[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 722
93
Önként listázzák magukat Soros támogatói

http://www.hidfo.ru/2017/07/onkent-listazzak-magukat-soros-tamogatoi/

És itt van a lista, lehet böngészni:
https://www.peticiok.com/signatures/alairas_a_soros_gyorgy_elleni_plakat_miatt/start/0

A budapesti orrnehézek "enyhén" felülreprezentáltak. :)

Aláírtam, mert teljesen felesleges fasiszta plakátokra kidobni az ország pénzét. Egyébként el lehet rejteni a neved, hogy ne látszódjon. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 699
113
A Magyar Idők és a Fidesz azt lódította, hogy Kovács Béla Abháziában bujkál
Forrás: https://kuruc.info/r/6/174636/

Vártam egy napot, hogy closed society ezt berakja-e hát nem :D De ezért vagyok én :D
de azoknak, akik nem akarnak sokat olvasni, a végét iderakom, azon, már vertem az asztalt:

Az Alfahír újságírója így csevegett el a Fidesz zsidó szóvivőjével „- Igazából meglepődtem, azt hittem azért késik, mert elolvasta a friss híreket, miszerint Kovács Bélát nem Abháziában, hanem Brüsszelben gyógykezelik, méghozzá az Európai Unió orvosai. Hoztam Önnek fényképeket is, ha esetleg nem tudta megnézni a Facebook-oldalán, vagy a mai hírekben. Kovács Béla a mai lapokat olvasgatja Brüsszelben, az Európai Parlament épülete előtt. Tehát semmiféleképpen nincs Abháziában, igazából nem is értem, miről szólt most ez az egész...
- Működik a hálózat.
- Ez nem hálózat...
-Maga attól a szervezettől jön, amelyet az az alapítvány pénzeli, amit az előző évben 200 millió forint támogatást kapott a Jobbik pártalapítványától.
-De nem mi hazudtunk erről.
- Van-e más kérdése?
- De ez egy hazugság volt így?
-Van-e más kérdése?
- Azon kívül, hogy miért hazudtak?
- Nem volt hazugság. Önök 200 millió forintot kapnak...
- Hát, de nem ott van.
-Ön a fizetését is ettől kapja, Ön a Jobbiknál dolgozik...
- Nem a Jobbiknál dolgozom.
- Most mondom. Egy alapítványnál...
- De ez, hogy jön ide ahhoz, hogy Ön azt mondja egy emberről, hogy Abháziában van, miközben Brüsszelben van. Én hogy jövök ide?
- ... ön attól a médiától jött. Van-e más kérdése?
-Hogy jön ide ahhoz az én személyem, hogy Kovács Béla hol van?
- Van-e másik kérdés?”

Igazi cumi cunami :D:D



Nagyon bírlak,meg a zárt közösség fórumtársat is,legalább a kantinban nem lehetne mellőzni a belpolt?Beszéljünk a szőlőtermesztésről,a pálinkafőzésről,vagy a 60-as,70-es évek ipari termeléséről,pl. úgy tudom 100 000-es nagyságrendben exportáltunk Ikarusz buszokat,ott az egykori Magyar motorkerékpár gyártás,vagy a sport.
Akármi.
Tök feleslegesen óhajtjátok meggyőzni a másikat az igazatokról,inkább menjetek el bográcsozni,és karcoljatok be mint atomfelhő,többre mentek vele,mint a napi jobbik vs fidesz iszap birkózással.
Mit számít a szóvivő rassza?
Az egész demokrácia,s benne a pártok,csak azért van,hogy mi ne is legyünk,kula az egész,azért erőltetik ránk.
Mint az összes politikus,ezek is bármikor,bármit képesek hazudni,majd cáfolni,utána megmagyarázni,hogy nem is úgy gondolta,akár mindhármat 1 napon belül is,hagyjuk őket másra,magunkat vigyük fel a padlásra.
;)
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Aláírtam, mert teljesen felesleges fasiszta plakátokra kidobni az ország pénzét. Egyébként el lehet rejteni a neved, hogy ne látszódjon. :)

