[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
A gyerek nagy álma volt anno AZIKSZBOKSZ, azért lett ez,...nekem mondjuk bejön, bár mondják a játék kinálat PS-re sokkal de sokkal szerteágazóbb, a teljesitmény pedig kb. ugyanaz. Hiába van két PC a házban (meg két laptop), játékélmény nálunk csak konzolon van :)

Anno a gyereknek kb. fél óra kellett mire megszokta a kontrollert, én 3-4 hónapig csak bénáskodtam vele :D node van játék amibe már több mint 1200 órát toltam...ott azért már benne van ez az az ujjaimban ;)
Ez egyre inkább így lesz, játszani a konzol való, célhardver. A PC-s játék piac egyszerűen túl kicsi a konzolhoz képest, nem véletlen az igazi AAA címek nem is mind jönnek már PC-re, ha igen általában később és/vagy portolás nem egy.
Az Xbox és a Playstation kb. színre szagra bűzre egy és ugyan az ha adott korosztályt nézel össze. Minimál előny itt, minimál hátrány ott, eget verő különbségek a marketing dumán ha átlát valaki, NINCSENEK.
A PS-re sem szerteágazóbb a játékkínálat, sőt igazából a néhány kimondott exluzív PS nagy névnek egy az egyben megvan az Xbox exluzív megfelelője, a legjobb játékok meg általában amúgy is multiplatformosak.

Azt kell mindig venni, ami a haveroknak sok játékkal van, ha esetleg nem eredeti játékban gondolkodik valaki, azt ami éppen ár/érték arányban kedvezőbb.
 
M

molnibalage

Guest
Ez egyre inkább így lesz, játszani a konzol való, célhardver. A PC-s játék piac egyszerűen túl kicsi a konzolhoz képest, nem véletlen az igazi AAA címek nem is mind jönnek már PC-re, ha igen általában később és/vagy portolás nem egy.
Ez te perspektívád. Lássuk a enyémet (és sok más emberét...)

Én eddig két kézen meg tudom számolni, hogy hány konzol exkluzív címmel játszanék, de ha egy szériát egynek veszek, akkor legfeljbb 3-4.

  • The Last of Us (YT-n megnéztem a marathont és aztán full longplay-ba is bele-bele tekergetve), majd a 2. része.
  • Uncharted széria
  • God of War széria, de csak a legújabb része miatt.
  • Days Gone (ez meg sem jelent még...)
És ennyi. Nekem ezért kell vennem egy 130k-s konzolt. az anno 260k-s PC mellé. A PC-m mindnere job, a konzol meg egy dologra és az is redundáns a PC-vel. Vicc...
Semmi technikai akadálya nincs annak, hogy ne legyen PC-re egyik sem, nem lesz, azért, hogy rádtukmálják a konzolt. Az, ami van konzolra meg PC-re is, az meg PC-n szebben néz ki vagy azonos kinézet mellett jobban fut, lásd Witcher III. (Meg moddolható könnyen.)

A PS-re sem szerteágazóbb a játékkínálat
Vagy nem. Hol van HC stratégia, HC szimek, RTS alapból nincs konzolon az irányítás miatt, egy rakás játék MOD-ja csak PC-n létezik és a régi jó PC-j játékok hol vannak konzolra a Panzer Generaltól kezdve, a Neverwinter Nigths vagy bármilyen területen?. Szóval, PC-n fényévekkel szerteágazóbb. Ja, hogy te az aktuálkínálatra szorítkozol? Úgy lehet, ha a konzol exklúzívokat is számolod...Csak ez így elgé vicces matek, mert szépen lehatároldat az egészet.

Az Xbox és a Playstation kb. színre szagra bűzre egy és ugyan az ha adott korosztályt nézel össze. Minimál előny itt, minimál hátrány ott, eget verő különbségek a marketing dumán ha átlát valaki, NINCSENEK.
Valahogy mégis a földbe verte a PS4 az Xbox családot ebben a generációban. (A PS3 era fordított volt, ott a PS3 csak a végén egyenlített.) Több, mint kétszerannyi PS4 fogyott el, mint XBOX One.

