[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 407
68 948
113
Igazából az én bérem nem emelkedett, hanem inkább csökkenő tendenciát mutatott, de azt hiszem így sincs okom panaszra, de nem tudom, mert nem ismerek ilyen embereket, hogy az elmúlt években kinek miről mennyire emelkedett a nettója, a saját megnevezett munkakörében. Nem cikizni akarok senkit sem, hanem megérteni, ha lehet azokat a folyamatokat, amik az x-elést vezették, de tőlem elég távol alltak, márcsak azért is, mert nem hiszem, hogy valamely szempontból én lennék az átlag MO-n vagy akár bármiben az etalon. Úgyhogy, aki akar válaszoljon, csak ne kamuzzon, mert az én érdeklődésem komoly.. Köszönöm előre is...
Nézd én eddig mindig a fideszre szavaztam, most is. Nem mondom hogy szentek, vagy istenek de emlékszem a Gyurcsány féle ámokfutása elég jól és a kilencvenes évek nyomorara Horn elvtárs alatt. Az MSZP semmit sem tett csak negatívan a szememben, és az előd párt is nagy negatívumokat alkotott dedapai-nagyapai vonalon. Belőlük meg a xar Szdsz-bol lett a DK , tehát ők is kuka. LMP még ilyen zöld meg liberális , aberralt szexualitast pártoló csoportokat meg pláne hagyjuk, amúgy is a társadalom kb öt százalékát ha izgatják összesen. Jobbik, régebben voltak szimpatikusak de az agyatlan turbosag nem tetszett tőlük, külföldön meg teljesen szalon képtelenek lennének. Most meg a Vona kavarasai nem tetszettek, meg amúgy is, ott a fidesz egy konzervatív keresztény, turbó mentes pártnak. És hogy miért a fidesz? Most épp azért mert családi adokedvezmennyel három gyerek után havi 100000 Ft -al kapok többet mint a kollégám, plusz az asszony is kap még valamennyit. Van egy épkézláb külügyminiszterunk, az óvodában soha nem kellet fizetnem a gyerekek kajajat, igen, ez is számít. A csok is jó valamire de azért nem ingyen pénz sokba kerul, de akkor is plusz pénz volt a bovitesnel. Csökken az államadósság nem nő mint az Mszp-s el. Oraberem ugyanabban a munkakörben kb negyven százalékot nőtt négy év alatt. Ja és migráns ugy. Meg hogy normális keresztény a családi, hagyományos vonal, nem melegek, genderek meg egyéb beteg dolgok az ertekek. Stb de már zsibbad az ujjam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 407
68 948
113
Nézd én eddig mindig a fideszre szavaztam, most is. Nem mondom hogy szentek, vagy istenek de emlékszem a Gyurcsány féle ámokfutása elég jól és a kilencvenes évek nyomorara Horn elvtárs alatt. Az MSZP semmit sem tett csak negatívan a szememben, és az előd párt is nagy negatívumokat alkotott dedapai-nagyapai vonalon. Belőlük meg a xar Szdsz-bol lett a DK , tehát ők is kuka. LMP még ilyen zöld meg liberális , aberralt szexualitast pártoló csoportokat meg pláne hagyjuk, amúgy is a társadalom kb öt százalékát ha izgatják összesen. Jobbik, régebben voltak szimpatikusak de az agyatlan turbosag nem tetszett tőlük, külföldön meg teljesen szalon képtelenek lennének. Most meg a Vona kavarasai nem tetszettek, meg amúgy is, ott a fidesz egy konzervatív keresztény, turbó mentes pártnak. És hogy miért a fidesz? Most épp azért mert családi adokedvezmennyel három gyerek után havi 100000 Ft -al kapok többet mint a kollégám, plusz az asszony is kap még valamennyit. Van egy épkézláb külügyminiszterunk, az óvodában soha nem kellet fizetnem a gyerekek kajajat, igen, ez is számít. A csok is jó valamire de azért nem ingyen pénz sokba kerul, de akkor is plusz pénz volt a bovitesnel. Csökken az államadósság nem nő mint az Mszp-s el. Oraberem ugyanabban a munkakörben kb negyven százalékot nőtt négy év alatt. Ja és migráns ugy. Meg hogy normális keresztény a családi, hagyományos vonal, nem melegek, genderek meg egyéb beteg dolgok az ertekek. Stb de már zsibbad az ujjam.
