[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
  • Alsó hangon 60 évig, mert ennyire tervezik. Az anno 25-30 évre tervezett blokkok simán elmennek 50 évet is.
  • Mindenestül nem fog 12 mrd USD-be sem kerülni kamatos kamatokkal.
Csak azt nem értem, ha ennyire nem vagy képben, akkor mi alapján jelentesz ki akkora baromságot, hogy nem fog megtérülni...
  • 2400 MWe kapacitás
  • 0,95 teljesítménytényező
  • 60 év
  • Paks I ma 11 Ft/kWh áron adja fel a gridre az áramot és te 35-36 Ft/kWh áron veszed. (Volt az rezsicsökkentés előtt 44 is.)
Ez alapján számold ki, hogy mennyi áramot termel és milyen kis profit mellett is mikor térül meg. Az építés és bontás adja az erőmű életciklus költségének kb. 85%-át. Ez alapján közelítőleg kijön az, hogy egyéb változókkal és bizonytalansággal kb. 23-28 év után már megtérül.

A fenti vérprimitív modellel kijön az, hogy a világ eddigli legolcsóbb szélerőművével (1600-1800 USD/kWe) és 0,25-ös tényezővel 0 karbantartással valahol 10-12 év után lesz megtérülő egy erőmű úgy, ha nem hitelből épült. Ha ezek is vannak, akkor valahol 17 év után. Apró hiba, hogy ezeket 20-25 évre tervezik, bár egyetlen szélkerék sem bírt ki még annyit talán. Ehm...

Az a 60 év a gond. Technológiailag túl sok minden történhet annyi idő alatt. Simán megtörténhet, hogy meg lesz oldva elfogadható szinten a hálózati szintű tárolás és bukik minden nuki projekt.

A 12 mrd dollár meg elég optimista. Ne lepődj meg ha duplája lesz. És még lehet hogy annak is örülünk.

És ezek csak a közvetlen kockázatok. A munkaerőhiány, korrupció, gazdasági változások, politikai kockázat stb. mind mind csak rárakódnak erre. Ha nem egy teljesen inkompetens és korrupt kormányzat lenne még akkor is örülhetünk ha nullszaltóra kijön és nem lesz komolyabb gond.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
OKÉ, köszi, akkor egy tökéletes világban, tökéletesen élek, 4 év műlva tényleg a F@SZ-re fogok szavazni, ferltéve, ha még (itt) élek... De Te szereted a száraz szovjet pezsgőt? Ez most minden politikai faszságnál jobban érdekel...

Jaj itt olvasom már harmadik napja a siránkozó meg lesajnáló hozzászólásaidat.
Leírták itt már sokan, hogy senki sem azért szavazott a Fideszre, mert ők tökéletesek, hanem azért, mert a felhozatal közül ők a vállalhatók.
De ha te ilyen okos vagy, akkor írd már le, hogy szerinted melyik pártra kellett volna rakni az x-et? Szerinted melyik az, amelyik jobb náluk?
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Most hogy kezdenek lenyugodni a kedelyek bedobnek egy ujabb temat. Olajat a tuzre. ;)

https://index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/11/a_dk_ismertette_9_fos_parlamenti_frakciojat/

$zivem csuske Kigyos Gyursany Feri 9 fos frakciojanak teljes egyharmada nem ul be a magyar orszaggyulesbe. Ergo nem azok lesznek a kepviselok akikre az emberek szavaztak a listan.

Mas is alkamazza ezt a gyakorlatot.

Ez szerintem a valasztok megtevesztese es teljesen antidemokratikus.

Vitassuk meg a szivelyes egyetnemertes legkoreben milyen lenne egy idealis valasztasi rendszer.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Paks2-nél még az is kérdéses, hogy visszahozza-e egyáltalán az árát. Jelenleg úgy néz ki több az esélye, hogy nem és masszív ráfizetés lesz az egész. Plusz még az orosz függőséget is erősíti. Árnyalná az egész projektet, ha nem Orbán építettné.

Már kiszámoltam többek között én is ezen a fórumon, a villamosenergiás topikban keress rá, ha nem olvastad. Annál szájbarágósabban már nem tudom levezetni. Ha még úgy sem hiszed el, hogy brutáljól jár vele az ország, az a te bajod.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Paks2-nél még az is kérdéses, hogy visszahozza-e egyáltalán az árát. Jelenleg úgy néz ki több az esélye, hogy nem és masszív ráfizetés lesz az egész. Plusz még az orosz függőséget is erősíti. Árnyalná az egész projektet, ha nem Orbán építettné.

