[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Talán most majd a Toroczkai Laci féle vonal. Nekem meggyőződésem hogy már ennek a választásnak is Simicska nélkül, Torczkaival kellett volna nekifutni a Jobbiknak. Ásotthalmon az az ember csodát tett, s benne még látom azt hogy van benne tartás, nem karrier politikus(Vona az volt, bár így hogy korrektül visszalépett, tovább nem akarom bírálni), hanem hazafi.
A néppártosodás iránnyal én amúgy egyet értettem, de Vona a lehető legrosszabbul vezényelte le azt leszámítva, hogy valóban a széljobbos vadhajtásokat LE kellett metszeni, az káros volt. De ez a befekvés a Simicska médiabirodalomnak, együtt fényképezkedés Szél Bernivel, kokettálás a Momentummal akár, ez vérlázító volt szerintem, meg is büntették őket a régi választóik.

Toroczkain a szemem, benne látok reményt.

Sak azt nem értem,ha létezik valami belbiztonsági szűrő a Honvédségnél, akkor hogy fenébe szolgálhatsz meg ott...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az a 60 év a gond. Technológiailag túl sok minden történhet annyi idő alatt. Simán megtörténhet, hogy meg lesz oldva elfogadható szinten a hálózati szintű tárolás és bukik minden nuki projekt.
.
Ja történhet, vagyis vagy történik valami, vagy nem történik semmi korszakalkotó. Annyi viszont biztos megtörténik, hogy a mai áramellátás (benne Paks 1) leamortizálódik, kiesik, mi meg várjuk a csodát hogy történjen már valami!!! Viszont elég egy-két nap áramszünet, és a hűtőben lévő kaják mind bedöglenek, a boltokban is dettó, kenyér nincs mert áram nélkül a sütöde se műkszik, meg úgy az egész élelmiszer-ipar sem!!! Aztán pár nap után ölhetjük egymást a kajáért, összeveszhetünk hogy ki fogja megenni a parkból a hattyúkat meg az állatkerti zebrákat a nagy csodavárás közepette, mert a lakótelepi lakásokban addig van kajatartalék ameddig kitart a hűtőszekrény, mert speiz az ugye nem fért bele az építésnél ...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nekem a "terveim" nem voltak ilyen sarkosan megfogalmazva, hogy kire kellett volna szavazni vagy sem. Mindenki oda húzta az X-et, ahová akarta. Nem vagyok politikus, hogy befolyásolni akarjam a szavazókat. viszont magyarázni a bizonyítványt, lehúzni a győztesekről a keresztvizet, azt tényleg csináltam, elsősorban tényleg azért, hogy lássátok meg azt is, amit eddig nem ismertetek, mert elfedte a kampány egysíkúsága. Örültem, hogy ebben azért többen partnerek is voltak...Ha ez téged zavart, azt sajnálom. De neked -pláne- szerintem tisztességesen irogattam, mert éreztem alpáriságot a HSZ-eidben, néhány más nick-nevű egyéntől eltérően. .. De ha valakit nem érdekel az, amit írok és nem gondolkodik el rajta, van 1 vagy 4 éve, az nem az én bűnöm, az a választókat és a választottjaikat minősíti. Nem gondolom, hogy létezne ideális párt, pláne MO-n jelenleg. De azt mindenképpen károsnak tartom, főleg ha van egy kormánynak 12 éve arra, hogy 2/3-ad mellett kormányozzon, ez a diktatúra felé vivő legjobb út.

De leírom én mire számítottam. Arra, hogy a F@SZ kis többséggel fog kormány alakítani, (A kormányváltást 2018-ban én is illúziónak tartottam, ezt a választások előtt is többször, éve is tán, itt valamelyik fórumban leírtam.) Ha ez bejön, a kormányon lévőknek így el kellett volna gondolkodnia azon, hogy hogyan tovább? Nem lehetett volna azt folytatni, amit 2018-ban abbahagytak, teret kellett volna engedni az ellenzéki javaslatoknak is, amik eddig le voltak söpörve az asztalról. Az ellenzék jelentősebb lett volna, , a Jobbiknak el tudtam volna képzelni úgy 30-35 %-ot. A többin meg osztozkodtak volna azok, akik amúgy is bejutottak a parlamentbe... Mint tudjuk, ez nem jött össze, szerintem túlnyerték magukat a fiúk és így tényleg az fog menni a jövőben is, mint ami eddig, minden kontroll nélkül... És ebből le fogják vonni azt a következtetést is, hogy egy ilyen végtelenül primitív kampánnyal 2022-ben is lehet majd nyerni.. És ez nem ad okot az eddigi történések fényében sem bizodalomra (a jövőt illetően). Hát röviden ennyit... Remélem választ kaptál azokra a kérdésekre, amik érdekelnek és nem érzed úgy, hogy mellébeszélek...