Azt hallom az ellenük szavazóktól hogy lopnak, miért a többi nem lopott? Meg hogy utak xarok, igen de épülnek a gyorsforgalmi utak, Gyurcsány alatt is xarok voltak az utak. Azt mondják xarok a kórházak, igen de újítják őket, és épülnek új részlegek, lásd pl Szombathely, de a soproni is jó. Szombathelyen csak a Horthy idején épült részleg xar. Gyurcsány alatt az se épült.Hallom hogy stadionok, na az se épült egy se a rendszerváltás óta csak szegény Stadlere. Nem érdekel a foci, de épül uszoda is meg sportcsarnok, mégis mi a baj ezekkel ha újak, modernek?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 407
68 948
113
Ez kérem hivatali személy elleni életveszélyes fenyegetés/felbujtás, vagy valami ilyesmi. Nem kicsit, nem pihenni és nem zárkába, hanem azonnal bilincsbe, majd gyorsított eljárással bíróság elé vele!! :hadonaszos:
A zárka majd utána ...
Márkás ügyvédjük van ám ezeknek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 407
68 948
113
Érdekes módon azt nem teszik oda, hogy megélhetési költségek mennyivel nőttek. A bérek meg főleg amitt nőttek, hogy:
  • Megy a világgazdaság, amit itt is érezni...
  • Kinti is megy...
  • És mivel már az EU-s munkaerőpiac limit nélküli nekünk az is elvitte a munkaerőt...
Semmi köze nincs a kormánynak ahhoz, hogy nőttek a bérek itthon a versenyszférában, az égvilágon semmi, ha a balfaszkodást nem vesszük annak, mert sokan a környezet + nyugati bér párosa miatt léptek le innen (és sokan vissza se néztek azóta se).
Varj, a napokban költözött át az iroda itt egy új épületbe, és kiszórt akkor egy csomó mindent. Én meg guberalok, még mentek pár dolgot. A kezembe került egy prospektus 2010-bol ahol egy csomó élelmiszer ára volt feltüntetve einkaufcentrumok szerint. Megkeresem és lefotózni neked, este beteszem. Egyébként Gyurcsány alatt mit hallottál? Gazaremeles, meg villany. Most meg rezsicsökkentés, és nem hallasz drasztikus emelésről. Persze emelés van, de ez az élet rendje. Városlakó kollégám konkrétan ezer forintot fizet ebben a hónapban gázszámlát mert most valami kedvezmény van. De fára is igényelhető, és ezen kívül van még szociális tűzifa osztás is. Mondjuk engem egyik se érint mert fázom nincs, az erdom meg saját. Reggel is épp akácot megyek telepíteni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 407
68 948
113
Egebkent igen Hajoson edes bor csak kocis borok vannak. Kocsis irma meg hasonlokat termelnek azt is minimalis mennyisegbe /tipikusan nem alfoldi borokat csinalnak/
Te Szittya, az a környék nem valahol Akaszto-Kalocsa táján van? Írtam egyszer ott valamit, de hülye voltam mert szőlőt sehol se láttam csak birkát meg kukoricát.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Varj, a napokban költözött át az iroda itt egy új épületbe, és kiszórt akkor egy csomó mindent. Én meg guberalok, még mentek pár dolgot. A kezembe került egy prospektus 2010-bol ahol egy csomó élelmiszer ára volt feltüntetve einkaufcentrumok szerint. Megkeresem és lefotózni neked, este beteszem. Egyébként Gyurcsány alatt mit hallottál? Gazaremeles, meg villany. Most meg rezsicsökkentés, és nem hallasz drasztikus emelésről. Persze emelés van, de ez az élet rendje. Városlakó kollégám konkrétan ezer forintot fizet ebben a hónapban gázszámlát mert most valami kedvezmény van. De fára is igényelhető, és ezen kívül van még szociális tűzifa osztás is. Mondjuk engem egyik se érint mert fázom nincs, az erdom meg saját. Reggel is épp akácot megyek telepíteni.
Így igaz, szociális tüzifát házhoz hozzák darabolva. Hús ára kb. ott van most is, mint 8 éve, csak azóta 2xannyit keresek. Az albérlet, lakás árak elszálltak ez tény, de nekem érezhetően nincs anyagi gondom pár éve, az mszp alatt meg figyelgetni kellett hogy mikor mi van akcióban a boltban pl. felvágottból, hónap végére meg alíg maradt valami a számlán, az volt a siker hogy nem csúsztam minuszba. Ezzel szemben jelenleg tényleg szavunk nem lehet, ha akarom szinte a fizum felét el tudom tenni. Más érzés azért...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
megöregszik egyszer....
na ja... gerontokrácia uralma...Brezsnyev-Andropov-Csernyenko..
Muhaha, még sokat kell fejlődnünk egy olyan felálláshoz, mint legjtóbb az Usa ban, Bernie Sanders, Clinton néni, Trump hárman együtt hány évesek is voltak, mint jelöltek? 220 körül kb. ?

