[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem egészen pontos, 2002-2008 között igencsak jól ment a világnak, kivéve persze minket, így a kétségtelenül mindenki számára tragikus válság számunkra majdnem végzetes lett. 2010-óta részben a lemaradásunkat leküzdve kapaszkodunk a V4-kel együtt. Legalább nem lemaradva tőlük.
Matróz fiam,a fidesz hajón kivűl van egy valódi világ.Valódi gazdasági fejlődés itt utoljára 96-2000 közöt volt.A Bokros-csomagnak köszönhetően,amihez különben 2éven keresztül a fityisz is tartotta magát.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Könnyen növelték, mikor mellette elvették az éjszakai pótlék ?%át, a vasárnapi pótlék 50%-át, a szombati pótléknak meg a 100%-át, durván megnövelve a havonta ledolgoztatható munkaórák számát!! Persze ezt Munka Törvénykönyvvel megtámogatva JOG szerint, amire annyira szeretnek itt néhányan hivatkozni!! Mint anno, mikor "Alkotmányban" volt leírva a Kommunista Párt vezető szerepe a "szocializmus és a nép érdekeinek megfelelően"!! Szóval ilyen alapon ne tessék visszaköpködni, akkor is minden "törvényes és jogos" volt ... mint most. :p
Ez az illiberális állam lényege.A törvényekkel való uralkodás.Liberális jogállam lényege meg,hogy a hatalmat törvények közé szoritsa
 
T

Törölt tag 008

Guest
......Valódi gazdasági fejlődés itt utoljára 96-2000 közöt volt.A Bokros-csomagnak köszönhetően,amihez különben 2éven keresztül a fityisz is tartotta magát.
CgbqvrB5ok.gif


Néha nyomok egy show ignored contentet, ha röhögni akarok.
M3BdIksxpQ.gif
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Leírtam sokszor, sok helyre, hogy nekem is. Gyomorforgató amit ott művelt az uccsó időben Vona szerintem is.


Olvassátok vissza néhány hsz-emat, ha érdekel, OV. milyen gyomorforgató dolgokat művelt. Ha a jobbik tényező akar lenni, akkor Vonával vagy nélküle, de néppártosodnia kell. Ehhez a legszélsőségesebbeket le lell építeni. Azt hiszem, ezt elkezdték megcsinálni... Az vitatható, hogy jól álltak-e neki vagy sem, de az elképzelés alapja nem volt rossz.

Az megint más kérdés, hogy a jelenlegi hisztérikus szituációban, ami volt a választások alatt, ezt lehetett volna-e jobban csinálni.. Majd az új vezetésre kíváncsi leszek mit tesz, és mit ér el. Mindenesetre én arra számítok, hogy a F@SZ is elveszti előbb-utóbb a támogatóit, mert OV is megöregszik egyszer. És, akárkik is legyenek ott, azok mind csak OV csicskái. ()Simicska is túl nagy befolyásúvá vált és még a szobatárssal is összeveszett). OV hatalommániás,ezért OV=F@SZ.

A baloldalon igazából nem látok jelenleg olyanokat, akik 10-12 éven belül jelentősebbek lennének... Talán még az LMP-ben van mozgósító erő, de rá kellene jönniük, hogy a radikális zöld-ség ma nem olyan trendi, mint volt az a rendszerváltás idején. MO-n azért még a civil társadalom és az öko tudatosság is kevesek mániája, de a rendszerváltás idején százezrek ellenezték a Bős-nagymarosi Vízlépcsőt. Akkor az környezetvédelmi köntösbe bújtatott politikai tett volt, de a rendszerváltás után, már nem kellettek már burkolt politikai állásfoglalások, ezért a környezetvédelmi mélyzöldek tömegbázis nélkül maradtak. Talán erre emlékezve volt az LMP és a momentum kampányának elég erős környezetvédelmi éle (Paks ellen), de ez igen elhibázott lépés, ötlet volt. Nem mérték fel azt (nem olvasták a BNV-vel kapcsolatosan korábban írt tanulmányaimat, így magukra vessenek), hogy ma nem volt rendszerváltó hangulat és nem volt szükség egy olyan környezetvédelmi aggodalomra, mint ami a jóléti államokban is megfigyelhető. Akárhogyanis, mi még meg sem közeítettűk Ausztria szintjét. Tévedtek, de kérdéses, hogy ezt egyáltalán felismerik-e vagy a Bp-i szavazatok biztosítani fogják az önigazolást? Fittyet lehet ezek után a vidékiek hozzáálására hányni? Őszintén, én sem tudom erre a költői kérdésre a megoldást.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113


