[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
igazából mindegy nem vagyok nagy játszós This war of mine amit molni ajánlótt az végülis tetszik gyors videozgatás alapján csak rövid játék a videókból itélve a Pokoli szomszédokhoz hasónló lehet játékélménybe azt szerettem fiatalkoromba...
igazbából a lövöldözős játékkokal sincs bajom a stratégiaiak a kedvenceim csak azokra hajlamos vagyok rácuppanni... (foci ne legyen mert abba különösen béna vagyok :D )


FPS-ben a "Wolfeinstein: Enemy Territory" a befutó nálam, körökre osztott stratégiainál --némi retro hangulattal megtámogatva nekem/nálam-- a "Harc Wesnoth-ért" fantasy stílusban.

Műxenek Linux alatt is --Ubuntu, pl.-- ezen kb. a te géped "atomerőmű" lesz... ;):hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:


U.I.: Enemy-nél a TC:E (True Combat: Elite) változat nagyon jó Counter Strike rivális!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
FPS-ben a "Wolfeinstein: Enemy Territory" a befutó nálam, körökre osztott stratégiainál --némi retro hangulattal megtámogatva nekem/nálam-- a "Harc Wesnoth-ért" fantasy stílusban.

Műxenek Linux alatt is --Ubuntu, pl.-- ezen kb. a te géped "atomerőmű" lesz... ;):hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:


U.I.: Enemy-nél a TC:E (True Combat: Elite) változat nagyon jó Counter Strike rivális!
Wolfeinstein ekkel játszottam még én is. return to castlet szerettem talán a legjobban. úgy kb az utóbbi 10-12 év maradt ki új játékok terén. (assasin kalózós vólt az egyedüli újabb játék amin ebbe a 10-12 évbe (végig) játszottam meg kipróbáltam a world of tanksot meg a world of warshipet de mivel ritkán játszottam welük wólt hogy 5-10 gigás frissítéseket töltött le meg telepített aztán nekem ehhez nincs türelmem ha játszani van kedvem akkor játszani ésnem fél órát várni a frissítés letőltésére telepítésére...) igazából csak ezért nem kell nagy játék mert ritkán játszok és a hülye frissítések miatt általába elkap az ideg amikor meglátom mennyit tőlt és törlöm WOT warship is így járt a repülős world of plane azthiszem is kiprobáltam na azzal a frisítés miatt 1x játszottam :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Wolfeinstein ekkel játszottam még én is. return to castlet szerettem talán a legjobban. úgy kb az utóbbi 10-12 év maradt ki új játékok terén. (assasin kalózós vólt az egyedüli újabb játék amin ebbe a 10-12 évbe (végig) játszottam meg kipróbáltam a world of tanksot meg a world of warshipet de mivel ritkán játszottam welük wólt hogy 5-10 gigás frissítéseket töltött le meg telepített aztán nekem ehhez nincs türelmem ha játszani van kedvem akkor játszani ésnem fél órát várni a frissítés letőltésére telepítésére...) igazából csak ezért nem kell nagy játék mert ritkán játszok és a hülye frissítések miatt általába elkap az ideg amikor meglátom mennyit tőlt és törlöm WOT warship is így járt a repülős world of plane azthiszem is kiprobáltam na azzal a frisítés miatt 1x játszottam :D

Az E.T. az 3D-s Counter Strike szintű FPS, a linuxos veryió 1ghz-s iNTEL CPU-s, 1GB RAM-os, ...

Javaslom kipróbálni!
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Az E.T. az 3D-s Counter Strike szintű FPS, a linuxos veryió 1ghz-s iNTEL CPU-s, 1GB RAM-os, ...