Egyébként hogyan okozna függőséget?
Jelenleg van olyan időszak, amikor az elfogyasztott áram felét importáljuk a szomszédoktól. Kell ennél nagyobb függőség?
Mi lesz ha egyszer, nekik sem lesz annyi, hogy exportáljanak? Mondjuk elég, ha csak egy óráig nem tudnak adni. Az áramot nem tudod tárolni, ebben az esetben kinek a fogyasztását korlátoznád? Az iparét, a háztartásokét?
Pakshoz viszont vehetünk akár évekre elegendő üzemanyagot, akár másoktól is, nem muszály az oroszoktól.
Inkább az oroszok fognak tőlünk függeni, mert mi van, ha nem fizetjük vissza a hitelt, ez nem banki hitel, hogy majd jönnek és elárverezik az erőművet. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ha már a tartozás rögtön függőséget jelent, akkor szerintem jobb ha nem egy helyen van az összes tartozásunk, mert az akkor annál nagyobb tartozást/függőséget jelent egy helyen. A mai államadósság meg kizárólag nyugatra szól ... szerintem nem kellene még többel tartozni oda, ráadásul tartok tőle, nem is nagyon kapnánk olyan hitelt, hogy majd törlesztünk a bevételből ha kész lesz.

Jó eséllyel nem fogjuk megvárni, hogy a bevételből törlesszünk, hanem még hamarabb vissza fogjuk fizetni az oroszoknak. Jelenleg már még olcsóbb hiteleket is tudunk szerezni. Majd azokat törleszthetjük a bevételből.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jaj itt olvasom már harmadik napja a siránkozó meg lesajnáló hozzászólásaidat.
Leírták itt már sokan, hogy senki sem azért szavazott a Fideszre, mert ők tökéletesek, hanem azért, mert a felhozatal közül ők a vállalhatók.
De ha te ilyen okos vagy, akkor írd már le, hogy szerinted melyik pártra kellett volna rakni az x-et? Szerinted melyik az, amelyik jobb náluk?


Ha tényleg érdekel a véleményem, és azt akarod hogy válaszoljak, akkor kérle ne úgy kezdjed, hogy napok óta olvasod a siránkozásaimat. Nem sírtam...kommenteltem...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az a 60 év a gond. Technológiailag túl sok minden történhet annyi idő alatt. Simán megtörténhet, hogy meg lesz oldva elfogadható szinten a hálózati szintű tárolás és bukik minden nuki projekt.

A 12 mrd dollár meg elég optimista. Ne lepődj meg ha duplája lesz. És még lehet hogy annak is örülünk.

És ezek csak a közvetlen kockázatok. A munkaerőhiány, korrupció, gazdasági változások, politikai kockázat stb. mind mind csak rárakódnak erre. Ha nem egy teljesen inkompetens és korrupt kormányzat lenne még akkor is örülhetünk ha nullszaltóra kijön és nem lesz komolyabb gond.

Mi lesz megoldva 60 év alatt? Ingyen lesz az áram? Mit nem értesz meg azon, hogy még a nagyon olcsó 11 forint/kWh-os áron is minimum 2-szer, de inkább 3-szor visszahozza az árát?
60 évre van tervezve, de simán összejöhet, hogy ez is kap majd akár 20-30 év üzemidőhosszabbítást, mint ahogy Paks 1 is kapott már.
Még akkor sem lenne bukta, ha kicsivel 11 forint alá menne az áram pár éven belül. Csak annyi történne, hogy később térülne meg. Akkor nem térülne meg soha, ha 5-6 forintra csökkenne 1 kWh áram pár éven belül. Na azt viszont várhatod, hogy mikor lesz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ha tényleg érdekel a véleményem, és azt akarod hogy válaszoljak, akkor kérle ne úgy kezdjed, hogy napok óta olvasod a siránkozásaimat. Nem sírtam...kommenteltem...

Elnézést a siránkozásért, de tényleg zavart, már, hogy 3 napja irogatod, hogy minket sajnálsz. Tényleg érdekelne, hogy szerinted melyik párt lett volna jobb választás. Meg jó lenne egy rövid indoklás is, hogy miért gondolod, hogy az jobb lenne.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az a 60 év a gond. Technológiailag túl sok minden történhet annyi idő alatt. Simán megtörténhet, hogy meg lesz oldva elfogadható szinten a hálózati szintű tárolás és bukik minden nuki projekt.

A 12 mrd dollár meg elég optimista. Ne lepődj meg ha duplája lesz. És még lehet hogy annak is örülünk.

És ezek csak a közvetlen kockázatok. A munkaerőhiány, korrupció, gazdasági változások, politikai kockázat stb. mind mind csak rárakódnak erre. Ha nem egy teljesen inkompetens és korrupt kormányzat lenne még akkor is örülhetünk ha nullszaltóra kijön és nem lesz komolyabb gond.