Igazából az én bérem nem emelkedett, hanem inkább csökkenő tendenciát mutatott, de azt hiszem így sincs okom panaszra, de nem tudom, mert nem ismerek ilyen embereket, hogy az elmúlt években kinek miről mennyire emelkedett a nettója, a saját megnevezett munkakörében. Nem cikizni akarok senkit sem, hanem megérteni, ha lehet azokat a folyamatokat, amik az x-elést vezették, de tőlem elég távol alltak, márcsak azért is, mert nem hiszem, hogy valamely szempontból én lennék az átlag MO-n vagy akár bármiben az etalon. Úgyhogy, aki akar válaszoljon, csak ne kamuzzon, mert az én érdeklődésem komoly.. Köszönöm előre is...
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
865
4 359
93
Igazából az én bérem nem emelkedett, hanem inkább csökkenő tendenciát mutatott, de azt hiszem így sincs okom panaszra, de nem tudom, mert nem ismerek ilyen embereket, hogy az elmúlt években kinek miről mennyire emelkedett a nettója, a saját megnevezett munkakörében. Nem cikizni akarok senkit sem, hanem megérteni, ha lehet azokat a folyamatokat, amik az x-elést vezették, de tőlem elég távol alltak, márcsak azért is, mert nem hiszem, hogy valamely szempontból én lennék az átlag MO-n vagy akár bármiben az etalon. Úgyhogy, aki akar válaszoljon, csak ne kamuzzon, mert az én érdeklődésem komoly.. Köszönöm előre is...
Netto 170-ről 260-ra nőt. Beosztott, tiszthelyettes rendőr vagyok. Arányaiban ugyanez nagyjából a teljes állománynál. Járőr 110-ről 160-ra, de kevés ez nekik nyilván, tehát húznak ki a szervezettől. Egyébként meg a civil ismerősi körömben is nőttek a bérek. Nem nagyon hallottam olyat, hogy lefelé ment valakinek, megesik nyilván ,de nem általános.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Netto 170-ről 260-ra nőt. Beosztott, tiszthelyettes rendőr vagyok. Arányaiban ugyanez nagyjából a teljes állománynál. Járőr 110-ről 160-ra, de kevés ez nekik nyilván, tehát húznak ki a szervezettől. Egyébként meg a civil ismerősi körömben is nőttek a bérek. Nem nagyon hallottam olyat, hogy lefelé ment valakinek, megesik nyilván ,de nem általános.

Nekem nagyon magasról csökkent, de csak azért mert nem váltam csókossá, de még így sem merem leírni hová csökkent.

De, mivel az embereknek a megélhetés a legfontosabb, nem látok abban semmi rendkívülit, ha a pénztárcájuk tartalma is motíválja őket...

Köszi az infót! Ha más területről van valakinek még ilyen dolga, akkor kérném írja le, mert tényleg nem ismerem a társadalmat, ebből a szempontból biztosan....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekem nagyon magasról csökkent, de csak azért mert nem váltam csókossá, de még így sem merem leírni hová csökkent.

De, mivel az embereknek a megélhetés a legfontosabb, nem látok abban semmi rendkívülit, ha a pénztárcájuk tartalma is motíválja őket...

