[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem szeretek dicsekedni de azt se ha leneznek mert ez a szinteleres nekem nagyon az... Egy fel volgyem van konkretan egy volgy egyik fele + a szajaba egy kicsi es a dombhaton vegig. 7 haz +1 gazdasagi celu ingatlan. Amikor kint dolgoztam daniaba bukkantam ra ere az elneptelenedo felbe levo "szolohegyre" vettem egy tanyat meg nemi erdot. Majd a szomszed tanyat arvereztek megvettem potomert a szomszed most nekem melozik es fizeti az alberletet es a feltoltos oraknak hala a szamlat. Majd jott egy felkereses hogy nem e akarnam megvenni a tanyajukat az csak trher volt nekik /tartozasak/ megettem es szepen beindult a folog. Most a 7 hazbol 5 be laknak minden hazbol dolgozik nekem valaki vagy mindenki /szezonba/ az elso a sajatom marmint nem kiado egybol tavaj koltoztek el a kozremukodesemmel uj gerek szuletett nalluk es jobb nekik a varosba. /egyenlore nem adom ki mert nem adom csak barkinek ki./ lenne ra jelentkezo... Es ez csak a tanya tobb ha foldel erdovel szolovel /szolot most vettem meg hozza +ba ninc egy honapja/ emellett van reszvenyem /foleg atomeromuves/pmeg a regi pav ami 2X es/ de mas is. Es egy vegyeskereskedesbe vagyok csendestars /konkretan csaladtaggal/ 2 autot hasznalok mid2 6 milla feletti alaparral. De nem alap egyikse... Es van egy csaladi hazam amihez szinten tartozik fold es legelo. Meg itt van egy fenyoultetvenyem gyumolcsosom... Nem mondom hogy nem kaptam szuloi tamogatast de nem anyagit. /egyebkent kozeposztalybeli szarmazasu vagyok annak ellenere hogy apam anyam szakmunkas /mondjuk van csaladi vallalkozas/


Sose bántott, ha valaki a saját erejéből jutott egyrl kettőre. Akkor Te most Dániában élsz? Jól értem?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szóval aki felbosszant?Van arra szép magyar szó is.Sőt!Szavak.Pl feleség...:)
Trigger - aki vagy ami miatt kiakadsz.
Triggered (person) - aki kiakadt.

En is csak ugy egy eve hallottam ezt a szot ilyen ertelemben hasznalni. A(z altright-os) vloggerek hasznaltak az eppen kiakadt feministakra, anarchistakra es a liberalisokra. Idovel mar csak a "triggered" szo megemlitesere is robbantak. Csak egy vicces kifejezes, semmi egyeb. Azt hittem szpg rohog majd egy jot a gyerekevel rajta, de ozymandias elspoilerezte. :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak egy ajánlás. Kérlek próbáld tördelni a szöveget, mert ezt így olvasni igen fájdalmas és nehéz.


Megszívlelem, de tudod a korábban hetvenkedőnek hívott mérnök bácsi (azaz Én), most ezeket a hosszabb kommenteket már nem profival (gépíróval íratja, mint régebben), hanem az indulat hevében magam nyomogaom a billentyűket. Egy szónak is száz a vége, a felmenőim, de én sem bírtuk a felkapaszkodott, újgazdag, kulturálatlan szerencse lovagokat. Ez talán tördelés nélkül is olvasható, legközelebb jobban fogok rá figyelni....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Trigger - aki vagy ami miatt kiakadsz.
Triggered (person) - aki kiakadt.

En is csak ugy egy eve hallottam ezt a szot ilyen ertelemben hasznalni. A(z altright-os) vloggerek hasznaltak az eppen kiakadt feministakra, anarchistakra es a liberalisokra. Idovel mar csak a "triggered" szo megemlitesere is robbantak. Csak egy vicces kifejezes, semmi egyeb. Azt hittem szpg rohog majd egy jot a gyerekevel rajta, de ozymandias elspoilerezte. :hadonaszos:
Mondomén,feleség.De tágithatom a kört:nő.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
En azt ertem hogy nem tetszik neki ha masok szopnak de ha masok onkent kockaztatnak akkor ez van ez a demokracia... Az hogy nem lehet egy magasabb szintet elerni... Csak napi 3 nap dolgozik bevallasa szerint 4 oras munkaidobe o irta. Boven lenne idely energiaja hogy hasznosba fektesse pezsgozes helyett. Nem komunizmus van... Nyitott elotte minden kapu ha ambicioja van. Nem ertem enram ha nemjon allamositas nincs kihatassal a kormanyzas. Van szabadidom resztveszek a kozosegi munkaba. Most is szavazatszamlalo biztos voltam. Csak ugy mert felkertek. Viszamegyek a honvedseghez de nem azert mert kell a penz hanem mert szerettem es kozt szolgalok. /2-3 evet lehuzok majd pihi majd megint 2-3\ ahogy epp jolesik. Lehetnek vezetobeosztasban tobb telepulesen is ha eroltetnem de nincs ilyen anbiciom. Lenyeg a lenyeg ha nem ttszik neki tegyen ellene. Van penze szabadidelye.


