[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Köszi a válaszod, ez érdekelt. Csak az a fura, ha egy nyílt rasszista, migránsozó, gyűlöletkeltő kampány után a Jobbikkal az a gondod, hogy rasszista. Nekem pld. az jobban tetszik, ha valaki meggyőződésból olyan amilyen (felőlem lehet kicsit rasszista is, mert csak polkorrektségben nincs rasszizmus, illetve ma már egészséges előítéleteket is rasszistának minősítenek). Sokszor engem is lerasszistáznak... egyébként csak azért, mert nem pol. korrekten fejezem ki magam... Szóval az nekem visszatetszőbb, ha valaki -Fidesz- direkt penget rasszista húrokat, tudván őket nem állítja elő a rendőr...de az érdekeik eléréséhez ezten eszköz bevetésétől sem riadnak vissza. Bort isznak, közben vizet prédikálnak, de ha az érdekeik azt kívánnák, hogy vágják le a fejünk, akkor levágnák, mert a céljuk szentesíti az eszközeiket. (Csak sarkítottam a dramaturgia kedvéért.)

Jaj ne már! Hol volt ez a kampány rasszista? Idegenellenes az igen, de rasszista?

Na ez a valóságtól teljesen elrugaszkodott, szavakat kiforgató, újbeszélt erőltető stílus az ami a Fidesznek 2/3-ot hozott. Enélkül vidéki hálózat ide, kormány támogatás oda, max 55%-uk lett volna a parlamentben.

Nem mondom hogy a tied, vagy te használod de a ballibbant, elefántcsonttornyos valóságtól elrugaszkodott, ráadásul aggreszív és kirekesztő kettősmércés balfaszságok a demokráciát veszélyeztetik, mert nem enegdnek a baloldalon semmilyen más megközelítést.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Annyira kiváncsi lennék, hogy te és főleg a cikkíró kire szavazott. Az nem ér, hogy nem mentél el, mert nem volt kire. :)

Nem titok. Egyéniben a jobbik jelöltjére, neki volt egyedül elvileg
itt matematikai esélye a narancsárus ellen. Viszont az itteni jobbant kemény meg átszavazott a fideszre, így sikerült megvédeni a lendületes fejlődést.
Listán meg LMP.

Utóirat.... közelben szállásoltak el most egy csoport újonnan érkezett ukrán vendégmunkást... olyan helyes csajokkal, hogy kötelességemnek érzem hogy segítsem a beilleszkedésüket:)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Köszi a válaszod, ez érdekelt. Csak az a fura, ha egy nyílt rasszista, migránsozó, gyűlöletkeltő kampány után a Jobbikkal az a gondod, hogy rasszista. Nekem pld. az jobban tetszik, ha valaki meggyőződésból olyan amilyen (felőlem lehet kicsit rasszista is, mert csak polkorrektségben nincs rasszizmus, illetve ma már egészséges előítéleteket is rasszistának minősítenek). Sokszor engem is lerasszistáznak... egyébként csak azért, mert nem pol. korrekten fejezem ki magam... Szóval az nekem visszatetszőbb, ha valaki -Fidesz- direkt penget rasszista húrokat, tudván őket nem állítja elő a rendőr...de az érdekeik eléréséhez ezten eszköz bevetésétől sem riadnak vissza. Bort isznak, közben vizet prédikálnak, de ha az érdekeik azt kívánnák, hogy vágják le a fejünk, akkor levágnák, mert a céljuk szentesíti az eszközeiket. (Csak sarkítottam a dramaturgia kedvéért.)

Igen, a Fidesz valóban úszított az illegális bevándorlók ellen. Csakhogy ebből semmi gond nem támadhat Magyarországon, merthát illegális bevándorló nem is lehet az országban, hisz ha illegálisan lépte át a határt, akkor bezárják, vagy kirakják.
Viszont a Jobbik ugyebár két olyan embercsoport ellen úszított, akik Magyarországon már több száz éve jelen vannak, több százezren, és akiket 75 évvel ezelőtt már majdnem kiírtottak egy hasonló úszítás miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and zeal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ez egy amerikanizmus. Kb. azt jelenti hogy ha a nagyanyámnak kereke lett volna és áramszedője akkor villamos lett volna. Vagy kellett volna, de már nem lehet.

