[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 910
15 436
113
A szakemberhiányt elhiszem, na de anyaghiány? Ok, túl gyorsan felpörgött az építőipar, a gyárak meg nem tudtak olyan gyorsan bővíteni, hogy bírják a nagy keresletet. Na de külföldről is hoznak be anyagot. Azt mégsem hiszem már el, hogy a magyar kereslet felvitte volna a világpiaci árakat.

Az alapanyag gyártásnak van egy jelentős spétje. Egy homok vagy kőbánya adott mennyiségű nyersanyagot termel, azt pedig a cementgyárak jó előre lekötik maguknak egy tervezett termelési volumenre számolva.

Ha év közben kiderül, hogy kétszer annyi a kereslet, nehéz már ezt a rendszert buherálni. Hiszen minden le van kötve, le van szerződve előre. Hosszú az átfutási ideje, a termelési kapacitás bővítése is komoly beruházás, nem biztos hogy egy pár éves boom miatt érdemes meglépni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Az időm nagy részét Erdélyben töltöm. Látom, hogy a magyar határtól 5 km-re tele vannak építőanyagokkal az üzletek. Erre írtam, hogy miért nem megy el odáig és vásárol be.
Ismerős felújít, onnan hoz szinte mindent, talán még olcsóbb is;
igaz innen plusz km nem keletkezik, ugyan annyi, vagy közelebb is van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
A legnagyobb baj az hogy az epitoipari alapanyag gartokag bezartak magyarorszaghon amik maradtak nagyresze nagyon nagy resze kulfoldi tulajdonu /foleg osztrak/ amiknek nagyobb penz a mar bejatott kulfoldi piac. Egyszeruen mimden ki lett privatizalva kulfoldinek /mert neki volt tokeje/ ami maradt kett es magyar tulajdon az kisipari termelesre kepes az epitoipar szempontjabol. Egy ket festekgyar a kivetel azt ennyi
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
A legnaobb magyar nem festekgyarto de epotoipari alapamyaggyarto berememd meg a valsagba se tudta kiszolgalni a magyar igenyek hatodat se.../dolgoztam ott egy nyarat/ de az is egyebkent kulfoldi kezbe van/ tondach osztrak kulfoldre gyart foleg teglagyartas szinte 0 /regen mimden jarasba volt egy teglagyar/ elorre kevert zaraz epitoanyag gartas szinte 0 meg csemperagaszto vagy vakolat de meg onterulo beton gyartas is minimalis itthon. Szerlny szaniter gyartas szinten kisipari az epitoiparhoz kepest meszgyartas is alacsony szinten van ami vn meg nincs eleg kapacitas a normalis vermeleshez pihenteteshez. Szigeteloamyag gyartas... Humgarocel mar nincs kulonbozo gyapotgyartas minimalis /es mimd kulfoldi kezn amivan az kisipari es foleg ujrahaszmositas samot gyartas sincs pedig az hatalmas uzket. Vasakat artas van de az se fedi ke az orszag igemyeit 100% ba egyedul a festekartas ami elfogadhato menmyiseget produkal ithon de azok se lennenek kepesek 100% ba kielegiteni a magyar ignyeket /nagyon elrontottak a festekpaletta jelentos reszet es sok alapveto szegmens gyartasa is hianyzik/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Horrortüntetés :D

view.php
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A mutyik, az intézményesített lopás, a szakmaiatlanság, tehát az, hogy az előrelépéshez sokszor nem a szaktudás, hanem a haverság, gátlástalanság, .eggnyalás szükségeltetik, nem mindenkinek jön be. Miközben a "nagyok" milliárdokkal nem tudnak elszámolni, a NAV helyettük a kisembereket cseszteti.
Ha választanom kellene, hogy mosogassak 2-3X annyiért, mint amennyiért itthon "analfabéták" osztják nekem az észt, akkkor lehet hogy én sem az utóbbit választanám!

