[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Neki is több megnyilatkozása volt Facen, amiben kiállt Vona és a néppártosodás mellett.
Ha jól olvastam az elnökség ennek ellenére nem őt választotta. Szóval akkor most alakíthat új pártot, vagy visszamegy a HVIM-be, de azok szintén rommá égették már magukat.
Bírtam a gyereket, mert tényleg ő tett dolgokat, nem csak dumált, de róla is kiderült, hogy megvehető.
Ezt ennyire nem követtem, bevallom őszintén. Láttam vele kapcsolatban több kisfilmet Ásotthalommal kapcsolatban, ami nekem abból átjött, az szimpatikus volt, felhúzta a surranót, aztán kiment a határra ő is. Láttam vitáját egy boxringben még a migráns balhé elején valamilyen sorosista úrhölggyel, szerintem lemosta simán és intelligens ember benyomását keltve. A HVIM vonal nyilván felejtős, ahogy mondtam a néppártosodás a szimpi irány nekem is, de még ha onnan is indult Ő is, már tisztán látszik hogy az az ember nem egy segg hülye agresszív Zagyva György Gyula.
Nekem szimpatikus, na.
Amúgy mivel vették meg?
Vagy csak arra érted ezt, hogy besorolt Vona mögé?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Annyit neked, azért érdekelt volna egy erős ellenzéki jobbik, hogy hogyan viselkedne... De térjünk vissza a témára majd 4 év múlva. Aztán lehet te is úgy látod, hogy pozitívabb lesz a helyzet, a lelketek rajta. Legyen meg újra.. Azért annyi érdekelne, melyik megyében és milyen jellegű településen élsz, meg kb. mi a munkád?

A Jobbik talán jobb lenne a Fidesznél, csak ne lennének ott a rasszisták.
A keleti határ közelében lakom, egy kis faluban. Multinál dolgozom, semmi közöm a politikához, ha ez érdekelne. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A 12 mrd dollár meg elég optimista. Ne lepődj meg ha duplája lesz. És még lehet hogy annak is örülünk.

És ezek csak a közvetlen kockázatok. A munkaerőhiány, korrupció, gazdasági változások, politikai kockázat stb. mind mind csak rárakódnak erre. Ha nem egy teljesen inkompetens és korrupt kormányzat lenne még akkor is örülhetünk ha nullszaltóra kijön és nem lesz komolyabb gond.

Minden választási rendszer szar, ami csak egy preferenciat vesz figyelembe. Legalábbis az én szememben.[/QUOTE]

Anarchista-e vagy?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Jelenlegi választási rendszerünk egy principális császársághoz hasonló pártállami diktatúra alapvető legitimálási,és hatalmi eszköze.Nemhogy a vállasztási rendszer ilyen,hanem az egész kéviseleti rendszer,és az államstruktúra is.Továbbra is fentttartom azt a véleményem,hogy a 28éve tartó hidegpolgárháború alapvetően az okozza,hogy maradt a pártállami államstruktúra.Csak egypártibol többpártivá alakult. Oligarhacsoportok hadakozásává silányult már régen a választás.Csak éles fegyverek helyett a ppropaganda eszközével folyik.2006ban Orbán simán megszakithatta volna ezt a kört.Simán megdönthette volna a rendszert,de nem tette.Mert neki ez az államrendszer kell.Ezt a pártállami rendszert használja,a hatalma erősitésére.90es OV egy jogállami néképviseleti demokráciát akart.De a 2006os már nem.Pedig amig ez a ppártálami struktúra fennáll.nem is lesz itt változás.És ezt a rendszert alapvetően a jelenlegi ellenzék sem akarja megdönteni,legfeljebb lazitani.Mert alapvetően ugyanennek a rendszernek a gyermekei,és érdekükben áll a fennmaradása.Ahogy Antal mondta.Tetszettek volna forradalmat csinálni.Ha 90ben forradalmi változások lettek volna az államstruktúrában,most nem ez a familiáris politikai struktúra lenne.Nem lenne ez a principális császárság rendszerű(de különben a szovjet rendszer is igy működött) NER diktatúra.Röhej,de ha az akkori fityisz jobban politizál,most nincs Öfelsége I.Viktor. Amilyen jó politikus,lehet,hogy egy szépen fejlődő ország köztiszteletben állo miniszterelnöke lenne.Naja,változnak az idők.Csak Mo számára visszafele folyik.És Rákosi rendszere felépitett sokmindent,Acélművet,gyárakat,üzemeket.De nem fejlődőt,csak növekedett.És 56 lett a vége.