Ja, vagy a tieid vezére Nethanjau? Jé mán, most nézem majdnem hetven ő is?!!

Gondolkozz mán, mielőtt beszólogatsz nekünk, te gerontológus!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az irasom rossz de a szemem jo ratapintok altalaba a helyzet lenyegere :D

A 144005-ós hozzászóláodban idéztél egy csomót az írásaimból, Miért pont ezeket emelted ki? Nem jöttem ráááDe nem értem miért? Nem láttam volna, hogy írtál volna hozzájuk egy egy kommentet. Mert így végképp nem értem, a részleteket miért gyűjtötted egybe? Ha megteszed, leírod mi érdekel, készséggel válaszolok. De egyébként az elégedettség is relatív. Látok igen gazdag embereket, nekik is megvannak a saját problémáik. Persze olyanok, amin én nevetek, szigorúan otthon és magamban, de nekik ez ugyanolyan fontos, mint hajléktalannak a betevő megvétele. Csak mindig a másikról, akit nem ismerünk, gondoljuk, hogy gondtalan és problémátlan az élete. Szertintem az EU-i fehér ember általában dolgos.... De elmondok egy példát, hogy önmagában milyen elégedetlen az ember. Néha el sziotak jönni hozzám a barátaim, és dícsérik a körülményeket, ahogy lakom...Én udvariasan mosolygok, aztán mikor elmennek, felteszem a kérdést, mi olyan különleges ebben? Nekem semmi, mert mindennap ott élek, és észre sem veszem. de ha valaki megkérdezne inkább valami probléma jutna az eszembe...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azért csak eszembe jut: egy volt ügyfelem, aki Bp. (rózsadomb) Gárdonyi G. u. 32.) alatt lakik az Izraeli és a Brazil nagykövetség közelében, (meg lógott még a környéken néhány általam nem ismert zászló) jogerősen el lett ítélve csődbüntettért, 4 milliárd forint károkozás mellett, amiből kb. másfél az államot érte (az ítélet 2010 után született és ezzel nem a politikára utalnék, hanem csak tényszerű akarok lenni!) 1 évet kaptt 1 évre felfüggesztve. Hát DUDI-nak innen üzenem, hátha olvassa, a fehérgalléros bűnözőket ennyire ítélik. A fazon az MTK-ban is vállalt valami állást, de volt annyira okos, hogy az MSZP-FIDESZ tengelyen is jól feküdt. Egyébiránt a felszámolás során 32 eFt-ot inkasszóztak a számlájáról... Lehet, részemről illúzió, de a jobbiktól vártam volna ezek megbúntetését. A konkrét ügyben több, mint négyszáz károsult volt, legalább 40 család ment tönkre és többen lettek öngyilkosok, amikor kilátástalan helyzetbe kerültek. És leírom ennek a szemétládának a nevét: Bereczk Imre volt és a SOMOGY-MEGA 2000 Kft-ről, meg a WATERDEEP Kft. ügyeiről volt szó, amiben én is érintett voltam. Persze volt más ügye is. Vannak talán szegedi fórumtársak, akik ismerik a sztorit. A fószer privatizálta ezt az üzemet, ami egyébként jól ment, aztán bezárta és az épületek téglaanyagát eladta bontott téglaként... Azzal hetvenkedett, hogy a privatizáció költségénél többet kiárult ezen a módon... Volt olajszőkítő ügyfelem is... Érdekel benneteket? Meséljek??? Igazándiból mindig a Tanu film záró részei ugranak be, amikor eszembe jutnak ezek a történetek...

