[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
A trágyalé avengers után először ignoráltam, aztán egy másik fórumon írták, hogy azzal ellentétben ez kifejezetten jó játék lett.
Mivel úgyis benne van gamepass-ban tettem egy próbát, és tényleg qva jó cucc, aki teheti próbálja ki.

 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 461
113
A trágyalé avengers után először ignoráltam, aztán egy másik fórumon írták, hogy azzal ellentétben ez kifejezetten jó játék lett.
Mivel úgyis benne van gamepass-ban tettem egy próbát, és tényleg qva jó cucc, aki teheti próbálja ki.

Érthetetlenül elrontották a pr-t a játéknál. Normálisan ki kellett volna hangsúlyozni, hogy ez egy story játék, ahol csak Star Lordot irányítod, a többieknek max harc közben tudsz parancsokat adni (és persze egyértelművé tenni, hogy semmi köze az MCU-hoz). Jó történet, zseniális humor és élvezetes harcrendszer. Szerintem talán az év legnagyobb, pozitív csalódása volt. Kár, hogy valószínűleg nem kap folytatást.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Kezdek pipa lenni, negyedszerre kezdem újra HOI 4-et a bocskorosokkal, hogy megszerezzem az árulós achievement-et, de németek mindig behúzzák Moszkvát, szövetségek meg 2* Afrikát se bírták elfoglalni az olaszoktól...

Már 8-nál járok... Pedig anno a tedd a csatlósoddá a Szovjetuniót a Trotsky által irányított Mexikóval is meglett másodikra...
Levettem már 1.08-ra a játékot, mert jól láthatóan a keleti frontra kihegyezett dlc tönkreteszi a keleti frontot és állóháborút csinál Leningrád-Moszkva-Fekete tenger tengely környékén...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A Stellarisban liberális demokráciában megjelent nekem idegengyűlölő tartományom.

Hivemind, Gestalt conciousness (nincs egyén, csak közös tudat), devouring swarm (nincs diplomácia, bárkinek szabadon hadat üzenhet, +50% flottalimit, elfoglalt bolygók lakosságát felzabálják), Ringworld, meg technokrata perkek, gyenge early game, de mocsok erős mid-late game hatalmas flottákkal.

Erre néhány bolygón megjelentek a deviáns drónok akik kihúzták magukat a hivemind alól. Ami nem tudom hogy lehet, mivel a fajnak eleve nem fejlődött ki egyén tudata (jobban mondva a készítői nem hozták létre mielőtt felfalták őket).

Úgyhogy vannak furcsaságai.



A hoit csak akkor javaslom, ha nagyon II Vh buzi valaki. Lehet vele jókat szórakozni.

Nemtom, már az alapjáték is rengeteg milettvolnaha lehetőséget rejt (McArthur vezetésével fasiszta puccs USA-ban, demokrata felkelés Németországban stb.).
Legtöbb órát a Fallout mod-ba öltem, össze lehet hozni érdekes dolgokat (pl mexikói pankrátorokka lezúzni Caesar légióját :D ), de ott van még a tousand week reaich, vagy a kaiserreich redux is amikkel el lehet lenni. Igazán elmebetegnek meg a millenium dawn.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime
M

molnibalage

Guest
A hoit csak akkor javaslom, ha nagyon II Vh buzi valaki. Lehet vele jókat szórakozni. Én is hódítottam meg a világot az OMMel, meg nyertem a németekkel, de nagyon korlátozott az időszak amit lefed. Nem rossz, de kihegyezett. Am én meglepően olcsón szereztem meg egy szülinapi akcióban a paradox oldalán. Azóta "csak" a DLCket "kell" gyűjtögetnem, az meg belefér.

Az EU IV szerintem érdekesebb. Jóval több idő, jóval több lehetőség. Az alapjáték is már egészen izgalmas volt. A kiegekkel meg szerintem tényleg nagyon durva mi lett volna világokat lehet végigjátszani. Pl.: mi lett volna, ha a Spanyolok nem kell hogy az Újvilág bevételeinek nagyját arra költsék, hogy a törökkel harcolnak, mert a Magyar Királyság lefoglalja a törököket a balkánon. Vagy mi történik, ha behúzod Várnát. Ha a Britek komolyabban belefolynak a szárazföldi csatákba.

