[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Jon a tavaszi szemetszedes nem valtom meg vele az orszagot de tiszta lessz a kornyek idom van uzemanyag van gep van miert ne!? Apro lepes de lepes vagy a papirgyujtes mindig odaadom az iskolanak a nagyresze ugyse alkalmas begyujtasra par szaz ft nekik de akkor is volt hogy arra volt dolgom es bevittem nekik a suliba... Volt egy par nagyobb dolog is tobb kevesebb sikerrel. De en ezt nem a kapitamyert a vezetesert teszem hanem magam kornyezeteert... A tanyamnal van egy kis patak szinte teljesen elmocsarasodott a vizugy tett ra magasrol engedely lett kerve kipucoltuk most is ott van gyonyoruszep szeretek a partjara lemenni... Es hasznos volt jobb lett a termes a volgy szajanal jobb lett a viz elvezetese szep rendezett lett... 2*3 nap volt es jol ereztuk magunkat.
Nekem ez mar a koz szolgalata /persze sajat magame is hisz en is resze vagyok/ megha ritkan is megyek a tanyara.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nemtudom ha ilyen jo az eleted mit rugozol a politikan ennyire. Az en megfigyelesem szerint aki jol el nem rugozik rajta. Akinek vagy nem alakulnak ugy a dolgai ahogy eltervezte vagy epp eletminosegbe egy nagyot zuhant szokott igy kiakadni a politikan. De komoyan.


Talán lehet nekem írtad. Hát válaszolok rá. Hát nekem köszönöm szépen, pillanatnyilag nincsen bajom. Nem azért rugózok, hogy nekem jobb legyen, hanem azért hogy nektek jobb legyen. (De beismerem, hogy azt, hogy nektek mi lenne a jobb, saját magam elképzeléséből vezetem le.) Egyébként annak, hogy ki mennyire foglalkozik a politikával, nem hiszem, hogy annak kellene meghatároznia, hogy éppen az érintett személy hogy él, hanem annak, érdeklődik-e valamilyen szinten a közügyek iránt, vagy sem? Én 1992-ben végeztem az egyetemen, de a 80-as évek végén, 90-es évek elején, még egyetemista koromban olyan előadókkkal szerepeltem önnálló szerzőőként tanulmány kötetben, mint Vajda Mihály, Fehér Ferenc és Heller Ágnes. Lehet, nektek ez olaj a tűzre, de nekem a közérdeklődésem már akkor megfogalmazódott. Aztán mérnökként végeztem, de ha ismernél, tudnád, hogy még egyetemista koromban adtam elő a tudományfilozófiai gondolataimat az MTA-n, meg volt előadással egybekötött fotokiállításom, (Védett növényekről az ELTE-n). Ez csak két véglet. Mikor egyetemista voltam, pont annyit teljesítettem műszakilag, hogy ki ne rúgjanak, míg azzal töltöttem az 5 évet, hogy társadalmi kérdésekkel foglalkoztam...Aztán végeztem, munkanélküli lettem és a saját hajamnál fogva húztam ki magam ebből a helyzetből. Eltelt a végzésem óta vagy 26 év, de a társadalomtudományi és a történelmi érdeklődésem megmaradt. Talán ezért kezdtem itt kommentelni, mert néhány korábbi internetes oldal komment szintje az itt olvasható alja kommenteket is alulról verte. Azt gondoltam, lehetek ezen az oldalon is hasznos tagja a társadalomnak, hiszen elég sok évet töltöttem el olyan emberek szolgálatában (pld,: Széles G, de írhatnék másokat is, csak a buszok miatt Ő jutott az eszembe. (Azért Ő, mert még a szockóban, az OFKFV-neél az 5. emeleten dolgozott, mikor apám ugyanott az elsőn.) De eszembe juthat Győző bácsi, akinek a bányái szakmai felügyletét a tágabb családom tagjai látták el. És még írhatnék sok másik közszereplőről..), akik ismertek és belülről hozhatok olyanoknak infókat erről a társadalomról, akik ezt csak kívülről ismerik...Azt gondoltam, lehet segítek belelátni rgy olyan világba, amit azt hiszem sokan csak a TV-ből ismernek, de az még a virtualitásnál is virtuálisabb. Hát lehet, szívesebben maradtok az ideáitoknál, és azt köpköditek, aki a hőseiteket dehonesztálja.... Nem a saját érdekemben kívántam villogni és hőzöngeni, hanem azok nak akartam felnyitni a szemét, akik ennyire nem látnak bele a való világba, mint én. De azt látom, és ezt nemcsak neked írom, hanem a többieknek is, nektek olyan hősökre van szükségetek, mint a SZU-ban SZTÁLINRA, és rossz néven veszitek az igaz történeteket. Pedig még Mészáros is volt a megbízóm egyszer, igaz, nem túl jelentős munkában. Én pénzügyileg rendben vagyok, kérlek ezt ne vedd kétségbe, mivel olyan bizonyítékot kellene adnom, ami Habony Guccy táskáját árban többszörösen verné. Elégedj meg annyival, az én nagyszüleim az akkori MO-n nagyon gazdag és elismert, anyai ágról arisztokratikus emberek voltak, akiket a szockó üldözött. Én úgy nőttem fel, övodás koromban, hogy a dadám, egy csendőr tábornok felesége volt, aki Horthy felesége udvarhölgye volt. ( A szockóban nem kaptak nyugdíjat és a férje a bányában volt csillés, míg a hölgy ugyabott takarítónő). Nyilván nem vagyok baloldali, De nem veszi be nálunk senki az OV féle ideológiai mixet, bár mind apám (25 én) , mind nagyanyám (12 év) sajnos régóta halott. De soha sem hallottam otthon, hogy nekünk egy olyan kurzus mellé kellene állni, ami az ország lakosait félrevezeti. Akár befoghatnám a pofámat, kevesebb problémám lenne, de itt is látom nem érdemes igazat beszélni nektek sem, mert nem értitek az egészrt. Engem is -persze ha hisztek nekem- csak egy ügyeskedőként definiáltok, de ha csak az lennék, nem rántanám le a leplet erről a dzsentri újgazdag világról. De nem teszem ezt meg a jövőben, mert úgy érzem, ma MO-n egy olyan távolság van a külömböző társadalmi csoprtok között, hogy egyszerűen a többség nem tudja hova tenni ezekez az infókat. Hát leszerepeltem... Ez van, de nem fogok a dunába ugrani (nem is Bp-i vagyok).

