[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
...hát ahogy bele-beleolvasgattam az utóbbi nap termésébe, tombolnak itt rendesen a prekoncepciók, kettős mércék, relativizálások...

Ami önmagában még nem lenne baj, csak már túl mély az árok, s ide már nem elég a hídvető, ide már komplett utász alakulat kéne:(
(Ha már HTKA...)
Inkább a familiárisokbol állo bandériumokat kellene lecserélni egy korszerű országot szolgáló véderőre.
Holnap még nem lesz baj.Holnapután sem.De eljön a baj,akkoris,ha nem hiszel benne.És a nap akkor is fel fog kelni.1526 agusztus 30.án is felkelt.1956 november 5.én is felkelt....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Holnap még nem lesz baj.Holnapután sem.De eljön a baj,akkoris,ha nem hiszel benne.És a nap akkor is fel fog kelni.1526 agusztus 30.án is felkelt.1956 november 5.én is felkelt....
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 471
11 613
113
Inkább a familiárisokbol állo bandériumokat kellene lecserélni egy korszerű országot szolgáló véderőre.

Holnap még nem lesz baj.Holnapután sem.De eljön a baj,akkoris,ha nem hiszel benne.És a nap akkor is fel fog kelni.1526 agusztus 30.án is felkelt.1956 november 5.én is felkelt....
Hm....
 
T

torsen

Guest
Mi még ez sem vagyunk. Simán kb. 2 tucat ember, akik önszerveződően játszanak és járnak kupára. Ha ti nem kaptok pénzt, akkor ziher, hogy mi sem.

Ha csináltok egy egyesületet, az 1%-ok (5 év után? vagy 3?) felajánlhatók Nektek. Nyilván minden tag visszaajánlja az adóját plusz a baráti kört is meg lehet győzni. Ez is valami, ráadásul "csökken" az adód! Mi ott tartunk, hogy jövőre nem pályázunk, mert elegünk van és van bennünk büszkeség. Költsék a pénzt termálvizes lórehabiltációra és vegyék alelkükre
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha csináltok egy egyesületet, az 1%-ok (5 év után? vagy 3?) felajánlhatók Nektek. Nyilván minden tag visszaajánlja az adóját plusz a baráti kört is meg lehet győzni. Ez is valami, ráadásul "csökken" az adód! Mi ott tartunk, hogy jövőre nem pályázunk, mert elegünk van és van bennünk büszkeség. Költsék a pénzt termálvizes lórehabiltációra és vegyék alelkükre

3. évben. Érdemes működési támogatást beadni ("EPER"-ben), minden évben van, lényegében egy laikus is meg tudja csinálni, elég jó eséllyel meg is lehet megkapni.
 
M

molnibalage

Guest
Ha csináltok egy egyesületet, az 1%-ok (5 év után? vagy 3?) felajánlhatók Nektek. Nyilván minden tag visszaajánlja az adóját plusz a baráti kört is meg lehet győzni. Ez is valami, ráadásul "csökken" az adód! Mi ott tartunk, hogy jövőre nem pályázunk, mert elegünk van és van bennünk büszkeség. Költsék a pénzt termálvizes lórehabiltációra és vegyék alelkükre
Telik a hobbira. Azért hoztam fel példának, hogy a NER egy másik röhejességére mutattam rá.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 016
113
Az éjszakai temető műszak után reggel otthon egy fél hp körte utána egy pici reggeli. Telo ki és irány az ágy. Közben magaslóról teszek mindenre. Mert délután vár kert és közben a szomszéd örömére Sabaton t fogok hallgatni. Félévente jó ha váltok vele pár mondatott. A másikkal meg jól kijövők.
Visszatérve más vizekre. Az uniós támogatás nélkül is nagyobb gondunk lesz mint hogy itt taktikázunk.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ja, ez nekem is szöget ütött a fejemben. De bennünk van a hiba, mert megmondták ferntről, csak az nem dolgozik ma MO-n, aki nem akar. Különben teljes a foglalkoztatottság...Ezek szerint mégis van egy léhűtő banda, aki kétkezi munka helyett koktélokat iszogatva kommentelget itt. Jól megy nekünk tényleg. Meggyőztetek, négy év múlva én is a F@SZ-ra fogok szavazni, mert énnekem még azért nem jut Don Perignon, meg kell elégednem szigorúan 14 óra után a száraz Szovjetszkoje Igrisztoje-val...

