[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Gyarmati sorba akkor degradáljuk magunkat, ha hagyjuk hogy alapvető szuverenitási kérdésekben Isztanbulban, Bécsben, Berlinben, Moszkvában vagy ne adj isten Brüsszelben döntsenek helyettük

-ezt csak azzal lahet megcsinálni akinek szolgalalke van..
-szeretném ha elmagyaráznád, hogy a fenében Dönthet CSak ÚGy Brüsszel, miküzben egyes álamoknak vétójoga van X+1 kérdésben, emlékeim szerint.

pld:
http://hvg.hu/vilag/20160307_Orban_veto_EU_csucs
Várom szíves magyarázatodat a témában.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ez egy kicsit nehez lesz ugy hogy ehhez ugye egyhangú szavazás kell. Lengyelország megvétózza Magyarország basztatasat és fordítva.



Kohéziós alap kifizetéseket nem lehet politikai követelés teljesítéséhez vagy szuverenítás feladásához kapcsolni.

Az megvan, hogy megnyitottuk a piacokat a tőkeerős nyugati cégeknek, nem lehet védővám vagy azzal egyénértékű adminisztratív akadály, állami támogatás magyar cégeknek?

Gyarmati sorba akkor degradáljuk magunkat, ha hagyjuk hogy alapvető szuverenitási kérdésekben Isztanbulban, Bécsben, Berlinben, Moszkvában vagy ne adj isten Brüsszelben döntsenek helyettük.



Ó hát hogyne, sőt 8 éve tömegével disszidálnak mert vaccpávrzsófi is megmondta anno nem tetszik a rendszer. De legalábbis beszélnek róla 8 éve csak még mindig itt vannak. Ez egy álomvilág amiről te beszélsz.
Tanulmányozd a 7cikkely menetét.És az EU ügyészség bünügyi ellenrző szerv lesz.Nem politikai irányitás a célja,hanem a szabadrablás korlátozása.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 099
16 459
113

Próbáltam megszámolni, hét (7) darab tüntető. Már Gyuribát is elértét a megszorítások? :D

Gyarmati sorba akkor degradáljuk magunkat, ha hagyjuk hogy alapvető szuverenitási kérdésekben Isztanbulban, Bécsben, Berlinben, Moszkvában vagy ne adj isten Brüsszelben döntsenek helyettük

-ezt csak azzal lahet megcsinálni akinek szolgalalke van..
-szeretném ha elmagyaráznád, hogy a fenében Dönthet CSak ÚGy Brüsszel, miküzben egyes álamoknak vétójoga van X+1 kérdésben, emlékeim szerint.

pld:
http://hvg.hu/vilag/20160307_Orban_veto_EU_csucs
Várom szíves magyarázatodat a témában.


Én meg várom az értelmes kérdésfeltevést, mert ennek se füle, se farka.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 099
16 459
113
Tanulmányozd a 7cikkely menetét.És az EU ügyészség bünügyi ellenrző szerv lesz.Nem politikai irányitás a célja,hanem a szabadrablás korlátozása.

Na, mesélj nekünk akkor a 7. cikkely menetéről, baromi nagy érdeklődéssel fogom ám olvasni mert már az államszervezeti "ismereteid" is felettébb szórakoztatóak voltak. :)

Lásd Román korrupcióellenes valami, ami történetesen valahogy a gyakorlatban csak a politikai/etnikai ellenfelek félreállítását szolgálja. Az igazságszolgáltatás, az állami büntető főhatalom gyakorlása kizárólagos nemzeti hatáskör, nem európai, hacsak nem egy francia-német tengely érdekek által irányított föderatív típusú európát képzelünk el. EU pénzügyi eszközök kezelését egyébként már régóta ellenőrzik. Erre való az OLAF.

Mellesleg abból a tapasztalatból kiindulva, hogy a Bizottság gyakorlatilag politikai nyomásgyakorlásra használ fel mostanában az összes EU-s intézményt, az EU-s intézmények pártatlanságával kapcsolatos bizalom jelenleg a nulla felé konvergál.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 099
16 459
113
Ettől a genderszakos dumát megyek a falnak. Kb. 400-500 ezer ember van kint. Ebből hogy jön ki a 90%? Hol van a kb. 350 ezer genderszakos...?

