[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mert egész jó játékok, illetve mert egy széles rétegeknek elege van a "laze the target" modern-military-shooterből. Lásd "If Doom was made today" és Totalbiscuit (rip) releváns videója.
Meg rohadt jó modok vannak hozzá, brutal doom pl. simán van olyan jó mint a doom 2016.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Nem értem az igényt erre, mert 20+ éve sem akartam már Doom 1-2-őt játszani, akkor miért akarnék ma...?
Én tavaly vagy tavalyelőtt, csak úgy hülyeségből elkezdtem tolni. Meglepően élvezetes volt! Végig is vittem. + az az érzés, hogy ez még egy olyan játék volt, amit a készítők azért csináltak, hogy az ember szórakozzon, nem pedig az aktuális marxista, gender vagy a kurva anyja tudja miféle gusztustalan ideológiáról oktassa az embert.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Én tavaly vagy tavalyelőtt, csak úgy hülyeségből elkezdtem tolni. Meglepően élvezetes volt! Végig is vittem. + az az érzés, hogy ez még egy olyan játék volt, amit a készítők azért csináltak, hogy az ember szórakozzon, nem pedig az aktuális marxista, gender vagy a kurva anyja tudja miféle gusztustalan ideológiáról oktassa az embert.
Milyen játékokkal játszol te? Én most ránéztem a steamre és nem nagyon láttam semmi ideológiai játékot. Max a life is strange az ami gyomorforgatóan wokera sikeredett és sikeres is lett de amúgy mi?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Én tavaly vagy tavalyelőtt, csak úgy hülyeségből elkezdtem tolni. Meglepően élvezetes volt! Végig is vittem. + az az érzés, hogy ez még egy olyan játék volt, amit a készítők azért csináltak, hogy az ember szórakozzon, nem pedig az aktuális marxista, gender vagy a kurva anyja tudja miféle gusztustalan ideológiáról oktassa az embert.

Nem kell/lehet plazma-lövedéket venned heti 3-4-5$-ért a játék-üzemeltető bot-jai ellen, hogy legyen esélyed és élvezd a játékot...

...meg akciós 4$-os nano-kevlár armort, falon-átlátást, az üzemeltető által kiszivárogtatott cheat-eket.

"...ez még jó volt, az élményről szólt, nem a jelenlegi: "minél jobban megfejni azt a sok marhát" üzleti szemlélet!"

.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 130
2 465
113
Milyen játékokkal játszol te? Én most ránéztem a steamre és nem nagyon láttam semmi ideológiai játékot. Max a life is strange az ami gyomorforgatóan wokera sikeredett és sikeres is lett de amúgy mi?
Life is Strange, Empowered Ginger Simulator (Horizon Zero Dawn), The Lesb of Us...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Sehogy. Egyszerűen szarok, vagy elszartak valamit ami előtte jó volt.
Azért az más mint ahogy elő van adva errefelé. Valahogy én minden évben találok pár kifejezetten jó játékot. Szóval nem értem ezt a sopankodast, ne játssz vele ha szar, én se játszok.

Most jött ki a tww3 warno, godofwar, elden ring stb ....
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Sehogy. Egyszerűen szarok, vagy elszartak valamit ami előtte jó volt.
Igen, és sajnos évről évre egyre kevesebb az ami játszható. A fejlesztőket jobban érdekli, hogy minél több néger, buzi, transz, feminista meg akármilyen degenerált kerüljön a játékba, ahelyett, hogy legyen egy normális története, legyen egy jó játékélmény, vagy egyáltalán normálisan fusson a gépek többségén. A VtMB-2 fejlesztői konkrétan kijelentették, hogy ekörül fog forogni az egész játék. Hála az égnek nem lett végül belőle semmi.
Amúgy az Elden Ringnél is itt van már. Rögtön a játék elején, nem a karaktet nemét választod, hanem "body type"... Mert ugye ma már nem lehet kiírni, hogy férfi vagy nő, nehogy egy-két degeneráltat megsértsenek, akik amúgy sem játszanának a játékkal... Sokan mondják, "ez csak apróság, nem kell ezen odalenni", csak a helyzet az, mint ahogy a három kismalac mesében, először csak az egyik lábamat engedd be, majd a másikat, a vége meg egy olyan okádék lesz mint a Last of us 2.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 130
2 465
113
Azért az más mint ahogy elő van adva errefelé. Valahogy én minden évben találok pár kifejezetten jó játékot. Szóval nem értem ezt a sopankodast, ne játssz vele ha szar, én se játszok.

Most jött ki a tww3 warno, godofwar, elden ring stb ....
Az Elden Ring miatt nyugati open world fejlesztők sodokut követnek el.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0