[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Hát, ez vicces.
Váltás után még szutyokabb az egész.
10 FPS-t sem tud.

Kemény. :(
A youtube szerint MX230-on kellene futnia azért, Feladatkezelőben meg kellene nézni mi lehet a szűk keresztmetszet, abból lehet utána okoskodni. Előtte meg lehet nézni a játékot is, milyen beállítások vannak bekapcsolva. SSAO, meg társai elég szépen vihetik le az FPS-t.
 
M

molnibalage

Guest
A youtube szerint MX230-on kellene futnia azért, Feladatkezelőben meg kellene nézni mi lehet a szűk keresztmetszet, abból lehet utána okoskodni. Előtte meg lehet nézni a játékot is, milyen beállítások vannak bekapcsolva. SSAO, meg társai elég szépen vihetik le az FPS-t.
Teljesen mindegy mi van bekapcsolva érzéketlen a játék bármiféle beállításra.
Ez a durva.

Valahol mulatságos, hogy másik topikban a gyógyszeripar profitéhségéről van szó, de a játékiparban lényegében el lehet adni egy játékot ma úgy, hogy nem lehet futtatni. Na ez kemény, nem a kád széle.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Teljesen mindegy mi van bekapcsolva érzéketlen a játék bármiféle beállításra.
Ez a durva.

Valahol mulatságos, hogy másik topikban a gyógyszeripar profitéhségéről van szó, de a játékiparban lényegében el lehet adni egy játékot ma úgy, hogy nem lehet futtatni. Na ez kemény, nem a kád széle.

Ha jól tudom a GTA IV majdnem teljesen csak konzolport, azért is fut ilyen szarul minden gépen. De mondom, esetleg Feladatkezelőt lehet megnézni, hogy melyik komponens kevés hozzá.

De ha a GTA V futott rendesen akkor a laptoppal nem lehet baj. Én speciel utáltam laptopon játszani, elég combos laptop volt 8750h-val és 1060-nal de úgy melegedett mint a szemét, ezért ahogy melegedett, úgy csökkent az FPS is a kisebb játékoknál is már. Utáltam :D
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Ha jól tudom a GTA IV majdnem teljesen csak konzolport, azért is fut ilyen szarul minden gépen. De mondom, esetleg Feladatkezelőt lehet megnézni, hogy melyik komponens kevés hozzá.

De ha a GTA V futott rendesen akkor a laptoppal nem lehet baj. Én speciel utáltam laptopon játszani, elég combos laptop volt 8750h-val és 1060-nal de úgy melegedett mint a szemét, ezért ahogy melegedett, úgy csökkent az FPS is a kisebb játékoknál is már. Utáltam :D


ócska intellel nem csodálom :p



Ahogy néztem az az mx230 egy 10w-os mütyür, nem kell tőle csodát várni, még az IGP-m is komolyabb annál.

 
M

molnibalage

Guest
Ahogy néztem az az mx230 egy 10w-os mütyür, nem kell tőle csodát várni, még az IGP-m is komolyabb annál.

De valahogy a GTA V is elment alatta, de most más hihihumi játékok sem.
A laptopot elviszem majd tisztításra, hátha a hűtése a baj.
Mert ez alapján akkor s SIMS4-nek is meg kellett volna fektetnie, amikor nem ez történt...
 
T

Törölt tag 008

Guest
A laptopot elviszem majd tisztításra, hátha a hűtése a baj.
MSI Afterburner https://www.msi.com/Landing/afterburner/graphics-cards
esetleg
HWinfo64 https://www.hwinfo.com/download/
és kiderül.

Amúgy ez egy létező probléma, hogy játékok futnak laptopon, majd jön egy frissítés és többet nem fut.
Én 2 laptoppal jártam így de több ismerős is panaszkodott, hogy WOT, CSGO meg más gagyibb játékok is egyszer csak közölték, hogy mostantól nem indulnak el.
Nem tudom, a GTA4-re jött-e ki frissítés ami megemelte a gépigényt, vagy kikapcsoltak-e valami feature supportot. De lehet win frissítés vágta haza.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Ha vki tolja a HoI 4-et, ezt a modot nagyon tudom ajánlani, egyre többször jut eszembe, hogy ebből kivételesen milyen fasza sorozatot lehetne csinálni...
Egy kifordult, elmebeteg világ ahol az első világháború egyszerűen nem akart véget érni. Aztán egyszer csak vége lett. Mert egyszerűen mindenki belefáradt.