Ha ennyire jól ismered a piszkos ügyeiket és még zavar is, akkor nem lehet tenni ezek ellen? Vagy nincs semmi bizonyíték?

Nagyon szomorú, hogy ilyen "emberek" miatt öngyilkos lesz több ember is, de az még szomorúbb, hogy előtte nem gyújtották rá a házat álmában. Talán akkor csökkenne a hasonló esetek száma.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azt hallom az ellenük szavazóktól hogy lopnak, miért a többi nem lopott? Meg hogy utak xarok, igen de épülnek a gyorsforgalmi utak, Gyurcsány alatt is xarok voltak az utak. Azt mondják xarok a kórházak, igen de újítják őket, és épülnek új részlegek, lásd pl Szombathely, de a soproni is jó. Szombathelyen csak a Horthy idején épült részleg xar. Gyurcsány alatt az se épült.Hallom hogy stadionok, na az se épült egy se a rendszerváltás óta csak szegény Stadlere. Nem érdekel a foci, de épül uszoda is meg sportcsarnok, mégis mi a baj ezekkel ha újak, modernek?


Pont uszodákból van a nagy balhé a Modern Városok programban. Mindenhol Belengették, hogy államilag támogatják, csak terveztessék. Már a választások után jártak le a tenderek (kettőő amiről pontosan tudok). De felfüggesztették a projekteket, mert kiderült, nincsen rájuk pénz.... Blöffnek, hírnek, alapkőletételnek jók voltak..De többet ígértek a választások előtt a saját csókosoknak is több körzetbe, mint smennyi pénz az osztogatható lett vollna...

Az egyéni életedből vett érveket megértem. Jó értelemben véve (nem froclizni akarlak, de ez így van), a legtöbb ember a hasán keresztül politizál és nem tekint messzire. Ezért is kérdeztem rá a hasra, mert néhány nap alatt rájöttem, ez a vidéki választási eredmények titkának a nyitja...Köszi a megosztást...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
MÁV meg egy veszteséges válalat

Már nem.

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/megint_nyereseges_lett_a_mav-csoport.637773.html
A MÁV-csoport eredményesen zárta a 2016. évet is, megfelelően gazdálkodott a rá bízott vagyonnal, saját forrásból fejlesztéseket hajtott végre - mondta Dávid Ilona (képünkön), a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója a vállalatcsoport munkáját értékelő sajtótájékoztatón.
A cégcsoport adózás előtti eredménye 14 milliárd forintot tett ki tavaly az egy évvel korábbi 40 milliárd forinttal szemben, a mérséklődés főleg az adósságrendezéssel függ össze, 2015-ben a MÁV állami konszolidáció segítségével, tavaly viszont már saját forrásból fizette a cégcsoport adósságállományát, amely 2016 végére 66 milliárd forintra csökkent a 2015. végi 99 milliárd forintról - mondta Bándonfainé Szikszay Erzsébet, a MÁV Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Már nem.

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/megint_nyereseges_lett_a_mav-csoport.637773.html
A MÁV-csoport eredményesen zárta a 2016. évet is, megfelelően gazdálkodott a rá bízott vagyonnal, saját forrásból fejlesztéseket hajtott végre - mondta Dávid Ilona (képünkön), a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója a vállalatcsoport munkáját értékelő sajtótájékoztatón.
A cégcsoport adózás előtti eredménye 14 milliárd forintot tett ki tavaly az egy évvel korábbi 40 milliárd forinttal szemben, a mérséklődés főleg az adósságrendezéssel függ össze, 2015-ben a MÁV állami konszolidáció segítségével, tavaly viszont már saját forrásból fizette a cégcsoport adósságállományát, amely 2016 végére 66 milliárd forintra csökkent a 2015. végi 99 milliárd forintról - mondta Bándonfainé Szikszay Erzsébet, a MÁV Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese.