Nagyjából egyetértünk. Csak nem a struktúra a lényeg, hanem az azt működtető emberek. Ha a csehekhez és a lenygelekhez hasonlóan lett volna ÁTFOGÓ lusztráció nálunk, elsősorban a titkosszolgálatoknál, és a fegyveres erőknél, illetve és legfontosabbként a politikusoknál, akkor más lenne a helyzet.

Most ebben kell(ene) valamit csinálni.

Egyébiránt leendő populistáknak ajánlom figyelmébe a Gracchus testvérek küzdelmiet és halálát.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
A jobbiknak nincs érdemi szakmai stábja, szellemi holdudvara. Mostmár Morvai sem az.Megy vissza az egyetemre tanítani.

Személy szerint Morvai volt az akiben biztam, hogy lepattan a Jobbikról és 'saját útját' járva olyan karizmatikus ember legyen akit esetleg Orbán ellen lehetne inditani, mint kormányváltó miniszterelnökjelöltet....Az egyetlen, aki egy esetleges fidesz és jobbikos romhalmazból valami újat tudna varázsolni -értsd alapozhatna ezek szavazóbázisaira, ha úgy adódna. Hiba volna, ha abbahagyná a politizálást...szerintem. De ez csak egy sanda gondolatom, magánvélemény.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem szimpatikus, na.
Amúgy mivel vették meg?
Vagy csak arra érted ezt, hogy besorolt Vona mögé?
Az, hogy tettrekész volt, hogy kiment csinálta és megvédte az embereit az nekem is nagyon szimpatikus volt. Amikor Vona elkezdett kurvulni, akkor én is már csak Toroczkaiban láttam a jövőt. De utána szimplán beállt Vona mögé, majd most amikor ment az elnöki választó gyűlésre kijelentette, hogy tetszik neki ez a néppártos vonal és ez a jövő. Szóval ha ő is megkapta volna a pénzt amit Vona, akkor tovább vitte volna ezt a vonalat. Nem emelte fel a szavát a muszlim puszilgatás ellen, amit Vona csinált, pedig ő eddig ellenük harcolt.
Lehet csak taktikázott és nem akart Novák sorsára jutni, de lehet, hogy pénzért simán beállt volna ő is ebbe az irányvonalba.

Nagy kérdés mi lesz most. Vona szerintem már nem jön vissza a politikai életbe. A mór elvégezte a munkát, megkapta a jutalmát. Ő most pénzt számol.
A Jobbik folyatni fogja ezt a vonalat, szóval jön a muszlim puszilgatás tőlük.

Ha Toroczkai csinál egy új pártot, ami:
Nemzeti, néppárti, nem antiszemita, bevándorló ellenes és a magyar érdekek mellett áll ki, akkor talán megmarad a politika talaján. De ezzel gyakorlatilag egy kis fideszt csinál, aminek nem sok értelme és létjogosultsága van.
Mondjuk én örülnék egy ilyennek, ami kontrollálná a kétharmadot. De a jobbik is így indult, majd a fontos 2/3-os törvényeket nem szavazta meg, mert lefizették.
2 hónap múlva okosabbak leszünk.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nagyjából egyetértünk. Csak nem a struktúra a lényeg, hanem az azt működtető emberek. Ha a csehekhez és a lenygelekhez hasonlóan lett volna ÁTFOGÓ lusztráció nálunk, elsősorban a titkosszolgálatoknál, és a fegyveres erőknél, illetve és legfontosabbként a politikusoknál, akkor más lenne a helyzet.