Szerintem egyik plakát sem ismerte se Mussolinit, sem a mozgalmát, így fasiszta plakátokról írni hülyeség és az oktatáson keresztül az adófizetők pénzét rád költeni is kidobás volt :D
Ha azért fasiszta a plakát, mert Schwarz György egy spekuláns zsidó, aki az alanya ennek a kampánynak és a fidesz lenne a Mussolini hívők gyülekezete, akkor megint félrebeszélsz, mert ott több zsidó van, mint egy átlagos nap a dohány utcában.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Hetente legalább egyszer kimondja a bíróság, hogy hazudik a Fidesz lakájmédiája
Forrás: https://kuruc.info/r/2/174686/
5 hónap alatt 30 sajtópert nyert a jobbik :D:D

És jó párat el is vesztett, csak azt nem teszitek közzé. :D Pl. a Lokállal, Pesti Srácokkal, 888-cal szemben:
http://www.lokal.hu/2017-01-felmostuk-a-padlot-a-jobbikkal/
https://www.lokal.hu/2017-03-lassan-elkopik-a-jobbik-a-sok-felmosastol/
https://888.hu/article-termeszetesen-pert-veszitett-ellenunk-a-jobbik
http://pestisracok.hu/annyira-pitia...at-jobbik-hogy-birosag-szinte-kinevette-oket/

Pl. olyanok miatt is perel a Jobbik, hogy 25 helyett 50 alapszervezetnek a petícióhoz csatlakozásáról írnak egy portálon. :D
Egyébként nem nagy kunszt megnyerni néhány sajtópert, ha valakik külön erre foglalkoztatnak egy apparátust, és nagyítóval keresik, mibe köthetnek bele. Én, politikát követő átlagemberként is minden második alfahír cikkben észreveszek csúsztatást, nyilvánvaló hazudozást, vagy valaki jó hírnevének a megsértését. A Fidesznél viszont magasról tesznek erre, mert úgy ítélik meg, hogy nincs nagy hatása egy Alfahírnek. Egy szűk jobbikos pártszektán kívül a kutya sem olvassa, ezért nem perelnek, és van egyéb dolguk is elég.
Az meg külön abszurd, hogy személyek, közösség elleni uszítások (utóbbi egyébként nem érdekel) ezrei miatt perelhető az a portál, ami nagy pofával minősíti a kormánypárti sajtót. Az már csak hab a tortán, hogy régebben rendszeresen vettek át cikkeket forrásmegjelölés nélkül, a sajtóetikát semmibe véve.

És még egy. Novák Elődke egy időben boldogot-boldogtalant beperelt azért, mert azt írták, hogy ő a kuruc.info egyik szerkesztője. Ezeket a pereket mind megnyerte, mert nem tudták bizonyítani az alperesek az állításaikat. Aki egy kicsit otthon van a jobbikos körökben, hogy is mondjam, enyhén mosolygott az ítéleteken...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A Magyar Idők és a Fidesz azt lódította, hogy Kovács Béla Abháziában bujkál
Forrás: https://kuruc.info/r/6/174636/

Vártam egy napot, hogy closed society ezt berakja-e hát nem :D De ezért vagyok én :D
de azoknak, akik nem akarnak sokat olvasni, a végét iderakom, azon, már vertem az asztalt:

Az Alfahír újságírója így csevegett el a Fidesz zsidó szóvivőjével „- Igazából meglepődtem, azt hittem azért késik, mert elolvasta a friss híreket, miszerint Kovács Bélát nem Abháziában, hanem Brüsszelben gyógykezelik, méghozzá az Európai Unió orvosai. Hoztam Önnek fényképeket is, ha esetleg nem tudta megnézni a Facebook-oldalán, vagy a mai hírekben. Kovács Béla a mai lapokat olvasgatja Brüsszelben, az Európai Parlament épülete előtt. Tehát semmiféleképpen nincs Abháziában, igazából nem is értem, miről szólt most ez az egész...
- Működik a hálózat.
- Ez nem hálózat...
-Maga attól a szervezettől jön, amelyet az az alapítvány pénzeli, amit az előző évben 200 millió forint támogatást kapott a Jobbik pártalapítványától.
-De nem mi hazudtunk erről.
- Van-e más kérdése?
- De ez egy hazugság volt így?
-Van-e más kérdése?
- Azon kívül, hogy miért hazudtak?
- Nem volt hazugság. Önök 200 millió forintot kapnak...
- Hát, de nem ott van.
-Ön a fizetését is ettől kapja, Ön a Jobbiknál dolgozik...
- Nem a Jobbiknál dolgozom.
- Most mondom. Egy alapítványnál...
- De ez, hogy jön ide ahhoz, hogy Ön azt mondja egy emberről, hogy Abháziában van, miközben Brüsszelben van. Én hogy jövök ide?
- ... ön attól a médiától jött. Van-e más kérdése?
-Hogy jön ide ahhoz az én személyem, hogy Kovács Béla hol van?
- Van-e másik kérdés?”