A békét követően Német birodalom a kommunizmus áldozata lett, az igaz németek Kongóban találtak új hazára, az Orosz és Osztrák birodalom darabjaira hullott, távol keleten a japán előretörést az egységes kínai fellépés megállította Mandzsuriában, később Korea is függetlenné vált, mikor a japán haderőt hazahívták a kommunista felkelés leverésére...

 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Kicsi az esély, de hátha.
Most tudnék viszonylag jó áron venni egy elég jó állapotú PS Vita-t.

Hirtelen rákeresve elég szegényes kínálat van PSP/Vita-ra jrpg-kből, még az olyan PS-es címeket se találtam, mint a Final Fantasy széria.
Tényleg ilyen kevés cucc van rá, vagy én voltam balfax?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Nahh, gyűlik itthon a szemét.

2js8t6N.jpg
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Nahh, gyűlik itthon a szemét.

2js8t6N.jpg
Jól látom, hogy megvetted a limitált dobozos kiadását a virtual consoleos Pokémon Goldnak :eek::eek::eek:
(Szerintem nagyon hülye lépés volt beszántani a VC-t Switchen, 3ds-en nagyon odaver)
És a PS2 játékoknál legfelül látom, hogy még a hazai EA iroda miatt magyar borítója van a Gyűrűk Urának :eek:
Appám, nagyon pöpec gyűjtemény :D
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Egészen elképesztő, hogy hova moddolható egy játék kinézet terén.
(Mondjuk ez azon nem segít, hogy mennyire harmatos sok más téren.)


 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Egészen elképesztő, hogy hova moddolható egy játék kinézet terén.
(Mondjuk ez azon nem segít, hogy mennyire harmatos sok más téren.)



Feltekerték a kontrasztot, kibassza a szemed a bloom meg ráhúztak néhány shader-t.
Közben a textúrák ugyanolyan szétmosott sz*rok a csillogás alatt, mint 10 éve.
 
M

molnibalage

Guest
Feltekerték a kontrasztot, kibassza a szemed a bloom meg ráhúztak néhány shader-t.
Közben a textúrák ugyanolyan szétmosott sz*rok a csillogás alatt, mint 10 éve.
Azért van ott tükröződés a felületeken.
A shader alatt érted a teljes fű / egyéb vegetációt?
 
M

molnibalage

Guest
Tükröződés is egy shader XD

Fű/vegetációnál feltekerték 11-re a sűrűségét oszt kész.
Olyan grafikai elemek vannak benni, ami az alapban nincs és full kopár. Át lett designolva a helyszín. Ez nem csak shader feltekerés.
A tükröződésnél meg RT van a ultimate változatban tudtommal és azt moddolták még szét.

Persze ez semmit nem segít a karater animációkon. :)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Próbálgatom ezt a PS Vita-t pár napja.

Egyfelől tényleg brutális kis hardver, grafikában tönkreveri a 3DS-t, de.

Az irányítás vmi förtelmesen szar, olyan hülyén vannak rajta az analóg karok, hogy ha a fölötte levő gombokat akarom nyomkodni akkor kb. ujjheggyel kell tartanom a konzolt alul, kissé eltartva, különben állandóan elnyomnám az analóg kart.
Kb. mint a Sony nagy konzoloknál, sokkal jobb lenne ha felül vagy aszimmetrikusan lennének a karok és megvan oldva a probléma (alá Nintendo/MS).

Henkakus a kis gép, úgyhogy ingyen töltögetek rá játékokat, PS Vita/PSP/PS1 kínálatból, de hogy őszinte legyek nem sok olyan dolgot találtam ami felér a konkurencia kínálatával, nem csodálom, hogy végül elbukott.