Nyers fordításban Kellett volna, lehetett volna, jó lett volna..
Aha.Szóval ha beázik a tető,nem kell megjavitani.Pató Pál úr országa legyünk továbbra is.Rendületlenül
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 894
35 386
113
Elveszik a munkat!!! Kardozos smyke!!!! Komolyra forditva a szot ahol munkaerohiany van foleg alacsonyabb erteku munkasba egyaltalan nem gond hogy ukran vendegmunkas jon a beloluk szarmazo profiton tud a ceg fejlodni ami kovetkezmenyebe uj magasabb hozaadott erteku munkahelyeket teremt amiket magyarok toltenek be plusz a vendegmunkas is jar botba kocsmaba ide oda neha neha kicsit hozzajarul a helyi gazdasaghoz ha mas nem ajandekokkal... A penz amit kap ft ami ukrajnaba landol amit be kell valtani majd elkolteni stb... Fejleszti a magyar gazdasagot. Plusz a nyugatiak eleg jol felfehjlodtek a vendegmunkasokon. En orulok neki hogy mis is kapunk belolle egy kis szeletet. Geopol vagy regpol tekintetbe meg az az ukran ha nem is magarnyelvu nem kessz maar ellenes zomebe karpataljarol jonnek es ez nekunk jo. Naon jo ha karpataljan nem csak a karpataljai magyarok vagy ruszinok nem magyarellenesek sot szinpatizalnak velunk /a magar termeszetes/ de a ruszinok jo resze is... Hanem az ottani ukranok is... Tehat Sharid az ukran lanyok igen szepek hozz ossze valamit /meg a vegen egy igen nagy szolgalatot teszel szulohazadnak is eg kis joval egybekotve./
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem titok. Egyéniben a jobbik jelöltjére, neki volt egyedül elvileg
itt matematikai esélye a narancsárus ellen. Viszont az itteni jobbant kemény meg átszavazott a fideszre, így sikerült megvédeni a lendületes fejlődést.
Listán meg LMP.

Utóirat.... közelben szállásoltak el most egy csoport újonnan érkezett ukrán vendégmunkást... olyan helyes csajokkal, hogy kötelességemnek érzem hogy segítsem a beilleszkedésüket:)

Mindig tudsz pozitív meglepetéseket okozni. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 894
35 386
113
A jobbikal az a bajom hogy az alapito okiratukal ellentetes az allaspontjuk... /ok szidjak a legjobban a hataron tuli szavazokat az alapito okiratukba meg nagyon nem ez szerepel.
Keresztenyseg detto es meg kehetne sorolni a multkor neztem a jobbik irodaba a falon volt hat mindent annak ellenkezojebe csinalnak most ra is kerdeztem hogy mi ez... /nem vagyok parttag mas ugyben jartam ott./ semmilyen parttag nem vagyok .
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Elveszik a munkat!!! Kardozos smyke!!!! Komolyra forditva a szot ahol munkaerohiany van foleg alacsonyabb erteku munkasba egyaltalan nem gond hogy ukran vendegmunkas jon a beloluk szarmazo profiton tud a ceg fejlodni ami kovetkezmenyebe uj magasabb hozaadott erteku munkahelyeket teremt amiket magyarok toltenek be plusz a vendegmunkas is jar botba kocsmaba ide oda neha neha kicsit hozzajarul a helyi gazdasaghoz ha mas nem ajandekokkal... A penz amit kap ft ami ukrajnaba landol amit be kell valtani majd elkolteni stb... Fejleszti a magyar gazdasagot. Plusz a nyugatiak eleg jol felfehjlodtek a vendegmunkasokon. En orulok neki hogy mis is kapunk belolle egy kis szeletet. Geopol vagy regpol tekintetbe meg az az ukran ha nem is magarnyelvu nem kessz maar ellenes zomebe karpataljarol jonnek es ez nekunk jo. Naon jo ha karpataljan nem csak a karpataljai magyarok vagy ruszinok nem magyarellenesek sot szinpatizalnak velunk /a magar termeszetes/ de a ruszinok jo resze is... Hanem az ottani ukranok is... Tehat Sharid az ukran lanyok igen szepek hozz ossze valamit /meg a vegen egy igen nagy szolgalatot teszel szulohazadnak is eg kis joval egybekotve./


Véletlenül se olvassa uszításnak amit most írok.

Helyi példa

A rendszer sajnos úgy működik, hogy aki tudott innen is lelépett, fiataloknak esze ágába se jut maradni. Mint írtam, munkaerőpiacon itt verseny nincs, érdekes módon, összes cég munkaerőhiányra panszkodik de azt a megélhetéshez hosszú távon nem elég bért kinálja, a lakosság jó része itt is lassan minden tartalékát feléli. Az ukrajnából jövők meg tudják it tkeresni az ottani bér két és félszeresét, elvállalják a turistaszállót, etc. no rezsiköltség, utazási támogatás. Jórészt fiatalok akik itt vannak 1-2 évre és mivel itt nincs semmijük továbblépnek.
Viszont az akinek fenn kéne tartani a lakását, oktatni a gyereket etc, az jobb ha ki se nyitja a száját, -írtam már torz gazdasági szerkezetről a környéken- hopp le vagy cserélve, egy külfödli munkavállalóra. Tehát propagandával szemben itt fejlődés nincs. Van egy kb ugyanakkora dolgozó létszám, aminek egy része itt most cserélődik az Ukrajnából érkezőkre.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Vagy tetszettek volna forradalmat csinálni.