Igazi cumi cunami :D:D


Hogy mi a cumi, azzal én várnék a helyedben. :D Bélus volt a közelmúltban Abháziában, csak éppen nem tegnap előtt. A Népszava felhívta:

"Kovács Bélát Brüsszelben értük el telefonon. A jobbikos EP-képviselő éppen az Európai Parlament orvosi rendelőjéből távozott, ahol - elmondása szerint - az orvos megerősítette az abház kollégák gyanúját: vérmérgezést kapott, ezért hiányzik az EP strasbourgi plenáris ülésszakáról is.

A kémkedési vád nem fog megállni a lábán

- Hol volt?

- Hazugság, amit Halász János Fidesz-szóvivő állít. Abháziában voltam hivatalos meghíváson. Az az Új Afoni Apátság hívott meg, ahol Európáról tartottam előadást.

- Honnan ismerik magát az Új Afoni Apátságban?

- Háromszor jártam már Abháziában. Független választási megfigyelő voltam parlamenti és elnökválasztáson.

- Most mennyi időt töltött ott?

- Körülbelül nyolc napot.

- Miért nem utazott haza a kihallgatására?

- Közvetlenül a tervezett hazautazásom előtt volt egy balesetem. Valószínűleg beleléptem valamibe a tengerparton, teljesen elfeketedett a lábam, nem is bírtam ráállni. Mentővel vittek kórházba, ahol egy napot töltöttem. Az orvosok valószínűsítették, hogy vérmérgezést kaptam.

- Miért nem értesített senkit, hogy nem tud elmenni a kihallgatásra?

- Mert Abháziában nem működnek sem a mobilhálózatok, sem az internet"

Megjegyzem, nem érdekel a KGBéla-ügy, de itt magyarázkodásra nem a Magyar Idők szorul.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Hogy mi a cumi, azzal én várnék a helyedben. :D Bélus volt a közelmúltban Abháziában, csak éppen nem tegnap előtt. A Népszava felhívta:

"Kovács Bélát Brüsszelben értük el telefonon. A jobbikos EP-képviselő éppen az Európai Parlament orvosi rendelőjéből távozott, ahol - elmondása szerint - az orvos megerősítette az abház kollégák gyanúját: vérmérgezést kapott, ezért hiányzik az EP strasbourgi plenáris ülésszakáról is.

A kémkedési vád nem fog megállni a lábán

- Hol volt?

- Hazugság, amit Halász János Fidesz-szóvivő állít. Abháziában voltam hivatalos meghíváson. Az az Új Afoni Apátság hívott meg, ahol Európáról tartottam előadást.

- Honnan ismerik magát az Új Afoni Apátságban?

- Háromszor jártam már Abháziában. Független választási megfigyelő voltam parlamenti és elnökválasztáson.

- Most mennyi időt töltött ott?

- Körülbelül nyolc napot.

- Miért nem utazott haza a kihallgatására?

- Közvetlenül a tervezett hazautazásom előtt volt egy balesetem. Valószínűleg beleléptem valamibe a tengerparton, teljesen elfeketedett a lábam, nem is bírtam ráállni. Mentővel vittek kórházba, ahol egy napot töltöttem. Az orvosok valószínűsítették, hogy vérmérgezést kaptam.

- Miért nem értesített senkit, hogy nem tud elmenni a kihallgatásra?

- Mert Abháziában nem működnek sem a mobilhálózatok, sem az internet"

Megjegyzem, nem érdekel a KGBéla-ügy, de itt magyarázkodásra nem a Magyar Idők szorul.