Most ebben kell(ene) valamit csinálni.

Egyébiránt leendő populistáknak ajánlom figyelmébe a Gracchus testvérek küzdelmiet és halálát.
Szerintem meg pont,hogy a intézményrendszeri struktúra a lényeg.Mindig lesznek olyan emberek,akik kihasználják a lehetőséget.Hogy,hamár Paks is előjött,az uránhasitáshoz hasonlitsam:az urán atommag hasadni fog,ha neutronbesugárzást kap.Csak az atomerőmű struktúrájában ez áramot eredményez a végén,az atombombáéban meg egy pusztitt energiarobbanást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Személy szerint Morvai volt az akiben biztam, hogy lepattan a Jobbikról és 'saját útját' járva olyan karizmatikus ember legyen akit esetleg Orbán ellen lehetne inditani, mint kormányváltó miniszterelnökjelöltet....Az egyetlen, aki egy esetleges fidesz és jobbikos romhalmazból valami újat tudna varázsolni -értsd alapozhatna ezek szavazóbázisaira, ha úgy adódna. Hiba volna, ha abbahagyná a politizálást...szerintem. De ez csak egy sanda gondolatom, magánvélemény.
Morvai akkor volt a legszimpatikusabb nekem is, amikor a Jobbik színeiben de már a Fidesz felé beszélt, amiért ha jól láttam, el is távolították a jobbikból. Egy gondom van vele, lehet hogy banális, de hiába mond jó dolgokat, rossz ránézni meg hallgatni: borzasztó gesztusokat vág, idegesítő a hangja. Egy frontvonalba tolt politikusnál ez döntő lehet, Ő szerintem nem annak való.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Morvai akkor volt a legszimpatikusabb nekem is, amikor a Jobbik színeiben de már a Fidesz felé beszélt, amiért ha jól láttam, el is távolították a jobbikból. .....
Valójában ez így nem igaz. Őt 2014-ben választották meg és azóta ugyanazért a 2014-es programért harcolt az EPben. Nem ő tehet róla, hogy a jobbik kifordult magából és a fidesz közeledett a jobbik 2014-es programjához. Szóval ő végig konzisztens maradt, csak a környezet változott. Ez spec nekem nagyon szimpatikus benne. Kár, hogy 2019-ben már nem lesz az EPben, mert senki sem fogja őt támogatni.
Én pont azt szerettem, hogy az idegesítő stílusával hergelte az EPs idiótákat. Rossz volt hallgatni...nekik is :D
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Szerintem meg pont,hogy a intézményrendszeri struktúra a lényeg.Mindig lesznek olyan emberek,akik kihasználják a lehetőséget.Hogy,hamár Paks is előjött,az uránhasitáshoz hasonlitsam:az urán atommag hasadni fog,ha neutronbesugárzást kap.Csak az atomerőmű struktúrájában ez áramot eredményez a végén,az atombombáéban meg egy pusztitt energiarobbanást.

Tudod

coulda, woulda, shoulda
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nemzeti, néppárti, nem antiszemita, bevándorló ellenes és a magyar érdekek mellett áll ki, akkor talán megmarad a politika talaján. De ezzel gyakorlatilag egy kis fideszt csinál, aminek nem sok értelme és létjogosultsága van. .

Pedi pont egy centrista jobbos váltó pártra van szükség. Hódmezővásárhely is pont ezt mutatta meg. Nem véletlen hogy a Jobbik oda indult el. az egy dolog hogy azzal a múlttal nem fog odajutni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Az, hogy tettrekész volt, hogy kiment csinálta és megvédte az embereit az nekem is nagyon szimpatikus volt.

Ha Toroczkai csinál egy új pártot, ami:
Nemzeti, néppárti, nem antiszemita, bevándorló ellenes és a magyar érdekek mellett áll ki, akkor talán megmarad a politika talaján. De ezzel gyakorlatilag egy kis fideszt csinál, aminek nem sok értelme és létjogosultsága van.
Mondjuk én örülnék egy ilyennek, ami kontrollálná a kétharmadot. De a jobbik is így indult, majd a fontos 2/3-os törvényeket nem szavazta meg, mert lefizették.
2 hónap múlva okosabbak leszünk.

