[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 638
113
Nem tudok sorrendet felállítani egy 10-es vagy 20-as listában sem.
Szóval csak 20 db, de sorszám csak a számolás miatt van.

01 X-COM : Enemy Unkonwn (1993)
02 Falcon 4.0
03 Gothic II
04 Civilization 1 (széria jelentősége miatt)
05 Master of Orion 1 (szintén jelentősége miatt)
06 Horizon Zero Dawn
07 Witcher III
08 Fallout New Vegas
09 Wargame Airland Battle
10 Life is Strange (2015)
11 Dying Light
12 Mass Effect 2
13 Last Of Us 1 (2. részével nem játszottam még)
14 Tomb Raider (2013 nekem nagyon betalált, addig TPS adventure kb. kimaradt)
15 Rome Total War (szénné toltam 2004/5 táján karácsonyi időszakban)
16 Panzer General (a második része fényévekkel kifinomultabb, de hát az elsőt toltam szénné, de akkor meg jelentősége miatt legyen ez) 17 Another World (minimalista történetmesélés és cinematic alfája)
18 Heroes II (emlékszem, hogy sokat toltam, ez jelölte ki nagyon a széria jövőjét szerintem, az sokak által imádott III rész alig hozott újítást technikailag, csak sokkal szebb volt)
19 Sim City 2000 (viszonylag sokat toltam vele, egy zsáner alapja, ez volt az első kvázi 3D-s)
20 Doom I (csakis jelentősége miatt, FPS-t nem tolok kb. a COD első 2. vh-s kiadása óta...)

Mivel sok régi vagy újabb címmel sem játszottam lehet, hogy később rákerülne, mint pl. a Days Gone.


Nehéz is.

Én a Defender of the Crown-t tekintem NO1nak, ha bármilyen "videójátékok"-ról van szó. Ez volt az első nagy kedvencem, még a C64es időkből. Akkoriban sokat nyomtam a Seven Citites of Gold/Hearts of Africa kettőssel, ill. a Gunship!, a Microprose Soccer, a Simulmundo F1 Managere, a Last Ninja sorozattal, valamint a Pirates! első részével. De még van jó pár olyan game C64ről (pl. Summer, Winter és World Games sorozat, Grand Prix Circuit, Test Drive, Hostages ill. egyebek), amelyekbe anno több ezer órát beleöltem barátokkal vagy egyedül. Aztán Amigán a Microprose Grand Prix, a Sensible World of Soccer, a Wings!, a Red Baron, a North and South, stb.).

A PC már tisztább.
01. Star Wars Galaxies (a megjelenéstől a bezárásáig és még azon is túl nyomtam ...)
02. Genghis Khan (Koei) és a Conquest of the New World (az egyik egy majdnem CK, a másik pedig egy Colonization koppintás, de Genghis Khanos harcrendszerrel)
03. Pirates of the Burning Sea (az egyik legjobb hajós játék volt, ha nem a legjobb, amivel valaha játszottam!)
04. Buzz Aldrin Race Into Space (USA-Szovjetunió űrverseny remek lehetőségekkel és realitással)
05. The Witcher 3/Kingdom Come Deliverance (nc)
06. Grand Prix World (az eddigi legjobb F1 manager)
07. Mafia (az alap, első rész)
08. Operation Flashpoint (az alap, első rész)
09. Jane's Fleet Command (csak néztem mit bele nem pakoltak és tettek játszhatóvá)
10. Capitalism (elképesztő minőség jellemezte, imádtam)
11. Total War - Shogun (1.), Empire és Napoleon (nekem ők voltak a legjobb TWok)
12. Hidden and Dangerous 1-2 (a legjobb II. VHS csapat alapú játék a csehektől)
13. Star Wars - Force Commander és Rebellion (a két alulértékelt SW játék, szerintem a két legjobb SW stratégia)
14. Rainbow Six Raven Shield (imádtam)
15. Sea Dogs (a semmiből jött, nagyon megcsinálták ezt a Pirates klónt)
16. Assassin's Creed III. és IV. (sztoriban a II. rész volt a legjobb, de a III. indította el azt a grafikai minőséget és bejárhatóságot amit már csak a két játék korszaka miatt is imádtam)
17. The Saboteur (egy alulértékelt OW játék, ami talán minden idők egyik legjobb II. Vhs akciójátéka is egyben)
18. The Movies (kb. mindent megcsinálhattál benne, remek tycoon volt, azóta se láttam sehol hogy digitálisan megvehessem ...)/Black and White 1. (istenszimulátor!)
19. HOI/CK/EU/Knights of Honor/Imperialism/Lords of the Realm legelső részei (imádtam ezeket a stratégiákat)
20. Conqueror AD 1086 (a 19. helyen szereplők őse, ami Defender of the Crown szintű lovagi tornákkal, remek soundtrackkel, bizonyos részeken FPS csatával ill. birodalom és várépítéssel rendelkezett, a várad be is járhattad!)
(A felsoroltakhoz még hozzáadhatnám régebbről a Red Baron és a Steel Panthers sorozatot, mellé a Syndicate nevű ősakciót, a két KOTORt, a Spycraft, a Gangsters 1-2, a Full Throttle, a Hitman első két részét, ill. a No One Lives Forever 2t, és még mindig nem lenne teljes a felsorolás ...