UI.: Szittya, nem szertnélek megbántani, mint tisztességes dolgos embert, de a társadalomban elfoglalt helyünk nagyon messze van egymástól. Azt hittem, korábban át lehet hidalni ezeket a távolságokat, de most úgy látom nem...Túl mély a szakadék, hogy megérthesd mit hadoválok, bár én tégrd dolgos, tisszességes embernek tartalak az itt leírtak alapján...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Sirhatnak hogy jaj de mocskos xy dullonel az ut szele. De nem en inkabb a kozossegel rendbeteszem /mert van szabadidom/ es ha nev vagy cim kerul elo a szemetbol kozosen feljelentjuk. Sirhattam volna a patakert is hogy ez a vizugy ez meg az de inkabb cselekedtunk idonk volt ra es kedvunk. /tavaj dolgoztam a vizugynel nem annak a tarsulasnal de teljesen erthetove valt hogy miert maradt ki a patakunk a masik tarsulasnal./ lenne anbiciom szerveznek is ilyen olyan kozosegi esemenyeket de en nem vagyok az a jujj szervezzuk meg tipus. De ha felkernek nagyon szivesen resztveszek rajta es nem sirok... Zavar valakit a korupcio miert nem megy be az onkormanyzata jegyzojhez es keri ki x y projekt papirjait? Megteheti... Tudok olyan telepulest ahol a tanyagondnok es a titkarno igy lett lebuktatva /segelyfaval eltek viasza/... Monfom nem ertem hogy akinek van penze idelye miert sir ha valtozast akar es miert nem cselekszik.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ne röhögtess, arról a "nyugat"-ról beszélsz, amelyik az olaj-dollárokért bármit szállít (mindegy hol és mire használják), és bármit elnéz Szaúd Arábiának, nehogy megsértődjön a szaúdiak végtelenül toleráns, demokratikus és bársonyos lelke?!!
És mi a nyugat érdeke?Hogy jöjjön az olaj.Stabilan megbizhatóan.Saudi alatvaló nem nyugati adófizető,és nem nyugati szavazópolgár,.Na akkor,mi a nyugati érdek?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Szerintem te valamit beneztel /lehet meg tobbet is van a tejbe apritanom mint neked ha a befekteteseimet nezzuk./ annyi hogy te alkalmazott vagy en senki alkalmazotja . allatra es foldmuvelgetesre se lenne szuksegem. Bekoltozhetnek akarmelyik varosba holnap es munka nelkul jol elnek. Max drogos lennek,
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 149
4 249
113
Ja, ez nekem is szöget ütött a fejemben. De bennünk van a hiba, mert megmondták ferntről, csak az nem dolgozik ma MO-n, aki nem akar. Különben teljes a foglalkoztatottság...Ezek szerint mégis van egy léhűtő banda, aki kétkezi munka helyett koktélokat iszogatva kommentelget itt. Jól megy nekünk tényleg. Meggyőztetek, négy év múlva én is a F@SZ-ra fogok szavazni, mert énnekem még azért nem jut Don Perignon, meg kell elégednem szigorúan 14 óra után a száraz Szovjetszkoje Igrisztoje-val...

