[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Antiszemita kártya: (magánvélemény következik)
- unom ezeket a parafràzisokat. Amit X mond azért rossz, mert X zsidó, Y meg azért nem tényezō, mert ō meg antiszemita. Az az óvodás szint, csak sajnos mindkét jelzōt az évek alapján megtöltötték valamifajta jelentéssel - holott ez ugyanolyan, mint a kísérlet a majmokkal. Van 4 majom a ketrecben megy egy létra. Ha az egyik felmászik, akkor a többit leöntik hideg vízzel. Egy idō után ha valamelyik fel akar menni a létrán, akkor a többiek megverik. Ezután a tudósok elkezdik lecserélni a majmokat, 3 "régi" 1 új. Most már az új majom is fel akar menni a létrán, a többi megveri. Neki nincs élménye a hidegvízrōl, csak a verésrōl. A végül csak "új" majmok vannak, de a létráért verés jár.

Ezekkel a jelzōkkel ugyanez van. Ezek a nemtelen karaktergyilkosságokhoz kell. Nem az az antiszemita, aki annak vallja magát, hanem akirōl ezt állítják. Vigyél el bármilyen vitàt egy genderistàval a tények irányába, hopp, már jön is a jelzō. Kurva kényelmes ezeket használni, mert a beszélgetés így már csak a jelzōvel felragasztott egyén bizonyítási kísérlete lesz. Ez a mi sarunk, hogy ezt hagytuk. Ezért vannak művészek megbélyegezve politikai hitvallás alapján. Levon művészetébōl mondjuk egy írónak csupán az, hogy a kommancs párt oszlopos tagja volt!? Knut Hamsum pária, mert a náci nézetekkel szimpatizált, de Gorkij-al semmi gond. Mindkettō egyetemes művész. Wagner azután van megítélve, hogy Hitler szeretette - a műve keletkezése után jó pár évvel, mikõzben Che-t valami romantikus millō lengi körbe. Wass Albert "az ordas eszmék hirdetōje", de Spiró totál szalonképes. Ezek pont azért vannak - lehetnek, mert sikerült a gondolkodást minden oldalnak skatulyák meg jelzōk visszaböfögésére redukálni.

Szemben amikor jön a náczikozás, zsidózás, stb. pont azt mutatja, hogy az illetō a vitaszintemtōl messze van, olyan, mint galambbal sakkozni.

Magánvélemény vége

Miben van nálam a bizonyítási teher?
"Ez a mi sarunk, hogy ezt hagytuk."
Nem -tuk, -tátok. Kikérem magamnak ezt a laza többesszámot. A médiában globálisan más sem szerepel csak a liberális megbélyegzés.
Amíg a történelemkönyvekben az van leírva ami még most is olvasható bármelyikben addig semmi jogod a másik oldalt kritizálni.
Gyakorló ateistaként megengedhetem magamnak a luxust, hogy kritizálhatok minden vallást és nem kell felfűznöm a lényemet valamely lázálom kijelölte vonalon.

Viszont ennek van egy másik oldala is. Az állam - amely elvileg deszekularizált, ne dönthessen "keresztényi" értékek alapján mondjuk se az eutanázia, se a génterápia vagy az abortusz elutasításáról helyettem.

Az meg tényleg epic, hogy a jelenlegi hatalom ennyire elōtérbe tolja a vallást, miközben szemmel láthatóan nem törik magukat a 10-bōl bizonyos parancsok betartására.

