[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
Ilyesmikre gondolsz?

Mert ilyenekből ingyenes sajnos nagyon kevés van, magyarul meg szinte semmi. Miért? Mert részben a felsőoktatás konkurenciája, amiért sok pénzt lehet legombolni. Viszont itt az önmagába harapó kígyó esete. Az ilyen emberek is élnek valamiből.

Szóval egy tudásszint felett ingyen nem fogsz csak úgy anyagokban botlani. Ezen felül a felsőoktatásban egy rakás gyakorlat nem váltható ki, ha a nyugati szintből indulunk ki. Ennek is meg vannak a határai.

Igen, ilyenekre. Megjegyzem a BME honlapon van - legalábbis régebben volt - fent több tárgyból is full egyetemi előadás, bár az ábrák/illusztrációk nem voltak láthatóak, szóval nem volt rendesen megszerkesztve.


Ezért is kellene állami erővel odahatni, magyarul kötelezni őket, hogy a tematikájuk szerinti fejezetek alapján az adott tárgyból tegyenek fel, különben ugrik az állami elismerés.

Nem hinném, hogy konkurencia lenne, hiszen a youtube nem ad diplomát, viszont kiderülhetne, hogy milyen szinten is áll az oktatás színvonala. Ráadásul legalább ki lehetne váltani a fénymásolt **okat.

Nem azt mondtam én, hogy kiváltaná a felsőoktatást, de pl. egy rendes videóanyag segítene felkészülni a vizsgákra ill. a nehezebb dolgok megértésében + a leendő hallgatóknak is segítene orientálódni.

De én azt sem bánnám, ha a minisztérium csinálná meg a törzsanyaghoz tartozó videókat, és azt kellene követnie az intézményeknek, a saját anyagaikat mag saját maguk tennék fel.


Erre vannak a tankönyvek. Általános iskolai szinten pl. teljesen jó, ha már azt tudja, ami a tankönyvben elérhető. Meg ugye ezért is van a füzet. Utána már egyre speciálisabb a feladat, de szerintem minden megoldható.

Szerintem minimum középiskolától már egy jobban kijön az eltérő érdeklődés és az egyéni kíváncsiság. De pl. a szülőknek is jól jöhetne, ha korrepetálni kell a gyereket.

Házzteszem egyetemen kb. az első félév után kb. 4 db könyvet, ha megvettem... A tankönyvek nagy részére a méregdrága hulladék jelző illik.

Nálunk ennél jobb volt az arány, de tény, hogy egy csomó vizsgára úgy kellett összeollózni az anyagot különféle netről letöltött anyagokból. De legalább az összeollózás során egy picit már meg is tanultam.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 983
113
Internet.

Ha pl. érettségire meg akarsz tanulni angolul, akkor a net tele van audiovizuális anyagokkal. A mai fiatalokna koylan lehetőségei vannak, amiről 20 éve mi csak álmodni mertünk.

Egyfelől van egy rakás letölthető írott oktatási anyag (nyelvtani tesztek, tematikus írások), másfelől ott vannak azangol nyelvű internetes oldalak, valamint az eredeti nyelven letölthető tévésorozatok, fórumok.

Ha a történelem érdekel, ott van a wikipedia ill. egy rakás tematikus blog. Irodalom dettó. Fizika, kémia, földrajz dettó. Még matematikai oktatóvideók is vannak, sőt, kifejezetten az érettségi tételeket kidolgozó/megoldó videók is.

A youtube is tele van egész jó dokumentumfilmekkel, akár magyarul is.

Ma már szinte minden tudás elérhető, csak idő és akarat kell hozzá.

*****

Én azt nem értem, miért nincs már évek óta digitalizálva (videóanyagra gondolok) és nyilvánossá téve a teljes általános-, középiskolás-és felsőoktatási tananyag. Egyrészt a szülő számára is segítene a gyerek tanulmányának egyengetésében, másrészt a gyerek számára is a tanulásban 8vizsga előtti felkészülés, az órán nem értett dolgok újra átrágása).

Ha tizenéves bloggerek meg tudják oldani, hogy csináljanak egy tutorial videót mondjuk egy program krekkeléséről, akkor ez is csak szándék kérdése.
Köszönöm a válaszod,
Balázs, de nem erről volt szó az idézett részben, amire reflektáltam. Vagy legalábbis akkor mást értettünk bele.
Én úgy értettem, hogy pl. a szülő tudjon segíteni a gyereknek a tanulásban pl. Vagy ok. hogy érdekesen ad elő a tanár, de nem biztos, hogy neveket, évszámokat is csak az előadás alapján meg lehet tanulni. Helyettesíteni meg nem lehet a tanárt, mert jó esetben szinte egyénre szabott pedagógiai módszereket használ.

