[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 323
55 745
113
Köszönöm válaszod! Bevallom őszintén, reméltem tőled;)
Ha már bevallás, a barg-ot nem ismertem /nem emlékeztem rá iskolából?/
De abszolút logikus.

Nyilván megvan rá a technológia - mint a ahogy a kitörésgátlókra is -, de hétköznapi civilként akkor is feláll az ember hátán a szőr, hogy valaki 10 barg körüli nyomásra "pumpált" gázcsövet furkál - még ha az műanyag is -, meg sűríti a gázt, s ezt egy belvárosban...
Építsen egy tanyát a gázcső felé a pusztában, aztán felőlem úgy robbantja fel magát ahogy akarja.

Apropó, ilyen gázhálózatoknál - nagy vonalakban - hogyan oldják meg, hogy egy esetleges robbanás ne terjedjen végig a hálózaton?


Amíg nyomás alatt van,nem tud terjedni,a cső végén ég,azt kész.Nem akkora történet ez,minden tisztességes markolósnak van a markolójában egy kpe cső szorító,ha eltépi a géppel a csövet,akkor ráteszi,megtekeri a tekerőjét,az elszorítja a csövet,és lehet javítani,jómagam sikeresen eltéptem egy 90mm-es gerinc vezetéket,leudrottam a munkagödörbe,ömlött a gáz,rátettem a szorítót,és 15sec alatt elszorítottam a csövet,és már nem is ömlött.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Hàt nekem ez nem jön be. Mi ebben a " magyar"? És csak mindenféle àllatok egy bankón azèrt nekem szegényes, sajnàlom.
Első ilyen próbálkozás amit láttam ezzel kapcsolatban. Csak őshonos állatokkal lehet ha magyarabb lenne, de a mostani eurón is épületek meg térképek vannak, ez annál szebb. (szerintem)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 415
113
Amíg nyomás alatt van,nem tud terjedni,a cső végén ég,azt kész.Nem akkora történet ez,minden tisztességes markolósnak van a markolójában egy kpe cső szorító,ha eltépi a géppel a csövet,akkor ráteszi,megtekeri a tekerőjét,az elszorítja a csövet,és lehet javítani,jómagam sikeresen eltéptem egy 90mm-es gerinc vezetéket,leudrottam a munkagödörbe,ömlött a gáz,rátettem a szorítót,és 15sec alatt elszorítottam a csövet,és már nem is ömlött.


Ez olyan szorító mint a kisebb kpe-hez való? Két félcalos cső, végén átfúrva, két menetes szár beleeresztve?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 323
55 745
113
Ez olyan szorító mint a kisebb kpe-hez való? Két félcalos cső, végén átfúrva, két menetes szár beleeresztve?



Ja,amit a satupad alatt találtunk,összehegedáltuk,amit lehetett.Valami ilyesmi.

20130307_sajat_gyartasu_eszkozok_malhazasa_1362687375.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
FELDERÍTŐ – A migránsok a cigányokkal együtt szednek "magyar vámot" Soroksáron

Olyan bűneseteket tussol el a rendőrség amelyeket migránsok követnek el, állítja egy egykori hatósági alkalmazott. A volt belső munkatárs több olyan esetet említ az N1TV-nek adott exkluzív interjújában, ahol az elkövetők bevándorlók voltak, és az erőszakos cselekményeiket a tetten érés ellenére megúszták. Nőket és egy 10 éves kisgyermeket is bántalmaztak a bevándorlók, de a "politika" nem engedte, hogy tetteiknek következménye legyen. A volt belső munkatárs sok éves hallgatás után csak az N1TV-nek mesélt a munkája során tapasztalt hivatali visszaélésekről.

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
FELDERÍTŐ – A migránsok a cigányokkal együtt szednek "magyar vámot" Soroksáron

Olyan bűneseteket tussol el a rendőrség amelyeket migránsok követnek el, állítja egy egykori hatósági alkalmazott. A volt belső munkatárs több olyan esetet említ az N1TV-nek adott exkluzív interjújában, ahol az elkövetők bevándorlók voltak, és az erőszakos cselekményeiket a tetten érés ellenére megúszták. Nőket és egy 10 éves kisgyermeket is bántalmaztak a bevándorlók, de a "politika" nem engedte, hogy tetteiknek következménye legyen. A volt belső munkatárs sok éves hallgatás után csak az N1TV-nek mesélt a munkája során tapasztalt hivatali visszaélésekről.


Akkor most mennyiben is különb Orbán/Pintér-féle rendőrség, mint az Angéla-féle Bundespolize?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha ez igaz, ami a filmben van az M1 a fél veséjét odaadná, hogy leforgassa :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekem nagyon kamu videónak tűnik amit belinkeltél. Egy elsötétített fazon mondja a tutit és ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Ez egy marhaság. Az a kormány, amely a migráció ellen kampányol, majd a migránsok vélt vagy való atrocitásait eltitkolja... A kérdés felvetése is elmebaj.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem nagyon kamu videónak tűnik amit belinkeltél. Egy elsötétített fazon mondja a tutit és ennyi.
Nem baj, a lényeg, hogy a kuruc átlagközönsége (a chemtrailes/gyíkemberes/sumer-szíriuszhívők) csont nélkül... Persze ezzel nem állítom azt, hogy Vikiék nem hazudnak! Sőt, van tudomásom kormányokon átívelőkről is... De ez nem kicsit erőltetett. Kb. mint a migrik által kirúgott ablak... Mintha egy helyihülye, vagy bárki/bármi (nálam tavasszal pl. már rendszeres a madarak általi ablakkocc) nem lehetett volna. De nyilván a kormány, az a kormány, amelyik pont most népszavaztat, eltitkolja, nehogy... Mert a gyíkok megmondták, hogy a kalergit végre kell hajtani. Met ezzel, a vallási fanatikusok által csökken a hatalmuk, ööö... Mindegy!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Nekem nagyon kamu videónak tűnik amit belinkeltél. Egy elsötétített fazon mondja a tutit és ennyi.

Igen, tényleg hihetetlennek tűnik, hogy Magyarországon cigányok és arab/muszlim migránsok törvénytelenségeket követnek el, amikre a rendőrség nem reagál/eltusolja az adott ügyeket.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Ez egy marhaság. Az a kormány, amely a migráció ellen kampányol, majd a migránsok vélt vagy való atrocitásait eltitkolja... A kérdés felvetése is elmebaj.

A kormány nem egyszerűen a migráció ellen kampányol, hanem azt is üzeni, hogy ő majd meg tud védeni. Ez az eset azt bizonyítaná hogy pont nem tud (és mellesleg a két hét alatt rend c. orbitális hazugságnak is ellentmond).

Gondolkodj.

Néha hasznos.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
Status
Not open for further replies.