A Skorpio is bukás eddig tudtommal, mert a van erő benne, de exlu címet nem tudtak alá tenni. Ajánlom az Xbox témájú adásokat.

A PS-re sem szerteágazóbb a játékkínálat, sőt igazából a néhány kimondott exluzív PS nagy névnek egy az egyben megvan az Xbox exluzív megfelelője, a legjobb játékok meg általában amúgy is multiplatformosak.

Azt kell mindig venni, ami a haveroknak sok játékkal van, ha esetleg nem eredeti játékban gondolkodik valaki, azt ami éppen ár/érték arányban kedvezőbb.
Hát, akkor PC eredeti játékkal gondolkozva. Majd veszek egy használt PS4 prot a TLoU2 kiadása után és ha kitoltam mindent, akkor cakk-pakk lehet, hogy el is adom...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 472
113
Pontosan ez miatt viszi a kasszát a game-iparban a konzol. A legtöbb ember ilyen.
Az igazság az, hogy ma már a mobil részleg viszi a bevétel nagyobbik részét. A konzol-PC részben szerintem is felesleges temetni a PC-t (ez kb minden évben előjön, majd x év múlva már nem lesznek PC játékok, aztán szerencsére az istennek sem akar eltűnni). Egy idő után szerintem lassulni fog, majd megáll a különbség a két platform között, legalább a következő pár évtizedre nem tudom elképzelni, hogy a PC teljesen háttérbe szoruljon. Amit írtál, hogy sok játékot alapvetően konzolra fejlesztenek, és utána gyúrják át PC-re, abba az is vaskosan beletartozik, hogy a játék fejlesztőket pont a konzolok teljesítménye szorítja inkább keretek közé. Ez különösen a 360 és a PS3 utolsó éveiben volt szinte krónikus, de az sem véletlen, hogy az új generációnál gyakorlatilag 2 év múlva már dobták is piacra a fejlesztett verziót. Mai, vagy tegnapi hír, hogy 2020-21 körül már várható az új PS5.

A64Ozlq.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Én sem értem a konzolt.Veszek egy gépet 300-ért és minden menni fog rajta jó sokáig sokkal szebben mint egy konzolon ráadásként ott van ugye az,hogy fejleszthető a gép ha arra van szükség és így viszonylag olcsón fenntartható a sokkal magasabb játékminőség.Ezzel szemben a konzolt megveszem 120-ért és és azzal szembesülök,hogy ahogy öregszik a konzol úgy nő a különbség a pc javára játékminőségben hisz a fejlesztőket bekorlátozza a konzol minősége.

Arról nem is beszélve,hogy a pc kb milliószor több mindnre jó mint a konzol.

Akkor még is mi a jó a konzolban?
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Az igazság az, hogy ma már a mobil részleg viszi a bevétel nagyobbik részét. A konzol-PC részben szerintem is felesleges temetni a PC-t (ez kb minden évben előjön, majd x év múlva már nem lesznek PC játékok, aztán szerencsére az istennek sem akar eltűnni). Egy idő után szerintem lassulni fog, majd megáll a különbség a két platform között, legalább a következő pár évtizedre nem tudom elképzelni, hogy a PC teljesen háttérbe szoruljon. Amit írtál, hogy sok játékot alapvetően konzolra fejlesztenek, és utána gyúrják át PC-re, abba az is vaskosan beletartozik, hogy a játék fejlesztőket pont a konzolok teljesítménye szorítja inkább keretek közé. Ez különösen a 360 és a PS3 utolsó éveiben volt szinte krónikus, de az sem véletlen, hogy az új generációnál gyakorlatilag 2 év múlva már dobták is piacra a fejlesztett verziót. Mai, vagy tegnapi hír, hogy 2020-21 körül már várható az új PS5.
A PS3 architektúrája annyira elbaszott volt, hogy alig tudták programozni. Nézd meg az Uncharted 1 és Last of Us közti difit. Ugyanarra a konzolra készült ugyanattól a cégtől. Az eltérés döbbenetes. Bár igazából egyes "félkonteók" szerint PS4-re írtál azt csak visszabuitították annyira, hogy kiadható legyen PS3-ra. A "remastered" változat valójában az eredeti terv, csak akkor még nem volt hozzá kiadott hardver.
 