Nem valláshoz meg a szociális elvekhez kellene alakítani a kormányzást, hanem az erkölcshöz, de hát most nem ilyen idōket élünk.
Semmit nem engedhetsz meg magadnak addig amíg nem tudsz egy általánosan elfogadott magasabb rendű erkölcsi elvet felmutatni.
Milyen erkölcsi elveknek kellene irányítani az életünket?
Te vagy az új próféta akinek a tanításai elhozzák majd a megváltást?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Jajj Molni, nehogy itten már triggerelődj amiatt, hogy rávilágítottam, hogy azért mert te szeretnél állami dellából finanszírozni a saját költséges hobbijaidat, mert különben turbóhiszti lesz, az senkit sem fog meghatni így országosan. Tettél érte valamit hogy kapjál állami sporttámogatást? Hadd találjam ki, a válasz az lesz hogy NEM. Van egy rossz hírem - sem az állami della, sem a kitüntetett figyelem nem jár neked alanyi jogon. Ahogyan senkinek sem. Fura, de én nem várom el valamiért az államtól, hogy a saját hobbijaimat fizesse helyettem.
Az egy magyar futballistára eső állami támogatás mennyi is a stadionokat nézve? Ahhoz képest töredéke az, ami rám esne
.
BTW állami fennartású intizémények sportcsarnokát béreljük ki. Azok az én adómból is működnek. Akkor miért is kell kétszer fizetnem?

Kérlek vázold fel, hogy egy baráti kör hogyan pályázhat állami támogatára a fantasztikus NER-ben úgy, hogy nem focizunk...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Mac,zárd le a rovatot.Teljessen értelmetlen.Aki nem hajlandó tanulni a multból megérdemli a sorsát.Majd ha ujra fejjel lefele akasztják fell az emberek egymást az utcán,a maradék magyart meg agyonverik a cigányok,elmorzsolok egy könycseppet a szemem sarkában.És élek tovább valahol a nagyvilág szerencséssebb,vagy inkább értelmessebb részében.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
hmm a lemondta volna Paksot....
A Kétfarkúak nyerek volna, ők is visszaszívták volna az ingyen sört.
Ez a lemondom volna dolog addig tartott volan, míg ki nem derül, nekik kell állni a cehhet, vagy odabaszni a választóik elé az új villanydíjakat.

Ezért is volt ostobaság a rengeteg más lehetőség helyett ezzel kampányolni, főleg mikor a saját célzott választórétegük nem a migráncsoktól retttegő vidéki kétbites, hanem olyanok, aki márt hallottak a német zöldenergia terv pofára eséséről... sokat elmond azért a jóemberekről hogy ezzel kampányoltak, és nem mondjuk a szerződés szigorú pénzügyi elelnőrzéséről..
Senki nem kötelezte a Momentumot (tudomásom szerint) hogy Paks 2 felmondásával kampányoljanak, önként és dalolva tették ezt (hacsaknem Vityáék ezért fizették őket, mert ez nekik rohadt jól jött). A kicsit is szakemberek azért halványan sejtik hogy a delejt nem közvetlenül a villanyoszlopokon tenyésztik, így meg is volt a megfelelő hatása az "energiaprogramjuknak" ...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tudom, de ez a tényektől független. A 90-es évekről beszélek. Az ötmilliárd akkori értéken azért elég penge.
De hogy ha böngészed az üzleti élet híreit, láthatod, hogy az mszp-közelinek mondottak ugyanúgy bizniszelnek a fidesz-közelivel és fordítva.
Ez nem a mi asztalunk, ilyen a kapitalizmus - amit akartunk - még akkor is ha valaki aki ebben nem részes, azt mondja, hogy politikai kapcsolatokkal ezt ő is megcsinálja - de azért tegye fel a kérdést, hogy a gyomra megvan-e hozzá ?
A másik pedig, hogy kopasz valaggal jöttünk a világra és úgy is távozunk.
Nekem tutira nem hiányozna, szeretek nyugalomban élni, lenni, az életnek vannak fontosabb aspektusai is.


Kiegészítelek, nem ilyen a kapitalizmus. Ilyen a K-EU és a DA-i kapitalizmus. Persze nyugaton is van korrupció, de azért a nemzeti jövedelem mértzékéhez képesk kismiskák hozzánk képest. amikor USA-kokkal dolgoztam, ott 1300 USD/ nap áron az állásokat az interneten pályáztatták úgy, hogy akit végül alkalmaztak a cégvezetés személyesen meg sem hallgatta, csak a max, 1.5 oldalas önéletrajzát látták. Itt már 100 USD/nap alatt komoly korrupció megy a pénzekért. Persze ott is, de ott azért nem olyan piti szintig megy le a korrupció, mint itt. Mert azért az 1300 USD/nap díj, azért ott sem a kétkezi munkást illeti meg, sőt a Középosztály legfelső része keres ennyit ott is.

