[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 662
9 250
113
Tévedsz. Ez a hazugságaidnak, a kisujjadból kiszopott "igazságoknak" a korrigálása volt. Amire legközelebb is számíthatsz.

A jobboldal és te :D Na, ne vicceljünk. Bár értem én, hogy szeretitek ezt a fajta nevetséges érvelést, de a kutya se veszi komolyan. Tudom, te meg a Bokros Lali vagytok az igazi konzervatívok. :D

Ahhoz, hogy te bármiféle adat feltüntetése nélkül elkeseredett harcot vívsz a számokkal, adatokkal, mert nem a bukott ellenzéki propagandát támasztják alá, az a te magánügyed. Azzal nekem nincs mit kezdenem. Küszködhetsz a lázálmaiddal, mint disznó a jégen. A gazdaság növekszik (tavaly 4%-kal), a költségvetési hiány minimális, az egészségügyi kiadások 2015 óta évről évre növekednek, az államadósság csökken, és jelentős társadalmi rétegeknek emelték jelentősen a fizetését. Az emberek többsége ezzel tisztában van, ezért is aratott példátlan mértékű győzelmet a Fidesz-KDNP áprilisban. Soha ennyien nem szavaztak pártra, mint most a Fidesz-KDNP-re.

Természetesen szinte semmiben, de a fontos mutatókban egyáltalán nem romlott az ország helyzete, hanem javult, fentebb is említettem 5-öt, de a végtelenségig lehetne sorolni. Nemrég egy fórumtársunk betett pár grafikont, hogy hogyan alakult át az adósság szerkezete is. Nem elég, hogy örvendetes mértékben csökkent, de a külföldi szereplők felé való eladósodottság részaránya is jelentősen csökkent.

Hogy te, mint hivatásos kormányellenes agitpropos ezeket a tényeket letagadod, az megint csak a magánügyed. A kutya ugat, a karaván halad, harmadszor nyert kétharmaddal Orbán. Többre jutnál te is és az elvtársaid is, ha legalább a látszatát megadnád annak, hogy érdekelnek a tények, számok, valós adatok.

Az embereknek olyan széleskörű tájékozódási lehetőségük van Magyarországon, amilyen talán egyetlen országban sem. De látom, kezded megint ezt az ostobaságot. Pedig felsoroltam vagy kéttucatnyi jelentős országos médiumot, amelyik 0-24-ben nyomta az ellenzéket. Az emberek minden harmadvonalbeli ellenzéki blöffnek a tudatában szavaztak újra bizalmat Orbánnak. Mert a szemüknek hisznek, nem a gyermekéhezéssel kampányoló demagógoknak, és a saját maguknak a hatalomból való kiszorulását a demokrácia halálaként interpretáló szellemi fogyatékosoknak.

Te továbbra is csak kormánypropagandát adsz elő, ami nem felel meg az ország valós állapotának.

A 3-4%-os gazdasági fejlődés kedvező időszakot kiválasztva volt és hozzá kell tenni azt, hogy ilyen körülmények mellett, ortodox gazdaságpolitika esetén ez a duplája lenne és úgy hogy közben nem esne szét az EÜ, az oktatás nem romlana és a közlekedési infrastruktúra se romlana. A költségvetési hiány úgy jött össze, hogy a manyupot beszántották (évi 350milliárd plusz a kasszába), különadó (százmilliárdos nagyságrend, amit persze az állampolgárok fizetnek), világbajnok ÁFA stb. Az EÜ kiadások ha így növekednek lassan utolérik a 2010-es szintet... Az államadósság úgy csökkent, hogy többet költöttünk a csökkentésre, mint amennyivel csökkent. A fizetések meg olyan remekek, hogy magyarok már Romániába mennek át dolgozni a magasabb bér miatt. Már aki nem nyugatra távozott.

Aki ért a gazdaság, a társadalom működéséhez, az nem lepődik meg ezeken. A magyar foci jól mutatja a kormány sikerességét. Ott pont az megy kicsiben, mint az országban nagyban. Orbán azt hiszi, hogy ha épít stadionokat, tolja oda a lóvét, akkor az majd magától jó lesz. Hát csak rosszabb lett. A magyar gazdaság legfontosabb mutatói (vállalkozások termelékenysége, munkaerő mérete és minősége, az országba befektetések mennyisége stb) mind erősen negatív irányt mutat. Durván csúszik lefele az ország a versenytársainkhoz képest. A szociális rendszer esik szét (már ami még megvolt), nincsenek körzeti orvosok, a kórházi sűrgősségik no-go zónákká váltak, a szakképzés rossz és még lehetne sorolni.