Nekem kb. 15 exmunkatárs és barát / családtag van kint. Egyik sem genderszakos, cirka kb. 2/3-uk mérnök. Ehm...
Na, akkor ki és hogyan osztja az észt? Mert láthatólag neked a négy alapművelet és annak levezetése sem megy...
Nem tudom, hogy most sírni vagy röhögni kellene rajtad...

alternatív valóság vs. valóság

migracioterkep.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Tanulmányozd a 7cikkely menetét.
Az első lépés az, hogy megbízzák az illetékes szakbizottságot, a LIBE-t, hogy készítsen egy állásfoglalást arról, miért is kellene megindítani ezt a 7. cikkelyt. Ez még nem maga az eljárás, hanem annak előszobája, és a következő lépésben kerülne a kérdés az Európai Parlament plénuma elé, ahol viszont már kétharmaddal kell jóváhagyni azt.
Szinte biztos, hogy ez már itt el fog bukni, ahogyan a tagállamoknál is: ahhoz ugyanis, hogy kimondják, hogy egy tagállam súlyosan és tartósan megsérti a 2. cikkben foglalt értékeket, lényegében egyhangúság kell – az már most biztos, Lengyelország megvétózna egy ilyen szabályt Magyarország ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Na, mesélj nekünk akkor a 7. cikkely menetéről, baromi nagy érdeklődéssel fogom ám olvasni mert már az államszervezeti "ismereteid" is felettébb szórakoztatóak voltak. :)

Lásd Román korrupcióellenes valami, ami történetesen valahogy a gyakorlatban csak a politikai/etnikai ellenfelek félreállítását szolgálja. Az igazságszolgáltatás, az állami büntető főhatalom gyakorlása kizárólagos nemzeti hatáskör, nem európai, hacsak nem egy francia-német tengely érdekek által irányított föderatív típusú európát képzelünk el. EU pénzügyi eszközök kezelését egyébként már régóta ellenőrzik. Erre való az OLAF.

Mellesleg abból a tapasztalatból kiindulva, hogy a Bizottság gyakorlatilag politikai nyomásgyakorlásra használ fel mostanában az összes EU-s intézményt, az EU-s intézmények pártatlanságával kapcsolatos bizalom jelenleg a nulla felé konvergál.
Ha figyelnél,hallanád,hogy összeakarják vonni közös eljárásban a lengyel és magyar ügyet,igy ccseszheted a lengyel vétót.És pont azt unták meg,hogy az OLAF hiába deriti ki a lopás tényét,ha a "nemzeti" hatságok szart sem csinálnak.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Tanulmányozd a 7cikkely menetét.És az EU ügyészség bünügyi ellenrző szerv lesz.Nem politikai irányitás a célja,hanem a szabadrablás korlátozása.

ja,. és hány évig kellett ahhoz feszegetni a pofonosládát, zsarolni, etc...visszaélve a joggal, amíg ez bekövetkezett?

érvelésed kb: Kolompár Gazsika duzzog, amikor a századik letört visszapillantó tükör után eljárás indul ellene?" szemétzsaruk hátmiez tezsvér, nekem ez jár!!"
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 715
9 359
113
Az meg egyenesen gyenge érv és hüly "érv", hogy ha elbasztunk pl 200 milliárdot hülyeségekre, akkor nyugottan basszunk el további 10 milliárdot más hülyeségre is. Így 210 mld megy a kukába, úgy csak 200 menne és annak a 10-nek lehetne értelmes helyet keresni, pl vennél belőle 10 db legújabb MR-gépet.

Bizonyos könnyebb-lazább diplomáknak van valami értelme, a genderszaknak viszont nincs, teljesen haszontalan.

Ha szaktudást nem nyújt, akkor haszontalan, ettől számítva minden cent ráköltött pénz hiábavaló volt, és még az idődet is elbasztad vele. Ráadásul egyik szakképzés sem olcsó, az egyetemnek épület kell, azt fűteni kell, a tanárt fizetni, az infrastruktúrát hozza kiépíteni, stb.

Épp azt magyaráztam el korábban, hogy nem feltétlenül feleslegesek még a bölcsészdiplomák sem.

Ha meg elcsesznek 200 milliárdot hülyeségre, akkor hiába takarítasz meg 10 milliárdot, azt sem MR-re fogják költeni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 099
16 459
113
Ha figyelnél,hallanád,hogy összeakarják vonni közös eljárásban a lengyel és magyar ügyet,igy ccseszheted a lengyel vétót.És pont azt unták meg,hogy az OLAF hiába deriti ki a lopás tényét,ha a "nemzeti" hatságok szart sem csinálnak.

Az eljárást Panzerfaust már összefoglata. Ott elbukik a dolog hogy kellene hozzá az EU néppárt támogatása is a Parlamentben.

Az OLAF feltárt lopásokat. Többek között négyes metró ügyében (hát ügye kicsit lassan mozognak az fogaskerekek). Ott mintha indult volna több eljárás is...

