[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Hat, meg nem igazan volt idom vele foglalkozni... nem lattad, mi megy itt harom napja?

9037298152987082523.jpg


Az eg, sot, a LEVEGO igy nezett ki meg tegnap is. Nincs szinezve semmi.
Komolyan, remiszto volt mar latni is, baszki, mintha a Marson lennenk, vagy valami post-apocalyptic movie, amikor kileptem, meg a torkomat csipte a fustszag a levegoben... mindez ugy, hogy a kanadai erdotuzek mondjuk 1000 kmre vannak...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 866
12 385
113
Hat, meg nem igazan volt idom vele foglalkozni... nem lattad, mi megy itt harom napja?

9037298152987082523.jpg


Az eg, sot, a LEVEGO igy nezett ki meg tegnap is. Nincs szinezve semmi.
Komolyan, remiszto volt mar latni is, baszki, mintha a Marson lennenk, vagy valami post-apocalyptic movie, amikor kileptem, meg a torkomat csipte a fustszag a levegoben... mindez ugy, hogy a kanadai erdotuzek mondjuk 1000 kmre vannak...
Hat majd ha legyozod Lilith-et akkor az eg kitisztul. :p :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez mekkora beteg cucc, ahogy mondja, Shitpost: The Video Game :D
Sajnos kib* béna vagyok fps-ekben (pedig anno a boldog békeidőkben Red Orchestra-ban sikerült egy erős közepes szintet hoznom), így az első pályát is alig tudtam kivinni legkönnyebb fokozaton.

 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 1711

Guest

Észre se vettem, hogy van ilyen. Mondjuk egy ideje MS Store-ban veszem amit csak lehet mert akkor fut Xbox-on és PC-n is.
Na meg ez is bekerült Gamepass-ba :D

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Starfield bemutató (hosszú):

Elite + Mass Effect + Star Citizen + No Man's Sky

Ha ezt jól összehozzák, még az is lehet, hogy veszek vasat, ami rendesen viszi :)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Starfield bemutató (hosszú):

Elite + Mass Effect + Star Citizen + No Man's Sky

Ha ezt jól összehozzák, még az is lehet, hogy veszek vasat, ami rendesen viszi :)
(a fejlesztők egy része nagyon edgy, van kórosan elhízott (de látványosan büszke a testére), van mindenféle geometriai formákkal tetovált, de még olyan is, aki beltérben visort hord :D )
 
  • Vicces
Reactions: tomippo
K

kamm

Guest
Starfield bemutató (hosszú):

Elite + Mass Effect + Star Citizen + No Man's Sky

Ha ezt jól összehozzák, még az is lehet, hogy veszek vasat, ami rendesen viszi :)
Ez leginkabb NMS+SC, az ED ennel komplexebb... a kerdes a multi resze.

Apropo, az Istvan Pely (Art Director) neve beugrott, hogy ismeros - meg is van, Fallout kapcsan emlekeztem ra:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Ez leginkabb NMS+SC, az ED ennel komplexebb... a kerdes a multi resze.

Apropo, az Istvan Pely (Art Director) neve beugrott, hogy ismeros - meg is van, Fallout kapcsan emlekeztem ra:
Én a klasszik Elite-ekre gondoltam, a Dangeroust sajna nem viszi a gépem :)
 
K

kamm

Guest
Én a klasszik Elite-ekre gondoltam, a Dangeroust sajna nem viszi a gépem :)
Hat azt utoljara Spectrumon avagy C64 korul jatszhattam... :D Mondjuk a Freelancerrel sokat jatszottam, amikor vegre kijott, circa 2002-2003...? Amugy egeszen meglepo modon egy atlagos kartya (5700-6700 avagy 3060-3070) boven elvitte nalam az ED, pedig 5K-ban futott (mondjuk persze nem kimaxolva minden reszletet, meg egy eromu van alatta.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Hat azt utoljara Spectrumon avagy C64 korul jatszhattam... :D Mondjuk a Freelancerrel sokat jatszottam, amikor vegre kijott, circa 2002-2003...?
Volt ám egy Frontier: Elite 2 meg egy Frontier: First Encounters is. Én az Elite 2-vel játszottam sokat.
De most hogy írod, a Freelancer is komoly ihletet adhatott a Bethesdás fiúlányoknak.
De a videóban elhintett sztori a Mass Effect-re is hajaz erősen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Én a klasszik Elite-ekre gondoltam, a Dangeroust sajna nem viszi a gépem :)

Én még anno intel IGP-vel is toltam (asszem i5-4200U volt az áldozat), igaz ~20fps-sel de ment.

Mondjuk én kint kóvályogtam a mélyűrben értelmes létformák után kutatva amiket utána messzire elkerülhetek.
 
K

kamm

Guest
Volt ám egy Frontier: Elite 2 meg egy Frontier: First Encounters is. Én az Elite 2-vel játszottam sokat.
Emlekszem azokra, de az mar a kilencvenesek, eleje-kozepe, nem? Akkor en mar dolgoztam, meg csajoztam inkabb. :p :cool:
Az elso LAN klubokba meg neha elneztem egy-egy egesz ejszakas duke3d avagy q partira, de annyi. Aztan idekint meg csak valamikor 98-99 utan kezdtem el ujra jatszani, ami uj jott John Romerotol/Ion Storm, azzal el voltam (Deus Ex, Daikatana), aztan amikor az igazi 3D jatekhullam elindult, akkor meg mar inkabb a hangulatos, jol kitalalt vilagok erdekeltek inkabb. :)

De most hogy írod, a Freelancer is komoly ihletet adhatott a Bethesdás fiúlányoknak.
De a videóban elhintett sztori a Mass Effect-re is hajaz erősen.
Lehet, az mar nekem tul keson jott, ahhoz en mar oreg vagyok. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Minden tiszteletem a készítőké, mert szó szerint izzad ez, meg az elődje is a belefeccölt munkától, de… Ki akar ilyen, Krétakör-szintű, imprós táncművész kinézetű, full zakkant némberrel játszani?

Én pl., egy nagyon komoly pszichológiai trip az egész, főleg az első rész finoman szólva nem túl vidám, de valamiféle megváltással záródó sztorija után kíváncsi vagyok, hogyan folytatódik. Ha nem próbáltad az első részt, abszolút javaslom, beszív.

A második rész trailerje alapján sikerült felfedeznem a Heilungot, ami szintén egy igen komoly pszichotrip (a frontember ott sem normális, de épp ettől jó).