[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Végigolvastam több oldalnyi kommentet.
Ozymandias leírta a lényeget kb. én sem látom nagyon másként. Viszont, egyszerűen ahogy én belülről megéltem, egyszerűen NEM maradt más alternatíva kire szavazni, mint a most győztes pártra. Nem azért nyertek mert ők tényleg nagyon jók lennének, hanem mert az ellenzék, A-Z-ig ami alternatívát kellett volna hogy szolgáltasson, volt egyszerűen szánalmas.

Ez van, megint nem kell velem egyet érteni, én akkor is így láttam.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Izraelben évtizedek óta színes tudtommal a paletta és valahogy képes működni az ország. Ja, hogy ehhez felnőtt és értelmes emberek kellenéne és nem még most is Kádárt és az előző rendszert sirató és autoriter kormányzásban hívők?
A mérleg a választó. Neki kell megfelelned nem a saját elvárásaidnak.
Mene,mene, tekel ufarszin...........
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Végigolvastam több oldalnyi kommentet.
Ozymandias leírta a lényeget kb. én sem látom nagyon másként. Viszont, egyszerűen ahogy én belülről megéltem, egyszerűen NEM maradt más alternatíva kire szavazni, mint a most győztes pártra. Nem azért nyertek mert ők tényleg nagyon jók lennének, hanem mert az ellenzék, A-Z-ig ami alternatívát kellett volna hogy szolgáltasson, volt egyszerűen szánalmas.

Ez van, megint nem kell velem egyet érteni, én akkor is így láttam.
Éppen csak a lényeget nem értetted meg.Egy liberális jogállami intézményrendszerben OV ezzel a politikai tehetségével,ahol a törvények urlkodnak,valszinüleg szintén eljutott volna a vezető tisztségig.De akkor az intézményrendszer érdekeltségi viszonyai miatt a hatalomvágya az ország sokkal nagyobb,alighanem döntő részének javát szolgálta volna,nem csak egy párszázfős klikkét.Ugyanez a omenklatúran intézményrendszer termelte ki az ellenzéket is,és elenyésző kivétellel ugyanúgy gondolkodnak.Csak valamivel kultúráltabb formában,esetleg.Oligarhia vastörvényének hivják ezt a jelenséget.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Végigolvastam több oldalnyi kommentet.
Ozymandias leírta a lényeget kb. én sem látom nagyon másként. Viszont, egyszerűen ahogy én belülről megéltem, egyszerűen NEM maradt más alternatíva kire szavazni, mint a most győztes pártra. Nem azért nyertek mert ők tényleg nagyon jók lennének, hanem mert az ellenzék, A-Z-ig ami alternatívát kellett volna hogy szolgáltasson, volt egyszerűen szánalmas.

Ez van, megint nem kell velem egyet érteni, én akkor is így láttam.
"ha nem tudsz megnyerni egy ügyet, akkor gyōzd le az ellenfeled"

Már hosszú odeje meggyōzōdésem, hogy a gyurcsótány a hasznos hülye kategória. Ha vetélytárs lett volna - vagy bármelyik pártocska, mentek volna a levesbe. Ppnt ez volt a cél, hogy ne maradjon alternatíva, csak döntés.

Karácsony: macskajancsi
Vóna: leszerepelt, (néppártosodás a szavazatok miatt!? Hogyan várod el, hogy kitartsanak veled, ha folyamatosan mezt cserélsz? Hagyjuk. Neki nagyon jól jött volna, ha az ÁSZ vizsgálat lefut, mert akkor mártír lett volna belōle, egy metorit, de így egy hullócsillag a felhōs égen - a Facebook-on láttuk a képet... Ez nem jött össze, csá gabesz, irány a versenyszféra)
Gyurcsótány: a jóízlés határán belül nem tudok mit írni
Maszop: bukott kádárista bagázs, túlnyújtott ám roppant költséges agóniával

Mondom, naívan hittem egy technikai koalíció esélyében, de ha valaki ránéz a fenti öaszetevōkre, akkor láthatja, hogy ez egy nagy rakás szar.