De, hogy lássátok, tanultam, két napja nem dolgoztam, csak kommenteltem, de beszéltem egy NER-es ügyfelemmel, akinek hiánypótlást kellett csinálnom egy tervhez és úgy egyeztünk meg ez külön pénzért megy. Mondtam neki, hogy két nappal többet kellet dolgoznom neki, Ö azt mondta csak küldjem a számlát, úgyhogy a tegnapi és a hétfői teljesítményem itt a HTKA-n, 100 eFt+ÁFA-ba került és az a vicc, hogy végső soron Ti fizetitek majd meg. Ez a tanulópénz azoknak, akik azt hiszik, a hatalom komolyan veszi Őket. Dehogy, a hatalom számára csak az és addig számít, míg hasznot hajt valaki nekik. Ti azt hiszitek, a szavazatért részt kaptok a hatalomból, á dehogy, viszont engem mindaddig fizetni fognak, míg elintézem az ügyes bajos dolgaikat. Hát ez a csattanó!!! Aki akul van ebben a rendszerben, az ott is marad!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Gazdaságilag Paks nagyon rossz üzlet: a magyar adófizetők fizetik. Paks akkor lenne jó üzlet nekünk, ha privatizálnák és az új blokkok magántőkéből épülnének!

Már hogy lenne rossz üzlet, amikor többszörösen visszahozza az árát, ami az államot gazdagítja? Ha privatizálnák, akkor meg 60-100 éven keresztül évi sok milliárd forintnyi tiszta profit menne ki az országból. Merthogy magyar vállalkozónak tutira nem lenne annyi pénze, hogy megvegye.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 774
17 902
113
"Ez a mi sarunk, hogy ezt hagytuk."
Nem -tuk, -tátok. Kikérem magamnak ezt a laza többesszámot. A médiában globálisan más sem szerepel csak a liberális megbélyegzés.
Amíg a történelemkönyvekben az van leírva ami még most is olvasható bármelyikben addig semmi jogod a másik oldalt kritizálni.

Semmit nem engedhetsz meg magadnak addig amíg nem tudsz egy általánosan elfogadott magasabb rendű erkölcsi elvet felmutatni.
Milyen erkölcsi elveknek kellene irányítani az életünket?
Te vagy az új próféta akinek a tanításai elhozzák majd a megváltást?
Nálam egyszerű:
- nem teszem azt másokkal, amit nem szeretnék, hogy velem tegyenek
- senkinek sem mondok olyat, amit nem szeretnék egy börtönzuhanyzóban visszahallani
- nem attól vagyok magyar, mert Magyaroszágon élek
- hiszek benne, hogy a tudás és szorgalom által elérhetem a kitűzött céljaimat
- nálam az igen igen, a nem nem
- nem ígérek olyat, amit nem tudok megtenni
- nem költöm el a még meg sem lévō pénzt
- pénzügyi terv nélkül vak és süket hangya vagy egy munkagépekkel teli építkezésen
- alapjáraton senki sem érdekel, ha szóba állok veled, akkor az azért van, mert érdekesnek tartalak
- a viselkedés alapján szelektálok, nem születési jegyek alapján
- ha ez a társadalom antiszociálisnak tart, akkor ezért nem haragszom meg