Egyébként leszállhatnál már a paksi témáról, vagy neked még nem szóltak, hogy amióta nyugati cégek is kaptak megrendelést az erőműben, azóta már Brüsszelnek sincs baja vele? Ne legyél már naív, az egész cirkusz az erőmű körül csak arról szólt, hogy a többiek nem akartak kimaradni belőle. Az volt vele a baj, hogy orosz és nem amerikai. Ha első perctől kezdve nyugati cégekhez fordultunk volna, akkor sem lett volna tiltakozás ellene, ha 3-szor ennyibe kerül.
 
T

torsen

Guest
Telik a hobbira. Azért hoztam fel példának, hogy a NER egy másik röhejességére mutattam rá.

Hát igen, röhejes, hogy a tömegsportra szinte semmi nem jut... a téli olimpia kapcsán elemezték a norvég helyzetet ezen téren. (Tudniillik ők nyerték az éremtáblázatot)
Nekünk is "telik a hobbira" mert szeretjük a hobbinkat és áldozunk rá, de a mi hobbink olyan, hogy sokat kell vele utazni és szállást fizetni. Nagyon megdobja a költségeket, így jól jön minden plusz forint.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elnézést a siránkozásért, de tényleg zavart, már, hogy 3 napja irogatod, hogy minket sajnálsz. Tényleg érdekelne, hogy szerinted melyik párt lett volna jobb választás. Meg jó lenne egy rövid indoklás is, hogy miért gondolod, hogy az jobb lenne.



Nekem a "terveim" nem voltak ilyen sarkosan megfogalmazva, hogy kire kellett volna szavazni vagy sem. Mindenki oda húzta az X-et, ahová akarta. Nem vagyok politikus, hogy befolyásolni akarjam a szavazókat. viszont magyarázni a bizonyítványt, lehúzni a győztesekről a keresztvizet, azt tényleg csináltam, elsősorban tényleg azért, hogy lássátok meg azt is, amit eddig nem ismertetek, mert elfedte a kampány egysíkúsága. Örültem, hogy ebben azért többen partnerek is voltak...Ha ez téged zavart, azt sajnálom. De neked -pláne- szerintem tisztességesen irogattam, mert éreztem alpáriságot a HSZ-eidben, néhány más nick-nevű egyéntől eltérően. .. De ha valakit nem érdekel az, amit írok és nem gondolkodik el rajta, van 1 vagy 4 éve, az nem az én bűnöm, az a választókat és a választottjaikat minősíti. Nem gondolom, hogy létezne ideális párt, pláne MO-n jelenleg. De azt mindenképpen károsnak tartom, főleg ha van egy kormánynak 12 éve arra, hogy 2/3-ad mellett kormányozzon, ez a diktatúra felé vivő legjobb út.

De leírom én mire számítottam. Arra, hogy a F@SZ kis többséggel fog kormány alakítani, (A kormányváltást 2018-ban én is illúziónak tartottam, ezt a választások előtt is többször, éve is tán, itt valamelyik fórumban leírtam.) Ha ez bejön, a kormányon lévőknek így el kellett volna gondolkodnia azon, hogy hogyan tovább? Nem lehetett volna azt folytatni, amit 2018-ban abbahagytak, teret kellett volna engedni az ellenzéki javaslatoknak is, amik eddig le voltak söpörve az asztalról. Az ellenzék jelentősebb lett volna, , a Jobbiknak el tudtam volna képzelni úgy 30-35 %-ot. A többin meg osztozkodtak volna azok, akik amúgy is bejutottak a parlamentbe... Mint tudjuk, ez nem jött össze, szerintem túlnyerték magukat a fiúk és így tényleg az fog menni a jövőben is, mint ami eddig, minden kontroll nélkül... És ebből le fogják vonni azt a következtetést is, hogy egy ilyen végtelenül primitív kampánnyal 2022-ben is lehet majd nyerni.. És ez nem ad okot az eddigi történések fényében sem bizodalomra (a jövőt illetően). Hát röviden ennyit... Remélem választ kaptál azokra a kérdésekre, amik érdekelnek és nem érzed úgy, hogy mellébeszélek...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hát igen, röhejes, hogy a tömegsportra szinte semmi nem jut...
Ezt aláírom én is, itt változtatni kéne sürgősen. És nemcsak a látványsportokra kellene locsolni.
Személy szerint belevenném a vitorlázók és az ugrók támogatását is.
Rettenetesen költséges, majdhogynem úri luxus, pedig piszok sok mindenre megtanít, és nem utolsósorban adrenalin. Nem ökörségekben, rongálásokban élnék ki magukat a kölkök. A hülye focisták eredményei nem indokolják a támogatásuk kiemelt mivoltát, ettől függetlenül a stadionok szerepét is fel lehetne turbózni, más sportágakkal megosztani.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
Az a 60 év a gond. Technológiailag túl sok minden történhet annyi idő alatt. .....
Ja, a hülye Széchenyi is gőzhajót vett, pedig ha vár 60 évet már dízellel tolhatta volna. Gondolom nincs számítógéped. Fél év múlva úgyis olcsóbban jobbat kapsz.