Ez lenne a következō generáció. N+1-es maszop másodvonal, romkocsmások, ex-radikáljobbos kivonat... 8 év hatalomtalanság a gyurcsótánynál a harmadik bukott választàs a Vónánál - jah, ha meg esetleg összejönne a gyōzelem, akkor mondjak le.. He!? Gyűlölöm a mai fideszt, de ezt a ziccert zseniálisan használta ki. Egy oldalról ment a pénz, a másik oldalon meg elzüllesztették az "ellenzéket". Egy esélyük volt, azt is elkúrták.
Megfōttek a saját levükben.

Gyurcsótány elhaknizik - amíg lehet, majd visszamegy a lepratelep Rózsadombra és szomorúan számolja tovább a suskát.

Vóna lemondott, a Jobbik szerintem fel fog oszlani. Egyik oldal vissza akar térni a régi idōkhöz, a másik polgárpártosodni fog. Meg lesz a szakadás. A polgárpártos besorol a fideszhez, harmadik párt lesz - papíron, a radikál meg kiesik. Aki 15 éve volt skin, az mára családos...

Az LMP megmarad belpesti különcségnek, oszt szevasz.

A politika nem arról szól, hogy sokaknak legyen jó, hanem arról, hogy keveseknek mégjobb. A fidesz ezt a leckét megtanulta, majd àtültette a magyar néplélekre. A németek ezért nem értik, mi meg ezért nem értjük a németekét.

A jelenlegi politikai paletta finoman szólva is kurvagáz...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Éppen csak a lényeget nem értetted meg.Egy liberális jogállami intézményrendszerben OV ezzel a politikai tehetségével,ahol a törvények urlkodnak,valszinüleg szintén eljutott volna a vezető tisztségig.De akkor az intézményrendszer érdekeltségi viszonyai miatt a hatalomvágya az ország sokkal nagyobb,alighanem döntő részének javát szolgálta volna,nem csak egy párszázfős klikkét.Ugyanez a omenklatúran intézményrendszer termelte ki az ellenzéket is,és elenyésző kivétellel ugyanúgy gondolkodnak.Csak valamivel kultúráltabb formában,esetleg.Oligarhia vastörvényének hivják ezt a jelenséget.
:D. Tehát kire kellett volna most szavazzak?!
Ne azt magyarázd meg nekem, hogy mi és miért működik rosszul az országban, ezt én is látom hejj!

Azt mond el, hogy ki lett volna az alternatíva amely megmenti az országot?! Mert a hibákat látom én is ismétlem, csak megoldást, reális megoldást nem.
A sok rossz közül a szerintem legkisebb rosszra húzták be az emberek többségben. Ez van.
"ha nem tudsz megnyerni egy ügyet, akkor gyōzd le az ellenfeled"

Már hosszú odeje meggyōzōdésem, hogy a gyurcsótány a hasznos hülye kategória. Ha vetélytárs lett volna - vagy bármelyik pártocska, mentek volna a levesbe. Ppnt ez volt a cél, hogy ne maradjon alternatíva, csak döntés.

Karácsony: macskajancsi
Vóna: leszerepelt, (néppártosodás a szavazatok miatt!? Hogyan várod el, hogy kitartsanak veled, ha folyamatosan mezt cserélsz? Hagyjuk. Neki nagyon jól jött volna, ha az ÁSZ vizsgálat lefut, mert akkor mártír lett volna belōle, egy metorit, de így egy hullócsillag a felhōs égen - a Facebook-on láttuk a képet... Ez nem jött össze, csá gabesz, irány a versenyszféra)
Gyurcsótány: a jóízlés határán belül nem tudok mit írni
Maszop: bukott kádárista bagázs, túlnyújtott ám roppant költséges agóniával

Mondom, naívan hittem egy technikai koalíció esélyében, de ha valaki ránéz a fenti öaszetevōkre, akkor láthatja, hogy ez egy nagy rakás szar.

Ez lenne a következō generáció. N+1-es maszop másodvonal, romkocsmások, ex-radikáljobbos kivonat... 8 év hatalomtalanság a gyurcsótánynál a harmadik bukott választàs a Vónánál - jah, ha meg esetleg összejönne a gyōzelem, akkor mondjak le.. He!? Gyűlölöm a mai fideszt, de ezt a ziccert zseniálisan használta ki. Egy oldalról ment a pénz, a másik oldalon meg elzüllesztették az "ellenzéket". Egy esélyük volt, azt is elkúrták.
Megfōttek a saját levükben.