Magyarul nem bújkált Abháziában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Ez csak a szokásos fideszes enyves kéz:

Többkerül a vizes vébé megnyitójának 120 perce, mint a Sziget nagyszínpadának egy hete

https://444.hu/2017/07/06/tobbe-ker...-amennyibol-a-sziget-nagyszinpadanak-egy-hete

Ez meg csak a szokásos fideszes pitiánerség

Demcsák Zsuzsa sem tudta, hogy kitiltották a Hír TV-t a vizes vb-ről

https://mno.hu/belfold/demcsak-zsuzsa-sem-tudta-hogy-kitiltottak-a-hir-tv-t-a-vizes-vb-rol-2406537
https://444.hu/2017/07/06/elfelejte...-csak-az-allami-teve-forgathat-a-helyszineken
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azt tegyük rá, hogy az IMF kizárólag 2-3 éves lejárattal hitelez, kizárólag pénzügyi bajba jutott országoknak.

A világbank nyújt hosszú távú hiteleket, viszont ők meg csak konkrét nagyobb szabású projektekre.
Hiteleznek 10 eves lejarattal es 5 eves turelmi idovel is. Valtozo az imf konstrukcioinak metodusa, de van egy olyan, hogy:
"Stand-By Arrangements (SBA) - The length of a SBA is typically 12-24 months, and repayment is due within 3-5 years of disbursement. The majority of Fund assistance to middle-income countries is provided through SBAs."
Nalunk is ez keszenleti megallapodas mukodott.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Állítsuk meg Brüsszelt:

Brüsszeli pénzen hízik Tiborcz birtoka
https://mno.hu/belfold/brusszeli-penzen-hizik-tiborcz-birtoka-2406698

A két hete született döntés értelmében Orbán Ráhel férje, Tiborcz István 35 millió forintban részesül, míg testvére, Eszter ennek az összegnek több mint háromszorosát, 108 millió forintot nyert el erre a célra.
(...)
A nyertes pályázatok között feltűnik Bánki Eriknek, a parlament gazdasági bizottsága fideszes elnökének felesége is. Éppen két hete született döntés arról is, hogy a kormánypárti politikus hitvese csaknem 42 millió forint támogatásban részesül szintén az unió vidékfejlesztési programjából.Nem mellékes, hogy a képviselő felesége tavaly 18,5 millió forint agrártámogatást is kapott, de az Átlátszó.hu korábbi beszámolója szerint a birtokába került Mohácsi Lovas Klubot is brüsszeli tízmilliókból csinosították ki.

(...)
L. Simon László bukott kulturális államtitkár és felesége is jól járt. A látszólag kegyvesztett kormánypárti politikus egyik cége 32 millió forinthoz jut az unió vidékfejlesztési programjából, a felesége érdekeltsége pedig 35 millió forintot nyert el, tehát a társaságok közel 70 millió forintra tesznek szert. Egyébként mindkét cég már korábbi uniós pályázatokon is sikeresen szerepelt. Szintén ebből az uniós forrásból részesül a trafikbotrányban ismertté vált Horváth István feleségének a cége. A Bikácsi Agrár Kft. 47 millió forintot nyert, a cég egyedüli tulajdonosa a fideszes politikus felesége, aki egyébként angoltanár. Említést érdemel továbbá, hogy ugyanez a cég trágyatároló építésére is 27 millió forint pályázati pénzt nyert Brüsszeltől. Vagyis a két pályázat összértéke meghaladja a 70 millió forintot.



https://444.hu/2017/07/07/meszarose...nnyvizet-de-az-eu-ellenorei-huzzak-az-orrukat

Minden idők egyik legnagyobb közbeszerzése az a 420 milliárdos csatornafejlesztési és hulladékgazdálkodási csomag, amit a kormány egyik új pénzosztó hivatala (NFP) az Európai Unió (vö. Brüsszel) pénzéből oszt ki.

A győztesek a szokásosak, Mészáros Lőrinc, Mészáros Lőrinc üzlettársai és azok a nyugati multik, akik annak idején a baloldali kormányokkal is meg tudtak egyezni, és most sem büdös nekik a hazai munka.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
És jó párat el is vesztett, csak azt nem teszitek közzé. :D Pl. a Lokállal, Pesti Srácokkal, 888-cal szemben:
http://www.lokal.hu/2017-01-felmostuk-a-padlot-a-jobbikkal/
https://www.lokal.hu/2017-03-lassan-elkopik-a-jobbik-a-sok-felmosastol/
https://888.hu/article-termeszetesen-pert-veszitett-ellenunk-a-jobbik
http://pestisracok.hu/annyira-pitia...at-jobbik-hogy-birosag-szinte-kinevette-oket/

