[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
MILYEN CSALÁS?

"Ne felejtsük, a szavazókörökben ott ülnek a pártok delegáltjai, hogy biztosítsák a törvényességet, a pártok szakértői pedig előzetesen ellenőrzik a választási informatikai rendszert! A voksokat papíron és digitálisan is rögzítik. Ha valaki belenyúlna az adatbázisba, a hamisítás kiolvasható lenne a jegyzőkönyvekből, és fordítva. A pártok az NVI-től még a jegyzőkönyveket is megkapják egy adathordozón beszkennelve. Ha súlyos, rendszerszintű problémákat látnának, tömegesen élhetnének jogorvoslati kérelemmel."

https://magyaridok.hu/ahelyzet/milyen-csalas-2992066/
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ez kérem hivatali személy elleni életveszélyes fenyegetés/felbujtás, vagy valami ilyesmi. Nem kicsit, nem pihenni és nem zárkába, hanem azonnal bilincsbe, majd gyorsított eljárással bíróság elé vele!! :hadonaszos:
A zárka majd utána ...
ne csinálj bohócot magadból, ha nem muszáj.... Vérpistike, vazz...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nekem nagyon magasról csökkent, de csak azért mert nem váltam csókossá, de még így sem merem leírni hová csökkent.

De, mivel az embereknek a megélhetés a legfontosabb, nem látok abban semmi rendkívülit, ha a pénztárcájuk tartalma is motíválja őket...

Köszi az infót! Ha más területről van valakinek még ilyen dolga, akkor kérném írja le, mert tényleg nem ismerem a társadalmat, ebből a szempontból biztosan....


2017-es statadatok: alkalmazottak netto átlegkeresete, megyei és negyedeves bontásban:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qli030b.html
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
az elmúlt években kinek miről mennyire emelkedett a nettója, a saját megnevezett munkakörében.
Fura, hogy pont a legfontosabb dologban nem tajekozodtal a valasztasok elott. :rolleyes:
(Az egeszsegugyben sem kamuzott a propaganda. 50 es 100% kozott emelkedtek a berek 8 ev alatt.)


https://index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/11/tisztazunk_nehany_valasztasi_furcsasagot/

Egesz korrekt indexes cikk.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Olvassátok vissza néhány hsz-emat, ha érdekel, OV. milyen gyomorforgató dolgokat művelt. Ha a jobbik tényező akar lenni, akkor Vonával vagy nélküle, de néppártosodnia kell. Ehhez a legszélsőségesebbeket le lell építeni. Azt hiszem, ezt elkezdték megcsinálni... Az vitatható, hogy jól álltak-e neki vagy sem, de az elképzelés alapja nem volt rossz.

Az megint más kérdés, hogy a jelenlegi hisztérikus szituációban, ami volt a választások alatt, ezt lehetett volna-e jobban csinálni.. Majd az új vezetésre kíváncsi leszek mit tesz, és mit ér el. Mindenesetre én arra számítok, hogy a F@SZ is elveszti előbb-utóbb a támogatóit, mert OV is megöregszik egyszer. És, akárkik is legyenek ott, azok mind csak OV csicskái. ()Simicska is túl nagy befolyásúvá vált és még a szobatárssal is összeveszett). OV hatalommániás,ezért OV=F@SZ.

A baloldalon igazából nem látok jelenleg olyanokat, akik 10-12 éven belül jelentősebbek lennének... Talán még az LMP-ben van mozgósító erő, de rá kellene jönniük, hogy a radikális zöld-ség ma nem olyan trendi, mint volt az a rendszerváltás idején. MO-n azért még a civil társadalom és az öko tudatosság is kevesek mániája, de a rendszerváltás idején százezrek ellenezték a Bős-nagymarosi Vízlépcsőt. Akkor az környezetvédelmi köntösbe bújtatott politikai tett volt, de a rendszerváltás után, már nem kellettek már burkolt politikai állásfoglalások, ezért a környezetvédelmi mélyzöldek tömegbázis nélkül maradtak. Talán erre emlékezve volt az LMP és a momentum kampányának elég erős környezetvédelmi éle (Paks ellen), de ez igen elhibázott lépés, ötlet volt. Nem mérték fel azt (nem olvasták a BNV-vel kapcsolatosan korábban írt tanulmányaimat, így magukra vessenek), hogy ma nem volt rendszerváltó hangulat és nem volt szükség egy olyan környezetvédelmi aggodalomra, mint ami a jóléti államokban is megfigyelhető. Akárhogyanis, mi még meg sem közeítettűk Ausztria szintjét. Tévedtek, de kérdéses, hogy ezt egyáltalán felismerik-e vagy a Bp-i szavazatok biztosítani fogják az önigazolást? Fittyet lehet ezek után a vidékiek hozzáálására hányni? Őszintén, én sem tudom erre a költői kérdésre a megoldást.

