[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Baromság. Röviden.
Jó.Polt hány kormányközeli gyanus esetben inditott eljárást?Asz miért nem büntette a fityiszt?Stb.Ha azt hiszed, hogy kicsiben másképpen megy tévedsz.Baksisland,uram-bátyám szar az egész.Nekem konkrétan volt birsági ügyem,ahol közjegyzői bejegyzést figyelmen kivűl helyezett a biró.Államrendőrségünk van,és semmi más..Mit gondolsz,miért van minden tisztességes jogállamban több szervezetre tagolva a rendvédelmi rendszer,direkt.Stb.Mo ma nemigazán mondható szerintem demokretikus jogállamnak.És szerintem intézményrendszer szintjén igazábol soha nem is volt.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Jó.Polt hány kormányközeli gyanus esetben inditott eljárást?Asz miért nem büntette a fityiszt?Stb.Ha azt hiszed, hogy kicsiben másképpen megy tévedsz.Baksisland,uram-bátyám szar az egész.Nekem konkrétan volt birsági ügyem,ahol közjegyzői bejegyzést figyelmen kivűl helyezett a biró.Államrendőrségünk van,és semmi más..Mit gondolsz,miért van minden tisztességes jogállamban több szervezetre tagolva a rendvédelmi rendszer,direkt.Stb.Mo ma nemigazán mondható szerintem demokretikus jogállamnak.És szerintem intézményrendszer szintjén igazábol soha nem is volt.
Arról volt szó eddig, hogy Kovács XII. őrmester nem mer megállítani egy Audit vagy BMW-t. De mer. Tehát baromság, amit írtál. A többiről eddig nem volt szó, azokat beszéld meg mással.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
Nekem nagyon magasról csökkent, de csak azért mert nem váltam csókossá, de még így sem merem leírni hová csökkent.

De, mivel az embereknek a megélhetés a legfontosabb, nem látok abban semmi rendkívülit, ha a pénztárcájuk tartalma is motíválja őket...

Köszi az infót! Ha más területről van valakinek még ilyen dolga, akkor kérném írja le, mert tényleg nem ismerem a társadalmat, ebből a szempontból biztosan....
Nekem megemelkedett jócskán, bár az tény hogy egyszer jól jártam azért is mert volt egy átfogó eddig +45% os béremelés a Fidesz alatt, meg egyszer azért is mert az adójóváírás 3 gyerek után annak a rétegnek a legkedvezőbb amibe én is vagyok, viszonylag magas látható bruttó jövdelem, semmi hókusz pókusz. Majdnem hazaviszem a bruttóm nettóban, van miből leírni.
Hozzáteszem ég és föld az előző Mszp-Szdsz kormány alatt az éhhalál kerülgetett majdnem midegyikünket. A tisztek fizuja most szerintem rendben van, akinek van 3 gyereke legalább azé meg pláne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Mindegyik politikus lop lopni is fog lopott is mimdig ha nem taposott ra mas tyukszemere buntetlenul... Nyugaton is lopnak ugyan ugy csak ott megtehetik hogy a nagyreszet keletrol lopja el igy othonrol kevesebbet lop de lop. A legontosabb az lenne hogy ithon maradjon a loptt penz es ne ossze vissza adoparadivsomba. Ithon is befektetve legalabb probaljak meg tisztara mosni...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Úgy értem folytasd a többi történettel, de azokat is adatokkal alátámasztva, mint ahogy az előbb is tetted. Hajrá!