Az is különösen szomorú, hogy pontosan tudni lehet, mit kéne tenni a magyar gazdasággal. Csak nem tündérmesékben kéne hinni, mint ahogy Matolcsy javasolja, hanem neki kéne állni és ortodox módon gondolkodni és cselekedni. Akkor ugyan nem lennének csodák, de valóban fejlődne az ország.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 073
113
Jajj... Néha fáj olvasni azt, h a tényeket mennyire nehéz elfogadni egyes ellenzéki szemüveget hordó embereknek.
Az egészségügy ma nem a pénzhiánytól olyan-amilyen, hanem az emberi tényezőtől (dokik jó része pénzéhes, ápoló lusta, stb).
A KSH adatokat pedig még egy Venezuela sem merné hamisítani. A foci eredménytelenségéből minősíteni a kormányt meg...nagy levegő...csacsiság.
Most jön majd a szokásos, h kormánypropagandád hintek, meg popsinyalás. Nem, csak műszaki emberként szeretem a tényeket. Komolyan mondom, de néha irígylem sokukat mert olyan sziklaszilárd hittel, meggyőződéssel vannak megáldva, amit sok pap sem tud magáénak.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Tények és adatok nélkül ez így csak az egyszeri 444 törzsolvasó álomvilága... vettük az adást, te így látod, ezt eddig is tudtuk, viszont ha nem vagy képes bármivel is alátámasztani, csak az idődet és a mi időnket pazarlod.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Te továbbra is csak kormánypropagandát adsz elő, ami nem felel meg az ország valós állapotának.

A 3-4%-os gazdasági fejlődés kedvező időszakot kiválasztva volt és hozzá kell tenni azt, hogy ilyen körülmények mellett, ortodox gazdaságpolitika esetén ez a duplája lenne és úgy hogy közben nem esne szét az EÜ, az oktatás nem romlana és a közlekedési infrastruktúra se romlana. A költségvetési hiány úgy jött össze, hogy a manyupot beszántották (évi 350milliárd plusz a kasszába), különadó (százmilliárdos nagyságrend, amit persze az állampolgárok fizetnek), világbajnok ÁFA stb. Az EÜ kiadások ha így növekednek lassan utolérik a 2010-es szintet... Az államadósság úgy csökkent, hogy többet költöttünk a csökkentésre, mint amennyivel csökkent. A fizetések meg olyan remekek, hogy magyarok már Romániába mennek át dolgozni a magasabb bér miatt. Már aki nem nyugatra távozott.

Aki ért a gazdaság, a társadalom működéséhez, az nem lepődik meg ezeken. A magyar foci jól mutatja a kormány sikerességét. Ott pont az megy kicsiben, mint az országban nagyban. Orbán azt hiszi, hogy ha épít stadionokat, tolja oda a lóvét, akkor az majd magától jó lesz. Hát csak rosszabb lett. A magyar gazdaság legfontosabb mutatói (vállalkozások termelékenysége, munkaerő mérete és minősége, az országba befektetések mennyisége stb) mind erősen negatív irányt mutat. Durván csúszik lefele az ország a versenytársainkhoz képest. A szociális rendszer esik szét (már ami még megvolt), nincsenek körzeti orvosok, a kórházi sűrgősségik no-go zónákká váltak, a szakképzés rossz és még lehetne sorolni.

Az is különösen szomorú, hogy pontosan tudni lehet, mit kéne tenni a magyar gazdasággal. Csak nem tündérmesékben kéne hinni, mint ahogy Matolcsy javasolja, hanem neki kéne állni és ortodox módon gondolkodni és cselekedni. Akkor ugyan nem lennének csodák, de valóban fejlődne az ország.
Na figyelj! Az orszag tetszik nem tetszik jobb helyzetben van most mint akarcsak egy gyurcsany vagy bajnai időszak alatt. Ha csak azt veszem hogy most vegre költenek is a hadseregre nemcsak pusztítják azt. Jelenleg az orszag epítese zajlik es nem a rombolasa, elkotyavegyélese annak. A baloldal hű kiszolgaloja volt a nyugati erdekeknek. Eladott,átadott nekik mindent amiből azok hasznot húzhattak. Eleg ha csak a közművekre gondolok. Most meg nem győzik ezeket visszavenni. Azon sem erdemes sokat gondolkodni hogy ha balos kormanyunk lenne hazank mar rég menekülszállókent funkcionálna. Az is sokat mondo hogy a balos gondolkodas szerint nincs migrációs problema.