Így nem lehet gondolkozni, főleg, ha át akarunk térni az elektromos autózásra. Áram kell. Sok, olcsón, stabilan. Ez az atomerőmű. Ha lesz is jobb/olcsóbb lehetőség 60 éven belül annak a kiépítése, beüzemelése évtizedeket fog elvenni. Addig ezzel kihúzzuk és röhögünk a német zöld hülyéken.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
a Jobbiknak el tudtam volna képzelni úgy 30-35 %-ot.
A jobbik ideológiai zsákutcába került. És nem utolsósorban rontott a helyzetükön a pöffeteg, másrészt a nemzeti jelleg elhagyása és végül a koherens politikák részletes kidolgozása.
Olyan hülyeségeket puffogtattak, hogy ingyen jogosítványt a gyerekeknek. Ennél nagyobb marhaságot kitalálni ... Inkább szigorítani kéne a szerzési feltételeket nem minden ütődött, képzetlen, éretlen, felelősségtudat nélküli porontyot kiküldeni a közutakra.....
Így is nagyon gáz, hogy nincs rutin, nincs műszaki... 16,5 év a korhatár ...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A jobbik ideológiai zsákutcába került. És nem utolsósorban rontott a helyzetükön a pöffeteg, másrészt a nemzeti jelleg elhagyása és végül a koherens politikák részletes kidolgozása.
Olyan hülyeségeket puffogtattak, hogy ingyen jogosítványt a gyerekeknek. Ennél nagyobb marhaságot kitalálni ... Inkább szigorítani kéne a szerzési feltételeket nem minden ütődött, képzetlen, éretlen, felelősségtudat nélküli porontyot kiküldeni a közutakra.....
Így is nagyon gáz, hogy nincs rutin, nincs műszaki... 16,5 év a korhatár ...


MO-n minden párt ideológiai zsákutcában van, mert az amit képviselnek, ideológiailag nem koherens, hanem egy katyvasz.... Korábban írtam róla, most nem ismételném magamat meg..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 920
58 254
113
Ursa Maior

"$zivem csuske Kigyos Gyursany Feri 9 fos frakciojanak teljes egyharmada nem ul be a magyar orszaggyulesbe. Ergo nem azok lesznek a kepviselok akikre az emberek szavaztak a listan.

Mas is alkamazza ezt a gyakorlatot.

Ez szerintem a valasztok megtevesztese es teljesen antidemokratikus."


Ez a listás választások vele járója. Sokan nem értik meg, hogy ha tisztán listás rendszer lenne, akkor egy kész felhozatalra kellene szavazni, egy mások által össze rakott listára. Viszont ezt a pártok úgy alakítgatják ahogyan akarják, hiszen ők delegálják a képviselőket, nem te vagy én. Utólag is átírhatják.
Az egyéniben konkrét emberre szavazol, tőle senki, még a pártja sem veheti el a mandátumát. Ha rá szavazol biztos ő is fog bejutni.

"Vitassuk meg a szivelyes egyetnemertes legkoreben milyen lenne egy idealis valasztasi rendszer."

Szerintem alapvetően a mi választási rendszerünk közel van hozzá.
Én az arányt fordítanám meg, hogy kevesebb egyéni és több listás képviselő legyen így kicsit reprezentatívabb lenne a dolog. De alapvetően, szerintem, a mi választási rendszerünk elég jó a többivel össze hasonlítva.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
MO-n minden párt ideológiai zsákutcában van, mert az amit képviselnek, ideológiailag nem koherens, hanem egy katyvasz.... Korábban írtam róla, most nem ismételném magamat meg..
Talán most majd a Toroczkai Laci féle vonal. Nekem meggyőződésem hogy már ennek a választásnak is Simicska nélkül, Torczkaival kellett volna nekifutni a Jobbiknak. Ásotthalmon az az ember csodát tett, s benne még látom azt hogy van benne tartás, nem karrier politikus(Vona az volt, bár így hogy korrektül visszalépett, tovább nem akarom bírálni), hanem hazafi.
A néppártosodás iránnyal én amúgy egyet értettem, de Vona a lehető legrosszabbul vezényelte le azt leszámítva, hogy valóban a széljobbos vadhajtásokat LE kellett metszeni, az káros volt. De ez a befekvés a Simicska médiabirodalomnak, együtt fényképezkedés Szél Bernivel, kokettálás a Momentummal akár, ez vérlázító volt szerintem, meg is büntették őket a régi választóik.

Toroczkain a szemem, benne látok reményt.
 
Status
Not open for further replies.