• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Én egy melós nap iszok 4 liter vizet. A katonáknak is van erre lehetőség?

A katonák régen kb 1 liter vizet vittak magukkal, de ez nem jelenti, hogy utánuk a logisztika nem vitt volna vizet. Ha elfogyott a vized, akkor volt hátul valahol ivóvíz és utántöltötted a kulacsodat.
Mostanában megjelentek a 4-5 literes "vízhordó hátizsákok" nevezzük így a camelbaket, bár öszintén nem tudom, hogy ez normál harci feladatok alkalmával mennyire használható.
???
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 362
16 267
113
A katonák régen kb 1 liter vizet vittak magukkal, de ez nem jelenti, hogy utánuk a logisztika nem vitt volna vizet. Ha elfogyott a vized, akkor volt hátul valahol ivóvíz és utántöltötted a kulacsodat.
Mostanában megjelentek a 4-5 literes "vízhordó hátizsákok" nevezzük így a camelbaket, bár öszintén nem tudom, hogy ez normál harci feladatok alkalmával mennyire használható.
???

Nyilván olyan akciókban - pl. hosszabb őrjárat - használják, ahol reális lehetőség, hogy hosszabb ideig nem jutnak hadtáphoz. Főleg ha a fizikai terhelés és a környezeti viszonyok is olyanok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
A katonák régen kb 1 liter vizet vittak magukkal, de ez nem jelenti, hogy utánuk a logisztika nem vitt volna vizet. Ha elfogyott a vized, akkor volt hátul valahol ivóvíz és utántöltötted a kulacsodat.
Mostanában megjelentek a 4-5 literes "vízhordó hátizsákok" nevezzük így a camelbaket, bár öszintén nem tudom, hogy ez normál harci feladatok alkalmával mennyire használható.
???

Mivel a zsákok be vannak építve a napitatyóba, ezért nemcsak nagyon használhatóak, hanem rendkívül praktikusak is!
https://www.camelbak.com/ko/military/gmi-packs/cargo-packs
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Egy átlag Camelbak 3 liter ennél inkább csak kisebb van.1000x használhatóbb mint a kulacs!

Még soha nem volt a kezemben ilyesmi, képek alapján azt hittem, hogy több víz van benne. Lehet, hogy praktikus, de szerintem messze nem 1000X használhatóbb mint a kulacs.
Őszintén nekem nem hiszem, hogy tetszene. Ha már praktikusság és egy alternatíva a kulacsra, akkor egy olyan molle zseb amibe pille palack pászol.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 996
80 763
113
Menet közben úgy,hogy az ügyesebbik kezed foglald vedd elő a kulacsot/pille palackot tekerd el a kupakot igyál tekerd vissza rakd el.

Ezzel szemben a camelbak csutorájáról lepattintod a porvédő kupakot(hozzá van erősítve így nem hagyod el)a szadba ceszed és iszol...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Ha meg le kell tenned a hátizsákod, el is szakadtál a vizedtől...

Ha olyan szituációba kerülsz, ahol le kell venned egy ilyen kisebb hátizsákot is, akkor még véletlenül se fogsz a szomjúsággal törődni. +olyan messzire nem fogod magad mögött hagyni a kis zsákodat, mert ebben van tartalék lőszered például.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ha olyan szituációba kerülsz, ahol le kell venned egy ilyen kisebb hátizsákot is, akkor még véletlenül se fogsz a szomjúsággal törődni. +olyan messzire nem fogod magad mögött hagyni a kis zsákodat, mert ebben van tartalék lőszered például.

Ok, akkor lesz egy kis zsákom, meg egy nagy és előre fogom tudni, hogy mikor melyéket veszem magamhoz. De akkor kell legyen egy tervem a nagy hátizsák esetére is. Az, hogy mennyire szakadok el a zsákomtól az az ellenféltől is függeni fog.

Menet közben úgy,hogy az ügyesebbik kezed foglald vedd elő a kulacsot/pille palackot tekerd el a kupakot igyál tekerd vissza rakd el.

Ezzel szemben a camelbak csutorájáról lepattintod a porvédő kupakot(hozzá van erősítve így nem hagyod el)a szadba ceszed és iszol...

Rendben, felfogtam, hogyan működik, de ha mindenáron ragaszkodok a szívószálhoz, akkor veszek szépen olyan kupakot, ami pászol a pillepalackra és összeeszkabálok egy ilyen szívószálakármit, hogy ahhoz is pászoljon. Akkor meg nem kell töltögetni, csak rácsavarom az én szívószálas dugómat és kész.
Valami ilyesmit:
HTB1cDFjMpXXXXXQaXXXq6xXFXXXy.jpg

HTB1kjc5JVXXXXb3XXXXq6xXFXXX2.jpg

A lényeg, hogy a vizemet nem a hátizsákomban tartanám.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 996
80 763
113
Nem kell benne tartani sokan felrakják a mellény hátára a camelbakot és úgy veszik fel a hátizsákot.

Ma már úgy néz ki a katona,hogy van egy kicsi zsákja(az angol ezt 3 days pack-nek vagy patrol packnek hívja de egy napos zsákként használják)ezek kb 30 liter űrtartalmú zsákok.Ezen kívül van a nagy zsákjuk gyakran 100+literes űrtartalommal ezt akkor használják ha több napos vagy hetes a feladat vagy nagy helyigényű dolgokat kell magukkal vinniük.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 876
113
A camelback jò dolog.Az eredeti CAMELBACK márkájú tartályok strapabíróak kompaktak és kevesebb helyet foglalnak mint a vizes úvegek vagy kulacsok.Előnye hogy akármilyen helyzetben "kéznél van" a csø,ìgy akár járőrözès, menet közben is gyorsan ihatsz anélkül hogy a fegyvered markolatát elengednéd és nem vonjavel a figyelmed az üveg eløkaparása a kupak lecsavarása stb.A katonai hátizsákok nagy részében van már direkt egy zseb a tartályhoz+nyílások a cső kivezetésére és rögzítő pontok a vállhevedereken.A vizadagot célszerű a feladat és a klíma alapján összeállítani.Sivatagban meleg éghajlaton minimum 5-6 liter kötelező naponta,de jobb ha több van.Előfordult már hogy lement kb 11 liter napközben úgy hogy csak este sikerült kipréselni néhány sárga csepp pisit.Viszont a camelback nincs mindig rajtad.Nekem az vált be hogy mindig volt egy kulacs a chestrigemben a camelbackon kìvül is.A camelback zsák nélkül is hátra vehető változatát hordhatod a védőmellényen az sem rossz,de mi mindig mindent hátizsákkal csináltunk szóval sok hasznát nem vettem.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 072
9 090
113
Rendben, felfogtam, hogyan működik, de ha mindenáron ragaszkodok a szívószálhoz, akkor veszek szépen olyan kupakot, ami pászol a pillepalackra és összeeszkabálok egy ilyen szívószálakármit, hogy ahhoz is pászoljon. Akkor meg nem kell töltögetni, csak rácsavarom az én szívószálas dugómat és kész.

Igazából még csak eszkábálnod sem kell, van rá kész megoldás. :) Az izraeli Source kínálatában tuti. A katonai és a civil termékpalettában is:
https://sourcetacticalgear.com/hydration-accessories/115-convertube-hydration.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek eszébejutott a dolog :D