[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Hivatalos személy a pontos megnevezés, de sehol egy rendőr eleve, a biztonsági őr meg ne verekedjen, nem az a dolga. Ez egy csoportos garázdaság, úgyhogy vihetik a biztiőrt is. :)
@Shed majd mesél, ha akar, de nagyjából nem vinnéd őket sehova, mert elsősorban nem rajtad múlik, hanem az ügyészségen és a bírói gyakorlaton.
Tudom hogy nem ilyen egyszerű, sajnos :D, de attól függetlenül én még vinném őket, HA rajtam múlna :p.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Azért csak eszembe jut: egy volt ügyfelem, aki Bp. (rózsadomb) Gárdonyi G. u. 32.) alatt lakik az Izraeli és a Brazil nagykövetség közelében, (meg lógott még a környéken néhány általam nem ismert zászló) jogerősen el lett ítélve csődbüntettért, 4 milliárd forint károkozás mellett, amiből kb. másfél az államot érte (az ítélet 2010 után született és ezzel nem a politikára utalnék, hanem csak tényszerű akarok lenni!) 1 évet kaptt 1 évre felfüggesztve. Hát DUDI-nak innen üzenem, hátha olvassa, a fehérgalléros bűnözőket ennyire ítélik. A fazon az MTK-ban is vállalt valami állást, de volt annyira okos, hogy az MSZP-FIDESZ tengelyen is jól feküdt. Egyébiránt a felszámolás során 32 eFt-ot inkasszóztak a számlájáról... Lehet, részemről illúzió, de a jobbiktól vártam volna ezek megbúntetését. A konkrét ügyben több, mint négyszáz károsult volt, legalább 40 család ment tönkre és többen lettek öngyilkosok, amikor kilátástalan helyzetbe kerültek. És leírom ennek a szemétládának a nevét: Bereczk Imre volt és a SOMOGY-MEGA 2000 Kft-ről, meg a WATERDEEP Kft. ügyeiről volt szó, amiben én is érintett voltam. Persze volt más ügye is. Vannak talán szegedi fórumtársak, akik ismerik a sztorit. A fószer privatizálta ezt az üzemet, ami egyébként jól ment, aztán bezárta és az épületek téglaanyagát eladta bontott téglaként... Azzal hetvenkedett, hogy a privatizáció költségénél többet kiárult ezen a módon... Volt olajszőkítő ügyfelem is... Érdekel benneteket? Meséljek??? Igazándiból mindig a Tanu film záró részei ugranak be, amikor eszembe jutnak ezek a történetek...
Ott tartunk mint régen.A rendőr a trabantost,meg a biciglistát jajdenagyonszabélyossan ellenörzi,és a törvény teljes szigorával lesujt a hibákért.A volgának meg tiszteleg,mikor 100al keresztűlzúg a falun.Cigánymercis strigonál meg félrenézz.Ugyanaz a rendörség,ugyanaz a biróság,ugyanaz az állam.Csak a kocsikat kell átirni a mai márkákra.Ennyi
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Bunozesrol mimdenki tud szerintem meselni ebbe az orszagba. Stadler Jozsi bacsi pl itt lakott a szomszed telepulesen. De a konyeken mimdenki ismerte szemelyesen... Vagy itt vannak a zugfozok /nem kispajasok tobb szaz nemelyik ezer hekto szeszt foz illegalba... Olajszokitok itt is vannak boven... Ha akarsz meselsz rolluk de sok ujjat szerintem itt nem sok mindenkinek arulsz el. Minden kornyeken mimdenki tud szerintem jopar bunozot es jopar sztoriat.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Ott tartunk mint régen.A rendőr a trabantost,meg a biciglistát jajdenagyonszabélyossan ellenörzi,és a törvény teljes szigorával lesujt a hibákért.A volgának meg tiszteleg,mikor 100al keresztűlzúg a falun.Cigánymercis strigonál meg félrenézz.Ugyanaz a rendörség,ugyanaz a biróság,ugyanaz az állam.Csak a kocsikat kell átirni a mai márkákra.Ennyi
Baromság. Röviden.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Baromság. Röviden.