Mostanában egyre több időt ölök bele a srácaimmal az elképesztően realisztikus Grand Tactician: The Civil War (1861-1865)be, várom a Royal Court kieget a CK3hoz, ill a srácaimmal igyekszem megkedveltetni a HOI4et. Mellé a kissé játékosabb CIV klón, a Humankind, és az új kedvenc, a Myth of Empires. De imádom építgetni a birodalmat a Bannerlordban, ill. remekül szórakoztam a Ghost Recon Wildlands/Breakpoint nyitott világain is, stb.)

Konzolon rövidebb a lista
01. The Last of Us (1.)
02. Ghost of Tsushima
03. Red Dead Redemption 1-2/GTA V.
04. Uncharted 4. 3. 2. 1.
05. Heavy Rain/Beyond: Two Souls
06. Days Gone
07. Horizon Zero Dawn
08. Legends of Zelda: Breath of the Wild (csakis TVre kirakva!)
09. South Park: The Stick of Truth
10. Forza Motorsport 4.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
gB2eAyh.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Valszeg senkit se érdekel, de az én 20-asom:

1. Zelda: Wind Waker
2. Yakuza 0
3. Hearts of Iron 3-4
4. Mario Party/Superstar
5. Tropico 3/4
6. Red Orchestra Ostfront '43-'45
7. Witcher III
8. Fallout 1+2
9. Mario & Rabbids King Battle
10. The Chrohicles of Riddick: Escape from Butcher Bay
11. Mount and Blade Warband/2
11. Men of War széria
12. Victoria 2
13. LA Noire
14. Zelda Skyward Sword HD
15. Yakuza Kiwami 1/2
16. Mario & Luigi Superstar Saga + Bowser's Minions
17. South Park: The Stick of Truth/The Fractured but Whole
18. Shadow Warrior (2013)
19. Postal 2
20. Age of Empires 2/HD/DE
Zelda BotW nem? Haragszol rá?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Rengeteg pénzért ment el. Honnan volt a mikinek ennyi pénze az alig nyereséges xbox után? Egyáltalán minek? Mikor fog ez visszatermelődni? Mi lesz a wow sorsa? Az a cél, hogy bedőljön a Miki? Ennyi pénzért meg gondolom nem fontos a munkahelyi zaklatás meg a többi sem ..
A microsoft elég sikeres cég. Ha hallottál a COVID-19-ről esetleg, és a home officeról, meg a Microsoft Office 365-ről, akkor szerintem össze tudod rakni a puzzlet.

Kb 20-30%-ot esett az ATVI a szexuális zaklatásos botrányok után... Nyilván már egy ideje tárgyalásban voltak, és a napi árhoz képest elég nagy prémiummal vették, de ez bele volt árazva szerintem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Egyszerűen gyenge a többi Zeldához képest, Wind Waker köröket ver rá minden szempontból.

Én mostanában végzem ki a BotW-ot, nekem az első komolyabban játszott Zeldám. Nekem nagyon bejött, de majd próbálkozok mással is. Switchre nincs WW ahogy látom.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én mostanában végzem ki a BotW-ot, nekem az első komolyabban játszott Zeldám. Nekem nagyon bejött, de majd próbálkozok mással is. Switchre nincs WW ahogy látom.

Pedig már volt petíció, meg ment a reménykedés, hogy Zelda év hátha...
Így marad egy izmosabb pc + cemu
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kipróbáltam milyen manapság linuxon game-elni.
Hát.

Fasza.

Az összes steam-es játékom pöccre indult ezzel a proton cuccal, sőt sokkal gyorsabban töltött, mint windows-on, régebbi játékoknál modern windows-os glitch-ek is eltűntek (fura színek stb.).
Csak az ubuntu őrjített meg, hogy minden sz*rhoz jelszót kért (ráadásul megkövetelte, hogy legalább "közepes" legyen), ezért végül ledózeroltam és visszaraktam a win10-et.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
Megvenni egy félig süllyedő hajót? Mármint morálisan.
Amit a blizzard mostanában a kotick alatt összehozott, arra a foshuzatos raklapszar az, amit tudnék jelzőként értelmezni és adni.
Mondjuk a gyök2 user valahogy veszi továbbra is a drágán árazott szart.