megöregszik egyszer....
na ja... gerontokrácia uralma...Brezsnyev-Andropov-Csernyenko..
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A cikk vége lehet, hogy téved. Az ausztrál rendszerben preferencia megadásával lehet, hogy nem jönne ki 50% sem.
Fals az összehasonlitás.A legtöbb orzságban 2kamarás a parlament,és általában nem is eggyideű választásokkal.Más az államhatalmi struktúra.Más az önkormányzati rendszer,jval függetlenebbek a központi hatalomtl,anyagilag is.Nincs akkora jelentősége,mint nálunk,mert nem ad korlátlan hatalmat.Pl francia alsházi 72%os többség csak arra jó,hogy az elnök kénytelen legyen elfogadni az alsóházi többség miniszterelnökjelőltjét.Alkotmányhoz hozzá se nyulhatna.Az állami intézményrendszer egészét kell figyelembe venni,nem csak egy részletét.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Nemtudom ha ilyen jo az eleted mit rugozol a politikan ennyire. Az en megfigyelesem szerint aki jol el nem rugozik rajta. Akinek vagy nem alakulnak ugy a dolgai ahogy eltervezte vagy epp eletminosegbe egy nagyot zuhant szokott igy kiakadni a politikan. De komoyan.
Talán lehet nekem írtad. Hát válaszolok rá. Hát nekem köszönöm szépen, pillanatnyilag nincsen bajom. Nem azért rugózok, hogy nekem jobb legyen, hanem azért hogy nektek jobb legyen. (De beismerem, hogy azt, hogy nektek mi lenne a jobb, saját magam elképzeléséből vezetem le.) Egyébként annak, hogy ki mennyire foglalkozik a politikával, nem hiszem, hogy annak kellene meghatároznia, hogy éppen az érintett személy hogy él, hanem annak, érdeklődik-e valamilyen szinten a közügyek iránt, vagy sem? Én 1992-ben végeztem az egyetemen, de a 80-as évek végén, 90-es évek elején, még egyetemista koromban olyan előadókkkal szerepeltem önnálló szerzőőként tanulmány kötetben, mint Vajda Mihály, Fehér Ferenc és Heller Ágnes. Lehet, nektek ez olaj a tűzre, de nekem a közérdeklődésem már akkor megfogalmazódott. Aztán mérnökként végeztem, de ha ismernél, tudnád, hogy még egyetemista koromban adtam elő a tudományfilozófiai gondolataimat az MTA-n, meg volt előadással egybekötött fotokiállításom, (Védett növényekről az ELTE-n). Ez csak két véglet. Mikor egyetemista voltam, pont annyit teljesítettem műszakilag, hogy ki ne rúgjanak, míg azzal töltöttem az 5 évet, hogy társadalmi kérdésekkel foglalkoztam...Aztán végeztem, munkanélküli lettem és a saját hajamnál fogva húztam ki magam ebből a helyzetből. Eltelt a végzésem óta vagy 26 év, de a társadalomtudományi és a történelmi érdeklődésem megmaradt. Talán ezért kezdtem itt kommentelni, mert néhány korábbi internetes oldal komment szintje az itt olvasható alja kommenteket is alulról verte. Azt gondoltam, lehetek ezen az oldalon is hasznos tagja a társadalomnak, hiszen elég sok évet töltöttem el olyan emberek szolgálatában (pld,: Széles G, de írhatnék másokat is, csak a buszok miatt Ő jutott az eszembe. (Azért Ő, mert még a szockóban, az OFKFV-neél az 5. emeleten dolgozott, mikor apám ugyanott az elsőn.) De eszembe juthat Győző bácsi, akinek a bányái szakmai felügyletét a tágabb családom tagjai látták el. És még írhatnék sok másik közszereplőről..), akik ismertek és belülről hozhatok olyanoknak infókat erről a társadalomról, akik ezt csak kívülről ismerik...Azt gondoltam, lehet segítek belelátni rgy olyan világba, amit azt hiszem sokan csak a TV-ből ismernek, de az még a virtualitásnál is virtuálisabb. Hát lehet, szívesebben maradtok az ideáitoknál, és azt köpköditek, aki a hőseiteket dehonesztálja.... Nem a saját érdekemben kívántam villogni és hőzöngeni, hanem azok nak akartam felnyitni a szemét, akik ennyire nem látnak bele a való világba, mint én. De azt látom, és ezt nemcsak neked írom, hanem a többieknek is, nektek olyan hősökre van szükségetek, mint a SZU-ban SZTÁLINRA, és rossz néven veszitek az igaz történeteket. Pedig még Mészáros is volt a megbízóm egyszer, igaz, nem túl jelentős munkában. Én pénzügyileg rendben vagyok, kérlek ezt ne vedd kétségbe, mivel olyan bizonyítékot kellene adnom, ami Habony Guccy táskáját árban többszörösen verné. Elégedj meg annyival, az én nagyszüleim az akkori MO-n nagyon gazdag és elismert, anyai ágról arisztokratikus emberek voltak, akiket a szockó üldözött. Én úgy nőttem fel, övodás koromban, hogy a dadám, egy csendőr tábornok felesége volt, aki Horthy felesége udvarhölgye volt. ( A szockóban nem kaptak nyugdíjat és a férje a bányában volt csillés, míg a hölgy ugyabott takarítónő). Nyilván nem vagyok baloldali, De nem veszi be nálunk senki az OV féle ideológiai mixet, bár mind apám (25 én) , mind nagyanyám (12 év) sajnos régóta halott. De soha sem hallottam otthon, hogy nekünk egy olyan kurzus mellé kellene állni, ami az ország lakosait félrevezeti. Akár befoghatnám a pofámat, kevesebb problémám lenne, de itt is látom nem érdemes igazat beszélni nektek sem, mert nem értitek az egészrt. Engem is -persze ha hisztek nekem- csak egy ügyeskedőként definiáltok, de ha csak az lennék, nem rántanám le a leplet erről a dzsentri újgazdag világról. De nem teszem ezt meg a jövőben, mert úgy érzem, ma MO-n egy olyan távolság van a külömböző társadalmi csoprtok között, hogy egyszerűen a többség nem tudja hova tenni ezekez az infókat. Hát leszerepeltem... Ez van, de nem fogok a dunába ugrani (nem is Bp-i vagyok).