UI.: van valakinek tapasztalata ezzel a márkával? Kérem ossza meg!
Én még tanuló koromban, a rendszerváltás idején dolgoztam a gyártósor összeállításán. Akkor még Érsekhalmán palackozták ezt a pezsgőt a Hosszúhegyi Állami Gazdaságnál, (később mezőgazdasági kombinát), sok egyéb alkoholos ital, és a Hey-Ho gyümölcslé mellett. Sok máshoz hasonlóan ez sem volt egy sikertörténet. Talán még fél évig sem működött a pezsgő gyártása, amikor megszűnt a szovjet/orosz piac létezni. Nem tudom, a gépekkel mi lett, de a csarnokban utána gabonát tároltak. Én nem vagyok egy alkoholfüggő, főleg a haverok visznek bele mindig a "rosszba" :), de az a pezsgő akkor nagyon ízlett, főleg ott frissen a gyárban. 6-7 éve elő került egy rekesz pezsgő, ami akkor már kb. 20 éves volt, és hát muszáj volt meginni a kollégákkal. Nem túl szakszerűen volt tárolva, ezért a minősége akkor már nem volt túl jó. Egy kicsit kénes volt, csak nyomokban tartalmazott szénsavat, de ütött rendesen, és mind elfogyott :). Ne tudd meg milyen fejfájásunk lett utána! Aztán kb. úgy 10 éve találkoztam újra a polcokon hazai gyártásúval, de meg nem mondom, hol gyártják. Én inkább a félédeset, édeset szeretem. Inkább ilyeneket szoktam venni. Nekem ízlenek! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Lehet a tanya kevert meg //nem preshaz par zaz ol szollovel/ vagy hazacska a vilag vegen par szaz olel estleg par ha foldel. A mai szohasznalatba lehet tanyanak nevezni az ilyet de az nem az.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Hivhatnam birtoknak is vagy majornak mert vannak rajta alberlok. Csak tanyakent kezdte. Kesobb bovult nekem tanya is marad.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én még tanuló koromban, a rendszerváltás idején dolgoztam a gyártósor összeállításán. Akkor még Érsekhalmán palackozták ezt a pezsgőt a Hosszúhegyi Állami Gazdaságnál, (később mezőgazdasági kombinát), sok egyéb alkoholos ital, és a Hey-Ho gyümölcslé mellett. Sok máshoz hasonlóan ez sem volt egy sikertörténet. Talán még fél évig sem működött a pezsgő gyártása, amikor megszűnt a szovjet/orosz piac létezni. Nem tudom, a gépekkel mi lett, de a csarnokban utána gabonát tároltak. Én nem vagyok egy alkoholfüggő, főleg a haverok visznek bele mindig a "rosszba" :), de az a pezsgő akkor nagyon ízlett, főleg ott frissen a gyárban. 6-7 éve elő került egy rekesz pezsgő, ami akkor már kb. 20 éves volt, és hát muszáj volt meginni a kollégákkal. Nem túl szakszerűen volt tárolva, ezért a minősége akkor már nem volt túl jó. Egy kicsit kénes volt, csak nyomokban tartalmazott szénsavat, de ütött rendesen, és mind elfogyott :). Ne tudd meg milyen fejfájásunk lett utána! Aztán kb. úgy 10 éve találkoztam újra a polcokon hazai gyártásúval, de meg nem mondom, hol gyártják. Én inkább a félédeset, édeset szeretem. Inkább ilyeneket szoktam venni. Nekem ízlenek! :rolleyes:


Az üvegen annyi van rajta, hogy palackozta Royalsect ZRt. 6070 Izsaák, Agárdy telep. Én a bolostól, ami a legközelebb van, csak annyit kértem, mindig legyen ilyen, mert régen is ilyet ittam, meg mostanában is... Mond a telephel valamit, vagx egyszerűen egy licensz alapján máshol kezdték el gyártani? De köszi a válaszod. Ha már nem tökéletes itthon, legalább lássuk rózsaszínben a világot...
 
  • Tetszik
Reactions: ZRÍNYI 20!026

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ozymandias mar elarulta a megoldast.


Az egyik fiamat elértem, a másikat, aki felsőfok angolból azt nem, de sms-ben ígért egy választ, ha ráér. Nen tudom éppen mit csinál? Na nekem a nagyobbik fiam azthogy azt mondta, hogy egy olyan rossz emlék, ami poszttraumaikus stressz okozott. De mindjárt elolvasom OZY válaszát is... A család angol zsenije lehet, hogy bulizik, majd ha ő is ír, akkor megosztom. De még látatlanban ezt hallottam. Mert kortárs angol szlengben nem vagyok otthon, nekem a szótári jelentés (ravasz van a fejemben), bár sejtem, ez nem lehet megoldás. No polika, ez most éppen egy angol szleng tovább képzés nekem...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Nem szeretek dicsekedni de azt se ha leneznek mert ez a szinteleres nekem nagyon az... Egy fel volgyem van konkretan egy volgy egyik fele + a szajaba egy kicsi es a dombhaton vegig. 7 haz +1 gazdasagi celu ingatlan. Amikor kint dolgoztam daniaba bukkantam ra ere az elneptelenedo felbe levo "szolohegyre" vettem egy tanyat meg nemi erdot. Majd a szomszed tanyat arvereztek megvettem potomert a szomszed most nekem melozik es fizeti az alberletet es a feltoltos oraknak hala a szamlat. Majd jott egy felkereses hogy nem e akarnam megvenni a tanyajukat az csak trher volt nekik /tartozasak/ megettem es szepen beindult a folog. Most a 7 hazbol 5 be laknak minden hazbol dolgozik nekem valaki vagy mindenki /szezonba/ az elso a sajatom marmint nem kiado egybol tavaj koltoztek el a kozremukodesemmel uj gerek szuletett nalluk es jobb nekik a varosba. /egyenlore nem adom ki mert nem adom csak barkinek ki./ lenne ra jelentkezo... Es ez csak a tanya tobb ha foldel erdovel szolovel /szolot most vettem meg hozza +ba ninc egy honapja/ emellett van reszvenyem /foleg atomeromuves/pmeg a regi pav ami 2X es/ de mas is. Es egy vegyeskereskedesbe vagyok csendestars /konkretan csaladtaggal/ 2 autot hasznalok mid2 6 milla feletti alaparral. De nem alap egyikse... Es van egy csaladi hazam amihez szinten tartozik fold es legelo. Meg itt van egy fenyoultetvenyem gyumolcsosom... Nem mondom hogy nem kaptam szuloi tamogatast de nem anyagit. /egyebkent kozeposztalybeli szarmazasu vagyok annak ellenere hogy apam anyam szakmunkas /mondjuk van csaladi vallalkozas/
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 149
4 249
113
Az üvegen annyi van rajta, hogy palackozta Royalsect ZRt. 6070 Izsaák, Agárdy telep. Én a bolostól, ami a legközelebb van, csak annyit kértem, mindig legyen ilyen, mert régen is ilyet ittam, meg mostanában is... Mond a telephel valamit, vagx egyszerűen egy licensz alapján máshol kezdték el gyártani? De köszi a válaszod. Ha már nem tökéletes itthon, legalább lássuk rózsaszínben a világot...
Szerintem már régen is licensz alapján ment a gyártás. Emlékszem rá, hogy már az építéskor, a rendszerváltás kellős közepén is szovjet/orosz szakik irányították a munkálatokat a gyártó csarnokban, és a pincében is.
 
Status
Not open for further replies.