Gyurcsótány elhaknizik - amíg lehet, majd visszamegy a lepratelep Rózsadombra és szomorúan számolja tovább a suskát.

Vóna lemondott, a Jobbik szerintem fel fog oszlani. Egyik oldal vissza akar térni a régi idōkhöz, a másik polgárpártosodni fog. Meg lesz a szakadás. A polgárpártos besorol a fideszhez, harmadik párt lesz - papíron, a radikál meg kiesik. Aki 15 éve volt skin, az mára családos...

Az LMP megmarad belpesti különcségnek, oszt szevasz.
Pontosan ugyan ezt látom én is amit írsz, 100% ban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ezzel a téveszmével kéne leszámolni. Az emberek 54%-a nem rájuk szavazott. A 46% az mióta többség?
Amióta a hatályos választási törvény szerint ilyen támogatottsággal többséget lehet szerezni.
Le lett írva előttem ez már párszor, hogy a játékszabályok adottak voltak mindenkinek.
Olvasd el hogy Ozymandias mit írt, tőle hátha átjön, köztünk van akkora szimpátia gyárilag hogy nem én fogom megértetni veled mi volt a baj, és hogy működött a magyar nép.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
"ha nem tudsz megnyerni egy ügyet, akkor gyōzd le az ellenfeled"

Már hosszú odeje meggyōzōdésem, hogy a gyurcsótány a hasznos hülye kategória. Ha vetélytárs lett volna - vagy bármelyik pártocska, mentek volna a levesbe. Ppnt ez volt a cél, hogy ne maradjon alternatíva, csak döntés.

Karácsony: macskajancsi
Vóna: leszerepelt, (néppártosodás a szavazatok miatt!? Hogyan várod el, hogy kitartsanak veled, ha folyamatosan mezt cserélsz? Hagyjuk. Neki nagyon jól jött volna, ha az ÁSZ vizsgálat lefut, mert akkor mártír lett volna belōle, egy metorit, de így egy hullócsillag a felhōs égen - a Facebook-on láttuk a képet... Ez nem jött össze, csá gabesz, irány a versenyszféra)
Gyurcsótány: a jóízlés határán belül nem tudok mit írni
Maszop: bukott kádárista bagázs, túlnyújtott ám roppant költséges agóniával

Mondom, naívan hittem egy technikai koalíció esélyében, de ha valaki ránéz a fenti öaszetevōkre, akkor láthatja, hogy ez egy nagy rakás szar.

Ez lenne a következō generáció. N+1-es maszop másodvonal, romkocsmások, ex-radikáljobbos kivonat... 8 év hatalomtalanság a gyurcsótánynál a harmadik bukott választàs a Vónánál - jah, ha meg esetleg összejönne a gyōzelem, akkor mondjak le.. He!? Gyűlölöm a mai fideszt, de ezt a ziccert zseniálisan használta ki. Egy oldalról ment a pénz, a másik oldalon meg elzüllesztették az "ellenzéket". Egy esélyük volt, azt is elkúrták.
Megfōttek a saját levükben.

Gyurcsótány elhaknizik - amíg lehet, majd visszamegy a lepratelep Rózsadombra és szomorúan számolja tovább a suskát.

Vóna lemondott, a Jobbik szerintem fel fog oszlani. Egyik oldal vissza akar térni a régi idōkhöz, a másik polgárpártosodni fog. Meg lesz a szakadás. A polgárpártos besorol a fideszhez, harmadik párt lesz - papíron, a radikál meg kiesik. Aki 15 éve volt skin, az mára családos...

Az LMP megmarad belpesti különcségnek, oszt szevasz.

A politika nem arról szól, hogy sokaknak legyen jó, hanem arról, hogy keveseknek mégjobb. A fidesz ezt a leckét megtanulta, majd àtültette a magyar néplélekre. A németek ezért nem értik, mi meg ezért nem értjük a németekét.

A jelenlegi politikai paletta finoman szólva is kurvagáz...

Körbe, körbe járod a problémát csak a lényeget nem látod amit már évtizedek óta próbálok magyarázni a hozzád hasonló lelkes politizálóknak.
Pedig kurva egyszerű.
Te sem sokáig hallgatnál egy urdu nyelvű előadást a versenyszerű nyílt tengeri sporthorgászatról.
A választókhoz olyan nyelven kell beszélni amit értenek, olyan dologról ami érinti őket és olyan szinten amelyet átlátnak.
 