M

molnibalage

Guest
Én sem értem a konzolt.Veszek egy gépet 300-ért és minden menni fog rajta jó sokáig sokkal szebben mint egy konzolon ráadásként ott van ugye az,hogy fejleszthető a gép ha arra van szükség és így viszonylag olcsón fenntartható a sokkal magasabb játékminőség.Ezzel szemben a konzolt megveszem 120-ért és és azzal szembesülök,hogy ahogy öregszik a konzol úgy nő a különbség a pc javára játékminőségben hisz a fejlesztőket bekorlátozza a konzol minősége.

Arról nem is beszélve,hogy a pc kb milliószor több mindnre jó mint a konzol.

Akkor még is mi a jó a konzolban?
Én sem értem.

2012-ben vettem vasat kb.190k-ért és 75k-ért adtam oda kedvezményesen havernak, piacon 95k-ért elment volna. 2015-ben az új gépem 260k-volt, de ugye 90k-val olcsóbb volt így. Namármost 3 éves lesz lassan és egy PS4 pro még mindig gyengébb nála asszem. Ha kellen valami, akkor veszek bele még RAM-ot és VGA csere. (Mondjuk a kriptovaluta faszság miatt VGA vásárlás kilőve egy időre, ha éppen kellett volna, de nem kellett.) Ennyi. Konzolból ennyi idő alatt kettőt kellett volna vennem úgy, hogy mindkettő lényegesen nyápicabb, mint az akutális vasam.

2006-os kiadásakor is csak a VGA oldalon volt erős a PS3, minden más téren diákként vett PC-m erősebb volt...

A 2015-ös vasam jól megírt AAA játékot ma is elhajt némi kompromisszummal. Na nem mitha olyanokkal tolnám. ami erőforrásigényes. A DCS az lenne, ha tolnám, de az alá úgysem lehet semmit tenni, mert szarul van megírva.

Egy konzolt meg max eldobni tudsz és ahogy írtad, kiadás után semmit sem tehetsz elavulása ellen. Nincs lépcsőzetesség. Semmi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Az igazság az, hogy ma már a mobil részleg viszi a bevétel nagyobbik részét. A konzol-PC részben szerintem is felesleges temetni a PC-t (ez kb minden évben előjön, majd x év múlva már nem lesznek PC játékok, aztán szerencsére az istennek sem akar eltűnni). Egy idő után szerintem lassulni fog, majd megáll a különbség a két platform között, legalább a következő pár évtizedre nem tudom elképzelni, hogy a PC teljesen háttérbe szoruljon. Amit írtál, hogy sok játékot alapvetően konzolra fejlesztenek, és utána gyúrják át PC-re, abba az is vaskosan beletartozik, hogy a játék fejlesztőket pont a konzolok teljesítménye szorítja inkább keretek közé. Ez különösen a 360 és a PS3 utolsó éveiben volt szinte krónikus, de az sem véletlen, hogy az új generációnál gyakorlatilag 2 év múlva már dobták is piacra a fejlesztett verziót. Mai, vagy tegnapi hír, hogy 2020-21 körül már várható az új PS5.

