[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 698
113
Tegnap hallottam a híradóban,hogy német kutatók összefüggést találtak a megnövekedett bűnözés,és a bevándorlás között! Igen,főműsoridő,főcsatorna,brilliáns következtetés mi?
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Tegnap hallottam a híradóban,hogy német kutatók összefüggést találtak a megnövekedett bűnözés,és a bevándorlás között! Igen,főműsoridő,főcsatorna,brilliáns következtetés mi?
Ez nem tudomanyosan bizonyitott! :)
Tudomänyosan bizonyitott akkor lenne ez az àllitás, ha ellenörzött mòdon tovàbbi 1,3 mio migranst beengednek és pàr év utan összehasonlitjàk az ex-post bünözési adatokat az ex-ante adatokkal. Akkor biztosan kijelenthetö lesz, hogy egyértelmü összefüggés van a bünözès növekedése és a migrànsok szàmanak növekedése közt.
Ha nem egyértelmü a vàlasz, akkor a kiserletet meg kell ismetelni. Migràns, aki Németorszàgba akar menni, szerencsere van elég, ezen nem mùlik. :)
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
És ha már ellenzéki sajtó, nézzünk egy pengeéles kormánypárti(?) cikket! A dologban nem a tartalmi rész az érdekes (persze részben az is, de itt, tudtommal tilos belpolozni(?))Idézet:

"A kutatók egy átlagosnak tekinthető tartomány, Alsó-Szászország adatait vizsgálva megállapították, hogy a bejelentett erőszakos bűncselekmények száma hét éven keresztül tartó folyamatos csökkenés után, a migrációs válság elmélyülésével együtt emelkedni kezdett:

2014 és 2016 között 10,4 százalékkal nőtt. Mindez 93 százalékban a bevándorlással áll összefüggésben.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden száz újabb bűncselekményből 92-93-at olyan követ el, aki migráns háttérrel rendelkezik." Kiemelés tőlem.

ha tudna számolni ez a seggnyaló tapló akkor az jönne ki neki, hogy minden jelenleg elkövetett száz bűncselekményből 9,5-t "követ el, aki migráns háttérrel rendelkezik" (Ez mit jelent, hogy azt is hogy a nagyapja Törökországból 1962-ben bevándorolt Németországba, pl.? ) Nem baj had rettegjen Mari néni!

Forrás: http://www.origo.hu/nagyvilag/20180104-tanulmany-a-nemetorszagi-bunozesrol.html

Csakhogy ez a hír nemcsak a kormánypárti oldalakon jött le így:

https://index.hu/kulfold/2018/01/03/nemetorszag_menekult_migracio_bunozes_fiatal_ferfi_elkovetok/

Egyszerűen a rengeteg fiatal mirgáns nem tud viselkedni. Nem a Magyar Idők szerint, nem a Pesti Srácok szerint, nem a Magyar Kormány szerint hanem a Reuters szerint. Szerintem ők pont leszarják Mari nénét.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
És ha már ellenzéki sajtó, nézzünk egy pengeéles kormánypárti(?) cikket! A dologban nem a tartalmi rész az érdekes (persze részben az is, de itt, tudtommal tilos belpolozni(?))Idézet:

"A kutatók egy átlagosnak tekinthető tartomány, Alsó-Szászország adatait vizsgálva megállapították, hogy a bejelentett erőszakos bűncselekmények száma hét éven keresztül tartó folyamatos csökkenés után, a migrációs válság elmélyülésével együtt emelkedni kezdett:

2014 és 2016 között 10,4 százalékkal nőtt. Mindez 93 százalékban a bevándorlással áll összefüggésben.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden száz újabb bűncselekményből 92-93-at olyan követ el, aki migráns háttérrel rendelkezik." Kiemelés tőlem.

ha tudna számolni ez a seggnyaló tapló akkor az jönne ki neki, hogy minden jelenleg elkövetett száz bűncselekményből 9,5-t "követ el, aki migráns háttérrel rendelkezik" (Ez mit jelent, hogy azt is hogy a nagyapja Törökországból 1962-ben bevándorolt Németországba, pl.? ) Nem baj had rettegjen Mari néni!

Forrás: http://www.origo.hu/nagyvilag/20180104-tanulmany-a-nemetorszagi-bunozesrol.html

Ezzel a lélegzetelállító leleplezéseddel szerintem megváltoztattad az emberiség jövőjét.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Az. Annak fényében különösen, hogy a magyar államadósságba-kénytelen, kelletlen- bele kellett számolni az EXIMBANK adósságait is. Emiatt 2%-kal nőtt is a magyar államdósság.

És ezzel a +2%-kal együtt is 7%kal alacsonyabb összességében az államadósság a 2010. évihez képest.
 