Nagyjából ennyi
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ebben a részben én is csalódban bennük, de ez inkább (sajnos) tőlük is demagóg választási duma volt. Értelmesen kifarolni a dologból nem is lehetett volna.
Balázs, egy országot nem az a néhány ember irányít a kormányból hanem a gazdasági háttér birtokosai, irányítói és tízezrek akik mögöttük állnak, a nómenklatúra.
A Momentum mögött nem volt semmi de annak kilógott a lólába elé rendesen.
Ne járasd már le magad ennyire, nem vagy te ennyire buta csak most a mérgedben nem tudsz higgadtan gondolkodni.
Abban amúgy sem vagy túl jó.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 113
16 508
113
De, hogy lássátok, tanultam, két napja nem dolgoztam, csak kommenteltem, de beszéltem egy NER-es ügyfelemmel, akinek hiánypótlást kellett csinálnom egy tervhez és úgy egyeztünk meg ez külön pénzért megy. Mondtam neki, hogy két nappal többet kellet dolgoznom neki, Ö azt mondta csak küldjem a számlát, úgyhogy a tegnapi és a hétfői teljesítményem itt a HTKA-n, 100 eFt+ÁFA-ba került és az a vicc, hogy végső soron Ti fizetitek majd meg. Ez a tanulópénz azoknak, akik azt hiszik, a hatalom komolyan veszi Őket. Dehogy, a hatalom számára csak az és addig számít, míg hasznot hajt valaki nekik. Ti azt hiszitek, a szavazatért részt kaptok a hatalomból, á dehogy, viszont engem mindaddig fizetni fognak, míg elintézem az ügyes bajos dolgaikat. Hát ez a csattanó!!! Aki akul van ebben a rendszerben, az ott is marad!

Amikor épp átbaszol valakit százezer forinttal, de persze erről is a NER tehet, mert ezt is sikerült magadnak megideologizálni.
 
M

molnibalage

Guest
"Ez a mi sarunk, hogy ezt hagytuk."
Nem -tuk, -tátok. Kikérem magamnak ezt a laza többesszámot. A médiában globálisan más sem szerepel csak a liberális megbélyegzés.
Amíg a történelemkönyvekben az van leírva ami még most is olvasható bármelyikben addig semmi jogod a másik oldalt kritizálni.
Ursa barátunknak mesélj erről egy picit akitől csak röpködtek a "ti" jelzők..
Semmit nem engedhetsz meg magadnak addig amíg nem tudsz egy általánosan elfogadott magasabb rendű erkölcsi elvet felmutatni.
Ööö, mert a kereszténység szeritned az az? Keresem a kandi kamerát...
Milyen erkölcsi elveknek kellene irányítani az életünket?
Ez egyéni ízlés dolga is egy bizonyos pontig.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ursa barátunknak mesélj erről egy picit akitől csak röpködtek a "ti" jelzők..

Ööö, mert a kereszténység szeritned az az? Keresem a kandi kamerát...

Ez egyéni ízlés dolga is egy bizonyos pontig.
"A médiában globálisan más sem szerepel csak a liberális megbélyegzés.Amíg a történelemkönyvekben az van leírva ami még most is olvasható bármelyikben addig semmi jogod a másik oldalt kritizálni."
A történelemkönyveket is ő írta? Miért lenne köteles a többség elfogadni és eltűrni a folyamatos hazudozást?
Senki nem említette a kereszténységet.
"Ez egyéni ízlés dolga is egy bizonyos pontig."
Egy közösséget irányító erkölcsi elvrendszer nem szabadon választott gyakorlat.
Kodifikált, vagy kodifikálatlan szokásjog amit mindenkinek illene betartani ha tetszik ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
"A médiában globálisan más sem szerepel csak a liberális megbélyegzés.Amíg a történelemkönyvekben az van leírva ami még most is olvasható bármelyikben addig semmi jogod a másik oldalt kritizálni."
A történelemkönyveket is ő írta? Miért lenne köteles a többség elfogadni és eltűrni a folyamatos hazudozást?
Senki nem említette a kereszténységet.
"Ez egyéni ízlés dolga is egy bizonyos pontig."
Egy közösséget irányító erkölcsi elvrendszer nem szabadon választott gyakorlat.
Kodifikált, vagy kodifikálatlan szokásjog amit mindenkinek illene betartani ha tetszik ha nem.
Be is tartják a szokásjogot.Itt az a szokás,hogy a mindenkori hatalom csal,lop,hazudik és szarik a népre.Ez volt,van,és lesz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Kiegészítelek, nem ilyen a kapitalizmus. Ilyen a K-EU és a DA-i kapitalizmus. Persze nyugaton is van korrupció, de azért a nemzeti jövedelem mértzékéhez képesk kismiskák hozzánk képest. amikor USA-kokkal dolgoztam, ott 1300 USD/ nap áron az állásokat az interneten pályáztatták úgy, hogy akit végül alkalmaztak a cégvezetés személyesen meg sem hallgatta, csak a max, 1.5 oldalas önéletrajzát látták. Itt már 100 USD/nap alatt komoly korrupció megy a pénzekért. Persze ott is, de ott azért nem olyan piti szintig megy le a korrupció, mint itt. Mert azért az 1300 USD/nap díj, azért ott sem a kétkezi munkást illeti meg, sőt a Középosztály legfelső része keres ennyit ott is.

