni, hisz már ment is, megy is a tarhálás, Juhásztól a HVG-n át a különféle zugblogokig -ez meg pont az emberek jóhiszeműségével való visszaélés, "a magasabb cél érdekében" ahogy írtad. De ezen, mármint a lopáson kívül is vannak olyan helyi vagy országos érdekek (igen, sokszor félelmek is -mindkét oldalon, hol a migránstól, hol meg a diktatúrától) meg eredmények, amik alapján az ember adott időszakban választ.
 
Status
Not open for further replies.