[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest
De keleten nincs épkézláb ember már most se... a Krones is alig talál szakembert, már a beruházás felfüggesztését fontolgatták/fontolgatják, a nagy hangon bejelentett Continentalról meg semmi hír.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Lehet, hogy az ukrán munkaerőnek szól ez már, apám győrben dolgozik, eleinte csak a kárpátokon inneni oldalról jöttek oda dolgozni, főként magyarok és ruszinok. Ma már Kelet Ukrajnából is eljönnek, apám szerint minél keletebről jönnek annál hitványabbak (az oroszok megint másabbak, ők kedves emberek vagyis akikkel apámnak volt dolga) és szar munkások ha nem figyel rájuk valaki DE a kárpátaljai ukránok másabbak sokkal mint a keletiek. Szóval ez az építkezés már lehet Kárpátaljának szól vagy szólhat elsősorban.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Lehet, hogy az ukrán munkaerőnek szól ez már, apám győrben dolgozik, eleinte csak a kárpátokon inneni oldalról jöttek oda dolgozni, főként magyarok és ruszinok. Ma már Kelet Ukrajnából is eljönnek, apám szerint minél keletebről jönnek annál hitványabbak (az oroszok megint másabbak, ők kedves emberek vagyis akikkel apámnak volt dolga) és szar munkások ha nem figyel rájuk valaki DE a kárpátaljai ukránok másabbak sokkal mint a keletiek. Szóval ez az építkezés már lehet Kárpátaljának szól vagy szólhat elsősorban.
Vagy észak-erdèlynek.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Ja, hogy te a primitív, középkori feudalizmust tartod konzervativizmusnak, ami kb. ugyanaz mint a kommunizmus, nos szólok, hogy az igazi konzervativizmust manapság a polgári konzervatívok adják. A feudalizmus pár száz éve kifutott, de úgy tűnik nálunk még próbálkoznak egyesek.

Akkor ezek szerint nemcsak a jobboldalt kevered a liberalizmussal, de a feudalizmus, a kommunizmus és a konzervativizmus jelentésével sem vagy tisztában. Kár.
Eszméletlen zavar van a fejedben. A tradicionalista-konzervatív rendet képviselőket lekommunistázni, amikor éppen annak a felszámolására tett - Közép- és Kelet-Európában sikeres - kísérlet a kommunizmus, egészen brutális mellélövés.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Akkor ezek szerint nemcsak a jobboldalt kevered a liberalizmussal, de a feudalizmus, a kommunizmus és a konzervativizmus jelentésével sem vagy tisztában. Kár.
Eszméletlen zavar van a fejedben. A tradicionalista-konzervatív rendet képviselőket lekommunistázni, amikor éppen annak a felszámolására tett - Közép- és Kelet-Európában sikeres - kísérlet a kommunizmus, egészen brutális mellélövés.
Központi / nem központi uralom. A többi csak címkézés, hogy kommunizmus vagy feudalizmus.
 
T

torsen

Guest
Igen valószínűleg, Debrecen nagyon közel van, Nagyvárad-Kolozsvár-Szatmárnémeti 3szögből rengetegen fognak szerintem átjárni oda dolgozni.

Eddig miért nem jöttek? National Instruments, FAG, Oerlikon, Thyssen, Krones vadássza a melósokat. A Continental még csendben van és most jön a BMW.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért elég valószínű, hogy a cégnél felmérték a lehetőségeket és az alapján döntöttek. Nem?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Eddig miért nem jöttek? National Instruments, FAG, Oerlikon, Thyssen, Krones vadássza a melósokat. A Continental még csendben van és most jön a BMW.
A cégeknek mondjuk egy 10%-os fizetésemelést kellene eszközölniük, de a profit az profit. A munkáltató szereti hülyének nézni a dolgozót aztán meg ha lepattan pislog mint hal a szatyorban és teszi a hülyét.... Másodszor az iskolákba vissza kell vezetni a szegregációt, elképesztő módon le tudja húzni a tanórát akár 1 cigány is. Harmadszor a felesleges felsőoktatási "szakok" maximum 10-30 férőhelyesek legyenek (túl sok a felesleges diplomás, akiket nem lehet beállítani gyártósor mögé mert nem akarnak, vagy többet kérnek mint valójában érnek a diplomájukra hivatkozva)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
De a legnagyobb probléma a munkáltatói szívatás, saját példám: jelenleg villamosmérnöknek tanulok, nyári munkám egy cégnél gyártósor mellett 2 műszak, minimálbérnél kicsit többért, kifigyelték, hogy gyorsabban felismerem a meghibásodott gépek problémáját és lehetséges javítási módjait mint az ott lévő szakik. A főnök elvárta, hogy ezután szereljek is, mondtam nem probléma nem vagyok telhetetlen ha rádob egy 10-20k között a fizumra okés a dolog, (a szakik 250k körül keresnek ott, jelzem NETTÓBA én meg minimálnál egy kicsit többért voltam ott mint "operátor"). Erre a válasz ha nem tetszik a fizetés el lehet menni, hát életem legjobb élménye volt amikor láttam a meglepődött arcát amikor mondtam neki oké és hazamentem. Másnap már hívott a műszakvezető, hogy benne lenne a főnök a 20k-ban.... nem dolgozok azóta se ott
 