De, hogy lássátok, tanultam, két napja nem dolgoztam, csak kommenteltem, de beszéltem egy NER-es ügyfelemmel, akinek hiánypótlást kellett csinálnom egy tervhez és úgy egyeztünk meg ez külön pénzért megy. Mondtam neki, hogy két nappal többet kellet dolgoznom neki, Ö azt mondta csak küldjem a számlát, úgyhogy a tegnapi és a hétfői teljesítményem itt a HTKA-n, 100 eFt+ÁFA-ba került és az a vicc, hogy végső soron Ti fizetitek majd meg. Ez a tanulópénz azoknak, akik azt hiszik, a hatalom komolyan veszi Őket. Dehogy, a hatalom számára csak az és addig számít, míg hasznot hajt valaki nekik. Ti azt hiszitek, a szavazatért részt kaptok a hatalomból, á dehogy, viszont engem mindaddig fizetni fognak, míg elintézem az ügyes bajos dolgaikat. Hát ez a csattanó!!! Aki akul van ebben a rendszerben, az ott is marad!

Ugye tudod, hogy most a te szinteden te is pont olyan korrupt vagy, mint azok, akiket kritizálsz? :p
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 113
16 508
113
Az egy magyar futballistára eső állami támogatás mennyi is a stadionokat nézve? Ahhoz képest töredéke az, ami rám esne. BTW állami fennartású intizémények sportcsarnokát béreljük ki. Azok az én adómból is működnek. Akkor miért is kell kétszer fizetnem?

Milért nem számolod ki? Mellesleg megjegyzem, komolyan gondolod, hogy az általad befizetett rettenet sok adóból, amit elosztasz az állami büdzsével, meg azzal, amiből ebből az adott sporlétesítményre valszeg egy tégla ára sem jön ki, nem hogy egy korlátlan terembérlet értéke. Az a szocializmusban volt, és mivel ott se jött ki a matek, külföldi hitelből lett finanszírozva..

Az adódból az állam max. azt valósítja meg - nem piaci alapon - hogy egy olyan helyen is felépít neked, potenciálisan sportolni vágyó állampolgárnak egy sportlétesítményt, ahol piaci alapon soha a büdös életben nem épülne meg, meg nem térülne meg a beruházás. Ennyi az állami feladat.

Kérlek vázold fel, hogy egy baráti kör hogyan pályázhat állami támogatára a fantasztikus NER-ben úgy, hogy nem focizunk...

Nagyon szívesen felvázolom neked egy csekély összeg ellenében, de mondjuk kezdetnek mi lenne, ha csinálnál mondjuk egy sportegyesületet, lenne valami sporteredmény, amit érdemes támogatni, ne adj isten (ha már ennyire tudatos adófizető állampolgár vagy és a pénzedért állami szolgáltatást vársz), bebattyognál a helyi önkorihoz, kormányhivatalhoz, ahol majd több-kevesebb készséggel elmondják neked, hogy mik a sporttámogatás elnyerésének pályázati feltételei...?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ugye tudod, hogy most a te szinteden te is pont olyan korrupt vagy, mint azok, akiket kritizálsz? :p