Véletlenül se hidd, hogy ezt elítélem, ez is egy ésszerű stratégia. Én mással, máshogy foglalkozom...Csak nem tudom mi a baj a pezsgővel. -Elég jó cucc...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Nem nagyon iszok az az igazsag de ha megis es hasonlot pukkanost akkor csakis nagybatyam habzoborat iszom ami a szodavalsag /asvanyvizterjedesre/ adott valasza volt es bejott neki /persze csaladon bellul csak is sajatborbol keszultet iszunk az enyembol is van mindig lepalackozva par uveg/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért azt észre vettétek, hogy vasárnap óta igen pörög ez a topic? Jobban, (nagyságrendileg), mint egy hete...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem te valamit beneztel /lehet meg tobbet is van a tejbe apritanom mint neked ha a befekteteseimet nezzuk./ annyi hogy te alkalmazott vagy en senki alkalmazotja . allatra es foldmuvelgetesre se lenne szuksegem. Bekoltozhetnek akarmelyik varosba holnap es munka nelkul jol elnek. Max drogos lennek,


Ezt kinek címezted név szerint? Kérlek, ha teszel egy bejegyzést, akkor írdd meg kinek, milyen nick névre szántad, mert úgy jobban tudni kinek az agymenésére reagálsz! Ez csak egy technikai kérés volt...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elotte le volt zarva a topik, hogy nyugi legyen. Csak a valasztasok utan lett megnyitva, gozleeresztesnek.


Ehhez képest Mac eléggé jól bírja. a szövegünket. nPersze nem is ment át teljesen alpáriba a fórum, talán azért megbocsájtó velünk, mint korábban...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ebben reménykedem én is. A belpol téma nem volt jellemző a fórumra, csak néha napján került elő, de ahogy közeledtek a választások egyre gyakrabbá vált és lett belőle balhé. Most, hogy lejárt a dolog remélem korlátozás nékül is elhal a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 774
17 901
113
Másrészt a trigger az elsütōbillentyű angolul. Pull the trigger - húzd meg a ravaszt, vagyis egy jelentéktelen mozdulat és bumm a fejbe...

Nálam ilyen a biostrom-mal menō ICE és ezért fizessek többet, mert a vonat "bioárammal" megy. Egy ilyen mondtattól pillanatok alatt a plafonon vagyok - vagyis triggered
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Másrészt a trigger az elsütōbillentyű angolul. Pull the trigger - húzd meg a ravaszt, vagyis egy jelentéktelen mozdulat és bumm a fejbe...

Nálam ilyen a biostrom-mal menō ICE és ezért fizessek többet, mert a vonat "bioárammal" megy. Egy ilyen mondtattól pillanatok alatt a plafonon vagyok - vagyis triggered

A szó köznapi értelmét ismertem...
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Elotte durvabb volt a helyzet mert nagy volt a bizonytalansag. Remeljuk mostantol inkabb a haderofejlesztes topik fog porogni.
Az a baj,hogy szerintem az EU tényleg el fogja zárni a pénzcsapot.Tényleg visszafejlődik az ország.A haderőfejlesztés tényleg a zsebelésről fog szolni.És tényleg összeomlás lesz a vége,vagy legalábbis egy megmerevedett,betokosodott,elszegényedett ország.És főleg kiürült ország.És tényleg ugy gondolom,hogy semmi nem fog változni,amig ez az átkosbol örökölt intézményszerkezet fentáll.És OV nem ugy fog bevonulni a történelemkönyvekbe,mint szeretne,hanem mint Romulus Agustus
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 471
11 613
113
...hát ahogy bele-beleolvasgattam az utóbbi nap termésébe, tombolnak itt rendesen a prekoncepciók, kettős mércék, relativizálások...

Ami önmagában még nem lenne baj, csak már túl mély az árok, s ide már nem elég a hídvető, ide már komplett utász alakulat kéne:(
(Ha már HTKA...)
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
T

Törölt tag 1711

Guest
A szó köznapi értelmét ismertem...

Hogy el ne felejtsd:

tenor.gif
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 760
3 980
113
Az a baj,hogy szerintem az EU tényleg el fogja zárni a pénzcsapot.Tényleg visszafejlődik az ország.A haderőfejlesztés tényleg a zsebelésről fog szolni.És tényleg összeomlás lesz a vége,vagy legalábbis egy megmerevedett,betokosodott,elszegényedett ország.És főleg kiürült ország.És tényleg ugy gondolom,hogy semmi nem fog változni,amig ez az átkosbol örökölt intézményszerkezet fentáll.És OV nem ugy fog bevonulni a történelemkönyvekbe,mint szeretne,hanem mint Romulus Agustus[/QUOT
Egy hét múlva visszaolvasnád a topik összes hozzászólását rácsodálkoznál, hogy "jé minden nap felkelt a nap, volt eső, napsütés , felhős ég"!!! Nem dőlt össze a világ!
Négy hétre elvágnálak az információktól, aztán visszaengednélek a társadalomba akkor megint="jé minden nap felkelt a nap, volt eső, napsütés , felhős ég"!!! Nem dőlt össze a világ!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.