[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ha beléptél egy saját bolygód felszerelésébe, akkor amíg benn voltál a támadott bolygó megkapta azt a védelmet ami ott volt. Épületek megmaradtak az ostromlott bolygón (ott meg az volt, hogy fordítva számolta a sérülést. Azaz 1 bomba v lövés/löveg visszavonulás, újratámadás esetén sérültek voltak, és nem működtek), ami azt jelentette, hogy ha van egy bolygód fullosan felszerelve az bármilyen felszíni támadást kivéd+ ezek az egységek ténylegesen is megjelentek a megvédett bolygón, így eladhatók/felhasználhatók voltak.
Ha meg támadtál akkor üres bolygódra lépsz be, és nincs ellenfél földi erő a bolygón, csak laktanyák.
Hát erről nem tudtam, de így is simán lenyomtam a Dargslan vagy milyen flottát.
Arra kellett rájönni, hogy mi volt az optimum hajó méret és milyen fegyverrel és abból építettem sokat és gyalulás volt onnan az egész.

Az IG2-őt sem értem mire fel hájpolják mai napig.
Közepes szinten semmiféle kihívást nem jelentett.
Nehéz szinten soha nem tudtam 2 óránál tovább húzni.
Csinálhattam bármit, megtervezve alaposan sem.

A Master of Orion sokkal jobb volt (az első kettő), de azokban is bőven volt hiba és expolitálható dolog.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Hát erről nem tudtam, de így is simán lenyomtam a Dargslan vagy milyen flottát.
95ös a játék, abban a világban és környezetben kell nézni, az egyik első játék a stílusban, és komoly világsiker is volt amúgy.
Összességében én is lenyomtam minden nélkül, nehézen is.

Nehéz szinten soha nem tudtam 2 óránál tovább húzni.
Szerintem nehéz színten se volt nehéz, de ez egyéni ízlés kérdése.

A Master of Orion sokkal jobb volt (az első kettő), de azokban is bőven volt hiba és expolitálható dolog
Én is szerettem őket. A kettőt néha még mostanság is előveszem. De őszíntén szólva, mivel olyan sok időm nincs, így a végjátékig már csak ritkán játszom ki.

Ahogy a Klingon Akademyt is, hogy megtudjam még mindig le tudok-e győzni egy ragadozómadárral egy Constit (nem :) )
Pedig abban is voltak hibák.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Apropó Ukrajna Biztpol topik:
Az amerikai szankciók hatálya alá tartozó cégek részletesebb listája:

A szankciók elsősorban a Vnesheconombankot (VEB) és a Promsvyazbankot (PSB), valamint ezek 42 leányvállalatát sújtják, mivel "a VEB kritikus fontosságú Oroszország forrásszerzési képessége szempontjából, a PSB pedig az orosz védelmi szektor számára".
"Ezek a szankciók biztosítják, hogy a VEB és a Promsvyazbank többé nem folytathat üzleti tevékenységet az Egyesült Államokban, és el lesz zárva az Egyesült Államok pénzügyi rendszerétől. Az Egyesült Államok joghatósága alá tartozó összes vagyont azonnal befagyasztják, és megtiltják az egyesült államokbeli magánszemélyeknek és jogi személyeknek. üzletelni ezekkel az intézményekkel. az OFAC engedélye nélkül. Ez azonnal rontja a VEB és a Promsvyazbank azon képességét, hogy alapvető funkciókat tudjanak ellátni a nemzetközi pénzügyi rendszerben" – közölte a Pénzügyminisztérium.

