[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Megvenni egy félig süllyedő hajót? Mármint morálisan.
Amit a blizzard mostanában a kotick alatt összehozott, arra a foshuzatos raklapszar az, amit tudnék jelzőként értelmezni és adni.
Mondjuk a gyök2 user valahogy veszi továbbra is a drágán árazott szart.

Én nem nem értem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem az a lényeg, hogy a komplett blizzard library meg a klasszikus cod-ok jönnek majd gamepass-ba. Többit lekaksizom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Nekem az a lényeg, hogy a komplett blizzard library meg a klasszikus cod-ok jönnek majd gamepass-ba. Többit lekaksizom.
Ez a fajta mentalitás az, amit talán félig meddig ekézett Allesmor a társadalmi folyamatokban.
Semmi nem számít lassan már. Én elvi szinten nem nyúlnék egyik fos játékukhoz sem. Még akkor sem, ha lenne közte érték.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Megvenni egy félig süllyedő hajót? Mármint morálisan.
Amit a blizzard mostanában a kotick alatt összehozott, arra a foshuzatos raklapszar az, amit tudnék jelzőként értelmezni és adni.
Mondjuk a gyök2 user valahogy veszi továbbra is a drágán árazott szart.

Én nem nem értem.
Az a süllyedő hajó egy pénzgyár, nézd meg milyen profitot termeltek:

2021 Q3-as vannak fent egyenlőre, de ott is 30-40%-al növekedtek a szegmenseikben.

A microsoft jelezte, hogy a bethesda felvásárlás után, hogy még akarnak vásárolni, szépen megvárták a botrányt az activision-blizzard körül, majd (decemberben 65$ körül is volt a részvény árfolyam), majd tettek egy jó ajánlatot 95$ és megtudták szerezni a céget.

Reméljük helyre rázzák a blizzardnál a dolgot és jó lesz diablo 4, és sok cím bekerül a gamepass-ba.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nem tudok sorrendet felállítani egy 10-es vagy 20-as listában sem.
Szóval csak 20 db, de sorszám csak a számolás miatt van.

Sorrendet én sem tudnék felállítani, így csak szimplán egy 20-as listán azok, amikbe jó sok idő lett pakolva. Úgy nagyjából megjelenési dátum szerint rendezve.

Wolfenstein 3D
X-COM Enemy Unknown (1994)
Sim City 2000
Raptor: Call of the Shadows
Constructor
Jagged Alliance 2
Settlers III
Need for Speed: High Stakes
GTA 2 (single-ben és LAN-os multiban szintén sokat toltuk)
Half Life
Unreal Tournament
Diablo II
GTA Vice City
Heroes of Might and Magic V
King's Bounty: The Legend
Burnout Paradise
Skyrim
XCOM: Enemy Unknown (2012)
Endless Legend
Stellaris
 
M

molnibalage

Guest
Sorrendet én sem tudnék felállítani, így csak szimplán egy 20-as listán azok, amikbe jó sok idő lett pakolva. Úgy nagyjából megjelenési dátum szerint rendezve.

Wolfenstein 3D
X-COM Enemy Unknown (1994)
Sim City 2000
Raptor: Call of the Shadows
Constructor
Jagged Alliance 2
Settlers III
Need for Speed: High Stakes
GTA 2 (single-ben és LAN-os multiban szintén sokat toltuk)
Half Life
Unreal Tournament
Diablo II
GTA Vice City
Heroes of Might and Magic V
King's Bounty: The Legend
Burnout Paradise
Skyrim
XCOM: Enemy Unknown (2012)
Endless Legend
Stellaris
Az eredeti és remmake X-COM-ot is beletetted? :)

A Settlers I-II jó ötlet volt, csak a hadviselés miatt maga az egész játék értelmetlen volt.
A III és IV ezt kiküszöbölte, csak én ezekhez nem jutottam hozzá a GoG-os időkig, akkor meg már késő volt.
Azokban már normális RTS harcászat volt, de még benn volt az eredeti gazdaság menedzsment is.
A V demóját pórbáltam. Nagyon nem volt jó.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A III és IV ezt kiküszöbölte, csak én ezekhez nem jutottam hozzá a GoG-os időkig, akkor meg már késő volt.

Fu, nekem a 4. rész rengeteg álmatlan éjszakát okozott gyerekkorban (rendes magyar szinkronnal!!!), utólag tudtam meg, hogy a tört verzióban nem lehetett manát termelni, ezért volt állandóan bukó :-D
A szinkronos verzió gold változata fent a virágboltban, elvileg az már jól működik (megvan gog-on, de inkább a törtet toltam annyira nosztalgikus :) )
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Fu, nekem a 4. rész rengeteg álmatlan éjszakát okozott gyerekkorban (rendes magyar szinkronnal!!!), utólag tudtam meg, hogy a tört verzióban nem lehetett manát termelni, ezért volt állandóan bukó :-D