Igazándiból magam sem értem, mi jön néha rám. Úgy érzem,, de csak néha, mintha telítődtem volna azzal a sok faszsággal, amit évtizedek óta lenyeltem. Ezért néha egyet kiküpöpök, hogy legyen helye az újabbaknak. De nem tudom, mennyien értitek, de amikor azt hallja valaki, hogy át kell építeni egy országos védelem alatt álló területet, meg a NATURA 2000-es területen kellene egy golfpálya. Erre azt mondom, hogy nem lehet. Erre széles mosoly és egy időpont, 3 hónap múlva ez a probléma már nem probléma. És lőn világosság. Letelt a 3 hónap és minden megoldódott. Aki ezt közületek meg tudja csinálni, az ne itt fórumozzon, hanem egy Casinó-ban kortyolja, amit szeret. jó lenne, bha ezektól az igen nagy faszságoktól mentes lenne az élet, mert, akkor nem azt bizonygatnánk egymásnak, hogy a jog az csak az alávetettek féken tartására szolgál.. (Remélem a való életem hús-vér ismerősei nincsenek itt regelve...)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 385
113
Hat vonulj vissza keress valamit amibe befektetve kenyelmes nyugodt eletet tudsz elni es kessz /alitasod szerint jo a fizud ákkor a megtakaritasaid se lehetnek rosszak/ a gyerekek mar nagyok mire lejar a felmondasi idod lehet sulival is vegeznek. Ha ugy veszuk mar kirepultek...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 760
3 980
113
Jó.Polt hány kormányközeli gyanus esetben inditott eljárást?Asz miért nem büntette a fityiszt?Stb.Ha azt hiszed, hogy kicsiben másképpen megy tévedsz.Baksisland,uram-bátyám szar az egész.Nekem konkrétan volt birsági ügyem,ahol közjegyzői bejegyzést figyelmen kivűl helyezett a biró.Államrendőrségünk van,és semmi más..Mit gondolsz,miért van minden tisztességes jogállamban több szervezetre tagolva a rendvédelmi rendszer,direkt.Stb.Mo ma nemigazán mondható szerintem demokretikus jogállamnak.És szerintem intézményrendszer szintjén igazábol soha nem is volt.
Azt hittem már lenyugodtál? Saját kommentedben cáfolod magadat és mutatod mennyire a csak az érzelmek vezetik a hozzászólásodat. Semmi mást nem csinálsz csak trólkodsz itt!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Érdekes módon azt nem teszik oda, hogy megélhetési költségek mennyivel nőttek.
Kaja kb 10%, szálloda kb 15% albérlet rohadtulnagyon.
Aki nem albérletes azt kb nem érinti, mert a fizuemelkedés, az adócsökkentés és a rezsicsökkentés, a megemelt cafeteria bőven kompenzálja.

Semmi köze nincs a kormánynak ahhoz, hogy nőttek a bérek itthon a versenyszférában, az égvilágon semmi, ....
Szelektív memória. Elég sokat egyeztettek a multikkal az elmúlt 2 évben valamint a társasági adójuk is azért lett csökkentve, hogy a megnövekedett bevételből tudjanak emelni. Persze nem minden céget hatott ez meg, de pl nálunk minden évben infláció fölött volt az emelés az elmúlt 5 évben.

Amúgy jókat nevettem az eddigi kommentjeiden. Néha olvassd vissza magad. Minden ami jó volt az elmúlt 8 évben az csak világgazdasági hatás/a környéken is ez vót/EU támogatásból van. Minden ami rossz, azt a patás zorbán intézte. :)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 760
3 980
113
Hol cáfolom magam?
Röviden : A bíró nem hoz ítéletet tisztességesen, nem fogadja el a közjegyzői széljegyzetet , erre te a rendvédelmi szerveket teszed felelőssé és ebből levezetve Mo. nem demokratikus jogállam.Tudod az egyik hatalmi ág kritikán alúli ténykedését nem illik a másik hatalmi ágra kenni és abból következtetést levonni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Röviden : A bíró nem hoz ítéletet tisztességesen, nem fogadja el a közjegyzői széljegyzetet , erre te a rendvédelmi szerveket teszed felelőssé és ebből levezetve Mo. nem demokratikus jogállam.Tudod az egyik hatalmi ág kritikán alúli ténykedését nem illik a másik hatalmi ágra kenni és abból következtetést levonni.
Nos,ha végigolvasod a kommentjeimet,akkor a demokratikus jogállam alappkövetelményének tekintem a hatalmi ágak szétválasztását.És ha végigolvasod őket,arra is találsz irást,hogy miért tekintem ezt Mo-n permanensen problematikussnak.Figyelmedbe ajánlom a szovjet tipusú "népi demokrácia" működési elvét.Nem azért hivják bolsevik diktatúrának,mert a lakosság körében van többsége.Ennyi.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hat vonulj vissza keress valamit amibe befektetve kenyelmes nyugodt eletet tudsz elni es kessz /alitasod szerint jo a fizud ákkor a megtakaritasaid se lehetnek rosszak/ a gyerekek mar nagyok mire lejar a felmondasi idod lehet sulival is vegeznek. Ha ugy veszuk mar kirepultek...


Ha estleg rám gondoltál, azért nem vonulok vissza, mert unnám magamat. A munkámat élvezem. Meg rohadt egy geci főnököm van, saját magam...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 760
3 980
113
Nos,ha végigolvasod a kommentjeimet,akkor a demokratikus jogállam alappkövetelményének tekintem a hatalmi ágak szétválasztását.És ha végigolvasod őket,arra is találsz irást,hogy miért tekintem ezt Mo-n permanensen problematikussnak.Figyelmedbe ajánlom a szovjet tipusú "népi demokrácia" működési elvét.Nem azért hivják bolsevik diktatúrának,mert a lakosság körében van többsége.Ennyi.
Ismételten figyelmedbe ajánlom mit kommenteltél, és az arra adott válaszom. Ennyi! 13978. számú kommented, ha elfelejtetted volna.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.