Kb addig volt veszteséges amíg úgy akarták, hogy az legyen... A világon egyedülálló volt, hogy a MÁV Cargo veszteséget termelt, egészen addig amíg jóságos ferenc apánk el nem adta az osztrákoknak... Ma már közel 50 cég szállít árut vasúton az országban, érdekes módon mindnek megéri.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha ennyire jól ismered a piszkos ügyeiket és még zavar is, akkor nem lehet tenni ezek ellen? Vagy nincs semmi bizonyíték?

Nagyon szomorú, hogy ilyen "emberek" miatt öngyilkos lesz több ember is, de az még szomorúbb, hogy előtte nem gyújtották rá a házat álmában. Talán akkor csökkenne a hasonló esetek száma.


Blitz, én szerinted mit tehetek, ha egy Bíróság Jogerősen ennyire írélte, pedig igen sok embernek tette tönkre az életét.Egy darabig még az ítélet is megvolt. de mára már kidobtam. Nem vagyok bérgyilkos sem meg felbújtó sem, nem lövetem le az utcán. Vagy ezt várnád tőlem? Nem Ő, talán meg is halt azóta és a 2 -sosem dolgozott- aranyifjú fia örökölte apuci vagyonát... ami már tiszta, hiszen ezen a téren ki emlékszik az 5.10 éves sztorikra. A magyar társadalom egyik nagy hibája, hogy a nagyértékű fehérgalléros gazdasági bűncselekményeket bocsánatos bűnnek tekinti. Pedig még ezeknek is van konkrét emberek konkrét életére nyomorító hatással. Kb. 5 évig dolgoztam ennek a füszernek, aztán mikor megcsinálta az élete nagy dobását én is ott voltam mellette. Ezért ismerem a szerteágazó "sztoriait" Hidd el, szinte több ilyen emberrel találkoztam, mint pld. olyannal mint Te. Így ismerem a munkamódszert is, mert dokszor eldicsekedett nekem róla. Egyrészt fizetett a rendórségen, mlliókat embereknek, így pld. azt is tudta, mikor fogják a kommandósok segítségével kirángatni az ágyból és a vám és pénzügyörök meg az APEH-osok mikor fogják keresni rajta azt a kb. 460-100 tonna veszélyes hulladékot, amivel nem tudott elszámolni. A módszer másik eleme (egyébiránt zsidó vallású volt) innen az MTK-s kapocs, de tartotta a szervezeteikkel a kapcsolatot, mert sokmindent már azzal el lehetett hárítani, hogy azért bántják, mert antiszemiták. A sztori átívelt a kormányváltásokon is, számára sikertörténetként, mivel jó érzékkel létta kik között dőlhet el a harc 2010-ben, hát természetes, hogy az MSZP-t és a Fideszt is támogatta... Csak hogy mondjak tényeket is, ha az előzőek még nem lettek volna azok... Szegeden volt a BUDALAKK-nak egy gyáregysége, és a már korábban nevezett fószer privatizálta kis pénz fejében, mivel a felhalmozódott veszélyes hulladékok szakszerű ártalmatlanítását is vállalta. Ezt pedig elég borsos áron számították be, pedig a veesz hulladék nagy része lejárt szavatosságú festék volt (EWC 080115).. Hősünknek esze ágában sem volt pénzt költeni erre, viszont meghirdette, hogy ovodák, iskolák ingyen elvihetik a készletet. Mire a hatóság észbekapott és megkérdezték tőle, hogy hol van a megsemmisítendő anyag, azt válaszolta, hát a kerítéseken, ajtókon, ablakokon...Baja nem elett ebből az ügyébő sem. Ezt most azért írtam, mert mondjuk jöttek elő pld. Hadházy-tól is érdekes sztorik, gazdasági mutyikról. Ügy mégsem lesz belőlük, az ismert PP okok miatt, de én abszolút hitelt tudok adni ezeknek az aljas lejárató rémhíreknek. Ugyanis én csak egy ember vagyok, de saját tapasztalatból több tucatjával tudnám előadni az ilyen és a hasonló sztorikat. Sok ember, meg még többet tudna össze szedni. Erről is azért írtam valós névvel és címmek, mertmár háttérbe kellett vonulnia az ítélete után, így nem gondolom bármi bajom lenne belőle..
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha ennyire jól ismered a piszkos ügyeiket és még zavar is, akkor nem lehet tenni ezek ellen? Vagy nincs semmi bizonyíték?