UI.: van valakinek tapasztalata ezzel a márkával? Kérem ossza meg!
Nem éri meg az árát....:)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Már hogy lenne rossz üzlet, amikor többszörösen visszahozza az árát, ami az államot gazdagítja? Ha privatizálnák, akkor meg 60-100 éven keresztül évi sok milliárd forintnyi tiszta profit menne ki az országból. Merthogy magyar vállalkozónak tutira nem lenne annyi pénze, hogy megvegye.

Paks2-nél még az is kérdéses, hogy visszahozza-e egyáltalán az árát. Jelenleg úgy néz ki több az esélye, hogy nem és masszív ráfizetés lesz az egész. Plusz még az orosz függőséget is erősíti. Árnyalná az egész projektet, ha nem Orbán építettné.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Paks2-nél még az is kérdéses, hogy visszahozza-e egyáltalán az árát. Jelenleg úgy néz ki több az esélye, hogy nem és masszív ráfizetés lesz az egész. Plusz még az orosz függőséget is erősíti. Árnyalná az egész projektet, ha nem Orbán építettné.
Azért megkérdezném, a jelenlegi magyar államadóssággal hova, kinek tartozunk?!! Hányszorosa ez Paks2-nek?!! Ott miért is nem zavar a függőség?!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 920
58 254
113
Már 100 szor ki lett tárgyalva, hogy PAKS II vissza hozza az árát, sőt, jó esetben sokkal többet is.
Ezt az egészet még általános iskolás matematika tudással is ki lehet számolni, mégis ezen a hülye mantrán rugóznak még emberek....
 
M

molnibalage

Guest
Paks2-nél még az is kérdéses, hogy visszahozza-e egyáltalán az árát. Jelenleg úgy néz ki több az esélye, hogy nem és masszív ráfizetés lesz az egész. Plusz még az orosz függőséget is erősíti. Árnyalná az egész projektet, ha nem Orbán építettné.
Javaslom a villamosenergia topik végigolvasását. Eszméletlen butaságot tetszett leírni. A szél és nap viccerőműnél van az, hogy a saját telepítési költségüket sem termelik ki átvételi ártámogatás nélkül még ma sem. Középiskolás fizikával és négy alapművelett és 5 perc googlival kideríthető.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Azért megkérdezném, a jelenlegi magyar államadóssággal hova, kinek tartozunk?!! Hányszorosa ez Paks2-nek?!! Ott miért is nem zavar a függőség?!!

Ez hogyan változtat Paks 2 megítélésén? Miért gondolod hogy nem zavar más függőség? Pedig ugye ha zavar engem az orosz függőség, akkor nyilván zavar a többi is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez hogyan változtat Paks 2 megítélésén? Miért gondolod hogy nem zavar más függőség? Pedig ugye ha zavar engem az orosz függőség, akkor nyilván zavar a többi is.
Ha már a tartozás rögtön függőséget jelent, akkor szerintem jobb ha nem egy helyen van az összes tartozásunk, mert az akkor annál nagyobb tartozást/függőséget jelent egy helyen. A mai államadósság meg kizárólag nyugatra szól ... szerintem nem kellene még többel tartozni oda, ráadásul tartok tőle, nem is nagyon kapnánk olyan hitelt, hogy majd törlesztünk a bevételből ha kész lesz.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Javaslom a villamosenergia topik végigolvasását. Eszméletlen butaságot tetszett leírni. A szél és nap viccerőműnél van az, hogy a saját telepítési költségüket sem termelik ki átvételi ártámogatás nélkül még ma sem. Középiskolás fizikával és négy alapművelett és 5 perc googlival kideríthető.
Atomerőműre szükség van.Egyébbként még 2010 elött ki lett választva az orosz erőmű.Jellemző a magyar viszonyokra,hogy akkor még a Fityisz kiabált ellene.Viszont a gazdaságossága nemtudom,milyen lesz.Nem maga az erőmű a neuralgikus pont,hanem az üzleti részletek.Amik ha joltudom,még mindig titkositva vannak.Az erőmű leirása,rajzai,termikus hatékonysági mutatói,más erömüvekkel valo összehasonlitó elemzései még magyarul is rajtvan a neten.De az üzleti rész csak zavarossan.Lehet,hogy jó üzlet.De lehet az is,hogy annyi benne az "alkotmányos" költség,ami már nem teszi jó üzletté.Fenetudja.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Már 100 szor ki lett tárgyalva, hogy PAKS II vissza hozza az árát, sőt, jó esetben sokkal többet is.
Ezt az egészet még általános iskolás matematika tudással is ki lehet számolni, mégis ezen a hülye mantrán rugóznak még emberek....