Köszi az infót! Ha más területről van valakinek még ilyen dolga, akkor kérném írja le, mert tényleg nem ismerem a társadalmat, ebből a szempontból biztosan....
Rendörök bére jelentőssen emelkedett,az átlag melosé tudtommal kevésbé.De tulajdonképpen én sem tudom,mennyi is az átlag melós bére.Az enyém pl duplája lett,de ezt a munkaerőhiány okozza.Semmi köze a kormányhoz,és nem is kötödik az országhoz.Gyakorlatilag nekem lényegtelen a magyar gazdaság állapota.De azt látom,hogy valojában le vagyunk maradva a kelet éurópai fejlődési ütemtöl is.Ismerőseim közül a Lidlben dolgozó keresi a legtöbbet,180-200zal.És csak a legutóbbi időben nőt neki,mert nincs hasznélható munkaerő.Az önálló munkavégzésre alkalmas emberek elvándorolnak nyugatra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A" fősámán" és a csaj alig pár hónapja tüntettek és trágár szavakat kiabáltak Orbán ellen.
Itt már rongálnak is.
Éljen a gyűlölködő ellenzék ! Meg "öljétek a szar rendőrt !" Aztán mikor a gumibothoz nyúl a rendőr akkor meg Brüsszelig sír a szájuk
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
A" fősámán" és a csaj alig pár hónapja tüntettek és trágár szavakat kiabáltak Orbán ellen.
Itt már rongálnak is.
Éljen a gyűlölködő ellenzék ! Meg "öljétek a szar rendőrt !" Aztán mikor a gumibothoz nyúl a rendőr akkor meg Brüsszelig sír a szájuk
Öljétek a szar rendőrt felkiáltásért én simán ha rajtam múlna, vinném őket kicsit pihenni zárkába...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Öljétek a szar rendőrt felkiáltásért én simán ha rajtam múlna, vinném őket kicsit pihenni zárkába...
Ez kérem hivatali személy elleni életveszélyes fenyegetés/felbujtás, vagy valami ilyesmi. Nem kicsit, nem pihenni és nem zárkába, hanem azonnal bilincsbe, majd gyorsított eljárással bíróság elé vele!! :hadonaszos:
A zárka majd utána ...
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
865
4 359
93
Öljétek a szar rendőrt felkiáltásért én simán ha rajtam múlna, vinném őket kicsit pihenni zárkába...
A csapatból hárman megrongáltak egy kerítést, bementek és legalább hárman megtámadták a biztonsági őrt. Sztem ez kimeríti a csoportos garázdaság tényállását, ami meg már bűntett. A felvétel meg bőven elég, a hülyék fel is vették az egészet és meg is osztották.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
A csapatból hárman megrongáltak egy kerítést, bementek és legalább hárman megtámadták a biztonsági őrt. Sztem ez kimeríti a csoportos garázdaság tényállását, ami meg már bűntett. A felvétel meg bőven elég, a hülyék fel is vették az egészet és meg is osztották.
Hát, jó sok eszük van.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez kérem hivatali személy elleni életveszélyes fenyegetés/felbujtás, vagy valami ilyesmi. Nem kicsit, nem pihenni és nem zárkába, hanem azonnal bilincsbe, majd gyorsított eljárással bíróság elé vele!! :hadonaszos:
A zárka majd utána ...


Azért csak eszembe jut: egy volt ügyfelem, aki Bp. (rózsadomb) Gárdonyi G. u. 32.) alatt lakik az Izraeli és a Brazil nagykövetség közelében, (meg lógott még a környéken néhány általam nem ismert zászló) jogerősen el lett ítélve csődbüntettért, 4 milliárd forint károkozás mellett, amiből kb. másfél az államot érte (az ítélet 2010 után született és ezzel nem a politikára utalnék, hanem csak tényszerű akarok lenni!) 1 évet kaptt 1 évre felfüggesztve. Hát DUDI-nak innen üzenem, hátha olvassa, a fehérgalléros bűnözőket ennyire ítélik. A fazon az MTK-ban is vállalt valami állást, de volt annyira okos, hogy az MSZP-FIDESZ tengelyen is jól feküdt. Egyébiránt a felszámolás során 32 eFt-ot inkasszóztak a számlájáról... Lehet, részemről illúzió, de a jobbiktól vártam volna ezek megbúntetését. A konkrét ügyben több, mint négyszáz károsult volt, legalább 40 család ment tönkre és többen lettek öngyilkosok, amikor kilátástalan helyzetbe kerültek. És leírom ennek a szemétládának a nevét: Bereczk Imre volt és a SOMOGY-MEGA 2000 Kft-ről, meg a WATERDEEP Kft. ügyeiről volt szó, amiben én is érintett voltam. Persze volt más ügye is. Vannak talán szegedi fórumtársak, akik ismerik a sztorit. A fószer privatizálta ezt az üzemet, ami egyébként jól ment, aztán bezárta és az épületek téglaanyagát eladta bontott téglaként... Azzal hetvenkedett, hogy a privatizáció költségénél többet kiárult ezen a módon... Volt olajszőkítő ügyfelem is... Érdekel benneteket? Meséljek??? Igazándiból mindig a Tanu film záró részei ugranak be, amikor eszembe jutnak ezek a történetek...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Ez kérem hivatali személy elleni életveszélyes fenyegetés/felbujtás, vagy valami ilyesmi. Nem kicsit, nem pihenni és nem zárkába, hanem azonnal bilincsbe, majd gyorsított eljárással bíróság elé vele!! :hadonaszos:
A zárka majd utána ...
Hivatalos személy a pontos megnevezés, de sehol egy rendőr eleve, a biztonsági őr meg ne verekedjen, nem az a dolga. Ez egy csoportos garázdaság, úgyhogy vihetik a biztiőrt is. :)
Öljétek a szar rendőrt felkiáltásért én simán ha rajtam múlna, vinném őket kicsit pihenni zárkába...
@Shed majd mesél, ha akar, de nagyjából nem vinnéd őket sehova, mert elsősorban nem rajtad múlik, hanem az ügyészségen és a bírói gyakorlaton.
 
Status
Not open for further replies.