Nagyon szomorú, hogy ilyen "emberek" miatt öngyilkos lesz több ember is, de az még szomorúbb, hogy előtte nem gyújtották rá a házat álmában. Talán akkor csökkenne a hasonló esetek száma.


Volt bztonyíték, csalásra és csődbűntettre, az összegszerűségre, és el is ítélték. 1 év 1 évre felfüggesztrve. Manapság már nem divatos a házgyújtogatás, az emberek beletörrődtek, mert súlykolták nekik, a rendszerváltásnak vannak nyertesei meg vesztesei. Hát ők most éppen vesztesek lettek, akikről meg írtam, azok a nyertesek. Csak a vaknak is látnia kellene, Ha ellopnék a TESCO-ból egy kiló téliszalámit szinte jobban meghurcolnának, pedig társadalmi súlyuk szerint a gyilkossággal lennének ezek pariban.... erősen törvénytelenek ezek az ügyek, amelyben jól átszabták a tulajdonok határát....De, ha igazságosztó pillanatodban lennél, akkor szólok, a címet megírtam. De a II. kerületet keresd és ne tévedj a IV. kerületbe mert az már nem ott van....De egyszerűbb, ha a keresőbe beütöd amit írtam és rőgtön ki fogja dobni a felső 10000 lakóhelyét.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Blitz, én szerinted mit tehetek, ha egy Bíróság Jogerősen ennyire írélte, pedig igen sok embernek tette tönkre az életét.Egy darabig még az ítélet is megvolt. de mára már kidobtam. Nem vagyok bérgyilkos sem meg felbújtó sem, nem lövetem le az utcán. Vagy ezt várnád tőlem? Nem Ő, talán meg is halt azóta és a 2 -sosem dolgozott- aranyifjú fia örökölte apuci vagyonát... ami már tiszta, hiszen ezen a téren ki emlékszik az 5.10 éves sztorikra. A magyar társadalom egyik nagy hibája, hogy a nagyértékű fehérgalléros gazdasági bűncselekményeket bocsánatos bűnnek tekinti. Pedig még ezeknek is van konkrét emberek konkrét életére nyomorító hatással. Kb. 5 évig dolgoztam ennek a füszernek, aztán mikor megcsinálta az élete nagy dobását én is ott voltam mellette. Ezért ismerem a szerteágazó "sztoriait" Hidd el, szinte több ilyen emberrel találkoztam, mint pld. olyannal mint Te. Így ismerem a munkamódszert is, mert dokszor eldicsekedett nekem róla. Egyrészt fizetett a rendórségen, mlliókat embereknek, így pld. azt is tudta, mikor fogják a kommandósok segítségével kirángatni az ágyból és a vám és pénzügyörök meg az APEH-osok mikor fogják keresni rajta azt a kb. 460-100 tonna veszélyes hulladékot, amivel nem tudott elszámolni. A módszer másik eleme (egyébiránt zsidó vallású volt) innen az MTK-s kapocs, de tartotta a szervezeteikkel a kapcsolatot, mert sokmindent már azzal el lehetett hárítani, hogy azért bántják, mert antiszemiták. A sztori átívelt a kormányváltásokon is, számára sikertörténetként, mivel jó érzékkel létta kik között dőlhet el a harc 2010-ben, hát természetes, hogy az MSZP-t és a Fideszt is támogatta... Csak hogy mondjak tényeket is, ha az előzőek még nem lettek volna azok... Szegeden volt a BUDALAKK-nak egy gyáregysége, és a már korábban nevezett fószer privatizálta kis pénz fejében, mivel a felhalmozódott veszélyes hulladékok szakszerű ártalmatlanítását is vállalta. Ezt pedig elég borsos áron számították be, pedig a veesz hulladék nagy része lejárt szavatosságú festék volt (EWC 080115).. Hősünknek esze ágában sem volt pénzt költeni erre, viszont meghirdette, hogy ovodák, iskolák ingyen elvihetik a készletet. Mire a hatóság észbekapott és megkérdezték tőle, hogy hol van a megsemmisítendő anyag, azt válaszolta, hát a kerítéseken, ajtókon, ablakokon...Baja nem elett ebből az ügyébő sem. Ezt most azért írtam, mert mondjuk jöttek elő pld. Hadházy-tól is érdekes sztorik, gazdasági mutyikról. Ügy mégsem lesz belőlük, az ismert PP okok miatt, de én abszolút hitelt tudok adni ezeknek az aljas lejárató rémhíreknek. Ugyanis én csak egy ember vagyok, de saját tapasztalatból több tucatjával tudnám előadni az ilyen és a hasonló sztorikat. Sok ember, meg még többet tudna össze szedni. Erről is azért írtam valós névvel és címmek, mertmár háttérbe kellett vonulnia az ítélete után, így nem gondolom bármi bajom lenne belőle..