Csak erre reagálnék. Ozzy hozzászólásait olvasod? Rá aztán nem mondható, hogy Orbánpárti, mégis egyre jobban kivan a németországi helyzettől. Elég sokszor kifakadt már a német munkahelyi viszonyokon. Pont ezek a dolgok náluk is éppúgy megvannak, mint nálunk, csak még rájön egy lapát pc beszéd, meg migránssimogatás.
Az anyagiakon kívül semmivel sem jobb nyugaton. Szerintem hamarosan itthon is lesz már olyan fizetés, hogy az emberek többsége visszajön. Persze mindenki sosem fog és mindig lesznek olyanok is akik elégedetlenek, ez a természet rendje, migráció mindig is volt és lesz is, csak a mértéke nem mindegy, hogy mekkora.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Pedig de. Egyedi megrendelésre, rendesen ahogyan kell - fából. Sírnak is hogy nem bírják teljesíteni mert évek óta nincs egy épkézláb asztalos akit felvehetnének.

Megjegyzem nemrég kellett karosszériáztatni mert egy barom belémdurrantott. Úgy 50%-al drágább mint pár éve, mert karosszériás sincs, csak aranyárban, és húzzák a szájukat ha nem olyan a munka..


Ha már ablakoknál járunk, akkor acél és alumínium tokos ablakokról próbáltam írni... Megnézném, hányan gyártanak ilyeneket MO-n jó minőségben...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az alapanyag gyártásnak van egy jelentős spétje. Egy homok vagy kőbánya adott mennyiségű nyersanyagot termel, azt pedig a cementgyárak jó előre lekötik maguknak egy tervezett termelési volumenre számolva.

Ha év közben kiderül, hogy kétszer annyi a kereslet, nehéz már ezt a rendszert buherálni. Hiszen minden le van kötve, le van szerződve előre. Hosszú az átfutási ideje, a termelési kapacitás bővítése is komoly beruházás, nem biztos hogy egy pár éves boom miatt érdemes meglépni.


Azért a homok és kőbányák nincsenek csúcsra járatva... Nem ez a szűk keresztmetszet szerintem...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Hát azért ez nem teljesen igaz!
Mi az, ami egy átlagember életében a legnagyobb kihívást jelenti? Amire évtizedeken át kell gyűjtögetnie? A saját otthon megteremtése. Na ezen a téren nem igazán javul a helyzet egy átlagembernél.
Dícséretes a bérek emelkedése, a nagycsaládosokat érintő CSOK, és a hitelkamatok csökkenése. De a lakásárak, albérleti díjjak olyan mértékben nőttek, hogy egyre nagyobb erőfeszítést jelent egy átlagos fiatal-középkorú családnak az otthon megteremtése.
A másik, hogy a külföldön dolgozó magyarok nagy része nem is akar hazajönni. És nem csak az anyagiak miatt.
A mutyik, az intézményesített lopás, a szakmaiatlanság, tehát az, hogy az előrelépéshez sokszor nem a szaktudás, hanem a haverság, gátlástalanság, .eggnyalás szükségeltetik, nem mindenkinek jön be. Miközben a "nagyok" milliárdokkal nem tudnak elszámolni, a NAV helyettük a kisembereket cseszteti.
Ha választanom kellene, hogy mosogassak 2-3X annyiért, mint amennyiért itthon "analfabéták" osztják nekem az észt, akkkor lehet hogy én sem az utóbbit választanám!

Már ahol. Errefele a saját lakás évtizedeken (századokon?) át a vágy maximuma, mint biztos vagyontárgy... máshol teljesen természetes hogy bérlakás -mert van- és ha gndold költözöl...
Talán jó példa az Avas lakótelep? saját lakás meglett, aztán sokoak számára horgony....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Már ahol. Errefele a saját lakás évtizedeken (századokon?) át a vágy maximuma, mint biztos vagyontárgy... máshol teljesen természetes hogy bérlakás -mert van- és ha gndold költözöl...
Talán jó példa az Avas lakótelep? saját lakás meglett, aztán sokoak számára horgony....


Honnan ismered az AVAS-t? Az Miskolcon van...
 