Írtam már én is, mások is, de ismét leírom. Tudjuk, hogy ők is lopnak, nem mondtál ezzel semmi újat. De, és ez egy jó nagy DE, ezek legalább csinálnak is valamit. A többiek meg bebizonyították már, hogy vagy CSAK lopnak (meg eladnak mindent és azt a pénzt is ellopják), vagy nem értenek semmihez.
Azt meg te is bevallod, hogy nincs ideális párt. Vagyis az van, amit írtunk már sokszor, a meglévők közül kell választani. Ha meg nincs jobb, akkor ezt választják az emberek. Ennél rosszabbat meg senki sem akar.

A mondanivalód második felével részben egyetértek.
Az igaz, hogy túlnyerték magukat, de ha az kell ahhoz, hogy ne nyerjék túl magukat, hogy egy náluk sokkal rosszabb bagázs is a hatalomba kerüljön, akkor jobb, ha csak ők vannak ott.
Eszembe jut a németországi helyzet, ahol a viszonylag vállalható párt mellé bevették a hatalomba az idióta sötétzöldeket. Na meg is lett az "eredménye". Nem az lett, amire te számítanál, hogy a nagy pártot majd jó útra viszi a kicsi, hanem lezüllesztette a kicsi az ő szintjére a nagyot is.
Ozzy biztosan többet tudna erről mesélni.
Na ilyen áldozatok árán szerintem jobb, ha nem törik meg a kétharmadot.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Írtam már én is, mások is, de ismét leírom. Tudjuk, hogy ők is lopnak, nem mondtál ezzel semmi újat. De, és ez egy jó nagy DE, ezek legalább csinálnak is valamit. A többiek meg bebizonyították már, hogy vagy CSAK lopnak (meg eladnak mindent és azt a pénzt is ellopják), vagy nem értenek semmihez.
Azt meg te is bevallod, hogy nincs ideális párt. Vagyis az van, amit írtunk már sokszor, a meglévők közül kell választani. Ha meg nincs jobb, akkor ezt választják az emberek. Ennél rosszabbat meg senki sem akar.

A mondanivalód második felével részben egyetértek.
Az igaz, hogy túlnyerték magukat, de ha az kell ahhoz, hogy ne nyerjék túl magukat, hogy egy náluk sokkal rosszabb bagázs is a hatalomba kerüljön, akkor jobb, ha csak ők vannak ott.
Eszembe jut a németországi helyzet, ahol a viszonylag vállalható párt mellé bevették a hatalomba az idióta sötétzöldeket. Na meg is lett az "eredménye". Nem az lett, amire te számítanál, hogy a nagy pártot majd jó útra viszi a kicsi, hanem lezüllesztette a kicsi az ő szintjére a nagyot is.
Ozzy biztosan többet tudna erről mesélni.
Na ilyen áldozatok árán szerintem jobb, ha nem törik meg a kétharmadot.


Annyit neked, azért érdekelt volna egy erős ellenzéki jobbik, hogy hogyan viselkedne... De térjünk vissza a témára majd 4 év múlva. Aztán lehet te is úgy látod, hogy pozitívabb lesz a helyzet, a lelketek rajta. Legyen meg újra.. Azért annyi érdekelne, melyik megyében és milyen jellegű településen élsz, meg kb. mi a munkád?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Írtam már én is, mások is, de ismét leírom. Tudjuk, hogy ők is lopnak, nem mondtál ezzel semmi újat. De, és ez egy jó nagy DE, ezek legalább csinálnak is valamit. A többiek meg bebizonyították már, hogy vagy CSAK lopnak (meg eladnak mindent és azt a pénzt is ellopják), vagy nem értenek semmihez.
Azt meg te is bevallod, hogy nincs ideális párt. Vagyis az van, amit írtunk már sokszor, a meglévők közül kell választani. Ha meg nincs jobb, akkor ezt választják az emberek. Ennél rosszabbat meg senki sem akar.