Bocs, lehet félreérthetően fogalmaztam. Azok az emberek akik öngyilkosok lettek miatta, na ők kellett volna rágyújtsák a házat.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bocs, lehet félreérthetően fogalmaztam. Azok az emberek akik öngyilkosok lettek miatta, na ők kellett volna rágyújtsák a házat.


Szerintem azok a szerencsétlenek törvénytisztelőbbek voltak és inkább maguk ellen fordultak. Mert elment az asszony, szétesett a család, jött hozzájuk a végrehajtó. De tényleg, nyugodtan guglizhattok...A módszere az volt, amikor épített Sárbogárdon a volt szovjet laktanyában pld egy 10000 m2-es csarnokot, hogy kisvállalkotókat bízott meg, akiknek még fizetett, kb. 33% előleget, . Ezek örültek a jól fizető partnernek, rohantak a bankba és jelzáloghitelt vettek fel az építőanyagra, legtöbben a házuk terhére. Az építkezés ment, kb. még 15%-ot láttak akkor, amikor már kezdett elszakadni a cérna. De mikor az üzem elkészült, utána egy fillért se soha. A faszi rögtön eladta a kész létesítményt egy A/4-es papíron, egy saját tulajdonú , de másik cégének. Láttam az iratot Eladó Bereczk I. vevő: Bereck I. (Ügyvéd meg rá is nyomta a domborbélyegzőjét és szentesítette az aktust.) Az egyik cégen ygy csak a tartozás maradt, míg a másikban a vagyon. Aztán elkezdett termelni, hasonló módszerekkel. Mindenért előleget fizetett először, aztán egyre kevesebbet, végül meg semmit. Onnantól ment jó darabig a hitegetés és végül egy 50000 Ft-os számlatulajdonos pattintotta ki az ügyet. De addigra annak a cégnek is márcsak tartozása volt, vagyona semmi, A vagyon szövevényes tranzakciók után "eltűnt", és ez alapján üzenem MOLNI-nak, hogy hibás az anyagmegmaradás törvénye. A bíróság és a nyomozáskor a Rendőrség sem tudta kideríteni, hogy végül hová lett a pénz. Biztos befütöttek vele egy hideg téli éjszakán. Nekem semmi bajom nincs azokkal, akik külföldről osztják az észt (pld.: PAL, akinek a lengyel bejegyzéseit jobbnak találom, mint a magyarokat, de a statisztikák elfedik ezeket a nem is egyedi sztorikat), ami nélkül pedig csak egy ideakizált képet kapunk a körülöttünk lévő világról.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerintem azok a szerencsétlenek törvénytisztelőbbek voltak és inkább maguk ellen fordultak. Mert elment az asszony, szétesett a család, jött hozzájuk a végrehajtó. De tényleg, nyugodtan guglizhattok...A módszere az volt, amikor épített Sárbogárdon a volt szovjet laktanyában pld egy 10000 m2-es csarnokot, hogy kisvállalkotókat bízott meg, akiknek még fizetett, kb. 33% előleget, . Ezek örültek a jól fizető partnernek, rohantak a bankba és jelzáloghitelt vettek fel az építőanyagra, legtöbben a házuk terhére. Az építkezés ment, kb. még 15%-ot láttak akkor, amikor már kezdett elszakadni a cérna. De mikor az üzem elkészült, utána egy fillért se soha. A faszi rögtön eladta a kész létesítményt egy A/4-es papíron, egy saját tulajdonú , de másik cégének. Láttam az iratot Eladó Bereczk I. vevő: Bereck I. (Ügyvéd meg rá is nyomta a domborbélyegzőjét és szentesítette az aktust.) Az egyik cégen ygy csak a tartozás maradt, míg a másikban a vagyon. Aztán elkezdett termelni, hasonló módszerekkel. Mindenért előleget fizetett először, aztán egyre kevesebbet, végül meg semmit. Onnantól ment jó darabig a hitegetés és végül egy 50000 Ft-os számlatulajdonos pattintotta ki az ügyet. De addigra annak a cégnek is márcsak tartozása volt, vagyona semmi, A vagyon szövevényes tranzakciók után "eltűnt", és ez alapján üzenem MOLNI-nak, hogy hibás az anyagmegmaradás törvénye. A bíróság és a nyomozáskor a Rendőrség sem tudta kideríteni, hogy végül hová lett a pénz. Biztos befütöttek vele egy hideg téli éjszakán. Nekem semmi bajom nincs azokkal, akik külföldről osztják az észt (pld.: PAL, akinek a lengyel bejegyzéseit jobbnak találom, mint a magyarokat, de a statisztikák elfedik ezeket a nem is egyedi sztorikat), ami nélkül pedig csak egy ideakizált képet kapunk a körülöttünk lévő világról.