T

Törölt tag 008

Guest
MINDEN rokonom, ismerősöm, kollégám a gyermekét már saját lakásban szülte meg. Szóval házasság után max 1 éven belül költöztek. Ebben a fizikai szakmunkások is benne vannak. Pedig nem mondanám, hogy valami szerencsés gazdag családom van. Igaz vidékiek, ott olcsóbb a lakás, de sokan Pestre járnak dolgozni.
Külföldön sokkal rosszabb a helyzet a saját lakás arányában.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
érdekességnek:
http://miskolcadhatott.blog.hu/2018/03/30/ilyen_is_lehetett_volna_az_avasi_lakotelep

kérdésre válaszolva
Azért jártam pár helyen:) Ismerni természetesen nem ismerem úgy mint egy helybeli,e az Avasi lakótelep és Miskolc és környéke rendszerváltozási utáni helyzetee rendszeresen felbukkan a médiában, tanulmányokban (elhibázott iparfejlesztéstől kb a cigányozással bezárólag, rendszeres kampánytéma is, párttól függő mondanivalóval. )

pld egy idei írás:

https://24.hu/kozelet/2018/01/17/erzik-hogy-szarabb-de-hogy-mitol-azt-nem-tudjak/

kommnetekre is érdemes ránézni
pár régebbi amit elolvastam anno..
http://www.kka.hu/_Kozossegi_Adatta...1F9EE94E7AC3E6E8C125796100363DBA?OpenDocument

Érdekességképp bebökök pár mostani ingatlanhirdetést onnan:
https://www.ingatlantajolo.hu/miskolc-avas+elado+panellakas
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 057
113
Csak erre reagálnék. Ozzy hozzászólásait olvasod? Rá aztán nem mondható, hogy Orbánpárti, mégis egyre jobban kivan a németországi helyzettől. Elég sokszor kifakadt már a német munkahelyi viszonyokon. Pont ezek a dolgok náluk is éppúgy megvannak, mint nálunk, csak még rájön egy lapát pc beszéd, meg migránssimogatás.
Az anyagiakon kívül semmivel sem jobb nyugaton. Szerintem hamarosan itthon is lesz már olyan fizetés, hogy az emberek többsége visszajön. Persze mindenki sosem fog és mindig lesznek olyanok is akik elégedetlenek, ez a természet rendje, migráció mindig is volt és lesz is, csak a mértéke nem mindegy, hogy mekkora.
Persze, látja az ember hogy vannak pozitívumok is, amik nem csak azért vannak, mert hirtelen olyan adakozó kedve lett a kormánynak, hanem mert a demográfia és a munkaerőhiány kikényszerítette. De ahhoz, hogy a mérleg nyelve elmozduljon, a másik oldalon a negatívumokat is meg kellene szüntetni, vagy legalább csökkenteni!
Ilyen a korrupció, amin ha nem tudunk változtatni, annak súlyos következményei lesznek az országra nézve. Az a baj, hogy már a látszatra sem adnak, és ezért a saját, mérsékeltebb politikusaikkal is szembe mennek az illetékesek!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 057
113
Már ahol. Errefele a saját lakás évtizedeken (századokon?) át a vágy maximuma, mint biztos vagyontárgy... máshol teljesen természetes hogy bérlakás -mert van- és ha gndold költözöl...
Talán jó példa az Avas lakótelep? saját lakás meglett, aztán sokoak számára horgony....
Persze én sem a nagyvárosokban található lakásokra gondoltam. Azok tényleg elérhetetlenek, főleg egy vidéki átlagembernek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 468
55 508
113
deze75

".Merre dolgozol???"

Alapból Budapest és környéke. Néha, ha jó az ajánlat akár messzebb is.
De olyan komoly a szakember hiány, hogy lassan megfojtja a cégem...
Én amúgy teljesítmény alapon fizetem az embereket. Ez alapból nagyon jó mindenkinek, néha meg komoly gondokat tud okozni.

szpg9

"azért néz ki úgy, hogy anyaghiány van (de valójában nincsen csak ideje korán kell rendelned), mert MO-n nagyon szűkös a paletta, amihez hazai gyártásból hozzá lehet férni."