De szerintem kipróbálásra ha van 1 euros lehetőség megéri, bár én kipróbálni lehet virágboltból (ncore) próbálkoznék. Aztán ha begyerés, akkor lehet figyelni a PI storet, mert ott sokkal olcsóbban megszerezhető mint steamen. Igazából tele van olyan dolgokkal amiket minimálisan jelenítenek meg máshol. Pl.: hopp szabadságharc a már régejln meghódított területen. Persze ilyesmi van mondjuk a MOO IIben, vagy a Civben is, de ott ha már megtörted őket nem lesz. Van a Totalwarban is, de jól számolható módon.

De amúgy nehéz egy ennyire összetett játékot leírni így pár szóban, és most Stellarisozok inkább, így oda vannak friss élményeim.

Ott mondjuk vagyon a kis birodalmacskám, ami már jó sok csillagrendszert foglal magában. Jelenleg már jópár helyen kormányzók irányítanak, mert egy ekkora birodalom mikromenedzselése kvázi lehetetlen (ahogy valószínűleg a valóságban is lenne) és most ért kínos meglepetésként, hogy amíg nem figyeltem az egyik provinciám gyakorlatilag idegengyűlölő lett, úgy hogy amúgy a flottám főparancsnoka egy reptilian, és fontos pozíciókban is vannak insectec.
Na ezt nem adja vissza színte semelyik másik játék sem.
A Stellaris az valami Master of Orion szerű cucc?
A PI rövidítés mit takart?

Nem vagyok annyira II. vh buzi.
Mivel óccó most az EU IV gondoltam 1-20 EUR közötti összeget megér, mert ezeket egyesével véve ez több száz EUR lenne.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A Stellaris az valami Master of Orion szerű cucc?
A PI rövidítés mit takart?

Nem vagyok annyira II. vh buzi.
Mivel óccó most az EU IV gondoltam 1-20 EUR közötti összeget megér, mert ezeket egyesével véve ez több száz EUR lenne.
Paradox interaktive, a fejlesztő cég. Nekem onnan van meg mind a HOI mind a Stellaris, mind az EU, mivel sokszor akcióznak.
Amúgy van egy sorozatuk aminek a kb középső része az EU, és a vége a Stellaris.
Ez utóbbi igen, kb MoO szerű cucc, szépen összelegózod a fajodat, ami már az alapjátékban sem egysíkú, de DLCkkel még sokat bővül a kínálat, a birodalmad tulajdonságait, kb mint az orion II ben a random, csak sokkal több tulajdonsággal, és aztán irány meghódítani a galaxist.
Amiben más nagyon, hogy nem körökre osztott, hanem folyamatos idős.
Ilyen cukkerságokkal megspékelve, hogy az emberek/reptilianok/insectek születnek élnek, és végül az emlékek földjére térnek.
A kezdetekben amíg kicsi a birodalmad addig mindent tudsz mikromenedzselni, a ki vezesse a flottáttól a mit építs a bolygókonig. Ez am végig megmarad, de ahogy nő a birodalmad úgy válik egyre nehezebbé, és ilyenkor jönnek a kormányzók, és tartományok, amik szépen intézik ezt neked. De ez meg van bonyolítva azzal, hogy pl demokráciában választások vannak, és lehet olyan nyer aki épp nem támogatja a nagy céljaidat. Vagy a random tartomány úgy dönt, hogy más irányba fejlődik mint azt a központ mondja. Szeretem nagyon, mert erősen sci-fis vagyok.

Amúgy a eu is hasonló sok tekintetben, csak ugye középkor végétől indulva megy előre a sztori.

A hoi meg a 30as évektől megy és nagyon huszadik századi. De mindkettőben benne van, hogy a hadvezér tulajdonságai gyengítenek, erősítenek a seregen. Ezért írtam, hogy a Hunyadi Jani a legerősebb kezdő hadvezér, mert Szkander bég ugyan erősebb statokkal nyomja, csak ugye Jani mögött a Magyar Királyság, míg a bég mögött Albánia...