M

molnibalage

Guest
Körbe, körbe járod a problémát csak a lényeget nem látod amit már évtizedek óta próbálok magyarázni a hozzád hasonló lelkes politizálóknak.
Pedig kurva egyszerű.
Te sem sokáig hallgatnál egy urdu nyelvű előadást a versenyszerű nyílt tengeri sporthorgászatról.
A választókhoz olyan nyelven kell beszélni amit értenek, olyan dologról ami érinti őket és olyan szinten amelyet átlátnak.
Nesze neked általános választójog... Egy csapat idióta eldönti, hogy mi legyen az ország sorsa...
Valahol elképesztő, hogy egy rakás dolghoz jogosítvány kell, de szavazni bárki szavazhat...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ezzel a téveszmével kéne leszámolni. Az emberek 54%-a nem rájuk szavazott. A 46% az mióta többség?
Azzal a téveszmével kellene leszámolni, hogy aki nem "rájuk" szavazott az mind "velünk" van.
Az ellenzék nem tud felmutatni két egyetértő politikust sem nemhogy választási vagy parlamenti többséget.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Aki 15 éve volt skin, az mára családos...

Bizony bizony ! Bár én nem vagyok családos azért sokat változott a világ 12 év alatt :)

Sok osztálytársam ment fel akkoriban tüntetni Gyurcsány ellen innen Szabolcsmegyéből akik már akkor gárda tagok voltak
Aztán rá egy évre már a gárda menetelt a falunkban egy újabb olaszliszkai szerű balhé miatt .
Akkor halottam először a magyar gárdáról akkor kezdtem el olvasni a kurucinfót barikádot (persze ettől nem lettem kopaszra borotvált náci tetkós stb)

Aztán 2009-ben abbahagytam ezek oldalak olvasását és akkor kezdett el az edzés és a haditechnika igazán érdekelni.
Az iylen barikád kurucinfó annyit változott sok év alatt hogy a Náci Hitler helyett elkezdték magasztalni az orosz és a kínai vonalat.

A szavazáshoz annyit hogy 2010-ben a fideszre majd 2014-ben is a fideszre szavaztam
Most meg annyira erőltetett volt az egész (Vagy csak én láttam így) hogy inkább el sem mentem
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Bennem annyi kiámbrándultság van,hogy az MSZP-Párbeszéd és a DK bejutott..
Semmi keresni valójuk a parlamentben..
Rezgett a lec. Jo volt latni ahogy izgulnak ezek a partok a bejutasert. :)
Akik viszont korabban benn voltak, de tegnap vegleg kiestek, az az EGYUTT es a Liberalis Part. Ezek penzt sem kapnak. :cool:

Megy a hiszti a ketharmad miatt.
Az volt az elso reakcio, hogy probaltak az elso nyilatkozatokban remenyt kelteni es tagadni, akkor amikor mar tudtak az eredmenyeket... A masodik reakcio az volt, hogy duhosen lehulyeztek a fidesz szavazoit, lekoptek a hataron tuliakat, es kritizaltak a valasztasi rendszert. Most megy az alkudozas, az ertelmetlen eselylatolgatas, utolagos okoskodas. Azt hiszen nagyon szomoruak lesznek majd, ha a vegere leesik nekik, hogy milyen ellenzeke lett a fidesznek. Persze idovel belenyugszanak majd abba is.


Sokan elemeztek mar az okokat, de van meg valami, amit eddig figyelmen kivul hagytak:

- A Momentum nem jutott be, a penzet megkapta, de az ellenzeki oldalrol kidobott 2+% szavazatot. Mennyien is irtak ala a Nolimpiarol szolo nepszavazast es mennyi szavazatot dobott most ki a Momentum? :rolleyes:
- A Ketfarkuak miatt kinek hianyzik az az 1+% szavazat? Akkor most kit is trollkodtak meg a csirkefejek? Ja igen, ok is megkapjak a penzuket es most egyutt nevetnek a fidesszel. :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Na mivel ilyen kitartóan írkáltál a témában, soron kívül utánanéztem a számoknak.