Nagyon szomorú és felháborító a sztori, de ha jól értelmezem, akkor ez a szarházi egy sima köztörvényes bűnöző volt, akit megpróbált a rendőrség és a bíróság hűvösre tenni, de nem volt elég bizonyíték, hogy legálisan elégtételt lehessen venni rajta. Volt pár korrupt rendőr vagy Apeh-es, akik a saját zsebük kitömése miatt infókkal ellátták és lehet, hogy semmilyen politikus nem volt az egész ügy háta mögött.
Az az igazság, hogy mindig csak a legfeljebb lévő politikusokat hibáztatjuk, pedig lehet, hogy ehhez az ügyhöz sem volt semmi közük, vagy ha volt is köze a politikának, akkor sokkal alacsonyabb szinteken volt a korrupció, amiről a fentieknek fogalmuk sem volt.

Írtam, hogy Erdélyből származom.
Gondolom Ceaucescuról te is sokat hallottál. Romániában mindenki őt hibáztatta mindenért. Én viszont azokból a történetekből, amiket hallottam, olvastam, kicsit más következtetést vontam le.
Pl. amikor körbejárta az országot, akkor nagy hirtelen mindenhol amerre járt, leaszfaltozták az utakat, megtöltötték a boltokat.
Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy őt egyszerűen becsapták az alacsonyabb szinteken lévő vezetők. Ha azt mutatták neki, hogy minden jól megy, akkor nem volt honnan tudja, hogy közben mégsem, vagyis ha nem látott problémát, akkor nem tudott tenni sem ellene.
Persze az valamennyire az ő hibája, hogy nem vette észre, hogy milyen embereket tart maga körül.
Aztán meg jött 1989, ő és a felesége elvitte mindenért a balhét, azok pedig akik 99%-ban az egészért felelősek voltak, bekerültek a hatalomba.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal
Status
Not open for further replies.