Javaslom kipróbálni!
azzal is mindha játszottam anno. talán több mint 15 éve már nem emlékszem miért nem játszottam végig azt a részt. olyan 18 éves koromig elég sokat játszottam hétköznap esténként csak aztán vettem egy kocsit a számítógépet meg a hugomnak adtam. én meg az ő gyengusz (azis az én régi gépem vólt) használtam újra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
ipariba nagyon jól futott a szekér. egy fél fizut megkaptam ösztödíjba mert kitünő tanuló vóltam majdnem ((csak épp sohase tanúltam)... egy fél fizetést meg kényelmesen összemaszekóltam ... meg általába egy fél fizetésnyit összeüzletelgettem... (jobban kerestem mit egy átlag szakmunkás tanuló éveim alatt.) és közbe csak diák vóltam) részeg is vóltam minden péntek szombat...) azóta se igen iszok...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
mount end blade 2 ről valakinek valami vélemény? érdemes lehet elkezdeni játszani vele online verzió az milyen?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 561
32 054
113
Imperium Galactica 1-ben valahol eltaktikáztam, onnan lehetetlen volt befejezni, az annyiban is maradt. A 2. résszel viszont egész sokat játszottam.
Akkor a másik, méltatlanul elfeledett játék...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 137
2 490
113
Tudtok valami játékot ajánlani ami nem túl nagy gépigényű de heti 1x-2x pár órára leülve a gép elé leköti az embert?
8gb ramom van a laptopon.
tárhelybe se foglaljon túl sokat :p mert aa frissítésekkel hamar lerántódnak tucatjával a gigák ahogy hallom.
Mindenkinek ajánlom az Ashes 2063 (Doom Total Conversion) . Szerintem a tavalyi év egyik legjobb játéka. Az első epizód meg lineáris (van egy titkos pálya), a második (Ashes Afterglow) viszont sokkal kidolgozottabb. Többféleképpen megoldható küldetések, fegyver tuning és nagyon jó zene. Ingyenes. És a az Afterglow második titkos pályája hangulatban odaver nagyon.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113

Erre nézzen rá az, aki szereti a gyorsan megtanulható, de mélységében nagyon komplex - gondolkodós s mégis pörgős játékokat.
Nem Pay-to-win mert minden lapot meg lehet szerezni kb. 50 óra alatt pusztán az alap játék megvásárlásával, valahol a Catan és egy Hearthstone keveréke, jópofa világban, kézzel rajzolt grafikával. Nagyon jó egyszemélyes, multi PvP és Co-op móddal, kiegészítve felállított PUZZLE fejtörő helyzetekkel.

Szívből ajánlom, jó vétel!
 
M

molnibalage

Guest
Akkor a másik, méltatlanul elfeledett játék...
Az első rész demójával játszottam és tetszett, de annyira nem, hogy meg is vegyem vagy az időmet rááldozzam.
Most meg már végképp nem. Üzletileg asszem egyik sem volt nagyon sikeres, de kritikai sikere volt.
Kb. mintha a Heroes és Total War szerelemgyereke lenne.

Az első rész demójából a zenék jók voltak, mai napig ott pihen a HDD-n.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 561
32 054
113
Az első rész demójával játszottam és tetszett, de annyira nem, hogy meg is vegyem vagy az időmet rááldozzam.
Most meg már végképp nem. Üzletileg asszem egyik sem volt nagyon sikeres, de kritikai sikere volt.
Kb. mintha a Heroes és Total War szerelemgyereke lenne.

Az első rész demójából a zenék jók voltak, mai napig ott pihen a HDD-n.
Szerintem érdekes játék volt és szép. Akkor...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Tudtok valami játékot ajánlani ami nem túl nagy gépigényű de heti 1x-2x pár órára leülve a gép elé leköti az embert?
8gb ramom van a laptopon.
tárhelybe se foglaljon túl sokat :p mert aa frissítésekkel hamar lerántódnak tucatjával a gigák ahogy hallom.
Star trek Klingon akademy ;)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ha beléptél egy saját bolygód felszerelésébe, akkor amíg benn voltál a támadott bolygó megkapta azt a védelmet ami ott volt. Épületek megmaradtak az ostromlott bolygón (ott meg az volt, hogy fordítva számolta a sérülést. Azaz 1 bomba v lövés/löveg visszavonulás, újratámadás esetén sérültek voltak, és nem működtek), ami azt jelentette, hogy ha van egy bolygód fullosan felszerelve az bármilyen felszíni támadást kivéd+ ezek az egységek ténylegesen is megjelentek a megvédett bolygón, így eladhatók/felhasználhatók voltak.
Ha meg támadtál akkor üres bolygódra lépsz be, és nincs ellenfél földi erő a bolygón, csak laktanyák.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 561
32 054
113
Ha beléptél egy saját bolygód felszerelésébe, akkor amíg benn voltál a támadott bolygó megkapta azt a védelmet ami ott volt. Épületek megmaradtak az ostromlott bolygón (ott meg az volt, hogy fordítva számolta a sérülést. Azaz 1 bomba v lövés/löveg visszavonulás, újratámadás esetén sérültek voltak, és nem működtek), ami azt jelentette, hogy ha van egy bolygód fullosan felszerelve az bármilyen felszíni támadást kivéd+ ezek az egységek ténylegesen is megjelentek a megvédett bolygón, így eladhatók/felhasználhatók voltak.
Ha meg támadtál akkor üres bolygódra lépsz be, és nincs ellenfél földi erő a bolygón, csak laktanyák.
Vaz így nem is érdekes...