M

molnibalage

Guest
De a legnagyobb probléma a munkáltatói szívatás, saját példám: jelenleg villamosmérnöknek tanulok, nyári munkám egy cégnél gyártósor mellett 2 műszak, minimálbérnél kicsit többért, kifigyelték, hogy gyorsabban felismerem a meghibásodott gépek problémáját és lehetséges javítási módjait mint az ott lévő szakik. A főnök elvárta, hogy ezután szereljek is, mondtam nem probléma nem vagyok telhetetlen ha rádob egy 10-20k között a fizumra okés a dolog, (a szakik 250k körül keresnek ott, jelzem NETTÓBA én meg minimálnál egy kicsit többért voltam ott mint "operátor"). Erre a válasz ha nem tetszik a fizetés el lehet menni, hát életem legjobb élménye volt amikor láttam a meglepődött arcát amikor mondtam neki oké és hazamentem. Másnap már hívott a műszakvezető, hogy benne lenne a főnök a 20k-ban.... nem dolgozok azóta se ott
Így kell ez. A magyar cégvezetők egy része képtelen felfogni a munkaerőpiac követelményeit. Az még durvább, hogy munkaerőhiány közepette tol ilyen szöveget. Ezért lépett le innen ilyen sok ember.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Ez pont nem magyar cégvezető volt, de magyar között is van rengeteg ilyen. 1-2 érdekességet még tudnék írni de az már lehet off
 
T

torsen

Guest
Azért elég valószínű, hogy a cégnél felmérték a lehetőségeket és az alapján döntöttek. Nem?

Nagyon alaposan felmérték a helyzetet. Részben ott voltam, láttam.. csak amit mutattak nekik az nagyon rózsaszínű volt a valós helyzethez képest.

A cégeknek mondjuk egy 10%-os fizetésemelést kellene eszközölniük, de a profit az profit. A munkáltató szereti hülyének nézni a dolgozót aztán meg ha lepattan pislog mint hal a szatyorban és teszi a hülyét.... Másodszor az iskolákba vissza kell vezetni a szegregációt, elképesztő módon le tudja húzni a tanórát akár 1 cigány is. Harmadszor a felesleges felsőoktatási "szakok" maximum 10-30 férőhelyesek legyenek (túl sok a felesleges diplomás, akiket nem lehet beállítani gyártósor mögé mert nem akarnak, vagy többet kérnek mint valójában érnek a diplomájukra hivatkozva)

- 10% az véleményem szerint kutyafing...de lehet hogy igazad van...
- Nem a szegregációt kell visszaállítani, hanem végre meg kellene tanulni MEGTANÍTANI valamire a cigányságot.Más tartalékunk ugyanis már nincs...Pl. a cigányságot el kellene juttatni az összeszerelő betanított munkás szintjére.
- Szerintem meg nem kell lefeküdni az összeszerelőiparnak. Sok-sok alaptudományt és értelmes,GONDOLKODÓ diplomást szeretnék látni aki saját ötletéből, itthon,okos vállalkozásokat indít, vagy találmányokat fejleszt. Nem betonból épít utat, meg térkövezik hanem high-tech vállalkozásokat gründol
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and phaidros

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Eddig miért nem jöttek? National Instruments, FAG, Oerlikon, Thyssen, Krones vadássza a melósokat. A Continental még csendben van és most jön a BMW.
A melósokat nem vadászni kellene hanem megfizetni, és ott ahol vadásznak rájuk, nem pedig a Lajtától nyugatra. Ugyanezek az általad felsorolt cégek külföldön X-szer jobban fizetnek jelentősen kevesebb munkaidő mellett, szóval tartok tőle hogy akik nekik alkalmasak lennének azok szerintem már jórészt le is pattantak itthonról.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and torsen

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Nagyon alaposan felmérték a helyzetet. Részben ott voltam, láttam.. csak amit mutattak nekik az nagyon rózsaszínű volt a valós helyzethez képest.



- 10% az véleményem szerint kutyafing...de lehet hogy igazad van...
- Nem a szegregációt kell visszaállítani, hanem végre meg kellene tanulni MEGTANÍTANI valamire a cigányságot.Más tartalékunk ugyanis már nincs...Pl. a cigányságot el kellene juttatni az összeszerelő betanított munkás szintjére.
- Szerintem meg nem kell lefeküdni az összeszerelőiparnak. Sok-sok alaptudományt és értelmes,GONDOLKODÓ diplomást szeretnék látni aki saját ötletéből, itthon,okos vállalkozásokat indít, vagy találmányokat fejleszt. Nem betonból épít utat, meg térkövezik hanem high-tech vállalkozásokat gründol
1. 10% környezeti tapasztalat, 3 egymástól nem messze lévő cég, 2 francia érdekeltség és egy magyar, a magyarnak kellett nagyon a munkaerő 10%-ot emelt, a 2 franciától összesen 60-70 ember ment át tulajdonképpen a szomszédba a magyar céghez. A 2 francia cég !delegációt küldött! és szóltak, hogy előre egyeztessenek legközelebb ha emelni akarnak a fizetésen!!!
2. Szegregáció pont ezért kellene, őket úgysem tudod másra használni, talán 10000-1 aki továbbjut.
3. igen is minimalizálni kell a felesleges szakokat

(az egyik franciánál dolgoztam)
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Harmadszor a felesleges felsőoktatási "szakok" maximum 10-30 férőhelyesek legyenek (túl sok a felesleges diplomás, akiket nem lehet beállítani gyártósor mögé mert nem akarnak, vagy többet kérnek mint valójában érnek a diplomájukra hivatkozva)
Na itt tennéd tönkre az országot. A kétkezi munkának nincs jövője. Legyen csak több mechatronikai mérnökünk meg programozónk. Elég ha fel tudják majd programozni a robotokat, meg karban tartani.
 

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
125
304
63
Na itt tennéd tönkre az országot. A kétkezi munkának nincs jövője. Legyen csak több mechatronikai mérnökünk meg programozónk. Elég ha fel tudják majd programozni a robotokat, meg karban tartani.

Szerintem nem ezekre a szakokra értette! :)
Van egy két bölcsész és ttk-s szak, ami nem nyújt egyből szakmai állást.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and megazez
Status
Not open for further replies.