most már ezzel kell főznünk
Nem mi főzúnk,csak fövünk a lében.De lassan elfogy a viz,és odaég az egész.És akkor mehet a szemétbe az egész.Az jobb lesz?Avagy jobb sporolni a tetőjavitáson,mert még állnak a falak?Mert ha elég sokáig hagyod ázni,beszakad a plafon.Nem holnap,de előbb-utóbb beszakad.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nem mi főzúnk,csak fövünk a lében.De lassan elfogy a viz,és odaég az egész.És akkor mehet a szemétbe az egész.Az jobb lesz?Avagy jobb sporolni a tetőjavitáson,mert még állnak a falak?Mert ha elég sokáig hagyod ázni,beszakad a plafon.Nem holnap,de előbb-utóbb beszakad.
ha már fazék meg főzés..

egy régi történet szerint:

Ha az ember egy békát forró vízzel teli fazékba dob, a zöld élőlény azonnal kiugrik az edényből. Megtörténhet, hogy néhány égetési sebet is el kell szenvedjen, de azokat hamar és simán legyőzi… és boldogan él tovább!

Ha az ember a békát egy hideg vízzel teli edénybe teszi és azt fokozatosan melegíti fel, a béka a fazékban marad. És annak ellenére, hogy a víz egyre melegebb, ő ott marad. Addig marad ott, amíg az egyre forróbb víz el nem pusztítja.

Sok ember viselkedése is ehhez a békáéhoz hasonlít: Úgy élik az életüket, hogy a dolgok lassú romlását nem veszik észre, így nem sikerül az életüket megváltoztatni. Nem tudnak az egyre forróbb fazékból kiugrani.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Véletlenül se olvassa uszításnak amit most írok.

Helyi példa

A rendszer sajnos úgy működik, hogy aki tudott innen is lelépett, fiataloknak esze ágába se jut maradni. Mint írtam, munkaerőpiacon itt verseny nincs, érdekes módon, összes cég munkaerőhiányra panszkodik de azt a megélhetéshez hosszú távon nem elég bért kinálja, a lakosság jó része itt is lassan minden tartalékát feléli. Az ukrajnából jövők meg tudják it tkeresni az ottani bér két és félszeresét, elvállalják a turistaszállót, etc. no rezsiköltség, utazási támogatás. Jórészt fiatalok akik itt vannak 1-2 évre és mivel itt nincs semmijük továbblépnek.
Viszont az akinek fenn kéne tartani a lakását, oktatni a gyereket etc, az jobb ha ki se nyitja a száját, -írtam már torz gazdasági szerkezetről a környéken- hopp le vagy cserélve, egy külfödli munkavállalóra. Tehát propagandával szemben itt fejlődés nincs. Van egy kb ugyanakkora dolgozó létszám, aminek egy része itt most cserélődik az Ukrajnából érkezőkre.

Igazából nem értem meg, hogyan éri ez meg a cégnek? Az ukránnak is meg kell adja ugyanazt a bért, amit a helybeli magyarnak. De erre még jönnek a különféle plusszok, mint az elszállásolás, utazási támogatás, a munkaerő fluktuációja miatti vesztességek, termeléskiesés*, stb.
Nem érné meg neki jobban, ha a helybelit kicsit jobban megfizetné és akkor meglenne a stabil, megbízható munkaerő?

*Hiába csak szalagmunkásokról van szó, nekik is kell minimum pár hét, mire ugyanolyan jól dolgoznak, mint a több éves rutinnal rendelkező.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
ha már fazék meg főzés..

egy régi történet szerint:

Ha az ember egy békát forró vízzel teli fazékba dob, a zöld élőlény azonnal kiugrik az edényből. Megtörténhet, hogy néhány égetési sebet is el kell szenvedjen, de azokat hamar és simán legyőzi… és boldogan él tovább!

Ha az ember a békát egy hideg vízzel teli edénybe teszi és azt fokozatosan melegíti fel, a béka a fazékban marad. És annak ellenére, hogy a víz egyre melegebb, ő ott marad. Addig marad ott, amíg az egyre forróbb víz el nem pusztítja.

Sok ember viselkedése is ehhez a békáéhoz hasonlít: Úgy élik az életüket, hogy a dolgok lassú romlását nem veszik észre, így nem sikerül az életüket megváltoztatni. Nem tudnak az egyre forróbb fazékból kiugrani.
Itt rosszabb a helyzet.Mivel a fazékon van egy hálló is.Ez a hálló az államstruktúúra.Szerintem sokan tudják,hogy át kéne szakittani ezt a hálót.De félnek attol a világtól,ami a fazékon kivűl van,mert mindig is a fazékban voltak.
 
Status
Not open for further replies.