• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Közben találtam egy jó cikket chicom témában egy csomó jó képpel
http://blog.gruppa-l.com/review-chicom/
Szétnyúzott példány, hogy 6 tár is beleférjen.
anatoly_lebed_chicom.jpg

Bin Laden chicomal
Osama-Bin-Laden-chicom-584x328.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 246
113
A legtöbb katonai kulacs 1 liter körül van, elég ritka a nagyobb.
Hogy mennyire tartja a formáját, kipróbálhatom, van egy nekem. Szerintem nem lesz semmi, elég vastag falú edény.
Nem ég le róla a zöld festék?

Egy átlag Camelbak 3 liter ennél inkább csak kisebb van.1000x használhatóbb mint a kulacs!
Ki lehet mosni a belsejét? Egy idő után ha nem szárad ki általában bebüdösödik minden ilyen gumi /műanyag izé.
Egyébként télen mi a szitu? Befagy-nem fagy 12 óra kintlét alatt? Vagy mi van ha mondjuk teát töltessz bele mert az jó meleg és te épp félig dögrováson vagy és nem igazán kívánod a vizet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem ég le róla a zöld festék?

Gondolom lepörkölődik. Délután valamikor ki fogom próbálni és töltök fel képeket.

Ki lehet mosni a belsejét? Egy idő után ha nem szárad ki általában bebüdösödik minden ilyen gumi /műanyag izé.
Egyébként télen mi a szitu? Befagy-nem fagy 12 óra kintlét alatt? Vagy mi van ha mondjuk teát töltessz bele mert az jó meleg és te épp félig dögrováson vagy és nem igazán kívánod a vizet.

Naigen, meg, hogy tölti fel egy szakasznyi ember, ha egy forrásnál kell megtölteni őket? De nem egy olyan csobogó valamire gondolok, hanem egy olyan apró ér féleségre ami egy nagyobb pocsolyát tölt fel. Egy ilyen esetben a kulacsokat oda lehet adni vagy három embernek, aki az egész társaságnak fel tudja tölteni, a camelbackekkel, hogy lehet boldogulni?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 144
15 776
113
Gondolom lepörkölődik. Délután valamikor ki fogom próbálni és töltök fel képeket.



Naigen, meg, hogy tölti fel egy szakasznyi ember, ha egy forrásnál kell megtölteni őket? De nem egy olyan csobogó valamire gondolok, hanem egy olyan apró ér féleségre ami egy nagyobb pocsolyát tölt fel. Egy ilyen esetben a kulacsokat oda lehet adni vagy három embernek, aki az egész társaságnak fel tudja tölteni, a camelbackekkel, hogy lehet boldogulni?

Hogy lehet kiszedni egy jármű tankjából az üzemanyagot? :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 694
113
Ki lehet mosni még tisztító cucc is van hozzá.

Emberek ki a bűbánat tölt a 21.században patakvizet.Már a 2.vh-ban is a hadtáp vitte a vizet ne őrüljetek már meg.

Ugyan úgy mint a kulacsba a Camelbakba is csak vizet lehet tölteni(az ami kulacsra rá is írják,hogy wor only water).Bem fagy bele a víz mert a általában hőtartó bélése van a tartójának.

Ki van találva a Camel bak csak valamiért képtelenek vagytok ezt elfogadni!
 
T

Törölt tag 1586

Guest

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nos, elvégeztem ezt a fenomenális tudományos kísérletet és felforraltam egy adag vizet a jugoszláv katonai kajakészlet aluedényében. Ahogy gondoltam, az edény nem deformálódott, csak a festék pörkölődött meg egy kicsit.
Az edényt majdnem szinültig töltöttem vízzel, nyílt lángra tetem és addig melegítettem míg a víz lobogni nem kezdett. Fedőt nem használtam.
Az edény fala megva legalább 1 mm vastag alumínium lemez. Odatettem egy gyufaszálat, hogy érzékeltessem a vastagságát.
20170325_155839.jpg

Egy fa gáz főzőt használtam
20170325_161502.jpg

20170325_161706.jpg

20170325_162530.jpg

Ezen a képen jól látszik ahogy forr a víz
20170325_163009.jpg

Ezeken meg jól látszik ahogy a fa-gáz ég
20170325_163043.jpg

20170325_163100.jpg

És a végeredmény:
20170325_163439.jpg

20170325_163506.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ki van találva a Camel bak csak valamiért képtelenek vagytok ezt elfogadni!
Igazad van, de a kulacs mondhatni az egyetlen felszerelése a katonának ami az évezredek alatt szinte semmit sem változott és végig megmaradt.
Római légiós kulacsa
roman-legionary-water-bottle-1st-century_2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ókori kínai számszeríj tizes tárral:
thumb_1_0_3.jpg

Kétezer éven át használták majdhogynem változatlan formában, de ma már mégsincs rendszerben a kínai hadseregben.