A mondanivalód második felével részben egyetértek.
Az igaz, hogy túlnyerték magukat, de ha az kell ahhoz, hogy ne nyerjék túl magukat, hogy egy náluk sokkal rosszabb bagázs is a hatalomba kerüljön, akkor jobb, ha csak ők vannak ott.
Eszembe jut a németországi helyzet, ahol a viszonylag vállalható párt mellé bevették a hatalomba az idióta sötétzöldeket. Na meg is lett az "eredménye". Nem az lett, amire te számítanál, hogy a nagy pártot majd jó útra viszi a kicsi, hanem lezüllesztette a kicsi az ő szintjére a nagyot is.
Ozzy biztosan többet tudna erről mesélni.
Na ilyen áldozatok árán szerintem jobb, ha nem törik meg a kétharmadot.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
ideológiailag nem koherens,
Nem ideológiára értettem, hanem konkrétan gazdasági programra, mikro és makroszinten egyaránt, társadalmi vízióra, jövőképre.
Ideológiailag nem is lehet, mert a jobboldal hajtja végre a szocdem, tulajdonképpen baloldali feladatokat, amelyek teljesen hiányoztak az utódpárt leszármazottainak vadkapitalista, neoliberális tevékenységeiből.
Az egyetlen ,mondanivaló - Orbán tolvaj, korrupt, hazug, leváltani, börtönbe csukni.(a politikatudomány szerint pozitív üzenetek hiányában, kizárólag negatív mondanivalóval a legritkább esetben lehet választást nyerni)
Hozzáteszem, egyetlen korabeli politikus sem ül - csak 1-2 akit beáldoztak - de még egy olyat se tudtak leültetni, mint biszku, sőt bűnösségét megállapítani.
Szóval ez az elszámoltatás csak üres duma, jogilag nem tudsz leszámolni senkivel, egyik oldalon sem.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nem ideológiára értettem, hanem konkrétan gazdasági programra, mikro és makroszinten egyaránt, társadalmi vízióra, jövőképre.
Ideológiailag nem is lehet, mert a jobboldal hajtja végre a szocdem, tulajdonképpen baloldali feladatokat, amelyek teljesen hiányoztak az utódpárt leszármazottainak vadkapitalista, neoliberális tevékenységeiből.
Az egyetlen ,mondanivaló - Orbán tolvaj, korrupt, hazug, leváltani, börtönbe csukni.(a politikatudomány szerint pozitív üzenetek hiányában, kizárólag negatív mondanivalóval a legritkább esetben lehet választást nyerni)
Hozzáteszem, egyetlen korabeli politikus sem ül - csak 1-2 akit beáldoztak - de még egy olyat se tudtak leültetni, mint biszku, sőt bűnösségét megállapítani.
Szóval ez az elszámoltatás csak üres duma, jogilag nem tudsz leszámolni senkivel, egyik oldalon sem.

Azért simán lehetne, de Gyurcsány pl. azért nem ül szerintem nehogy precedens leygen.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A jobbiknak nincs érdemi szakmai stábja, szellemi holdudvara. Mostmár Morvai sem az.Megy vissza az egyetemre tanítani.
Morvai megélhetési polprosti. Épp most jelentetter be, bár a Jobbik visszahívta Brüsszelből a Fidesz támogatásáért, bacik visszajönni.
Valami olyan szabály, hogy a párt visszahívását nem kötelező az EP végrahajtani, ha jól értem.

https://24.hu/belfold/2018/04/12/morvai-krisztina-visszahivhatatlan/

ja, apróság: mai elveszti közpénz jellegét, tényleg aprópénz...
200 millka Tiborcz haverjának a margitszigeti könnyűszerkezetes teniszstadion elbontására.
A Petőfi csarnok bontása volt száz M.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A tagság, na az tuti nem az egyetemi oktató, de van szellemi holdudvaruk.
Nézd, aki a felső vezetői szinten nem tudja megkülönböztetni az ENSZ menekültügyi egyezményét az EU hasonló tárgyú jogszabályáitól, hanem azokat összemosva beszél zagyvaságokat az számomra nem mondható különösebben tájékozottnak.
 
