[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 635
113
Öööö.

"This game code can only be redeemed on Orgin up until February 7th, 2022."
HUF173.99

 
M

molnibalage

Guest
273294340_4771582092877820_4159380694362705269_n.jpg
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and Bleroka

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Kipróbáltam milyen manapság linuxon game-elni.
Hát.

Fasza.

Az összes steam-es játékom pöccre indult ezzel a proton cuccal, sőt sokkal gyorsabban töltött, mint windows-on, régebbi játékoknál modern windows-os glitch-ek is eltűntek (fura színek stb.).
Csak az ubuntu őrjített meg, hogy minden sz*rhoz jelszót kért (ráadásul megkövetelte, hogy legalább "közepes" legyen), ezért végül ledózeroltam és visszaraktam a win10-et.
Rengeteget javult.

Ubuntu már csak ilyen. Ha van egy kis üres időm - kifolyik a szemem a programozástól, akkor nyomatok egy szarrá moddolt Fallout NV-t vagy AoE 2-t.

Kevés, mostani játék mozgat meg. Igazából vaj egy 7 éves gépem, lekaptam az aljáról a burkolatot, összehegesztettem egy hűtőpaddal, húztam kicsit a procin, hangos, de legalább ezek jól mennek...

Egy ideje már jegelem a gépvásárlást, nincs kedvem most 3900€-t kiadni egy laposra.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Kipróbáltam milyen manapság linuxon game-elni.
Hát.

Fasza.

Az összes steam-es játékom pöccre indult ezzel a proton cuccal, sőt sokkal gyorsabban töltött, mint windows-on, régebbi játékoknál modern windows-os glitch-ek is eltűntek (fura színek stb.).
Csak az ubuntu őrjített meg, hogy minden sz*rhoz jelszót kért (ráadásul megkövetelte, hogy legalább "közepes" legyen), ezért végül ledózeroltam és visszaraktam a win10-et.




Rengeteget javult.

Ubuntu már csak ilyen. Ha van egy kis üres időm - kifolyik a szemem a programozástól, akkor nyomatok egy szarrá moddolt Fallout NV-t vagy AoE 2-t.

Kevés, mostani játék mozgat meg. Igazából vaj egy 7 éves gépem, lekaptam az aljáról a burkolatot, összehegesztettem egy hűtőpaddal, húztam kicsit a procin, hangos, de legalább ezek jól mennek...

Egy ideje már jegelem a gépvásárlást, nincs kedvem most 3900€-t kiadni egy laposra.

...ha már ennyire hardver-közeli vagy: most veszek --szerintem-- egy selejtezett servert 48GB RAM-mal, 12e-s CPU-Passmark-kal(2x4CPU-mag: E5-26xx), kettős 750W-os táppal 250$ !!!

Keresek hozzá egy 750Ti-t, max 150$, de inkább kevesebb.

.

Wolfeinstein: Enemy Territory/TCE (CS klón) tökéletes.

...és minden másra is elég, CPU szinten i5-94400F.
kb az utolsó "asztali" gépem lesz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
...ha már ennyire hardver-közeli vagy: most veszek --szerintem-- egy selejtezett servert 48GB RAM-mal, 12e-s CPU-Passmark-kal(2x4CPU-mag: E5-26xx), kettős 750W-os táppal 250$ !!!

Keresek hozzá egy 750Ti-t, max 150$, de inkább kevesebb.

.

Wolfeinstein: Enemy Territory/TCE (CS klón) tökéletes.

...és minden másra is elég, CPU szinten i5-94400F.
kb az utolsó "asztali" gépem lesz.



Games-Logo-Wolf-ET.png





Kis helyesbítés: a Counter Strike üzemmód a TrueCombat: Elite című változat, a Wolfeinstein: Enemy Territory az II. V-h FPS.


Games-Header-Wolf-ET.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Tudtok valami játékot ajánlani ami nem túl nagy gépigényű de heti 1x-2x pár órára leülve a gép elé leköti az embert?
8gb ramom van a laptopon.
tárhelybe se foglaljon túl sokat :p mert aa frissítésekkel hamar lerántódnak tucatjával a gigák ahogy hallom.
 
M

molnibalage

Guest
Tudtok valami játékot ajánlani ami nem túl nagy gépigényű de heti 1x-2x pár órára leülve a gép elé leköti az embert?
8gb ramom van a laptopon.
tárhelybe se foglaljon túl sokat :p mert aa frissítésekkel hamar lerántódnak tucatjával a gigák ahogy hallom.
This War of Mine
Expedition Conqustador
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Tudtok valami játékot ajánlani ami nem túl nagy gépigényű de heti 1x-2x pár órára leülve a gép elé leköti az embert?
8gb ramom van a laptopon.
tárhelybe se foglaljon túl sokat :p mert aa frissítésekkel hamar lerántódnak tucatjával a gigák ahogy hallom.


Milyen kategóriájú játék érdekel?

Túl általános a kérdés, 10e javaslatot fogsz kapni!!! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Milyen kategóriájú játék érdekel?

Túl általános a kérdés, 10e javaslatot fogsz kapni!!! :D
igazából mindegy nem vagyok nagy játszós This war of mine amit molni ajánlótt az végülis tetszik gyors videozgatás alapján csak rövid játék a videókból itélve a Pokoli szomszédokhoz hasónló lehet játékélménybe azt szerettem fiatalkoromba...
igazbából a lövöldözős játékkokal sincs bajom a stratégiaiak a kedvenceim csak azokra hajlamos vagyok rácuppanni... (foci ne legyen mert abba különösen béna vagyok :D )