Nyilván azért voltál jeles fizikából, mert volt hozzá érzéked és érdekelt is -mint ahogy a későbbi példád mutatja is. De ha egyik nincs meg, akkor már sokkal nehezebben ment volna -szerintem. Amúgy szerintem ha jóban vagy a volt iskolád/iskoláid fizika tanáraival, akkor simán meghallgatnak egy ilyen kérést és biztos szívesen adnak teret legalább olyan órán, amivel Te napi szinten foglalkozol. Próbáld meg.

Egyet értek, hogy a tanári előadás az fontos. De önmagában nem elég.
85% pedagógus/tanár 15% tananyag. Hiába van egy nagyon jó tankönyv, ha a tanár életunt, fusztrált a napi "8" óráját letudni akaró iparos, akit nem érdekel, hogy a tanulói megértsék is a tananyagot. A mai tanárok nagy része ki van égve és már nem is akar motivált lenni.
Balázsnak meg nagy szerencséje volt mikor találkozott az ő képessége az óraadó tanárai pedagógiai tudásával.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én egyedülálló vagyok, de sok nap végén annyira fáradt vagyok és későn élek haza, hogy szólózóként nem látom azt, hogy egy szülőnek erre hol van ideje, ha nem akarja egész életét a gyerekért feláldozni. Szép dolog a szülőség, de az nem arról szól, hogy mindent beáldozol a gyerekért. Attól csak zombi leszel, vagy mártír hívd aminek akarod.

Az érzék nem elég. Kémiából pocsék tanárom volt. Általánosban még csak-csak szerettem, de középsuli utolsó évében majdnem kegyelemkettessel mentem át. Senki nem értétte, hogy aki fizikából annyira penge, az miért olyan gyenge kémiából.

A volt gimiből kb. 1 hete néztem a tanári kart. Szinte senkit sem ismerek már ott. Még, ha az iskola bele is menne abba, hogy tartok 3-4 órát egy évben összesen arról, hogy mire is jó a fizika és mit lehet megérteni már középiskolás szinten is, akkor is a munka a gond. Ők nem fognak csak poénból elengedni...

Mo. nem ez a világ...

A gyerek 4-ig az iskolában van, a leckéket megcsinálja, tanul is elvileg. Nyilván pl ha verset, vagy ilyesmit kell tanulni, akkor az még otthonra marad. De ha nem speciális igényű a gyerek, akkor azért nem kell vele folyamatosan tanulni. Vannak sokkal fontosabb dolgok is a világon, mármint amit a gyerekkel tölthet a ember, és ez is ugyan úgy hozzá tartozik a fejlődéshez, hisz a gyerek nem csak a tananyag tanulására teremtetett.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem minimum középiskolától már egy jobban kijön az eltérő érdeklődés és az egyéni kíváncsiság. De pl. a szülőknek is jól jöhetne, ha korrepetálni kell a gyereket.

Ez is az oktatás egyik feladata (kellene, hogy legyen), hogy megtanítson tanulni ...kutatni, rendszerezni stb. legalább abban a témakörben, ami érdekli az embert. Ehhez nem kell pl. szájbarágós videó.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
A jelenlegi bérviszonyok mellett hiába költenek többet az oktatásra, a jól képzett emberek vélhetően külföldre fognak költözni.
Ha viszont nem költenek, akkor Magyarország nem is oylan soká még szarabb hely lesz, vagyis a maradék értelmes ember még gyorsabb ütemben fog lelépni.
Nem költenek, mert hülye alattvalókra van szükségük, akik oda teszik az X-et, ahova mondják.
Az meg kit érdekel, hogy a jól képzettek külföldre mennek, mert ott úgy sem szavazhatnak! Bingo!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt gondoljátok, hogy az oktatásra költött pénzzel egyenes arányban nő annak hatása is? Lehet költeni rá, kell költeni rá, de ha minden adott is lenne, akkor is van csomó tényező, amit ezzel nem tudtok kiküszöbölni. Pl. a család, a genetika, a közösség, a média, stb. Persze, lehet szemétorbánozni, meg szándékosangyártanakhülyékezni, de ez azért ennél az egybites gondolatmenetnél jóval-jóval bonyolultabb.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hogy raugrottatok erre a 444.hu cikkre. Az eszebe sem jutott senkinek, hogy az okt. intezmenyek egy jelentos resze nem is allami, hanem onkormanyzati fenntartasu volt a targyalt idoszakban? Az onkormanyzati adossagok rendezeset atvallalta az allam. Ezt vajon hogyan szamoltak bele? Gondolom sehogy. Az egyetemeken meg a diakok fele onkoltseges kulfoldi. A diak per allami tamogatas osszeg persze, hogy alacsonyabb.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke
M