Igazából az ideje korán rendeléssel két baj van:
1. Ha megjön az anyag valahol tárolni kell, és elég komoly mennyiségekről van szó általában.
2. A nagy baj az, amikor a tüzépen sem tudják mikor jön az anyag. És ez egyre gyakoribb sajnos....
3. Saját pénzen senkinek sem rendelek semmit. Viszont a megrendelő ha fizet, azt várja, hogy másnapra legyen ott a cucc. És akkor próbálod neki elmagyarázni, hogy ez nem a sarki bolt, az anyag meg nem egy kiló kenyér :)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
B

b4l4g3

Guest
Persze, látja az ember hogy vannak pozitívumok is, amik nem csak azért vannak, mert hirtelen olyan adakozó kedve lett a kormánynak, hanem mert a demográfia és a munkaerőhiány kikényszerítette. De ahhoz, hogy a mérleg nyelve elmozduljon, a másik oldalon a negatívumokat is meg kellene szüntetni, vagy legalább csökkenteni!
Ilyen a korrupció, amin ha nem tudunk változtatni, annak súlyos következményei lesznek az országra nézve. Az a baj, hogy már a látszatra sem adnak, és ezért a saját, mérsékeltebb politikusaikkal is szembe mennek az illetékesek!
Korrupció nyugaton is van (nem is kicsi, lásd pár évvel ezelőtti Siemens bukta most nincs kedvem pontosan utánna kukázni). A legnagyobb baj, hogy a korrupció már a legalacsonyabb szintről indul. Filléres munkákat sem kapsz meg, ha nem fizetsz karbantartó szintű emberkéknek (adott nyugati tulajdonú gyárban, gyárakban). Saját tapasztalat, elvárják már a legalacsonyabb szinten is, hogy te visszaosszál nekik abból a pénzből amit te a munkádért kapsz. Ez tök független a kormánytól, az emberek fejében és hozzáállásában van a probléma. Tehát nem másban kell legtöbbször keresni a hibát, hanem sajnos magunkban és tudom ez rám is vonatkozik.
Viszont akárki akármennyit sír is itt, szerintem a többségnek, azért még mindig rohadt jó dolga van ebben az országban, csak sajnos ezt nem tudja értékelni. Nem kívánom sem nekik sem magamnak hogy egyszer visszasírjuk még ezeket az időket.
Ahogy Mucsi Zoli mondta: "Nem inni kell, hanem ki kell találni valami megoldást!" ;)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
Pedig de. Egyedi megrendelésre, rendesen ahogyan kell - fából. Sírnak is hogy nem bírják teljesíteni mert évek óta nincs egy épkézláb asztalos akit felvehetnének.

Megjegyzem nemrég kellett karosszériáztatni mert egy barom belémdurrantott. Úgy 50%-al drágább mint pár éve, mert karosszériás sincs, csak aranyárban, és húzzák a szájukat ha nem olyan a munka..
A hangsúly az épkézlábon van gondolom. Nem sok fiatal akar már kétkezi munkából megélni, a szülők se ebbe az irányba terelik őket mikor 14 évesen be kell iratkozni valahová. Még a pincér - szakács az divat, de a többi egykori szakmunkás szakra már erősen a dillók jelentkeznek, azokból ha 10% amelyik beválik ,marad a szakmában és 30-40-évesen maszek lesz, ha lesz. Itt van velem szemben ez a suttyó roma gyerek is, festőnek tanul, már amikor bejár, gyakorlatilag értelmi fogyatékos. De ezt a kis maszekok is ebaxták, a be nem jelentésekkel, minimálra bejelentésekkel,variálásokkal, nagyképűséggel amit művelt sok nem csoda hogy nem vonzóak ma már. Nem nagyon akarnak a fiatalok dolgozni már, pláne kétkezi fizikai munkát, mind "valami számítógépes" melót akar magának. Vagy azt se, termeszt, oszt füvet, vagy el lébecol alkalmi egy két hetes hónap munkákból. Kimennek külföldre vagy itthon egy két nap vagy hét aztán jönnek haza, otthagyják. Nálunk a cégben volt amelyik pénteken kezdett ,szombaton már be se jött mert buli volt, vagy amelyik azért mondott fel mert meló közben nem tudta nyomni a telót. Na meg a sulik is hibásak. Elhitetik velük hogy ők képzett szakemberek ,hatalmas tudás birtokában és nettó 300-tól csak felfelé kereshetnek, közben meg ahogy írtam zsákos anyagból se tud normális habarcsot keverni.
 