Szerintem 1 eurót amúgy mindenképp megér, 20at dlckkel együtt akkor ha bejön az alapjáték.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A Stellaris az valami Master of Orion szerű cucc?
A PI rövidítés mit takart?

Nem vagyok annyira II. vh buzi.
Mivel óccó most az EU IV gondoltam 1-20 EUR közötti összeget megér, mert ezeket egyesével véve ez több száz EUR lenne.
De itt egy remek leirat róla:
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Meh, elő kéne szedni megint a Stellarist. Csak akkor lehet 1 hétig nem láttok a fórumon... :D
Mondjuk tényleg meg kélne lesni, mert azt tudom hogy nagyon sok minden változott benne azóta, hogy játszottam vele legutóbb...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ilyen cukkerságokkal megspékelve, hogy az emberek/reptilianok/insectek születnek élnek, és végül az emlékek földjére térnek.
A kezdetekben amíg kicsi a birodalmad addig mindent tudsz mikromenedzselni, a ki vezesse a flottáttól a mit építs a bolygókonig. Ez am végig megmarad, de ahogy nő a birodalmad úgy válik egyre nehezebbé, és ilyenkor jönnek a kormányzók, és tartományok, amik szépen intézik ezt neked. De ez meg van bonyolítva azzal, hogy pl demokráciában választások vannak, és lehet olyan nyer aki épp nem támogatja a nagy céljaidat. Vagy a random tartomány úgy dönt, hogy más irányba fejlődik mint azt a központ mondja. Szeretem nagyon, mert erősen sci-fis vagyok.

Én már a legelején odadobom a kormányzóknak a bolygókat nincs kedvem menedzselni.
Pedig annyira nagyon nem is kell, mivel hivemind-nál csak ételről kell gondoskodni a drónoknak.
Meg választások sincsenek, tudós/katonai drónok néha elhaláloznak, de ennyi.
Ha túlélem az első 100 évet onnantól technológiailag/haderőben annyira elhúzok, hogy fallen empire-eken kívül senkit se jelent rám veszélyt.
Late game-re ők sem.

El nem tudom képzelni, hogy effektív lehet bármi más egy ilyen kegyetlen univerzumban, mint a játéké :p
Na jó, talán egy robotbirodalom.
 
  • Hűha
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Én már a legelején odadobom a kormányzóknak a bolygókat nincs kedvem menedzselni.
Pedig annyira nagyon nem is kell, mivel hivemind-nál csak ételről kell gondoskodni a drónoknak.
Meg választások sincsenek, tudós/katonai drónok néha elhaláloznak, de ennyi.
Ha túlélem az első 100 évet onnantól technológiailag/haderőben annyira elhúzok, hogy fallen empire-eken kívül senkit se jelent rám veszélyt.
Late game-re ők sem.

El nem tudom képzelni, hogy effektív lehet bármi más egy ilyen kegyetlen univerzumban, mint a játéké :p
Na jó, talán egy robotbirodalom.
Az Osztrák-Magyar ŰrMonarchia köszöni szépen elég effektív :) Az elveszett földet keresve rajzik ki a világűrbe, hogy visszahódítsa azt, és elvigye a békét, és a Corvin ház uralmát minden szegletébe :) A hatékony bürokrácia és az udvari intrikákon megedződött udvartartás, az ősi katonai hagyományok együtt a felvilágosult vezető Őfelsége a Császár és Király dicső autokratikus uralma alatt elegendőek arra, hogy a végjátékra a K.u.K Csatahajórajai uralják a csillagokat, és csírájában kiírtsák a demokratikus elhajlásokat. Meg a kaptárt :)
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Devouring Swarm az easy mode, Terravore easybb mert nem kell nekik kaja, Determined Exterminator robot meg még könnyebb mert nem számít hova kolonizálnak. Bár nagyobb admin capet visznek a kolóniák, ők inkább az egybolygós modellt favorizálják.

A Hearts of Iron 4 meg 1936ban kezdődik és kb 15 év. De pl logisztikát csak most kb 5 év után rakták rendbe, üzemanyag meg 3 évvel a megjelenés után került be. PDX tempó.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711