T

torsen

Guest
Csakhogy ez a hír nemcsak a kormánypárti oldalakon jött le így:

https://index.hu/kulfold/2018/01/03/nemetorszag_menekult_migracio_bunozes_fiatal_ferfi_elkovetok/

Egyszerűen a rengeteg fiatal mirgáns nem tud viselkedni. Nem a Magyar Idők szerint, nem a Pesti Srácok szerint, nem a Magyar Kormány szerint hanem a Reuters szerint. Szerintem ők pont leszarják Mari nénét.

Írtam, hogy nem a tartalommal vitatkozom, nyilvánvalóan nőtt a bűnözés, amely a migrációnak is "köszönhető" de mit olvas ki Mari néni ezekből?:)

Vesd össze:

"2014 és 2016 között 10,4 százalékkal nőtt. Mindez 93 százalékban a bevándorlással áll összefüggésben.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden száz újabb bűncselekményből 92-93-at olyan követ el, aki migráns háttérrel rendelkezik."

VS:

Németországban az erőszakos bűnelkövetés 10 százalékkal nőtt 2015-ben és 2016-ban, és a növekedés 90 százaléka fiatal (14 és 30 év közti) férfi menekültekhez/migránsokhoz köthető,

Aki tud matekul (Mari néni nem tud) az tudja, hogy ég és föld a különbség aközött, az újabban elkövetett búncselekményeknél 100-ból 93-t követ el migráns(Origo), vagy 100-ból 9-t követ el migráns!(Index)
Csak az ellenzéki sajtó fikázására írtam az egészet válaszul. Így kell halálra rémíteni Mari nénit, aki még migránst se látott.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 722
113
https://index.hu/belfold/2018/01/05...odmezovasarhelyen_a_polgarmester-valasztason/

Hogy is volt a régi szoci-jobbik mondás?

A Fidesz a végén úgyis összefog az: MSZP-vel
A Fidesz a végén úgyis összefog a: Jobbikkal

:)

Mindezt Esztergom után mondták. Amikor az MDFtől az akkor még létező SZDSZig és Jobbikig mindenki Tétényi Éva mögé állt be. A városrombolás története azóta történelem.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Írtam, hogy nem a tartalommal vitatkozom, nyilvánvalóan nőtt a bűnözés, amely a migrációnak is "köszönhető" de mit olvas ki Mari néni ezekből?:)

Vesd össze:

"2014 és 2016 között 10,4 százalékkal nőtt. Mindez 93 százalékban a bevándorlással áll összefüggésben.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden száz újabb bűncselekményből 92-93-at olyan követ el, aki migráns háttérrel rendelkezik."

VS:

Németországban az erőszakos bűnelkövetés 10 százalékkal nőtt 2015-ben és 2016-ban, és a növekedés 90 százaléka fiatal (14 és 30 év közti) férfi menekültekhez/migránsokhoz köthető,

Aki tud matekul (Mari néni nem tud) az tudja, hogy ég és föld a különbség aközött, az újabban elkövetett búncselekményeknél 100-ból 93-t követ el migráns(Origo), vagy 100-ból 9-t követ el migráns!(Index)
Csak az ellenzéki sajtó fikázására írtam az egészet válaszul. Így kell halálra rémíteni Mari nénit, aki még migránst se látott.

Én egyszerű ember vagyok, engem már 10% növekedés is megrémít mert kurva nagy szám. Ami leírva 100-9 az a valóságban többezres mértéket jelent és a többsége erőszakos bűncselkmény. Ez több ezer ember sérelmére elkövetett bűncselekmény ami a bevándorlás miatt történt meg. És ez gáz, bárki bárhogy tálalja, ez több mint gáz.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
https://index.hu/belfold/2018/01/05...odmezovasarhelyen_a_polgarmester-valasztason/

Hogy is volt a régi szoci-jobbik mondás?

A Fidesz a végén úgyis összefog az: MSZP-vel
A Fidesz a végén úgyis összefog a: Jobbikkal

:)

Mindezt Esztergom után mondták. Amikor az MDFtől az akkor még létező SZDSZig és Jobbikig mindenki Tétényi Éva mögé állt be. A városrombolás története azóta történelem.

Emlékszem, így volt. De már tavaly is rengeteg időközin eljátszották, hogy vagy egyik indult, vagy a másik. Szégyenérzet egyik félben sincsen, nem olyan fából vannak faragva.
De hagyjuk a témát, mert nem megengedett a belpol.
 
  • Tetszik
Reactions: marton
T

torsen

Guest
Én egyszerű ember vagyok, engem már 10% növekedés is megrémít mert kurva nagy szám. Ami leírva 100-9 az a valóságban többezres mértéket jelent és a többsége erőszakos bűncselkmény. Ez több ezer ember sérelmére elkövetett bűncselekmény ami a bevándorlás miatt történt meg. És ez gáz, bárki bárhogy tálalja, ez több mint gáz.

Hogy mitől rémülsz meg, nyilván a Te dolgod. Az újságíró dolga, hogy pontos legyen az adat, ami alapján meg akarsz rémülni.
 
Status
Not open for further replies.