Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nálunk a kőoil szerepét az EU támogatás tölti be.A baj akkor lesz,amikor elfogy a "kőolaj".Pénz bezsél.kutya ugat,a karaván halad.De ha nem lesz pénz kifzetni a hajcsárokat,szétszéled a karaván.És utána jöhet a legnagyobb gáz,a káosz.Anarchia.A legrosszabb,ami egy országgal történhet.Vitathatatlan, hogy a nyugati típusú demokrácia ismérvei sérültek de az okok megértéséhez és a rendszer értékeléséhez fontos figyelembe vennünk két szempontot. Az egyik, hogy a reprezentatív demokráciák alapja az állampolgárok feltételezett egyenlősége, és hogy a modellben a népet képviselő elitek kezében összpontosul a politikai hatalom. A rendszer azért tud működni az azt „kitermelő” országokban, mert ugyan az állampolgárok teljes egyenlősége sehol nem teljesülhet, a nyugati társadalmakban ez a feltétel – – politikai és gazdasági téren is jobban, kiegyensúlyozottabban érvényesül. Mindemellett az ott meglévő társadalmi bizalom és politikai képviselet lehetővé teszi, hogy bár a politikai döntéseket az elit soraiban hozzák, a többség azt elfogadja, illetve megvannak az eszközei/csatornái ahhoz, hogy a politikai elitet adott döntésük megváltoztatására kényszerítsék.
. Ezzel szemben a ...i államokban a szegénység, a társadalmi egyenlőtlenség, valamint a képzettségben, város-vidék viszonylatban mutatkozó különbségek történelmileg meghatározóak, így a reprezentatív demokrácia alapja – az állampolgárok egyenlősége – nem tud megvalósulni, a „kintlévők” és „bentlévők” párhuzamos jelenléte, az etnikai különbségek, vagyis általában a társadalom heterogenitása lehetetlenné teszi a kiegyensúlyozott politikai képviseletet; mindez a nyugati értelemben vett demokratikus berendezkedés történelmi-strukturális akadályának tekinthető.
ja , fenti idézet eredetileg nem Magyarországról szólt, hanem Venezueláról... csak annyit piszkáltam bele, ahol Latin -amerikát írtak, kb összesen egy sor, azt kihúztam a szövegből...
Érdemes elolvasni a teljes írást:
http://www.grotius.hu/doc/pub/CZKISW/2013-08-05_lehoczki_bernadett_a-chavez-era-venezuelaban.pdf
Remélem, meg tudtok nyugtatni, hogy ilyesmi itt nem fordulhat elő(Bár Chavez-éknek ott volt kőolaj, ami ugye nem két fillé bevételt jelentett...)
és ah keresnek egy gyarmattartót?Nálunk a kőoil szerepét az EU támogatás tölti be.A baj akkor lesz,amikor elfogy a "kőolaj".Pénz bezsél.kutya ugat,a karaván halad.De ha nem lesz pénz kifzetni a hajcsárokat,szétszéled a karaván.És utána jöhet a legnagyobb gáz,a káosz.Anarchia.A legrosszabb,ami egy országgal történhet.
az, hogy átnyomhattak egy ilyen rendszert, az persze az aktuális ellenzék, és választók hibája (is)
Amikor a 2010-es választások előtt azt mertem mondani a Szent István téren, hogy a Jobbikra kell szavazni, hogy a parlamentben ne lehesen kétharmados többség akkor lehülyéztek azzal, hogy miket nem mondok, azok nácik, fasiszták. Kellett nekik tíz év mire megértették.
az, hogy átnyomhattak egy ilyen rendszert, az persze az aktuális ellenzék, és választók hibája (is)
Magyarország gazdaságtörténete a Honfoglalástól a XX. századig (szerk.: Honvári János, AULA Kiadó, Budapest, 2000)Ja értem. Akkor egy véleményt írtál le és nem tényt. Relevaniciája nincs a kommentednek.
z olyan mint az egykulcsos adó, ami az egyetlen igazságos adó, hiszen mindenki azonos arányban fizet. Igen, a gazdagnak több marad a zsebében, de ahhoz előbb gazdagnak kell lennie, amire a szegénynek is minden esélye megvan, ha jól sáfárkodik és szerencsésen kockáztat!
Egyébként a Német birodalmi Gyűlés kérdéses iratanyagai és a bécsi hadilevéltár adatai megvannak. Számokkal. Ha felépülök abból a fofonból, ami tegnap ért előszedem a számokat. De jut eszembe, hogy Géza fejedelem idejében is jöttek páncélos lovagok MO-ra, no meg István sem győzhette volna le Koppányt a svábföldi lovagok nélkül. Aztán I. Géza uralkodása előtti belharcokat is támogatták nyugati fegyveresek. Akkor ez volt a sokat citált az 5-ös cikkely...
Menthetetlenül ostoba vagy. Nem érted az egyéni és listás képviselet fogalmát. NEM törvényszerű, hogy ugyanarra add mindkét voksod. Ez azért van így kitalálva, mert az ember eldöntheti, hogy helyben ki képviselje és eldöntheti, hogy kinek a programja tetszik országosan.
150 évre, de inkább két évszázadra sehol nincsenek pontos adatok. Miután a dokumentumok is elég hézagosak.
Szerintem Géza korát ne keverjük ide, az az államalapításé, amikor is nincs kialakult és szilárd államszervezet.
Azok amúgy simán hatalomtechnikai megfontolásokból levezényelt beavatkozások voltak a "belpolitikába", nem egyfajta segítség.
5-ös cikkely ? Semmiféle szervezetnek nem voltunk tagjai miután állam sem volt és nemzetközi jog sem. Csak ököljog, az erősebb joga.
91ben már látszott,hogy az állami intézményrendszer nem változik.Antal Józsefnek feltették a kérdést,hogy miért nincs intézményi reform?Tetszettek volna forradalmat csinálni!-Hangzott a válasz.Kellet volna.Vértelenül lezajlott volna.Ez az intézményrendszer egy nomenklatúra rendszer.És ezen igazábol az ellenzék sem akar változtatni.Csak átvenni.Lazitani a rendszeren,de nem megszüntetni.Ez az ország 28éves problémája.De ez a probléma lassan,de biztossan a körmére ég.
az, hogy átnyomhattak egy ilyen rendszert, az persze az aktuális ellenzék, és választók hibája (is)
ja, attól félek, szakítani fogok a mostani (banktisztviselő) barátnőmmel. Fideszre szavazott,