Az alábbi VEB leányvállalatok ingatlanjai és tulajdonrészei zárolva vannak:

JSC Bank BELVEB (Fehéroroszország)

JSC "VEB-Leasing" - oroszországi lízingcég

"Prominvestbank" - Ukrajnában működő bank

"VEB Capital" - pénzügyi társaság Oroszországban

LLC "VEB Engineering" - szolgáltatásokat nyújtó cég befektetési projektek megvalósítására, Oroszországban

JSC "Infraweb" - befektetési projekteket támogató cég
Oroszországban

JSC "VEB.DV" - befektetési projekteket támogató társaság Oroszországban

VEB Asia Limited - pénzügyi társaság, amelynek székhelye a Hong Kong

Infrastructure LLC . A Molzhaninovo" egy oroszországi villamosenergia-ipari vállalat,

LLC "Resort Golden Ring"- Oroszországban található építőipari cég

JSC "Russian Export Center" - Oroszországban található exportorientált vállalat

LLC "VEB Ventures" - Oroszországban található pénzügyi társaság

LLC "VEB Service" - tanácsadó cég az üzleti és menedzsment területén, Oroszország

LLC "Special" Projektfinanszírozási szervezet" "Project Finance Factory" - egy oroszországi pénzügyi társaság

LLC "SIBUGLEMET Group" - egy oroszországi szénbányászati vállalat

JSC "ANGSTREM-T" - egy oroszországi technológiai vállalat

LLC "NM-TECH" - oroszországi technológiai cég

CJSC "SLAVA" - Oroszországban található ingatlancég

JSC "PFC CSKA"egy sport és szórakoztató cég Oroszországban

A Torgovy Kvartal-Novosibirsk LLC egy oroszországi székhelyű lízingcég

A Baikal Center LLC egy oroszországi építőipari cég

A Profitorientált LLC egy oroszországi infrastrukturális vállalat

A VEB.RF Asset Management LLC

egy Oroszországban található pénzügyi vállalat

JSC "Roseximbank" - Oroszországban található exporttámogató intézmény,


valamint az Orosz Föderáció Központi Bankja által szabályozott kereskedelmi bank, a
JSC "Oroszországi exporthitel- és befektetésbiztosítási ügynökség"

- egy oroszországi biztosítási ügynökség.
A Promsvyazbank következő leányvállalatainak tulajdona és tulajdonrészei zárolva vannak:

LLC Alkes Trade, pénzügyi társaság
Az Antares LLC egy Oroszországban található pénzügyi vállalat

Az Elite Houses LLC egy oroszországi ingatlanpiaci társaság

A PSB Innovations and Investments LLC egy Oroszországban található technológiai vállalat

Az Era Fund LLC egy Oroszországban található technológiai vállalat.

LLC A "PSB-Forex" egy Oroszországban található pénzügyi vállalat

A Holzwood LLC egy Oroszországban található pénzügyi vállalat


A Kurf LLC egy Oroszországban található pénzügyi társaság

A Promsvyaz Management Company
LLC egy oroszországi befektetési társaság.- egy oroszországi szállodavállalat


A St. Petersburg International Banking Conference LLC egy oroszországi pénzügyi vállalat,

Sergievo-Posad Land LLC egy oroszországi pénzügyi vállalat

A PSB Avialeasing LLC egy oroszországi pénzügyi vállalat ,

A Technosoft LLC
technológiai vállalat, az oroszországi székhelyű

Trinitex LLC egy Oroszországban található ingatlancég

A PSB Leasing LLC egy oroszországi pénzügyi társaság.

Az OFAC a PSB leányvállalata, a PSB Leasing LLC tulajdonában lévő öt hajóval szemben is fellépett:

Baltic Leader (IMO: 9220639) – orosz lobogó alatt közlekedő Linda ro-ro teherhajó

(IMO: 9256858) – orosz lobogó alatt közlekedő nyersolajszállító tartályhajó

A Pegas (IMO: 9256860) egy kőolajszállító tartályhajó orosz lobogó alatt.

A Fesco Magadan (IMO: 9287699) egy konténerszállító hajó orosz lobogó alatt.

A Fesco Moneron (IMO: 9277412) egy konténerhajó orosz zászló alatt.