Bocs, de ezt Ti hoztátok ki belőlem. Ez egy tanmese azokról, akik hisznek és várnak a csodában. De mások meg nem a csodában hisznek, hanem tudják hogy működnek a mechanizmusok. Leírtam, egészen tegnapig...meg ma délelőtt...Egyébiránt elvileg magánpénzből kapok többet, nem közpénzből, Mert a közpénz magánpénz lett. BLITZ, AKKOR HOL VAN ITT A KORRUPCIÓ???? Azt hiszem Matolcsy-nál kellene reklamálni.. Ti hisztek engem elutasítottatok. Az a minimum, hogy megjátszottam ezt a lapot. Mulattat és talán ebből többet tanultok, mint bármennyi kommentből Tegnap még nem gondoltam erre, ma viszont felhívtak, mikor leszek kész és mivel tartoznak. Pillanat szülte az egészet. Mulattatott a helyzet komikuma.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 113
16 508
113
Ha jól értem a tanmese lényegét, a nyájas állampolgár számára tehát a választás lehetősége két korrupt figura között adott, de a kettő közül az egyik az ég világon semmi hasznosat nem csinál, helyette az ideológiai nyálverés megy ezerrel egy elképzelt valóságban.

Csodálkozik is nagy szemekkel, hogy miért van az megint, hogy a nyájas állampolgár ezt a felfoghatatlanul magas teljesítményt miért nem akarja visszatapsolni. De mivel a nyájas állampolgárt alapvetően mérhetetlenül le is nézi, ezért nem is tanul a visszajelzésből és ugyanazt a sokszor kudarcot vallott hülyeséget próbálja újra és újra.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De, hogy lássátok, tanultam, két napja nem dolgoztam, csak kommenteltem, de beszéltem egy NER-es ügyfelemmel, akinek hiánypótlást kellett csinálnom egy tervhez és úgy egyeztünk meg ez külön pénzért megy. Mondtam neki, hogy két nappal többet kellet dolgoznom neki, Ö azt mondta csak küldjem a számlát, úgyhogy a tegnapi és a hétfői teljesítményem itt a HTKA-n, 100 eFt+ÁFA-ba került és az a vicc, hogy végső soron Ti fizetitek majd meg. Ez a tanulópénz azoknak, akik azt hiszik, a hatalom komolyan veszi Őket. Dehogy, a hatalom számára csak az és addig számít, míg hasznot hajt valaki nekik. Ti azt hiszitek, a szavazatért részt kaptok a hatalomból, á dehogy, viszont engem mindaddig fizetni fognak, míg elintézem az ügyes bajos dolgaikat. Hát ez a csattanó!!! Aki akul van ebben a rendszerben, az ott is marad!

A "fővárosi értelmiség"... a mérnökúr... Lopsz Te is ugyan úgy mint a Mészáros. Ezek szerint ugyan úgy a "néptől". Egy kutya, egy "papucsállatka".
Látod ezért nincs renccervátás, mert úgyis mindegy, hogy Lopez, vagy Lopaz. A helyi kistrógerek szintjén úgyis ugyan azok maradnak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
En nem korrunpalok engem se korumpalnak. Nincs rendszeres munkam adot jarukekot megis fizetek. Jobban elek mimt az atlag megis. Haz tanya gyumolcsos ket auto amibol az egyik luxusnak mondhato. Hust nem veszek de minden nap hust eszek megis ha akarom hussal. Inni nem iszok pedig a pince tele borral es palinkaval... Persze nem elhet minfenki igy mert akkor ki burokratal vag osszeszerel. De megis az en tanmesem lenyege hogy lehet becsuletesen is jol elni stressz es kiszolgaltatottsag nekkul... Meg csak orokolni vagy szuloi szponzoracio se kell hozza. Egyedul egy dolog meg ha keveset is csinal az ember egy nap azt csinalja a leheto legjobban. De ha sokat csinal is a leheto legjobban kell csinalni azt legyen az barmi is.
 
Status
Not open for further replies.