Neked es harcostarsaidnak vesszőparipaja a magannyugdijpenztar államosítasa. Olyan penzeket siratsz amit nem te fizettel be, es amely soha nem volt a tiéd. Ha nincsenek ezek a penztarak az a penz az allamkaszaba folyik. Remelem nem arrol volt szo hogy egyes penzintezetek tamogatasa zajlott a hatterben azzal hogy az allam a nyugdijjarulek egy reszeről lemondott ami aztan befizetesre kerül ezekbe a penzintezetekbe. Es ezek a penzek hianyoztak is a rendszerből. A befizetesek haszonelvezői pedig ezek a bankok, biztosítok voltak. Nyugodj meg ha eljott volna a te időd semmit nem lattal volna a "penzedből" mert a kezelesi költsegek, ilyen-olyan levonasok elvittek volna azt.
Viszont a költsegvetesnek jol jött. Es ez a lenyeg.

Nem ertem mi az oka a fideszellenessegnek. De oka valami olyasmi lehet amiert en nem szeretem a baloldalt. Csak epp en emlekszem a baloldal áldasos tevekenysegere. De mindegy. Én azt mondom az orszag jo uton halad.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A magyar fenyegetés akkor volt, mikor egy nyomi valamelyik szovjet háborús emlékművet megrongálta, festékkel megdobálta. Aztán egy orosz faszi elmagyarázta neki ,hogy nem kéne. Alapvetően igaza volt a ruszkinak, mert ők is példás rendben tartják a mi hadisírjainkat és én sem örülnék neki, ha szarral leöntenék, vagy feldöntenék őket.

A TEK létszáma meg kb 3000 fő, és annak jó része nem bevetési emberke.Mondjuk azt nem értem, hogy milyen lázadás lenne, mikor most is simán nyerte a Fidesz a választást. Meg azt sem, hogy miért gondolja valaki hogy csak a jó fizetés miatt egyenlőségjel van a Waffen-SS és a TEK között. Főleg meg azért nem értem, mert a bevetési mókát nem lehet nagyon sokáig művelni, ott is rotálnak az emberek. Ráadásul nagyon durva a pszichikai része a felvételinek, folyamatos utóellenőrzéssel.Nem hiszem hogy civilek közé lövetős mentalitást nem szúrnak ki....


A példás rendben tartott oroszországi, meg ukrajnai (a volt SZU területén), magyar hadisírok gondolata nagyon tetszett az érveid között. Ez a megállapításod minden csak nem igaz. A háború után elkezdték azonnal felszámolni az idegen hadseregek temetóit, beépítésekkel, stb... Mára csak maroknyi emléke maradt annak a sok német, magyar, román, olasz katonának, akik azon a területen estek el... Ha állítasz valamit nézz utána. Pld.: Szabó P., Don-kanyar, című könyve Hol van a sok sírkereszt? című fejezetét ajánlom olvasásra ebben a témában...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Jajj... Néha fáj olvasni azt, h a tényeket mennyire nehéz elfogadni egyes ellenzéki szemüveget hordó embereknek.
Az egészségügy ma nem a pénzhiánytól olyan-amilyen, hanem az emberi tényezőtől (dokik jó része pénzéhes, ápoló lusta, stb).
Megalol, a kettő egy és ugyanaz, mert a pénz miatt léptek le tömegesen az orvosok és nővérek is. És akkor még leírod, hogy fájdalmas olvasni. Arcod az van, de szép nagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Mennyi most egy átlagos pályakezdő körüli orvosi / nővéri fizetés, kiegészítésekkel stb?