UI.: Szittya, nem szertnélek megbántani, mint tisztességes dolgos embert, de a társadalomban elfoglalt helyünk nagyon messze van egymástól. Azt hittem, korábban át lehet hidalni ezeket a távolságokat, de most úgy látom nem...Túl mély a szakadék, hogy megérthesd mit hadoválok, bár én tégrd dolgos, tisszességes embernek tartalak az itt leírtak alapján...
Nekem nagyon magasról csökkent, de csak azért mert nem váltam csókossá, de még így sem merem leírni hová csökkent.

De, mivel az embereknek a megélhetés a legfontosabb, nem látok abban semmi rendkívülit, ha a pénztárcájuk tartalma is motíválja őket...

Köszi az infót! Ha más területről van valakinek még ilyen dolga, akkor kérném írja le, mert tényleg nem ismerem a társadalmat, ebből a szempontból biztosan....
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Csak ovatosan a tul nagy markaju pezsgokkel nehogy made in kiskoros vagy hajos legyen :D az uvegbe.
A Hajósival semmi gond. Sváb emberek készítik a génjeikben lévő német precizitással. :) Tapasztalatból mondom. Papa bora mindent visz. Mondjuk az öreg nekem mindig azt mondta, a bor fröccsként a legjobb, sose akarj édeset, mert a száraz (savanyú) borból nem kell sokat innod, mikor egész nap a 40 fokban horolsz. Igaza is volt. Ő mondta azt is, ha szomjas vagy, szopogass egy megymagot. Elmúlik a szomjúság. Kipróbáltam, bejött. A régi dolgok mindig jók . :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
A Hajósival semmi gond. Sváb emberek készítik a génjeikben lévő német precizitással. :) Tapasztalatból mondom. Papa bora mindent visz. Mondjuk az öreg nekem mindig azt mondta, a bor fröccsként a legjobb, sose akarj édeset, mert a száraz (savanyú) borból nem kell sokat innod, mikor egész nap a 40 fokban horolsz. Igaza is volt. Ő mondta azt is, ha szomjas vagy, szopogass egy megymagot. Elmúlik a szomjúság. Kipróbáltam, bejött. A régi dolgok mindig jók . :)
Igen jo is a Hajos pincefalui bor nem is azert irtam. /ha rosszlenne nem lehetne belolle markas pezsgot hamisitani/ csak ugye ha jo ha nem ha az ember vesz valamit az legyen benne amiert fizet. /neked gondolom nem kell meselnem a bacskiskuni szesziparosokrol/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Egebkent igen Hajoson edes bor csak kocis borok vannak. Kocsis irma meg hasonlokat termelnek azt is minimalis mennyisegbe /tipikusan nem alfoldi borokat csinalnak/
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Igen jo is a Hajos pincefalui bor nem is azert irtam. /ha rosszlenne nem lehetne belolle markas pezsgot hamisitani/ csak ugye ha jo ha nem ha az ember vesz valamit az legyen benne amiert fizet. /neked gondolom nem kell meselnem a bacskiskuni szesziparosokrol/
Na igen. Soltvadkerten annó a vizsgálatok szerint az egy főre jutó éves cukorfogyasztás 953kg volt. Elég sokat kávézgathattak. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 408
68 949
113
Az a 60 év a gond. Technológiailag túl sok minden történhet annyi idő alatt. Simán megtörténhet, hogy meg lesz oldva elfogadható szinten a hálózati szintű tárolás és bukik minden nuki projekt.