M

molnibalage

Guest
A 12 mrd dollár meg elég optimista. Ne lepődj meg ha duplája lesz. És még lehet hogy annak is örülünk.

És ezek csak a közvetlen kockázatok. A munkaerőhiány, korrupció, gazdasági változások, politikai kockázat stb. mind mind csak rárakódnak erre. Ha nem egy teljesen inkompetens és korrupt kormányzat lenne még akkor is örülhetünk ha nullszaltóra kijön és nem lesz komolyabb gond.[/QUOTE]
Ursa Maior


Szerintem alapvetően a mi választási rendszerünk közel van hozzá.
Én az arányt fordítanám meg, hogy kevesebb egyéni és több listás képviselő legyen így kicsit reprezentatívabb lenne a dolog. De alapvetően, szerintem, a mi választási rendszerünk elég jó a többivel össze hasonlítva.
Minden választási rendszer szar, ami csak egy preferenciat vesz figyelembe. Legalábbis az én szememben.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ursa Maior

"$zivem csuske Kigyos Gyursany Feri 9 fos frakciojanak teljes egyharmada nem ul be a magyar orszaggyulesbe. Ergo nem azok lesznek a kepviselok akikre az emberek szavaztak a listan.

Mas is alkamazza ezt a gyakorlatot.

Ez szerintem a valasztok megtevesztese es teljesen antidemokratikus."


Ez a listás választások vele járója. Sokan nem értik meg, hogy ha tisztán listás rendszer lenne, akkor egy kész felhozatalra kellene szavazni, egy mások által össze rakott listára. Viszont ezt a pártok úgy alakítgatják ahogyan akarják, hiszen ők delegálják a képviselőket, nem te vagy én. Utólag is átírhatják.
Az egyéniben konkrét emberre szavazol, tőle senki, még a pártja sem veheti el a mandátumát. Ha rá szavazol biztos ő is fog bejutni.

"Vitassuk meg a szivelyes egyetnemertes legkoreben milyen lenne egy idealis valasztasi rendszer."

Szerintem alapvetően a mi választási rendszerünk közel van hozzá.
Én az arányt fordítanám meg, hogy kevesebb egyéni és több listás képviselő legyen így kicsit reprezentatívabb lenne a dolog. De alapvetően, szerintem, a mi választási rendszerünk elég jó a többivel össze hasonlítva.
Jelenlegi választási rendszerünk egy principális császársághoz hasonló pártállami diktatúra alapvető legitimálási,és hatalmi eszköze.Nemhogy a vállasztási rendszer ilyen,hanem az egész kéviseleti rendszer,és az államstruktúra is.Továbbra is fentttartom azt a véleményem,hogy a 28éve tartó hidegpolgárháború alapvetően az okozza,hogy maradt a pártállami államstruktúra.Csak egypártibol többpártivá alakult.Oligarhacsoportok hadakozásává silányult már régen a választás.Csak éles fegyverek helyett a ppropaganda eszközével folyik.2006ban Orbán simán megszakithatta volna ezt a kört.Simán megdönthette volna a rendszert,de nem tette.Mert neki ez az államrendszer kell.Ezt a pártállami rendszert használja,a hatalma erősitésére.90es OV egy jogállami néképviseleti demokráciát akart.De a 2006os már nem.Pedig amig ez a ppártálami struktúra fennáll.nem is lesz itt változás.És ezt a rendszert alapvetően a jelenlegi ellenzék sem akarja megdönteni,legfeljebb lazitani.Mert alapvetően ugyanennek a rendszernek a gyermekei,és érdekükben áll a fennmaradása.Ahogy Antal mondta.Tetszettek volna forradalmat csinálni.Ha 90ben forradalmi változások lettek volna az államstruktúrában,most nem ez a familiáris politikai struktúra lenne.Nem lenne ez a principális császárság rendszerű(de különben a szovjet rendszer is igy működött) NER diktatúra.Röhej,de ha az akkori fityisz jobban politizál,most nincs Öfelsége I.Viktor. Amilyen jó politikus,lehet,hogy egy szépen fejlődő ország köztiszteletben állo miniszterelnöke lenne.Naja,változnak az idők.Csak Mo számára visszafele folyik.És Rákosi rendszere felépitett sokmindent,Acélművet,gyárakat,üzemeket.De nem fejlődőt,csak növekedett.És 56 lett a vége.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 920
58 253
113
molnibalage