Egyébként történetesen van rátekintésem hogy az EU pénzek felhasználásának ellenőrzése hogyan történik - magyaroszágra delegált EU-s hatóság ellenőrzi, és ahol szabálytalanság van, ott korrekcióznak is rendesen (a pályázónak vissza kell fizetni bizonyos %-ot, a rendszer lényege, hogy ha a szabálytalanságot nem tárják fel, a magyar állam fizeti vissza felhasznált összeget).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
az EU ügyészség bünügyi ellenrző szerv lesz.Nem politikai irányitás a célja,hanem a szabadrablás korlátozása.
De politikai, számos példa van rá.
Az uniós ügyészségi együttműködési szervezet (Eurojust) vagy az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) amúgy mi a fenének van ?
Az uniós ügyészség csak azokat fogja baxtatni, akivel szemben politikai/gazdasági leszámolást indítanak, alapvetően a brüsszeli háttérből, a vezetők indíttatásából.
Ennyire nem kéne madárnak lenni.
És még: az uniós kuplerájban újabb hivatal, több százezer eurós fizukkal etc. így amit beszednek a vámon, az elmegy a réven.
Most voltam kint, elképesztő pénzeket kúr el a semmire, léhűtőkre, adminisztrációra Brüsszel. Olyan mint Moszkva. Ott se csinált senki semmit, csak volt a pozíció.
És ezt halál komolyan mondom.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
-egy :
szerintem azt se tudnád segítség nélkül megfogalmazni, mi az a genderszak?
- kettő:
azt se tudnád megmondani, hányan végeztek rajta...

De segítek: ELTE mesterképzésben! tavaly másfél tucatnyi helyet hirdetett meg, de úgy rémlik kb a felére akadt jelentkező...

szóval never go...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ettől a genderszakos dumát megyek a falnak. Kb. 400-500 ezer ember van kint. Ebből hogy jön ki a 90%? Hol van a kb. 350 ezer genderszakos...?

Nekem kb. 15 exmunkatárs és barát / családtag van kint. Egyik sem genderszakos, cirka kb. 2/3-uk mérnök. Ehm...
Na, akkor ki és hogyan osztja az észt? Mert láthatólag neked a négy alapművelet és annak levezetése sem megy...
Nem tudom, hogy most sírni vagy röhögni kellene rajtad...

Ennél egyértelműbben szarkasztikusan fogalmazni nem tudtam volna (mivel szerencsére nálunk nincs genderszak...), ha nem esett le az nem az én hibám.
Az én ismerősi körömből meg csak léhűtők mentek ki eddig, de nagy részük vissza is jött, mert ott dolgozni is kellett. Az egyetlen diplomás (ének-zene tanár...) használt ruhát válogatott 3 éve valahol Skóciában, azóta nem hallottam felőle.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 099
16 459
113
Én azt a részét nem értem, hogy egyrészt szeretjük az EU-t, mert ugye megadja a szabad mozgás jogát minden állampolgárnak (mert pl. egy szegényebb vidékről még mindig óriási előrelépési lehetőség Londonba kimenni biztonsági őrnek, konyhásnak, eladónak), de valamiért nem szeretjük és rossz, ha ezzel a lehetősséggel aztán élnek az állampolgárok. Miért is?

Diplomások közül inkább az orvosokra, ápolókra és mérnökökre vadásznak, mert az ő tudásuk másutt is alkalmazható, illetve olcsóbb. A nagyobb német multik mind sorban állnak a BME-n és vadásznak a végzősökre, illetve pl. a Boschnál, Mercedesznél egy-két év után rendszerszerűen kiküldik őket Németországba dolgoztatni.
 
M

molnibalage

Guest
Ennél egyértelműbben szarkasztikusan fogalmazni nem tudtam volna (mivel szerencsére nálunk nincs genderszak...), ha nem esett le az nem az én hibám.
Az én ismerősi körömből meg csak léhűtők mentek ki eddig, de nagy részük vissza is jött, mert ott dolgozni is kellett. Az egyetlen diplomás (ének-zene tanár...) használt ruhát válogatott 3 éve valahol Skóciában, azóta nem hallottam felőle.
Az előzményeket is visszaolvastam és nem tűnt fel a szarkasztikusság szikrája sem.
 
M

molnibalage

Guest
Úgy az egész disszidálós hisztire. A szám reális. Ugyanakkor láthatóan relatív alacsony a többi országhoz képest.
Azon balkáni országoknál pislogok, ahol 25-40% van. Ott akkor lényegében területek néptelenedtek el? Mert sanszosan a legrosszabb helyekről pattantak meg.
 
Status
Not open for further replies.