Én nem nem értem.
  • Egy vagon népszerű AAA játék visszamenőleg -> gamepass
  • A COD Warzone jelenleg 100 millió user, WOW 12 millió körül, Hearthstone 23 millió fölött. Potenciális gamepass előfizetők, még a töredéke is kva sok.
  • + fejlesztő stúdiók
  • + King Games mobilos vonalon
  • az összes tartalom IP-je, amiből bármit tudnak gyártani, sorozat, merch, film...stb
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 933
7 802
113
Időrendben vannak, ahol lehet linket is megadok, sok régi elérhető ma is.

Zak McKracken and the Alien Mindbenders (C64 - 1988)

Flashback (PC - 1992)

Indiana Jones and the Fate of Atlantis (PC - 1992)

UFO: Enemy Unknown (PC -1994)

Final Fantasy VII (PC - 1997)

Half Life (PC - 1998)

System Shock 2 (PC -1999)

The Longest Journey (PC - 2000)

Gothic (PC - 2001)

Half Life 2 (PC - 2004)

The Longest Journey 2 (Dreamfall) (PC - 2004)

Shadow of the Colossus (PS/PCSX - 2005)

Mass Effect (PC - 2007)

The Witcher 3: Wild Hunt (PC - 2015)

Life is Strange (PC - 2015)

The Longest Journey 3 (Dreamfall Chapters) (PC - 2017)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Wii U/CEMU - 2017)

Disco Elysium (PC - 2019)

Outer Wilds (PC - 2019)

@molnibalage
Ha tetszett a Life is Strange, akkor nagyon ajánlom a Longest Journey-t.
Kezdd a 2. résztől, linkek fent.
Ez ugyan a 3. rész, de a 2. videó nagyjából összefoglalja mire lehet számítani az előző részben, kicsit spoilerez, de annyi minden történik, hogy nem vészes.
További videók.
 
M

molnibalage

Guest
Időrendben vannak, ahol lehet linket is megadok, sok régi elérhető ma is.

Zak McKracken and the Alien Mindbenders (C64 - 1988)

Flashback (PC - 1992)

Indiana Jones and the Fate of Atlantis (PC - 1992)

UFO: Enemy Unknown (PC -1994)

Final Fantasy VII (PC - 1997)

Half Life (PC - 1998)

System Shock 2 (PC -1999)

The Longest Journey (PC - 2000)

Gothic (PC - 2001)

Half Life 2 (PC - 2004)

The Longest Journey 2 (Dreamfall) (PC - 2004)

Shadow of the Colossus (PS/PCSX - 2005)

Mass Effect (PC - 2007)

The Witcher 3: Wild Hunt (PC - 2015)

Life is Strange (PC - 2015)

The Longest Journey 3 (Dreamfall Chapters) (PC - 2017)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Wii U/CEMU - 2017)

Disco Elysium (PC - 2019)

Outer Wilds (PC - 2019)

@molnibalage
Ha tetszett a Life is Strange, akkor nagyon ajánlom a Longest Journey-t.
Kezdd a 2. résztől, linkek fent.
Ez ugyan a 3. rész, de a 2. videó nagyjából összefoglalja mire lehet számítani az előző részben, kicsit spoilerez, de annyi minden történik, hogy nem vészes.
További videók.
Ismerem a Longest Journey-t de abból a korból van, hogy mai fejjel biztosan nem tudnám végigtolni.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 933
7 802
113
Ismerem a Longest Journey-t de abból a korból van, hogy mai fejjel biztosan nem tudnám végigtolni.
Azért mondtam, hogy ugord át az első részt. Ahhoz ma már nekem sem lenne türelmem, és a 2. rész nagyjából bepótolja. Összességében az egyik legjobb történet amit digitális interaktív papírra vetettek az utóbbi 20 évben.
 
M

molnibalage

Guest
Azért mondtam, hogy ugord át az első részt. Ahhoz ma már nekem sem lenne türelmem, és a 2. rész nagyjából bepótolja. Összességében az egyik legjobb történet amit digitális interaktív papírra vetettek az utóbbi 20 évben.
Longplayben sincs időm végignézni.
A videózás és minden más mellett egy 60 órás játékidős Tower of Time kitolása volt majd 2 hónap.
Egy ennyire történet alapú játéknál régen elfelejteném, hogy mi merre hány méter.
Így is annyi játék van raktáron, hogy beszarás...

A Baldur's Gate szériát 17+ év alatt nem sikerült lényegében elkezdeni sem.
Megvolt még CD-n, aztán GoG alap és EE változata is megvan évek óta.
De mindig jön újabb játék. Szerintem soha nem lesz végigtolva ezzel a tempóval.

Van olyan NWN mod, amit 10 éve ajánlottak SG.hu fórumon és azóta még csak le se szedtem. Talán fent sincs.
Ilyen peremfeltételek mellett 20+ éve HC point & clickhez semmi türelmem nincs. A Day of The Tentacle volt az utolsó, amivel játsztottam.