A szankciók hatálya alá kerültek az orosz elit Putyin-közeli tagjai és hozzátartozóik is:

Denis Bortnikov a Szövetségi Biztonsági Szolgálat igazgatójának, Alekszandr Bortnyikovnak a fia, a VTB Bank orosz állami pénzügyi szervezet elnökhelyetteseként és a szövetségi biztonsági szolgálat elnökeként dolgozik.

a VTB Bank igazgatótanácsa

Petr Fradkov a Promsvyazbank elnöke és vezérigazgatója,

Mihail Fradkov, Oroszország volt miniszterelnöke és az Orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat (SVR) volt igazgatója fia.

Vlagyimir Kirijenko az elnöki adminisztráció első helyettesének, Szergej Kirijenkónak a fia. Vlagyimir Kirijenko korábban a Rosztelecom orosz állami vállalat alelnökeként dolgozott, jelenleg pedig a VK Group, a legnagyobb orosz közösségi hálózat, a VKontakte anyavállalatának vezérigazgatója.


Egyéb a szankciókról.

1. Az EU személyes szankciókat vezetett be Szolovjov, Simonyan és Zakharova ellen.

2. Japán szankciókat vezetett be az orosz államadósság ellen, valamint szankciókat az LDNR ellen.

3. Ausztrália is szankciókat vezet be Oroszország ellen.

4. Németország felfüggesztette az Északi Áramlat 2 tanúsítását.

5. Borrell tweetjét késő este törölték, mivel hiteltelenné tette az EU szankciós politikáját.

És nagyon friss:

Törvényjavaslatot nyújtottak be az Egyesült Államok Szenátusának az Oroszország elleni és személyesen Putyin elleni szankciók szigorításáról:
A törvényjavaslat előírja:

Vlagyimir Putyin, az orosz miniszterelnök, az orosz védelmi miniszter és más, a bejelentés során azonosított orosz oligarchák tulajdonának zárolását. és a vízum visszavonását;

az orosz gazdaság energetikai, pénzügyi, bányászati és űrrepülési ágazatában működő orosz vállalatokkal folytatott tranzakciók tilalma;

szankciók kiszabása a SWIFT ellen, ha a törvényjavaslatnak megfelelően nem szünteti meg az orosz bankok és szankcionált vállalatok szolgáltatásait;

azonnali új szankciók bevezetése az Északi Áramlat 2 ellen.

A törvényjavaslatot Marco Rubio terjesztette elő.

Colonelcassad
Ki miért szurkol, a Wargaming Inc illetve a Gaijin.net rákerüljenek-e a listára? :D
Bár a Wargaming elvileg Ciprusra van bejegyezve de Belorusz cég, a Gaijin meg elvileg orosz, de van ahol azt írják Budapesten van a HQ :D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Használja valaki a GoG Galaxy-t?
Egyre foshuzatosabb raklapszar sajnos.
Eddig frissíteni nem tudta magát rendesen, de legújabb produkciója, hogy semmit nem tud feltelepíteni, mert fail és kész.
Keresővel egy tanácsot találtam, hogy a könyvtárának írásvédettségét szüntessem meg. Nem segített.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Használja valaki a GoG Galaxy-t?
Egyre foshuzatosabb raklapszar sajnos.
Eddig frissíteni nem tudta magát rendesen, de legújabb produkciója, hogy semmit nem tud feltelepíteni, mert fail és kész.
Keresővel egy tanácsot találtam, hogy a könyvtárának írásvédettségét szüntessem meg. Nem segített.

Kicsit fapados, de nekem ilyeneket nem produkált soha.
 
M

molnibalage

Guest
Kicsit fapados, de nekem ilyeneket nem produkált soha.
1,5-2 hónapja még napi szinten használtam. Azóta Steam-es játékkal toltam.
Semmit nem csináltam vele, most fel akartam tenni a Tyranny-t. Azt hittem elsőre, hogy mivel asszem ingyen játék volt, így már nem elérhető.
Aztán nem tette fel a Metro-t, amit most vettem alig 1 hónapja. Na mondom, itt valami gebasz lesz.