flack

Member
2011. október 19.
59
24
18
Szakemberhiányhoz: A hozzánk jelentkező fiatalok 10-15 százaléka azért akar kőműves lenni, hogy továbbvigyék édesapjuk, nagypapájuk családi vállalkozását. Rajtuk kívül a tanulók 20 százaléka elhivatott. Az évfolyamok harmada motivált abban, hogy tisztességesen elsajátítsák a szakmát. Ők nem félnek a munkától, idővel kiváló szakemberekké válnak" - mondta Árvai Zsolt igazgató.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek..._hogy_nem_maradnak_szakmaban_-_fotok/2558881/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
deze75

".Merre dolgozol???"

Alapból Budapest és környéke. Néha, ha jó az ajánlat akár messzebb is.
De olyan komoly a szakember hiány, hogy lassan megfojtja a cégem...
Én amúgy teljesítmény alapon fizetem az embereket. Ez alapból nagyon jó mindenkinek, néha meg komoly gondokat tud okozni.

szpg9

"azért néz ki úgy, hogy anyaghiány van (de valójában nincsen csak ideje korán kell rendelned), mert MO-n nagyon szűkös a paletta, amihez hazai gyártásból hozzá lehet férni."

Igazából az ideje korán rendeléssel két baj van:
1. Ha megjön az anyag valahol tárolni kell, és elég komoly mennyiségekről van szó általában.
2. A nagy baj az, amikor a tüzépen sem tudják mikor jön az anyag. És ez egyre gyakoribb sajnos....
3. Saját pénzen senkinek sem rendelek semmit. Viszont a megrendelő ha fizet, azt várja, hogy másnapra legyen ott a cucc. És akkor próbálod neki elmagyarázni, hogy ez nem a sarki bolt, az anyag meg nem egy kiló kenyér :)
Meg a tüzép is összevár egy egy nyergesre való anyagot mielőtt leszállítják neki. Én Frühwaldos beton téglára vágytam, Vasban papíron kettő,a valóságban egy partnerük van. Hívtam is őket, osztrákban is keresgéltem, maradt a vasi partner tüzép. Valami 400 db kellett csak mert a ház többi részén olyan tégla van a lábazatnál. Akkor még a "szomszédban" is csinálták Fertődön. Most Békéscsaba, hát az nem a szomszéd. Hogy jutok le oda? Sehogy. Maradt a tüzép Szombathelyen, mondták ok, de csak akkor lesz ha összegyűlik egy szerelvényre való megrendelés de ne izguljak mert itt a tavasz ,lassan jön a térkő szezon. Mondom hála istennek hogy nem ősz van. 6 hetet vártam rá, addig állt minden építkezés mert a lábazathoz kellett.
Amúgy szabolcsiakkal próbálkoztál már? Ide átjárnak az ország túlfelére, vállalkozó vett egy lepukkant lakást,rendbe rakták, ott a szállásuk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 888
113
Szakemberhiányhoz: A hozzánk jelentkező fiatalok 10-15 százaléka azért akar kőműves lenni, hogy továbbvigyék édesapjuk, nagypapájuk családi vállalkozását. Rajtuk kívül a tanulók 20 százaléka elhivatott. Az évfolyamok harmada motivált abban, hogy tisztességesen elsajátítsák a szakmát. Ők nem félnek a munkától, idővel kiváló szakemberekké válnak" - mondta Árvai Zsolt igazgató.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek..._hogy_nem_maradnak_szakmaban_-_fotok/2558881/
Kb szerintem is így van.
 
Status
Not open for further replies.