molnibalage

Guest
Ez egy mekkora baromsag. A konteok legalja.
Én nem vagyok konteós, de mi mást látsz ebben? Lásd az indexes videót vidót Nógrádban. A mágkus képdobozból és mindenhonnan ugyanaz folyik. Állami propaganda. Az ellensúlyok a politikai rendszerben sehol...

Ilyen kormányzati lépéseknél, ami itthon van a sváci és a finn már felkapta volna a fegyvert és agyonlőtte volna a saját politikai vezetését.

Affelé tendál a rendszer összes húzsa, hogy kb. egyfajta új arisztokrácia legyen megy a szellemi rövidnadrágok, akiket láthatólag már meg is nyertek. Lehet, hogy sértő, de az élet lúzerei döntenek ma a választásokon félig-meddig az ország jövőjéről. Köszi...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
Hogy raugrottatok erre a 444.hu cikkre. Az eszebe sem jutott senkinek, hogy az okt. intezmenyek egy jelentos resze nem is allami, hanem onkormanyzati fenntartasu volt a targyalt idoszakban? Az onkormanyzati adossagok rendezeset atvallalta az allam. Ezt vajon hogyan szamoltak bele? Gondolom sehogy. Az egyetemeken meg a diakok fele onkoltseges kulfoldi. A diak per allami tamogatas osszeg persze, hogy alacsonyabb.
Az is állami.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én nem vagyok konteós, de...
...de megis sikerult a leghulyebb konteot magadeva tenned.
...Az ellensúlyok a politikai rendszerben sehol...
Kepmitatas ma az ellensulyokert sirni. Ha 6-14 evvel ezelott ezt nem tetted szova, akkor ma mire fel ez a koveteles? Ha nem az tortenik amit a libsi ellenzek akar akkor maris nincsenek fekek es ellensulyok? Nevetseges.
Ilyen kormányzati lépéseknél, ami itthon van a sváci és a finn már felkapta volna a fegyvert és agyonlőtte volna a saját politikai vezetését.
Ekkora hulyeseget.... Elkepeszto.
Affelé tendál a rendszer összes húzsa, hogy kb. egyfajta új arisztokrácia legyen megy a szellemi rövidnadrágok, akiket láthatólag már meg is nyertek.
Eddig ugy mukodott a rendszer, hogy a kulfoldi tokesek kasziroztak nagyot es mindig dobtak egy csontot a ballibnek is. Ez most megvaltozott. Szeretne az allam hazai tokeseket is. A ballib sem kapja mar a csontokat. Ertem hogy ez faj, de szerintem rendben van igy. Mas nyugati allamok is segitik a sajat tokes retegeik kialakulasat es boldogulasat.
Lehet, hogy sértő, de az élet lúzerei döntenek ma a választásokon félig-meddig az ország jövőjéről.
Nem tudod megemeszteni, ugye? :)
 
M

molnibalage

Guest
Kepmitatas ma az ellensulyokert sirni. Ha 6-14 evvel ezelott ezt nem tetted szova, akkor ma mire fel ez a koveteles? Ha nem az tortenik amit a libsi ellenzek akar akkor maris nincsenek fekek es ellensulyok? Nevetseges.

És ki mondta, hogy akkor nem zavart? Ja,hogy akkor nem volt se HTKA se te? Imádom azokoat, akik ennyire be vannak szűkülve...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
Oktatási szempontból szerintem nagyon fontosak lennének a videók, az interaktív és a társas feladatok. Kár, hogy nálunk egyik sem divat.
Szerintem általános suliban ezen sorozat megnézése hasznosabb és kellemesebb lehetne, mint a tankönyves oktatás:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Oktatási szempontból szerintem nagyon fontosak lennének a videók, az interaktív és a társas feladatok. Kár, hogy nálunk egyik sem divat.
Szerintem általános suliban ezen sorozat megnézése hasznosabb és kellemesebb lehetne, mint a tankönyves oktatás:
Gyerekkorom egyik nagy kedvence, az unoköcséimnek is letöltöttem, hogy ne csak a mocsok ragadjon rájuk hanem valami értelmes is. Örömömre tátott szájjal nézték a részeket.
 
Status
Not open for further replies.