A64Ozlq.png
Na akkor le voltam maradva. Hihetetlen hogy a mobilos kis szar játékokért fizetnek emberek...
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 472
113
@fip7 Gigalol, imádom ezt a videót! :D

Egyébként lassan két hetes a PS4-em, eszembe sem jutna, hogy a PC-t elfelejtsem. Szerintem ha belefér a büdzsébe (szingli lét, o yeah XD), az a legjobb, ha van mindkettő. Szimulátorra, stratégiára vagy FPS-re egyértelműen a PC a jobb, meg természetesen a mindennapi átlagos felhasználásra, viszont a Sony annyi kiváló exkluzív story based játékot fejleszt, ami már a vásárlás felé billentette a mérleget. Szóval szerintem ha van rá lehetőség, jó barátságban megfér egymás mellett a két kis dög.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
@fip7 Gigalol, imádom ezt a videót! :D

Egyébként lassan két hetes a PS4-em, eszembe sem jutna, hogy a PC-t elfelejtsem. Szerintem ha belefér a büdzsébe (szingli lét, o yeah XD), az a legjobb, ha van mindkettő. Szimulátorra, stratégiára vagy FPS-re egyértelműen a PC a jobb, meg természetesen a mindennapi átlagos felhasználásra, viszont a Sony annyi kiváló exkluzív story based játékot fejleszt, ami már a vásárlás felé billentette a mérleget. Szóval szerintem ha van rá lehetőség, jó barátságban megfér egymás mellett a két kis dög.
Konzolon a verekedős/sport játékok, autóversenyek is jobbak. Én bírom az ugrabugrálós Kinect/Move vonalat is.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest and fip7

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 472
113
Konzolon a verekedős/sport játékok, autóversenyek is jobbak. Én bírom az ugrabugrálós Kinect/Move vonalat is.
Igaz, azokat ki is hagytam, bár alig játszottam velük (xbox kontroller viszont például ezek miatt is jó, hogy PC-vel is kompatibilis).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hazafelé a vonaton másfél órán át azt hallgattam ahogy 2 tizenéves srác Twitch stream-erekről beszélget.
Én is qva nagy kocka voltam (vagyok), de nálunk mindig az a téma amivel mi játszottunk, nem pedig az, hogy mások melyik játékban mit csinálnak.
Meg az egyiknek egyszer besétált a kamera látómezejébe a barátnője ingben és bugyiban hihihi.

Kezdem öregnek érezni magam.
 
M

molnibalage

Guest
Holnap jelenik meg a DONTOD új alkotása a Vampyr. Én tuti meg fogom venni a Remember Me és a Life Is Strange után nincs kérdésem feléjük.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 389
24 830
113
A Google-ben Kerti törpe nap van. Lehet játszani, hajítógéppel kell kerti törpét eldobni, hogy parkosítson. Már 3* kijutottam a világűrbe is, volt kertitörpe csillagkép. Bizonyos dolgokon , felhőn is megpattan, tovább repül. A fatörzs meg kilövi. Útközben egér kattintással lehozható a célból, hogy a talajon levő gombák tovább ugrathassák. Nekem 1509 pont jött össze.

A Google ünnepi oldalai itt:

https://www.google.com/doodles/?hl=hu
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
M

molnibalage

Guest
Na, hát az E3-on azért sikerült odatennie magát egy-két cégnek. A számomra relevánsak. (Igen, egyszer talán lesz PS-em, de nem ma vagy holnap...)




 
M

molnibalage

Guest
Naná, ha arcade fos és semmit nem kell szimulálni, úgy könnyű.... :)

Más. GoG-on summer sale van. A Witcher 3 folyamatosan akciós -50% vagy 60% attól függően, hogy GOTY kiadás vagy sem. A két DLC is -50%. Ha valaki eddig nem vette meg itt a kiváló alkalom.

Pár jó indie játék is durván olcsósítva van. Darkest Dungeon, Limbo és Inside is. Wolf Among Us fillérekért (jövőre Season 2),

Még más 2015 után 2016 és 2017 szerintem harmatgyenge évek voltak PC-sként. Az eddigi E3 videók alapján PC-s + PS4-gyel a következő időszak végre talán megint egy jobb korszak lesz.