Hány orvos, nővér hagyta el az országot? Százalékosan kifejezve ez mekkora része a kell álladéknak?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ahogy Winston monta volt,csak azt a statisztikát hiszem el,amit magam hamisitottam.Foci meg a legjobb példa a magyar vircsaftra.A stadionépités nem a sportrol szol,hanem aaz adók törvényesitett magánositásárol szol.
Különben azthiszem én vagyok a legrosszabb.Én nemcsak kormányellenes,hanem rendszerellenes vagyok.A regnálló államszervezet bukását tartanám a lehető legjobbnak,ami Magyarország számára igencsak kivánatos.Mival demokratikus jogállamtol maglepő,de államdiktatúráknak természetes módon van erre törvény,lehet menni feljelenteni ezért.
Ezeket a belpolos vitáitokat fejezzétek be azonnal.
Mint fentebb irtam,a hadsereg,legalábbis jelenleg,az államszervezet része.Tehát alapvetően nem választható el tőle,vagyis a politikátol sem.Megjegyezném,volt időszak,amikor nem az államszervezetek részeként is léteztek hadseregek,de akkor meginkább a politika részei voltak.Honvédség a legszemléletessebb példája,hogy mennyire rossz a magyar államszervezet.Feladata ellátására képtelen,lényegében pénzrabló,és adópénzek eltüntetésére szolgálló öncélú bürokratanomenklatúra.Még egy hadosztálynyi erőt sem tud kiállitani,de 80tábornok van hozzá.Felszereltsége leginkább csak csendőri feladatokra teszi alkalmassá.Lényegében meg kéne szüntetni,és a 0-rol kiindulva,célirányossan szervezni egy új MH-t.Ahogy a komplet állammal ezt kéne csinálni.Szent Istváni példa mutatja,hogy ez lehetséges.És ugyanez a példa mutatja,hogy idönként szükséges a fejlődést,a nemzeti fenmaradást veszélyeztető elavult régi rend eltőrlése.Japánok Meidzsi forradalma,vagy a törökök atatürki forradalma is ezt mutatjad,de az angol dicsőséges forradalom is.Ha az Állam gátjává válik a fejlődésnek,az Államot el kell törölni.Szervezni kell egy újat,ami megfelel a kihivásoknak,és nem zsarnokoskodva kiszipolyozza,hanem szolgálja az Ország érdekeit,és képviseli a Nemzetet.
A demokratikus liberális jogállam nem tökéletes,ráadásul kismilió szervezeti formában kialakitható.Hogy számunkra melik lenne a legjobb,hát azon el lehetne gondolkozni.Én az amik önkormányzati rendszerét házasitanám a francia félelnöki rendszerrel.És alulról felfele épitkező szervezeti rendszerben.Ugyanúgy a kapitalizmus sem a tökély maga,de nincs nála jobb,hatékonnyabb,megújulóképessebb gazdasági rendszer-legalábbis amig a liberális jogállami törvényes keretek közöé van szoritva.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ahogy Winston monta volt,csak azt a statisztikát hiszem el,amit magam hamisitottam.Foci meg a legjobb példa a magyar vircsaftra.A stadionépités nem a sportrol szol,hanem aaz adók törvényesitett magánositásárol szol.
Különben azthiszem én vagyok a legrosszabb.Én nemcsak kormányellenes,hanem rendszerellenes vagyok.A regnálló államszervezet bukását tartanám a lehető legjobbnak,ami Magyarország számára igencsak kivánatos.Mival demokratikus jogállamtol maglepő,de államdiktatúráknak természetes módon van erre törvény,lehet menni feljelenteni ezért.

Mint fentebb irtam,a hadsereg,legalábbis jelenleg,az államszervezet része.Tehát alapvetően nem választható el tőle,vagyis a politikátol sem.Megjegyezném,volt időszak,amikor nem az államszervezetek részeként is léteztek hadseregek,de akkor meginkább a politika részei voltak.Honvédség a legszemléletessebb példája,hogy mennyire rossz a magyar államszervezet.Feladata ellátására képtelen,lényegében pénzrabló,és adópénzek eltüntetésére szolgálló öncélú bürokratanomenklatúra.Még egy hadosztálynyi erőt sem tud kiállitani,de 80tábornok van hozzá.Felszereltsége leginkább csak csendőri feladatokra teszi alkalmassá.Lényegében meg kéne szüntetni,és a 0-rol kiindulva,célirányossan szervezni egy új MH-t.Ahogy a komplet állammal ezt kéne csinálni.Szent Istváni példa mutatja,hogy ez lehetséges.És ugyanez a példa mutatja,hogy idönként szükséges a fejlődést,a nemzeti fenmaradást veszélyeztető elavult régi rend eltőrlése.Japánok Meidzsi forradalma,vagy a törökök atatürki forradalma is ezt mutatjad,de az angol dicsőséges forradalom is.Ha az Állam gátjává válik a fejlődésnek,az Államot el kell törölni.Szervezni kell egy újat,ami megfelel a kihivásoknak,és nem zsarnokoskodva kiszipolyozza,hanem szolgálja az Ország érdekeit,és képviseli a Nemzetet.
A demokratikus liberális jogállam nem tökéletes,ráadásul kismilió szervezeti formában kialakitható.Hogy számunkra melik lenne a legjobb,hát azon el lehetne gondolkozni.Én az amik önkormányzati rendszerét házasitanám a francia félelnöki rendszerrel.És alulról felfele épitkező szervezeti rendszerben.Ugyanúgy a kapitalizmus sem a tökély maga,de nincs nála jobb,hatékonnyabb,megújulóképessebb gazdasági rendszer-legalábbis amig a liberális jogállami törvényes keretek közöé van szoritva.
Persze, persze, de a belpol akkor is tilos.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Emlékeztetőül a fórumszabályzat által tiltott tartalom, mert most elég túltoltátok a napokban:

a biztonságpolitika témájú topic-okon kívüli topic-okban politikai vonatkozású, vagy tartalmú Felhasználói Tartalom közzététele. Kivételt képez a magyar haderő fejlesztésével foglalkozó, “A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai” című topic, melyben a szigorúan a témához kapcsolódó, megfelelő stílusban megfogalmazott politikai jellegű tartalom továbbra is engedélyezett.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.