1. A XVI. sz. 50-60-as éveiben a török elleni végvárrendszer fenntartása 500-600 ezer aranyforintra rúgott évente.

2. Az 1570-80-as évekre ez az összeg 1,5-2,0 Millió aranyforintra emelkedett.

Ez akkora költség volt, amit nem tudott előteremteni az aktuális hatalom. (Ugye ismerős a végvári katonák fizetetlensége és a végvárak leromlott állapota.)

Kb. magyar forrásból, osztrák rendi forrásból, meg német birodalmi forrásból, kb. ezen összeg fele-kétharmada került csak biztosításra attól függően, mennyire fenyegette a török a Rábán túli területeket. Ugye nem gondolod ezek után, hogy ezt a még deficitesen is hatalmas összeget a számtalanszor lerabolt, kifosztott , elnéptelenedő magyar hadszíntérről gyűjtötték össze?

http://epa.oszk.hu/03300/03304/00077/pdf/EPA03304_fons_2017_01_003-067.pdf
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
:D. Tehát kire kellett volna most szavazzak?!
Ne azt magyarázd meg nekem, hogy mi és miért működik rosszul az országban, ezt én is látom hejj!

Azt mond el, hogy ki lett volna az alternatíva amely megmenti az országot?! Mert a hibákat látom én is ismétlem, csak megoldást, reális megoldást nem.
A sok rossz közül a szerintem legkisebb rosszra húzták be az emberek többségben. Ez van.

Pontosan ugyan ezt látom én is amit írsz, 100% ban.
Maga a rendszer rossz.Azért nem találsz jobb alternativát a jelenlegi politikai palettán,mert eggyiksem akarja magát a rendszert megváltoztatni.Különben Ozymandiás a Diktátorok kézikönyvéböl idéz.Minden hatalom,minden intézményrendszer az érdekviszonyaik mentén működik.A mi félfeudalista-félkommunista rendszerünk termelte ki a mai OVt,és a mai ellenzéket.Nem alternativáik egymásnak,csak vetélytársak.Ugyanannak az éremnek a másik oldala.És a jobbágynak mindegy,ki a földesúr.A kommunizmus ugyanez pepitában.Csak pártitkárnak hivták a földesúrt.Most meg NER lovagnak.A mi intézményrendszerünk ennek a hatalomgyakorlási rendszernek egy változata.A képviselő nem a választójátol függ,hanem a pártjátol.A tintnyal közalkalmazott nem az adófizetőtöl függ,hanem a kormányhatalomtol.Ennek az intézményi érdekeltségi rendszernek az eddigi legjobb érdekeltségi kör széthúzási modszere a liberális jogállami demokrácia,ami nem politikai irányzat elsősorban,hanem egy állami intézményrendszeri elvet jelent.A II.vh utóhatás,hogy ma eurpában eltoldott a politikai értelmezési paletta balra.Ma a létező eurpai pártok mind baloldaliak,különböző mértékig,bármi a nevük.A joléti paternalista állam,és a szociális piacgazdaság már magában baloldali rendszer.Valójában a liberalizmus egy 18.századi kapitalista eszme.Alapgondolata,hogy az állam csak abba szoljon bele,amibe nagyon muszály,és csak az szavazzon aki adót fizet.Ergó,nem függ az államtol.És egy jogszemléleti mód,mely szerint nem azt szabad,amit a törvény megenged,hanem az,amit nem tilt.A fejlődés,a megújúúlás eszmélye,a feudalista születési jogegyenlőtlanségre épülő merev társadalmi rendszerrel szemben.Hogy a szavazás mennyire nem feltétele a demokráciának,azt jellemzi,hogy a Szu-ban kötelező volt mindenkinek elmennie szavazni.A torz választási rendszer a hatalom megőrzés eszköze.A megmerevedett hatalomnak meg soha nem érdeke a megújulás.NER a feudalista merev hatalmi rendszer egy formálya.És a világ mindig túllép a megmerevedett rendszereken,csak idő kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
M

molnibalage

Guest
.És a világ mindig túllép a megmerevedett rendszereken,csak idő kérdése.
Ez tök jó, csak mivel valahol ez már sikerült és az embernek egy élete van ennek következménye a 15 év alatt kb. 500k "kitántorgott" magyar...

Az utolsó majd meg kapcsolja le itt a villanyt...
 
Status
Not open for further replies.