Lehet, hogy röviden tényleg az, de csak az én listám is rlég hosszű. Az elmúlt 10 évben MO 10 leggazdagabb emberéből 5 volt az ügyfelem. Tudnék mit mesélni. De mindent azért én sem merek... Pedig ott van Keskeny G. a buszaival, hát meg a CÖF, stb, stb...
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes módon azt nem teszik oda, hogy megélhetési költségek mennyivel nőttek. A bérek meg főleg amitt nőttek, hogy:
  • Megy a világgazdaság, amit itt is érezni...
  • Kinti is megy...
  • És mivel már az EU-s munkaerőpiac limit nélküli nekünk az is elvitte a munkaerőt...
Semmi köze nincs a kormánynak ahhoz, hogy nőttek a bérek itthon a versenyszférában, az égvilágon semmi, ha a balfaszkodást nem vesszük annak, mert sokan a környezet + nyugati bér párosa miatt léptek le innen (és sokan vissza se néztek azóta se).
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az előbb azt hiszem konkrét voltam. De megadom a helyszíneket is. Szegeden kívül Attala, Tolna megye, Sárbogárd, Fejér Megye, Kaposvár, Somogy megye. Keressetek rá, hátha találtok valamit...


UI.: szolgálati közlemény! Megittam két üveg száraz szovjet pezsgót, de azt hiszem, valami igazságszérum félét is kevertek -véletlen- bele, mert olyanokat is leírtam, amire még tegnap sem gondoltam, hogy megosztom valakivel. De most megyek, elautózok egy következő üvegért. Hátha akkor azokat a sztorikat is megírom, amiket még ebben a pillanatban is lakat alatt őrzök.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az előbb azt hiszem konkrét voltam. De megadom a helyszíneket is. Szegeden kívül Attala, Tolna megye, Sárbogárd, Fejér Megye, Kaposvár, Somogy megye. Keressetek rá, hátha találtok valamit...
Úgy értem folytasd a többi történettel, de azokat is adatokkal alátámasztva, mint ahogy az előbb is tetted. Hajrá!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
UI.: szolgálati közlemény! Megittam két üveg száraz szovjet pezsgót, de azt hiszem, valami igazságszérum félét is kevertek -véletlen- bele, mert olyanokat is leírtam, amire még tegnap sem gondoltam, hogy megosztom valakivel. De most megyek, elautózok egy következő üvegért. Hátha akkor azokat a sztorikat is megírom, amiket még ebben a pillanatban is lakat alatt őrzök.


UI.: a néven nevezett fekete projektjei voltak mindegyik helyszínen....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Csak ovatosan a tul nagy markaju pezsgokkel nehogy made in kiskoros vagy hajos legyen :D az uvegbe.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezt már n+1-szer kiveséztem, mégegyszer nem fogom elmagyarázni, hogy miért hülyeség amit írsz, keress vissza.


Joker, meg ne hidd azt, hogy minden írásom ellenére nem jövök ki a kúlhoni magyarokkal, de némelyik ukrán sem problémás nekem...).Hétfőn egy kárpátaljai magyar, aki egy ukrán ügyfelem beosztottja lecseszett, hogy miért nem a F@SZ-re szavaztam. Mondtam neki, ha ennyire vonalas, biztos nem megyek ki hozzájuk még munka miatt se ukrajnába. Hát mit ad isten, holnap ők jönnek hozzám, ide ...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
UI.: szolgálati közlemény! Megittam két üveg száraz szovjet pezsgót, de azt hiszem, valami igazságszérum félét is kevertek -véletlen- bele, mert olyanokat is leírtam, amire még tegnap sem gondoltam, hogy megosztom valakivel. De most megyek, elautózok egy következő üvegért. Hátha akkor azokat a sztorikat is megírom, amiket még ebben a pillanatban is lakat alatt őrzök.

Autópályákat kerüld, ilyenkor sűrűn történnek ott balesetek.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Lehet, hogy röviden tényleg az, de csak az én listám is rlég hosszű. Az elmúlt 10 évben MO 10 leggazdagabb emberéből 5 volt az ügyfelem. Tudnék mit mesélni. De mindent azért én sem merek... Pedig ott van Keskeny G. a buszaival, hát meg a CÖF, stb, stb...
Nem a te hozzászólásodra írtam, szóval nem ugyanarról beszélünk. ;)
 
Status
Not open for further replies.