Ha jól emlékszem akkor talán az Ausztráloknak van olyan választási rendszere, ahol több jelöltre is szavazhatsz egyszerre, gyakorlatilag egy sorrendet állítasz fel, hogy szerinted ki legyen az első második és harmadik a jelöltek közül.
És ebből kombinálják ki valahogy hogy ki legyen az első.

Bár nem tudom, hogy hazánkban ez, hogy működne. Azért most is kijöttek a "csalások" amik egyébként nem azok voltak, csak olyan boborjánok ülnek a választási bizottságokban, hogy a végeredményt sem képesek normálisan össze adni... Mancika elnézi a sort és egy másik párthoz húzza be egy párt összes listás X-ét, meg egy egyéni és egy listás lap helyet két listást adnak a választópolgárok kezébe, azok meg így kétszer szavaznak listára stb.... És hát azok is elég hülyék ahhoz, hogy ne tűnjön föl nekik :D
És ez egy fa ék egyszerű rendszer.... El tudom képzelni mi lenne egy olyan rendszer esetén ahol helyezéseket kellene össze adni és azokat súlyozni képletekkel helyben :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Mielőtt valaki megkérdezné, itt ilyen a rendszer.
"...


Izraelben a parlamenti választás egyfordulós, közvetlen, országos és arányos. Az egész ország egy választókörzet. A pártok jelöltlistákat állítanak fel és a kapott szavazatok arányában kapják meg a képviselői helyeket. A nagyobb pártokban előválasztásokat tartanak, de van olyan párt is, ahol a vezető vagy egy bizottság határoz a képviselőjelöltek személyéről. A listán elvileg 120 név szerepelhet, de a kisebb pártok gyakran kevesebb jelöltet neveznek meg, hiszen a sor végéről úgyse jut be senki.

Egy 2014-ben elfogadott törvénymódosítás szerint, az a párt juthat be a Kneszetbe, amelyik megszerzi az érvényes szavazatok legalább 3,25%-át. Ha ez sikerül, akkor minimum négy képviselőt küldhet a testületbe. A küszöböt el nem érő listára leadott szavazatok elvesznek.



Szóval nincs kétharmad kevesebb mint 50 százalékkal, igaz a pingvinek évtizede keverhetik a melaszt...
http://www.breuerpress.com/2015/03/09/2015-marcius-17-a-20-kneszet-valasztasok/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Sak azt nem értem,ha létezik valami belbiztonsági szűrő a Honvédségnél, akkor hogy fenébe szolgálhatsz meg ott...
Én azt nem értem, hogy te hogy a fenébe írogathatsz egy MAGYAR fórumon évek óta úgy Magyarországról, ahogy.
Mi a problémád egyébként azzal, hogy leírtam szerintem Toroczkai egy korrekt magyar ember, aki pl. szerintem(s ez innentől egy vélemény) nem vesztette még el Vonával szemben a hitelességét, és Ásotthalom sokat köszönhet neki?

Ezzel most konkrétan mi a bajod, mi az ami vállalhatatlan szerinted?
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Toroczkain a szemem, benne látok reményt.
Neki is több megnyilatkozása volt Facen, amiben kiállt Vona és a néppártosodás mellett.
Ha jól olvastam az elnökség ennek ellenére nem őt választotta. Szóval akkor most alakíthat új pártot, vagy visszamegy a HVIM-be, de azok szintén rommá égették már magukat.
Bírtam a gyereket, mert tényleg ő tett dolgokat, nem csak dumált, de róla is kiderült, hogy megvehető.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti
Status
Not open for further replies.