Na hasonlóan látjuk ezt is akkor. Választások előtt én egy sima Fidesz többségnek örültem volna koalícióban a NEM Lmp-vel meg Momentummal kokettáló Jobbikkal, amely oda szavaz amikor kell a 2/3 os dolgoknál, valamint a nagyon pofátlan dolgokért esetleg kiabál.

Szerintem a Muszlim simogatás a Jobbik részéről amúgy egy ügyes kormánypárti propaganda volt, azt én nem hiszem el hogy a Jobbik muzulmániát szeretett volna ide, vagy bontotta volna a kerítést... Ez jól jött a kormánynak, nyilván elszedtek vele tőlük néhány százalékot, de ennyi.

A tettrekészség szimpatikus, igen.
Az biztos, hogy én a kettő közt onnantól nem őrlődtem, hogy szóba jött az Lmp/Momentum mint lehetséges partner, onnantól eldőlt azonnal hogy akkor tiszta sor, nincs semmilyen lelkiismereti dolog, a zsebem érdeke szerint tudtam választani vívódás nélkül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Valójában ez így nem igaz. Őt 2014-ben választották meg és azóta ugyanazért a 2014-es programért harcolt az EPben. Nem ő tehet róla, hogy a jobbik kifordult magából és a fidesz közeledett a jobbik 2014-es programjához. Szóval ő végig konzisztens maradt, csak a környezet változott. Ez spec nekem nagyon szimpatikus benne. Kár, hogy 2019-ben már nem lesz az EPben, mert senki sem fogja őt támogatni.
Én pont azt szerettem, hogy az idegesítő stílusával hergelte az EPs idiótákat. Rossz volt hallgatni...nekik is :D
Haha, amúgy igazat beszélsz, de bakker, én csak hallgatni bírtam legtöbbször, mert nézni rossz amit csinál, pedig nagyon jól osztotta őket, igen :D!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 113
16 485
113
Trigger - aki vagy ami miatt kiakadsz.
Triggered (person) - aki kiakadt.

En is csak ugy egy eve hallottam ezt a szot ilyen ertelemben hasznalni. A(z altright-os) vloggerek hasznaltak az eppen kiakadt feministakra, anarchistakra es a liberalisokra. Idovel mar csak a "triggered" szo megemlitesere is robbantak. Csak egy vicces kifejezes, semmi egyeb. Azt hittem szpg rohog majd egy jot a gyerekevel rajta, de ozymandias elspoilerezte. :hadonaszos:

Miután én dobtam be (nem hittem volna hogy ez ennyire ismeretlen), azt hiszem megér egy kis etimológiai fejtegetést.

A "triggered"-re teljes jó a "kiakad" kifejezés. Az eredete ugye angolszász, az angolszász országokra jellemző PC-beszéd túltolásából ered. Történt ugyanis hogy a jenki egyetemeken megjelent egy, az itthoni kommunikációban (meg azért alapvetően ott is) borzasztó vicces érzékenységkultusz, amely kizárólag érzelmi alapon kezdte megközelíteni a tananyagot.

A tananyag ugyanis tartalmazhat olyan tényeket, amelyek az erre érzékeny/érzékenyített diákban súlyos érzelmi törést, PTSD szindrómát hívhat elő, érzelmi sokkot, kiakadást indíthat el, azaz triggerelheti pl. az amúgy jólétben élő felső-középosztálybeli fekete hallgatót ha egy egyetemi történelem szemináriumon az amerikai polgárháború előadáson szembesítik azzal a ténnyel, hogy a feketék abban az időben bizony rabszolgasorban voltak.