A 12 mrd dollár meg elég optimista. Ne lepődj meg ha duplája lesz. És még lehet hogy annak is örülünk.

És ezek csak a közvetlen kockázatok. A munkaerőhiány, korrupció, gazdasági változások, politikai kockázat stb. mind mind csak rárakódnak erre. Ha nem egy teljesen inkompetens és korrupt kormányzat lenne még akkor is örülhetünk ha nullszaltóra kijön és nem lesz komolyabb gond.
Gyurcsány és az MSZP 2002, de inkább 2004 után 25 milliárd dollárt tüntetett el úgy hogy nem volt semmi látszata, sőt megszorítások voltak végig. Ha ez a Paks2 duplája lesz a tervezettnek tehát 25 milliárd amit kérlek, cserébe még mindig ott a termelő erőmű. Nyolc év alatt még kb a felét fizettük ki ennek az Mszp-s 25 milliárdnak, tehát valahogy azért megoldják majd odafenn és nem halunk tőle éhen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://magyaridok.hu/belfold/na-vegre-olga-bedobta-az-orosz-hekkereket-2996134/

"
Létszámcsökkentés van a HírTV-nél, ezért Olga nagy erőkkel tolja, nehogy lapátra kerüljön. Vona Gabit időközben leépítette Simicska, így interjúalanynak maradt Gyurcsány.
...

„Anélkül, hogy belemennénk az összeesküvés-elméletekbe, mert ugye tele van a közösségi média ezekkel az elméletekkel, biztos Ön is hallotta, és mivel nem lehet kizárni, hogy ha más országokban beavatkoztak az oroszok, akkor itt is…” – kezdte Olga.


Én ezen a ponton küldtem egy sms-t a szerkesztő kollégámnak, hogy küldheti a láda sört. Még vasárnap fogadtunk, hogy ki és mikor fog előjönni az orosz hekker-sztorival.


Jó, rendben. Lehet, hogy nem volt fair biztosra fogadni.

"
:D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 408
68 949
113
Ja történhet, vagyis vagy történik valami, vagy nem történik semmi korszakalkotó. Annyi viszont biztos megtörténik, hogy a mai áramellátás (benne Paks 1) leamortizálódik, kiesik, mi meg várjuk a csodát hogy történjen már valami!!! Viszont elég egy-két nap áramszünet, és a hűtőben lévő kaják mind bedöglenek, a boltokban is dettó, kenyér nincs mert áram nélkül a sütöde se műkszik, meg úgy az egész élelmiszer-ipar sem!!! Aztán pár nap után ölhetjük egymást a kajáért, összeveszhetünk hogy ki fogja megenni a parkból a hattyúkat meg az állatkerti zebrákat a nagy csodavárás közepette, mert a lakótelepi lakásokban addig van kajatartalék ameddig kitart a hűtőszekrény, mert speiz az ugye nem fért bele az építésnél ...
Víz se lesz, csak amennyit az aggregátorok bírnak, de benzinkut se lesz, úgyhogy tényleg max 3 nap és anarchia , zombi apokalipszis. Szóval sok vizet érdemes tartalékolni meg száraz kutyaeledelt és úgy ki lehet húzni hamar mindennek vége pár hónapot.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 408
68 949
113
Nem titok. Egyéniben a jobbik jelöltjére, neki volt egyedül elvileg
itt matematikai esélye a narancsárus ellen. Viszont az itteni jobbant kemény meg átszavazott a fideszre, így sikerült megvédeni a lendületes fejlődést.
Listán meg LMP.

Utóirat.... közelben szállásoltak el most egy csoport újonnan érkezett ukrán vendégmunkást... olyan helyes csajokkal, hogy kötelességemnek érzem hogy segítsem a beilleszkedésüket:)
Mit szól majd a rabbid ha megtudja ezt a jobbikos titkodat? :D Amúgy nem volt furcsa hogy mindenki a fideszre szavazott , csak te voltál LMP-s? :) A csajok közt lehetnek banderistak, úgyhogy csak óvatosan. :)
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nagyszerű videók készülnek majd a szombati kormányellenes tüntetőkről, már telepítik a kamerákat
https://444.hu/2018/04/12/nagyszeru...ellenes-tuntetokrol-mar-telepitik-a-kamerakat

790ZaweMvNLfWWOOs.jpeg


Ööö, Szent György-szalaggal van lekötözve a kamera-torony? :D
 
Status
Not open for further replies.