A manuálisan feltelepített játékot behúzza a GoG, de elindítani sem lehet, mert a szinkronizációt sem tudja.
Semmilyen művelete nem működik ennek a fosnak.
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 237
113
Remélem addig kibírják az idióták atomcsapás nélkül amíg végigviszem az Elden Ring-et.
 
  • Vicces
Reactions: Anti

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
Remélem addig kibírják az idióták atomcsapás nélkül amíg végigviszem az Elden Ring-et.
a894d38dbabc4fe1b82067ff90c20860.jpg
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Off. Végre nyugodtabban csinálhatom este a Battle Passot meló után a Wot-ban, mert nem kell annyit olvasnom :)
Julipókot visszasírom anno. Ahhoz képest ami itt megy, ő egy objektív, normális gondolkozású ember volt.
Nagyon kellemesen csalódok az orosz oldalt támogatókban. Nagyrészt vállalható, logikus, lenyomozható tényeket, hozzászólásokat közölnek. Engem viszont nagyon elkeserít, hogy a másik oldal aki minket 2 bites fizetett agitátoroknak hív, teljesen megőrült. Az Ukrán fórum már nem hasonlít arra amire kellene, hanem véreszszájú, fogyatékosok tombolására. Természetesen elnézést kérek a kivételektől. Nyilván többen vannak! Az a gyűlölet ami áthatja a fórumot jobban az ő részükről, az a kárörvendés emberek halálán, az a dezinformáció számomra már visszataszító, és vérlázító.
Persze jön rá a válasz majd, "Ha nem tetszik takarodj innen ruszkibérenc kutya" (vagy hasonló)
Ez a fórum oldal már nem az aminek annak idején megszerettem. Nagyon csodálkoztam eleinte, hogy a régi nagy "öregek" hova lettek szinte mind egy szálig. Boki, Dudi, és sorolhatnám még már alig írnak, pedig szeretem a tárgyilagosságukat, a tudásukat, és ha tévednek, javítanak. Gondolom nekik is szomorú, és idegileg fárasztó a fent említett kommenteket olvasni és megemészteni.

Kedves Mack. Ne haragudj az Offos kirohanásomért. Nyilván egy ignore-al meg tudom oldani a dolgot, csak szerettem volna a másik oldal kommentjeit is olvasni. Több infó több tudás alapon.
Már amíg működik a Wargaming. Ugyebár eredetileg fehérorosz cég volt, most már TNC, de ki tudja jelen helyzetben mennyire szállnak rá... elvileg a WoT termékmenedzserét azonnal kirúgták, ahogy nyilvánosan megnyilatkozott oroszbarátként (egyébként nyugdíjas orosz katona). Tudják, hogy azonnal hazavágják a céget, ha nem "igazodnak". Hasonlóan tojáshéjon lépked az eredetileg orosz, most már "magyar" gaijin entertainment aka War Thunder. (volt már botrány gaijin logós orosz szeparatista videóból). Szóval játszd ki magad, ki tudja meddig lesznek... több játék fejlesztése leállt már a háború miatt ...
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Fjodorov: Ukrajna hamarosan NEM LESZ. Putyin: sakk-matt.

Украины СКОРО не будет, ШАХ и МАТ Путина​


Indoklás: Ukrajna törvénytelen állam. Miért mondja ezt Fjodorov: mert szerinte (is) a SZU jogtalanul lett felbontva. Megint elmondja, hogy a II. vh utáni világrend lesz visszaállítva. (Az akkori határokkal és az akkori befolyási övezetekkel.)
Национально-Освободительного движения (NOD) = Nemzeti Felszabadító Mozgalom => KANE LIVES :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Humble Bundle meglepően erős hónapot tol:

Boomer Shooter bundle:

Autószimulátor gyüjtemény némi extra kupon kóddal:

Choice-ben 10€-ért Mass Effect Legendary edition:
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Boomer shooterből szerintem erős túlkínálat lesz, már most kb 20-30 cím készül vagy jött ki.