Az érzékenységkultusz híve szerint erre az a megoldás, hogy mivel ebben ő személyében érintett lehet, az érzelmi sokhatástól meg kell tehát védeni, "biztonságos teret" (safe place) kell számára biztosítani és a tanárnak kutya kötelessége figyelmeztetni (trigger warning), hogy most egy ilyen potenciálisan felzaklató tényt fog közölni, amitől az illető kiakadhat, az illető pedig a felzaklató tények elől elvonulhat a maga kis biztonságos terébe - mondjuk úgy, hogy kihagyja történelemszakon a komplett amerikai polgárháborús részt.

A kifejezés egyébként olyan 2016 körül robbant be a köztudatba, amikor a Yale egyetemen néhány szociálisan érzékenyített hallgató idegrohamot kapott attól, hogy a Halloween ünnepségen néhányan olyan durva dologra vetemedett, hogy pl. indiánnak öltözött fehér létére, harci arcfestéssel, tollakkal stb. A helyes gondolkodás szerint ez természetesen ennek tűrésével az egyeztem tulajdonképpen az indián kultúra fehérek általi eltulajdonítását, ellopását, kisajátítását (appropriation) segítette elő, de ugyanilyen helytelen cselekedet az is, ha pl. fehérek afrikai eredetű táncokat járnak, hiszen az is tulajdonképpen arra irányul, hogy a fehérek ellopják a feketék kultúráját is.
Ez ellen pedig természetesen fel kell lépni, safe place-ket kell biztosítani, azaz be kell tiltani mindent, ami más tágan és szabadon meghatározott érzékenységét érintheti, különbön bekövetkezik a szorongás és az erre érzékeny és a szitut persze teljesen felnőtt módjára kezelő illetők triggerelődhetnek. Vagy bármi mástól, ugyanis bármi lehet sértő, és ha sértő, akkor betiltandó. Lásd az ominózus egyetemi "vitáról" készült videó. Le is mondott ilyen esetek után pár tanár, mert hát nem a hülye, renitens gyereknek kellene felnőni.


Persze az egész annyira röhejes és gyerekes, hogy a fél sajtó cikkezett róla, még az olyan rendkívül progresszív, színvonalas szellemi műhelyek, mint a 444 lap is csak furcsán néztek. Innentől kezdve az egész triggered kifejezés szép karriert futott be, netes szleng lett belőle.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A Jobbik talán jobb lenne a Fidesznél, csak ne lennének ott a rasszisták.
A keleti határ közelében lakom, egy kis faluban. Multinál dolgozom, semmi közöm a politikához, ha ez érdekelne. :)


Köszi a válaszod, ez érdekelt. Csak az a fura, ha egy nyílt rasszista, migránsozó, gyűlöletkeltő kampány után a Jobbikkal az a gondod, hogy rasszista. Nekem pld. az jobban tetszik, ha valaki meggyőződésból olyan amilyen (felőlem lehet kicsit rasszista is, mert csak polkorrektségben nincs rasszizmus, illetve ma már egészséges előítéleteket is rasszistának minősítenek). Sokszor engem is lerasszistáznak... egyébként csak azért, mert nem pol. korrekten fejezem ki magam... Szóval az nekem visszatetszőbb, ha valaki -Fidesz- direkt penget rasszista húrokat, tudván őket nem állítja elő a rendőr...de az érdekeik eléréséhez ezten eszköz bevetésétől sem riadnak vissza. Bort isznak, közben vizet prédikálnak, de ha az érdekeik azt kívánnák, hogy vágják le a fejünk, akkor levágnák, mert a céljuk szentesíti az eszközeiket. (Csak sarkítottam a dramaturgia kedvéért.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
A Jobbik talán jobb lenne a Fidesznél, csak ne lennének ott a rasszisták.
A keleti határ közelében lakom, egy kis faluban. Multinál dolgozom, semmi közöm a politikához, ha ez érdekelne. :)
Amikor kezdődött a néppártosodás vonal, pont ezért is volt nekem is szimpatikus. Mondjuk Vona túltolta ezt, az hogy ne legyenek rasszisták, az jó volt, csak Ő egyből Szél Bernihez csapódott, ami mondjuk nekem már sok volt...
 
Status
Not open for further replies.