Igen, igazából a III. résszel debütált ez a móka. A másolásvédelem miatt a kalóz példányoknál valami hibás volt a gazdasági láncban. Valami lényeges helyett disznót pakolt a házikója elé valamelyik iparos. Vagy valami ilyesmi :)

Viszont amire giga facepalmot dobtunk magunknak öcsémmel Settlers III kapcsán: eredetiben volt meg a game és tán csak magyar kézikönyvet mellékeltek hozzá, amiben viszont volt egy brutális hiba. Azt írták benne, hogy a katonák úgy lépnek elő a ranglétrán, ha a sebesült közlegényeket meggyógyítod. Ez persze rohadtul nem igaz, a barakkba kellett vinni az arany pénzérméket és akkor képezhettél elit egységeket is. Na mi ezt valahogy kb. a római kampány 2. felében vettük csak észre... Mikor kb. már túl voltunk azon a pályán, ahol kiscsillió renegát elit egységből álló sereget kellett leverni. Hát közlegényekkel nagyon nem volt egyszerű, de megoldottuk... :D:D

A IV. rész a megjelenésekor évekig kimaradt, de utána végigtoltuk azt is. Jó volt az is.

A V demóját pórbáltam. Nagyon nem volt jó.

Elvileg egy rakat fos volt mindegyik a IV. rész után. De ezt csak review-k alapján mondom.
Kivétel ez alól a 2. rész 10 éves évfordulós kiadása, mert az jó volt szerintem, azzal játszottam. Bár az eredeti 2. részel csak nagyon-nagyon keveset játszottam, azzal nem tudtam összevetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 981
82 877
113
Az a süllyedő hajó egy pénzgyár, nézd meg milyen profitot termeltek:

2021 Q3-as vannak fent egyenlőre, de ott is 30-40%-al növekedtek a szegmenseikben.

A microsoft jelezte, hogy a bethesda felvásárlás után, hogy még akarnak vásárolni, szépen megvárták a botrányt az activision-blizzard körül, majd (decemberben 65$ körül is volt a részvény árfolyam), majd tettek egy jó ajánlatot 95$ és megtudták szerezni a céget.

Reméljük helyre rázzák a blizzardnál a dolgot és jó lesz diablo 4, és sok cím bekerül a gamepass-ba.
Rengeteg pénzért ment el. Honnan volt a mikinek ennyi pénze az alig nyereséges xbox után? Egyáltalán minek? Mikor fog ez visszatermelődni? Mi lesz a wow sorsa? Az a cél, hogy bedőljön a Miki? Ennyi pénzért meg gondolom nem fontos a munkahelyi zaklatás meg a többi sem ..
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Rengeteg pénzért ment el. Honnan volt a mikinek ennyi pénze az alig nyereséges xbox után? Egyáltalán minek? Mikor fog ez visszatermelődni? Mi lesz a wow sorsa? Az a cél, hogy bedőljön a Miki? Ennyi pénzért meg gondolom nem fontos a munkahelyi zaklatás meg a többi sem ..

Adózás előtt elégették a nyereséget... Anno Nokiát is ezért vették meg.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Rengeteg pénzért ment el. Honnan volt a mikinek ennyi pénze az alig nyereséges xbox után? Egyáltalán minek? Mikor fog ez visszatermelődni? Mi lesz a wow sorsa? Az a cél, hogy bedőljön a Miki? Ennyi pénzért meg gondolom nem fontos a munkahelyi zaklatás meg a többi sem ..
Microsoft köszöni szépen jól van, második legértékesebb cég a világon.

Hát a játékiparban még mindig ezzel a kurva nagy akvizícióval a harmadik helyüket őrzik, második a kínai tencent, első a sony (negyedik a nintendo).
Ha jól tudom a gamepass-nak van most 25m felhasználója és a következő cél amit kitűztek maguknak az 50m.

Két nagyobb független kiadó maradt még EA, Take2, ők ketten együtt érnek annyit mint az activision-blizzard. Sega-t valószínűleg megveszi a nintendo. Az ubisoft-ot is felvásárlási célpont lehet, mert ott is szenvedés van. Tovább fog koncentrálódni a piac.

Pc-sként én örülök annak, hogy a gampass által bővül a kínálat, és a sony is elkezdte kihozni az exkluzív címei egy részét pc-re.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valszeg senkit se érdekel, de az én 20-asom:

1. Zelda: Wind Waker
2. Yakuza 0
3. Hearts of Iron 3-4
4. Mario Party/Superstar
5. Tropico 3/4
6. Red Orchestra Ostfront '43-'45
7. Witcher III
8. Fallout 1+2
9. Mario & Rabbids King Battle
10. The Chrohicles of Riddick: Escape from Butcher Bay
11. Mount and Blade Warband/2
11. Men of War széria
12. Victoria 2
13. LA Noire
14. Zelda Skyward Sword HD
15. Yakuza Kiwami 1/2
16. Mario & Luigi Superstar Saga + Bowser's Minions
17. South Park: The Stick of Truth/The Fractured but Whole
18. Shadow Warrior (2013)
19. Postal 2
20. Age of Empires 2/HD/DE