Pl. olyanok miatt is perel a Jobbik, hogy 25 helyett 50 alapszervezetnek a petícióhoz csatlakozásáról írnak egy portálon. :D
Egyébként nem nagy kunszt megnyerni néhány sajtópert, ha valakik külön erre foglalkoztatnak egy apparátust, és nagyítóval keresik, mibe köthetnek bele. Én, politikát követő átlagemberként is minden második alfahír cikkben észreveszek csúsztatást, nyilvánvaló hazudozást, vagy valaki jó hírnevének a megsértését. A Fidesznél viszont magasról tesznek erre, mert úgy ítélik meg, hogy nincs nagy hatása egy Alfahírnek. Egy szűk jobbikos pártszektán kívül a kutya sem olvassa, ezért nem perelnek, és van egyéb dolguk is elég.
Az meg külön abszurd, hogy személyek, közösség elleni uszítások (utóbbi egyébként nem érdekel) ezrei miatt perelhető az a portál, ami nagy pofával minősíti a kormánypárti sajtót. Az már csak hab a tortán, hogy régebben rendszeresen vettek át cikkeket forrásmegjelölés nélkül, a sajtóetikát semmibe véve.

És még egy. Novák Elődke egy időben boldogot-boldogtalant beperelt azért, mert azt írták, hogy ő a kuruc.info egyik szerkesztője. Ezeket a pereket mind megnyerte, mert nem tudták bizonyítani az alperesek az állításaikat. Aki egy kicsit otthon van a jobbikos körökben, hogy is mondjam, enyhén mosolygott az ítéleteken...

gratulálok, hogy be tudtad mutatni azt, hogy a nagy számok törvénye alapján el is lehet veszíteni pár pert :D És tök vicces, hogy úgy érzed, hogy ezzel most ellensúlyoztál, 30 győzelmet, csak az elmúlt 5 hónapból. Plusz te ezek után még ezekből tájékozódsz.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Hogy mi a cumi, azzal én várnék a helyedben. :D Bélus volt a közelmúltban Abháziában, csak éppen nem tegnap előtt. A Népszava felhívta:

"Kovács Bélát Brüsszelben értük el telefonon. A jobbikos EP-képviselő éppen az Európai Parlament orvosi rendelőjéből távozott, ahol - elmondása szerint - az orvos megerősítette az abház kollégák gyanúját: vérmérgezést kapott, ezért hiányzik az EP strasbourgi plenáris ülésszakáról is.

A kémkedési vád nem fog megállni a lábán

- Hol volt?

- Hazugság, amit Halász János Fidesz-szóvivő állít. Abháziában voltam hivatalos meghíváson. Az az Új Afoni Apátság hívott meg, ahol Európáról tartottam előadást.

- Honnan ismerik magát az Új Afoni Apátságban?

- Háromszor jártam már Abháziában. Független választási megfigyelő voltam parlamenti és elnökválasztáson.

- Most mennyi időt töltött ott?

- Körülbelül nyolc napot.

- Miért nem utazott haza a kihallgatására?

- Közvetlenül a tervezett hazautazásom előtt volt egy balesetem. Valószínűleg beleléptem valamibe a tengerparton, teljesen elfeketedett a lábam, nem is bírtam ráállni. Mentővel vittek kórházba, ahol egy napot töltöttem. Az orvosok valószínűsítették, hogy vérmérgezést kaptam.

- Miért nem értesített senkit, hogy nem tud elmenni a kihallgatásra?

- Mert Abháziában nem működnek sem a mobilhálózatok, sem az internet"

Megjegyzem, nem érdekel a KGBéla-ügy, de itt magyarázkodásra nem a Magyar Idők szorul.

Tudod, ennek nem az a pikantériája, hogy az "újságban" azt állították, hogy ott bujkált, majd kiderült, hogy nem hanem hogy te miután másokat minősítgettél nagy arccal, hogy pl a 444-ről, hoz híreket, te idelinkeled népszavát ? :D:D:D:D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Újra lesz Budapest - New York légijáratca LOT gépeivel.
Érdekes, hogy a nagy amerikai légitársaságok kivonultak és nem tudom akarnak visszajönni (American, Delta).
Úgy látszik a kormány feladja az új nemzeti légitársaság tervét, legalábbis a transzkontinetális járatokat átengedi.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Status
Not open for further replies.