Egy atomerőmű építése elég komplex dolog. Nem csak technikailag értem, hanem gazdaságilag és politikailag is. Érdemes az ilyen vitákba belevonni olyanokat is, akik legalább alapszinten értenek hozzá.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Javaslom a villamosenergia topik végigolvasását. Eszméletlen butaságot tetszett leírni. A szél és nap viccerőműnél van az, hogy a saját telepítési költségüket sem termelik ki átvételi ártámogatás nélkül még ma sem. Középiskolás fizikával és négy alapművelett és 5 perc googlival kideríthető.

Szerinted mennyibe kerül Paks 2 felépítése és mennyi ideig fog üzemelni?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Ha már a tartozás rögtön függőséget jelent, akkor szerintem jobb ha nem egy helyen van az összes tartozásunk, mert az akkor annál nagyobb tartozást/függőséget jelent egy helyen. A mai államadósság meg kizárólag nyugatra szól ... szerintem nem kellene még többel tartozni oda, ráadásul tartok tőle, nem is nagyon kapnánk olyan hitelt, hogy majd törlesztünk a bevételből ha kész lesz.

Paks 2-nél csak az oroszok felé tartozunk. Az államadósság meg az ami diverzifikált.
 
M

molnibalage

Guest
Szerinted mennyibe kerül Paks 2 felépítése és mennyi ideig fog üzemelni?
  • Alsó hangon 60 évig, mert ennyire tervezik. Az anno 25-30 évre tervezett blokkok simán elmennek 50 évet is.
  • Mindenestül nem fog 12 mrd USD-be sem kerülni kamatos kamatokkal.
Csak azt nem értem, ha ennyire nem vagy képben, akkor mi alapján jelentesz ki akkora baromságot, hogy nem fog megtérülni...
  • 2400 MWe kapacitás
  • 0,95 teljesítménytényező
  • 60 év
  • Paks I ma 11 Ft/kWh áron adja fel a gridre az áramot és te 35-36 Ft/kWh áron veszed. (Volt az rezsicsökkentés előtt 44 is.)
Ez alapján számold ki, hogy mennyi áramot termel és milyen kis profit mellett is mikor térül meg. Az építés és bontás adja az erőmű életciklus költségének kb. 85%-át. Ez alapján közelítőleg kijön az, hogy egyéb változókkal és bizonytalansággal kb. 23-28 év után már megtérül.

A fenti vérprimitív modellel kijön az, hogy a világ eddigli legolcsóbb szélerőművével (1600-1800 USD/kWe) és 0,25-ös tényezővel 0 karbantartással valahol 10-12 év után lesz megtérülő egy erőmű úgy, ha nem hitelből épült. Ha ezek is vannak, akkor valahol 17 év után. Apró hiba, hogy ezeket 20-25 évre tervezik, bár egyetlen szélkerék sem bírt ki még annyit talán. Ehm...
 
Status
Not open for further replies.